Autor Wątek: Czepiam się. :P  (Przeczytany 6889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Czepiam się. :P
« dnia: Maj 24, 2011, 17:01:38 »

« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 18:20:23 wysłana przez Mona X »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2011, 17:24:39 »
Troll bait? :P
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 18:20:51 wysłana przez Mona X »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2011, 17:38:09 »
A co to za failowe pół utfa ci przy "ć" wystaje? :P
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 18:21:11 wysłana przez Mona X »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2011, 13:25:29 »
A co to za failowe pół utfa ci przy "ć" wystaje? :P
Nie mam pojęcia.

@Mona X: Strzałka wskazuje na wynik testu osobowości - przecież napisane jest wyraźnie: The EVE Personality Test.
Rozumiem, że Twoją wątpliwość budzi "Gunslinger"...cóż począć, takie życie i taka osobowość  ;) :P

Jeśli natomiast wątpliwość budzi brak sygnatury, to zgodnie z poniższą definicją - brak:
Cytuj
sygnatura
1. znak lub napis rozpoznawczy mający znaczenie podpisu
2. znak cyfrowy lub literowo-cyfrowy umieszczony na książce, określający jej miejsce w bibliotece
3. numer porządkowy umieszczony na dolnym marginesie pierwszej i trzeciej strony każdego arkusza drukarskiego
4. własnoręczny podpis artysty na jego dziele
5. daw. kopia recepty lekarskiej dołączona do lekarstwa przez aptekę

Edit:
BTW znudziła mi się dotychczasowa stopka, niniejszym ogłaszam konkurs na stopkę forumową dla mnie:
Nagrodę stanowić będzie 300mln ISK. Termin przyjmowania propozycji: 1 czerwca 2011. Prace będą podlegać jedynie mojej ocenie i autor wybranej przeze mnie otrzyma nagrodę.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 13:32:51 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ranshe

  • Gość
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2011, 15:24:10 »
Jeśli natomiast wątpliwość budzi brak sygnatury, to zgodnie z poniższą definicją - brak:

Sygnatura w emailu i na forum, nazwana przez ciebie przypadkiem stopką a nią nie będąca, podpada pod punkt 1 tejże definicji. ;P

A co chcesz w niej mieć? Jakaś konkretna tematyka czy dowolnie? ;)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2011, 12:18:16 »
Sygnatura w emailu i na forum, nazwana przez ciebie przypadkiem stopką a nią nie będąca, podpada pod punkt 1 tejże definicji. ;P
Mylisz się.
Znak nie jest mój, bo jest to znak/grafika wyniku testu.
Pod sygnaturę natomiast można spróbować podciągnąć sam napis "brak sygnatury", ale z treści wynika, że nią nie jest.
Stopka jest z kolei miejscem na umieszczanie sygnatur i jako taka nie jest sygnaturą, a ta z zasady powinna być unikalna. W mailach stopkę masz rozgraniczaną odpowiednim znakiem (np. "--"), a na Centrali jest kreska dzieląca post na treść i stopkę.

Na tym forum pod sygnaturę można podciągnąć "Mi'sie" albo awatara, czy nick (jako unikalne), ale musiałyby się znaleźć w stopce, więc nie są sygnaturą jaką podpisuję swoje posty.

Kiedyś używałem sygnatury:
"- Tu ne queseris scire nefas...
- co to znaczy
- nie pytaj bo się i tak nie dowiesz"

Podobnie jak banerków jako swoich znaków rozpoznawczych, ale odkąd wyłączyłem wyświetlanie to przestałem na to zwracać uwagę. Wynik testu został mi z czasów przed wyłączeniem wyświetlania, więc nawet nie pamiętałem, że tam sobie wisi.
Tekst "Zgłupieć każdy może jeden lepiej innemu gorzej..." jest tylko komentarzem do wyniku testu. Chociaż kiedyś używałem go jako sygnatury, ale raczej nie na tym forum.

A co chcesz w niej mieć? Jakaś konkretna tematyka czy dowolnie? ;)
Chcę mieć taką jaka mi się spodoba i tylko taką nagrodzę. :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ranshe

  • Gość
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2011, 12:43:22 »
Stopka jest z kolei miejscem na umieszczanie sygnatur i jako taka nie jest sygnaturą, a ta z zasady powinna być unikalna. W mailach stopkę masz rozgraniczaną odpowiednim znakiem (np. "--"), a na Centrali jest kreska dzieląca post na treść i stopkę.

Treść i sygnaturę. Maile/posty usenetowe nie mają stopki, część poniżej "-- " nazywamy sygnaturą, tak samo i post na forum. :P

Stopkę to może mieć cała strona. "Stopka maila" to jakiś bezsensowny wymysł.

A, i sygnatura jako podpis nie musi być unikalna, bo niby po co, skoro spełnia rolę podpisu?
 
Cytuj
Chcę mieć taką jaka mi się spodoba i tylko taką nagrodzę. :P

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2011, 12:44:57 »
Cytuj
To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Ależ jest. Musisz sam coś stworzyć.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2011, 12:46:36 »
Ależ jest. Musisz sam coś stworzyć.

Ależ nie jest, bo pytanie było o tematykę.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2011, 12:47:40 »
* Doom sprawdza czy Centrala przypadkiem nie zmieniła statusu z portalu polskiego comunity eve, na coś tak ogólnego że nie da się łatwo zgadnąć co ma być w sygnaturze

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2011, 12:48:56 »
No weź mnie nie załamuj dzisiaj, wystarczająco jestem załamany w pracy...


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2011, 12:50:39 »
Prośba rozpatrzona negatywnie. Sam mam czarny tydzień i nie myśl że będę cierpiał w samotności :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2011, 08:54:29 »
Treść i sygnaturę. Maile/posty usenetowe nie mają stopki, część poniżej "-- " nazywamy sygnaturą, tak samo i post na forum. :P
Stopkę to może mieć cała strona. "Stopka maila" to jakiś bezsensowny wymysł.
Twoja wola. Dla mnie sygnatura to coś innego od stopki. Jeśli dla Ciebie ta sama stopka jest sygnaturą to Twój wybór, ale życzę powodzenia w odszukaniu konkretnego postu na podstawie tak zdefiniowanej sygnatury.

A, i sygnatura jako podpis nie musi być unikalna, bo niby po co, skoro spełnia rolę podpisu?
Ile razy chcesz się podpisywać ? Na tym forum przynajmniej po lewej masz pole, które niezawodnie identyfikuje postowicza. To co mówisz miało by jakikolwiek sens gdyby goście mieli szeroką możliwość postowania.

Ależ nie jest, bo pytanie było o tematykę.
Jakbym Ci powiedział co mi się podoba to nie byłby konkurs tylko zlecenie.  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ranshe

  • Gość
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2011, 11:58:42 »
Twoja wola. Dla mnie sygnatura to coś innego od stopki. Jeśli dla Ciebie ta sama stopka jest sygnaturą to Twój wybór, ale życzę powodzenia w odszukaniu konkretnego postu na podstawie tak zdefiniowanej sygnatury.

A, i się wszystko wyjaśniło, ty cały czas mówisz o sygnaturze jako punkt 2 z tamtej definicji. :) No to sygnatury spełniające punkt 2 każdy post ma niezależnie od tego co użytkownik poda, schowane pod linkiem "Odp: Czepiam się. :P". topic=9691.msg159012 identyfikuje konkretny post idealnie.

A mnie i Monie chodzi o punkt 1, czyli sygnaturę twoją, nie posta. :P

Cytuj
Ile razy chcesz się podpisywać ? Na tym forum przynajmniej po lewej masz pole, które niezawodnie identyfikuje postowicza. To co mówisz miało by jakikolwiek sens gdyby goście mieli szeroką możliwość postowania.

Raz.

W mailu też masz osobno unikalny identyfikator maila w Message-ID w nagłowku, x pól które identyfikują wysyłającego ale nie są jego podpisem i na koniec sygnaturę (podpis) na dole po "-- ". :P Tak samo i na forum. :)

Cytuj
Jakbym Ci powiedział co mi się podoba to nie byłby konkurs tylko zlecenie.  :P

Troll ;P Ale coś spróbuję zrobić. :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2011, 13:13:36 »
A mnie i Monie chodzi o punkt 1, czyli sygnaturę twoją, nie posta. :P
No to też nie ma zgodnie z tym co napisałem wcześniej:
Znak nie jest mój, bo jest to znak/grafika wyniku testu.
Pod sygnaturę natomiast można spróbować podciągnąć sam napis "brak sygnatury", ale z treści wynika, że nią nie jest.
[CIACH RESZTA]
Po prostu jak się już podpisuję to imieniem i nazwiskiem, czasem nickiem. Proste.

W mailu też masz osobno unikalny identyfikator maila w Message-ID w nagłowku, x pól które identyfikują wysyłającego ale nie są jego podpisem i na koniec sygnaturę (podpis) na dole po "-- ". :P Tak samo i na forum. :)
Jeszcze raz wyjaśnię, potem mi się nie będzie chciało: stopka to miejsce na umieszczenie sygnatury, a nie sama sygnatura, zgodnie z definicją (jaką podałem wcześniej), sygnatura ma charakter unikalny i pełni funkcję znaku/podpisu/tekstu rozpoznawczego piszącego.

Świadomie jakiś czas temu z tego zrezygnowałem, a sam obrazek był (nie wiem czy wciąż jest) używany przez wiele osób po zrobieniu tego testu. Komentarz do obrazka był mój (więc niejako unikalny) i jak napisałem teoretycznie wraz z "brak sygnatury" mógłby sam stanowić sygnaturkę, ale po to napisałem to co napisałem żeby dać czepialskim do zrozumienia, że to NIE jest moja sygnaturka.  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2011, 13:23:27 »
Bosh, podzielcie się wolnym czasem, bo jak widać nie macie co z nim robić :P a mi wiecznie go brakuje :D
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2011, 13:40:08 »
Bosh, podzielcie się wolnym czasem, bo jak widać nie macie co z nim robić :P a mi wiecznie go brakuje :D
E tam... chopakom tematów brakuje to się tshepiają  ;)
Tu o ile dobrze rozumiem się do licznika posty nie liczą, więc +1 do licznika jako powód postowania odpada. No chyba, że chcieli flame, ale siakoś nie mam ochoty.  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ranshe

  • Gość
Odp: Czepiam się. :P
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2011, 16:33:30 »
Jeszcze raz wyjaśnię, potem mi się nie będzie chciało: stopka to miejsce na umieszczenie sygnatury, a nie sama sygnatura

Nazywanie słonia żyrafą nie zmienia faktu, że to nadal będzie słoń... ;P Maile i posty nie mają czegoś takiego jak stopka - nie umieszczasz tam numeru strony/posta, przypisów itp.

Cytuj
sygnatura ma charakter unikalny i pełni funkcję znaku/podpisu/tekstu rozpoznawczego piszącego.

Więc jak chcesz na tej podstawie rozpoznać konkretny post z wszystkich mających ten sam znak/podpis piszącego?

Cytuj
Świadomie jakiś czas temu z tego zrezygnowałem, a sam obrazek był (nie wiem czy wciąż jest) używany przez wiele osób po zrobieniu tego testu. Komentarz do obrazka był mój (więc niejako unikalny) i jak napisałem teoretycznie wraz z "brak sygnatury" mógłby sam stanowić sygnaturkę, ale po to napisałem to co napisałem żeby dać czepialskim do zrozumienia, że to NIE jest moja sygnaturka.  :P

Znajduje się w miejscu na słonia, wygląda i ma wszystkie cechy słonia, ale Dormio nadal będzie uparcie twierdził, że to żyrafa, bo namalował na boku sprejem "to nie jest słoń". ;)

Oooookeeeej ;)

No chyba, że chcieli flame, ale siakoś nie mam ochoty.  :P

Jakbym chciał flame, to bym się w innym stylu wypowiadał. :P