Autor Wątek: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie  (Przeczytany 42169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 19, 2011, 17:07:33 »
Zgudi widać że Tobie to żadnej różnicy nie robi  :-\

Gregorius

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 19, 2011, 17:11:33 »
omgomgomgomgomgomg

Ale wypłodziliście.
Doom zbanowany za gejlente! WIN!!!!

@ geje/homosie/etc. - w Idei znajdzie się dla nich miejsce  >:D >:D >:D

Devious ma rację - każdy ma prawo do własnych poglądów i nikt nie może za coś takiego człowieka "oskarżyć". Jedynie można wyrazić swoją dezaprobatę, co oczywiście zasadniczo ma się w duuu.... szyyyy...

Jeśli chodzi o grząskie tematy typu religie - tu nigdy mądrego nie było. Zakład Pascala fajnie pokazuje, kiedy może nastąpić win-win sytuacja ;) Każdy ma prawo wierzyć w to, co chce :P

ZAWSZE tematy takie jak religia, polityka i czasami sport wywołują zawieruchę flejmową z beznadziejnymi arguentami. Czy chcecie dalej to ciągnąć ? Lepiej odpuśćcie i wyjdźcie na dwór, przewietrzyć się. CALDARI POWAH!!  8)

dag

  • Gość
Re: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 19, 2011, 17:44:30 »
Mnie zawsze Doom wkurza tymi swoimi wstawkami o gejach i brudasach. Czasem mu o tym marudze, ale skutków brak. Może ban na Centrali by pomógł?

A serio, to nie sądzę co by cokolwiek na niego pomogło poza prewencyjnym odstrzałem.

Cytat: Edit by Daggeth
Pomimo iż mnie to irytuje - wychodzę z założenia, że nie warto o to wojen toczyć. Co by nie było, że chce Doom'a mordować (tylko czasem mi się zdarza)!

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2011, 18:04:28 wysłana przez Daggeth Shinar »

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 19, 2011, 18:10:07 »
@Daggeth - bo tylko jedna jest rasa panów - Amarr

HammerSnake

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 19, 2011, 18:12:33 »
Cytuj
omgomgomgomgomgomg

Ale wypłodziliście.
Doom zbanowany za gejlente! WIN!!!!
this . lol  ;D

(+1)

magni

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 19, 2011, 18:50:55 »

Zakład Pascala fajnie pokazuje, kiedy może nastąpić win-win sytuacja ;)

Zawsze jak widze zaklad pascala uzywany jako argument za religia to mnie smiech bierze... myslicie ze Bog jesli gdzies tam jest chce miec takich hipokrytow wyznawcow, ktorzy wierza bo "tak sie oplaca" i "nic na tym nie traca"?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 19, 2011, 19:31:45 »
No to jest już nas dwóch. Jeszcze jeden i możemy budować świątynie. :)

Dolaczam sie. Teraz zalozmy zwiazek wyznaniowy i zacznijmy nawracac niewiernych  ;D

[/quot
a na "tacę" w iskach ?  :P
e]

To ja będę głównym w tej świątyni a niech reszta na nią łoży odpowiednie środki ];p

HammerSnake

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 19, 2011, 19:52:52 »
a swoją drogą jak wygląda prawo wyznaniowe w Polsce ? można by założyć religie piwa , chipsów i bilardu?
Dostać od miasta działkę za 1% wartości w centrum miasta i z datków zwolnionych od podatku realizować cele religijne?

SnowMiracle

  • Naczelny Zrzęda
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SnowMiracle
  • Korporacja: Unseen Chimera
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 19, 2011, 22:08:07 »
a swoją drogą jak wygląda prawo wyznaniowe w Polsce ? można by założyć religie piwa , chipsów i bilardu?
Dostać od miasta działkę za 1% wartości w centrum miasta i z datków zwolnionych od podatku realizować cele religijne?

Google Twoim przyjacielem : http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2683
Cytat: Waxis
Jeśli chodzi o dłógość posta to  pewnie że dało się dłóżej.

"Niepuszczone bąki unoszą się do głowy, stąd biorą się posrane pomysły"

SnowMiracle

sc0rp

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 20, 2011, 00:16:19 »
@Ireul Taar nie zły post :]

To ja dodam cytat z mojego bio (zapozyczony od kogos z centrali albo eveo juz nie pamietam) odnosnie boga i innych takich: Have faith in God, but believe in antimatter

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 20, 2011, 01:13:28 »
a swoją drogą jak wygląda prawo wyznaniowe w Polsce ? można by założyć religie piwa , chipsów i bilardu?

Heh, przypomniałeś mi historię sprzed ponad 15 lat, gdy w Polsce raczkował paintball. Kulki sprowadzało się z USA i oczywiście durni celnicy nie mogli skumać, że jeden karton - 2000 szt. - to coś jak najbardziej "na własny użytek", a nie "na handel hurtowy" (czasem dwa kartony idą w jeden weekend) i losowo potrafili dołożyć solidne cło. Ktoś rzucił pomysł założenia "Kościoła Wielkiego Paintball", bo "przedmioty kultu są zwolnione z cła" :D
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 06:59:47 wysłana przez SokoleOko »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 20, 2011, 01:44:44 »
No no i jak Oczko z tym kosciołem

Gregorius

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 20, 2011, 08:13:46 »
Devious nie zamierzam wchodzić w żadną polemikę. ALE KAŻDY ma prawo wierzyć (lub nie) w co zechce (choćby we wróżkę zębową). Nawet ty pisałeś, że każdy ma prawo mieć własne poglądy. Ja np. uważam, że czeka mnie reinkarnacja albo dostąpienie oświecenia - Czy to oznacza, że jestem idiotą i hipokrytą? - wcale nie wierzę, "bo wypada" tylko staram się jakoś "zapełnić" pewne luki :>

A zakład Pascala podałem celowo, bo zawsze wzbudza on u Ateistów pożar ^_^. Wiadomo, że wiara to nie interes ;)

magni

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 20, 2011, 08:25:38 »
Greg ja ci nie odmawiam prawa do wiary, mozesz sobie wierzyc nawet z tak glupiego powodu jak zaklad pascala to twoja sprawa... ja wyrazilem tylko moja opinie o samym zakladzie pacala, uwazam go za kompletna glupote i hipokryzje... niestety z tego co zaobserwowalem w zyciu to wiele osob "wierzacych" wlasnie w ten sposob podchodzi do wiary i to jest smutne
uwazam ze jesli ktos wierzy z powodu zakladu pscala to tak na prawde wcale nie ma w sobie wiary a tylko chlodna kalkulacje, mozna nawet pokusic sie o stwierdzenie ze w takim wypadku sa to osoby w gruncie rzeczy nie wierzace

Gregorius

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 20, 2011, 08:28:03 »
No i nie zapominaj, że wtedy to jest pewnego rodzaju oszukiwanie samego siebie ;) Jak najbardziej.

Ot taki kontrast ;) Bardzo dużo ludzi właśnie wierzy z tego powodu. Smutne, ale prawdziwe.
Ja chyba wolę rozmawiać z drzewami ^_^

Edit : ej edytowałeś posta :P byłem pierwszy!!

Edit : znowu edytowałeś!! Pisz nowy post bo tak to dupa :P
- odnośnie ostatniego - chłodna kalkulacja - no i właśnie na tej zasadzie działa większość instytucji wyznaniowych. Niestety.


Dobra, ja o wyznaniach i religii nie lubię gadać więc kończę temat i spadam do swoich pedałków ^_^. cmok! do poniedziałku!

Edit2 : Devious - po co edytujesz 5 razy tego samego posta ? :P nawet nie widać toku dyskusji :P

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 20, 2011, 09:01:13 »
o star pergishu :) ubawiłeś mnie!

jak można nie lubić kogoś z powodu jego orientacji seksualnej? ano można bo np. brzydzi mnie widok dwóch całujących się facetów. mimo że ich toleruję - tolerancja znaczy tyle ze akceptuje się ich obecność ale nie oznacza wcale neutralności emocjonalnej względem czegoś czego się nie lubi. można tolerować i nie lubić.

nie ma to jak o poranku trafić na bojownika politycznej poprawności - od razu się czuję lepiej :D

PS. Tolerancja (łac. tolerantia - "cierpliwa wytrwałość"; od łac. czasownika tolerare - "wytrzymywać", "znosić", "przecierpieć")
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 20, 2011, 09:28:50 »
Trafna uwaga, nie tak dawno jakas organizacja przy ONZ(albo nawet ona sama) wymyslila nowa definicje "tolerancji". Dokladnie mowiac probowali wcisnac czytelnikom ze jest to synonim akceptacji.
Szlo to jakos tak:
"Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju."

Tolerowac jednak to tak naprawde znosic z cierpieniem, a nie akceptowac... ale coz swiat sie na glowie postawilo...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 20, 2011, 09:30:13 »
ALE KAŻDY ma prawo wierzyć (lub nie) w co zechce (choćby we wróżkę zębową).

Dopóki konsekwencje tego nie wychodzą poza jego życie. I ani milimetra dalej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 20, 2011, 09:46:10 »
Dopóki konsekwencje tego nie wychodzą poza jego życie. I ani milimetra dalej.

[admin]+20 za język użyty w poście, za dużo tego było żeby chciało mi się wycinać pojedyncze słowa[/admin]
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 11:13:46 wysłana przez Doom »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 20, 2011, 09:51:02 »
Jasne kurwa. To jak dzwonnica napierdala o 06:00 to za.....sz księżulka, tak?

Skąd.

Ale gdy kobieta w ciąży nie może skorzystać z ustawowych uprawnień bo lekarz/szpital działa na podstawia swoich religijnych przekonań albo w publicznej szkole uczy się kreacjonizmu - to już jest gruba przesada.

Zresztą - spójrz obiektywnie na kwestię in vitro. Jak katolik nie może mieć dziecka z przyczyn biologicznych, nikt nie zabrania mu się o to modlić. Ale dlaczego to lobby chce wpływać na politykę państwa w tym zakresie?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

magni

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 20, 2011, 10:02:17 »
Jasne kurwa. To jak dzwonnica napierdala o 06:00 to za.....sz księżulka, tak?

osobiscie to bym zabronil takich praktyk, to jest zaklocanie spokoju innym

@Greg
W czasie jak edytowalem posta nie widzialem zeby ktos po mnie cos pisal (moj post pokazywal sie jako ostatni) wiec czemu mialem robic nowego?
Nie przyszlo mi do glowy ze taki wytrawny spammer/troll forumowy jak ty robi refresh co 2 sec.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 20, 2011, 10:13:23 »
Kwestia jak dalece przekonania religijne mogą wpływać na otoczenie jest dyskusyjna. Bo czym na dobrą sprawę różnią się przekonania religijne od przekonań politycznych/gospodarczych etc.? Niczym, szczególnie że te drugie też mogą być urwane z choinki i mało mieć wspólnego z rzeczywistością :P

Trochę zbyt staramy się oddzielić religię od reszty życia, bo dla wielu ludzi to jest całe życie nawet, albo coś bardzo ważnego.

(dla porządku dodam, że jestem ateistą : )


A co do tolerancji, to trafna uwaga - "tolerować" nie znaczy automatycznie "lubić". Ja tam toleruję homoseksualizm i nawet jak się gej do mnie dostawia to kulturalnie odmówię tak jakbym odmawiał lasce, która mi się nie podoba, ale szczerze przyznam, że nie przepadam za widokiem całujących się facetów.
na urlopie od EVE

sc0rp

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 20, 2011, 10:16:15 »
osobiscie to bym zabronil takich praktyk, to jest zaklocanie spokoju innym
cisza nocna niestety obowiazuje od 22 do 6stej i nie mozna tego zabronic

Ale gdy kobieta w ciąży nie może skorzystać z ustawowych uprawnień bo lekarz/szpital działa na podstawia swoich religijnych przekonań
Ta to jest absurd tymbardziej, ze ten sam lekarz w prywatnej praktyce zrobi to bez mrugniecia okiem.

Cytuj
albo w publicznej szkole uczy się kreacjonizmu - to już jest gruba przesada.
tego to nawet komentowac mi sie nie chce, aczkolwiek "rela" byla fajna szczegolnie od momentu jak poczytalem biblie i zaczolem podwazac "nauki kosciola" jako niezgodne z biblia a juz rozmowy z ksiedzem na temat "przykazan koscielnych" to istna poezja  (jakby ktos nie wiedzial to wymysl kosciola, a nie zasady z bibli) hehehehehe :]
anyway biblia to najbardziej krwawa powiesc jaka w zyciu czytalem, w niej praktycznie na kazdej stronie przelewa sie krew.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 20, 2011, 10:27:44 »
Pokaż mi zapis w prawie polskim o tej ciszy nocnej obowiązującej od 22:00 do 6:00.
Podpowiem - w kodeksie wykroczeń jest artykuł 51 mówiący o zakłócaniu spokoju, porządku publicznego, spoczynku nocnego itp... Jeśli ktoś zakłóca ci spokój w Twoim domu, to możesz żądać od policji interwencji o dowolnej godzinie.
Te mityczne 22-6 wzięły się z głębokiego prlu i z regulaminów spółdzielni mieszkaniowych.
Przedwieczny.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 20, 2011, 10:40:43 »
Pokaż mi zapis w prawie polskim o tej ciszy nocnej obowiązującej od 22:00 do 6:00.
Podpowiem - w kodeksie wykroczeń jest artykuł 51 mówiący o zakłócaniu spokoju, porządku publicznego, spoczynku nocnego itp... Jeśli ktoś zakłóca ci spokój w Twoim domu, to możesz żądać od policji interwencji o dowolnej godzinie.
Te mityczne 22-6 wzięły się z głębokiego prlu i z regulaminów spółdzielni mieszkaniowych.

Nie wiem Ire....miałem taką sytuację i skończyło się na tym, że policja puka do kolesia o godz 2:30 a koleś na to z za zamkniętych drzwi, ze po 22 to on nie otwiera nikomu i żeby spadali. I co...i poszli sobie mówiąc, że po 22 nie mogą nic więcej zrobić, mogą raport sporządzić, ze byli, ze słyszeli hałas i tyle. A jak facet przedstawi potem światków że tego wieczora był gdzieś tam i nie było go w domu to...dupa blada.. :-( Jak powiedzieli po 22 to oni mogą się wpierniczyć do mieszkania tylko jak jest tam ktoś poszukiwany albo z pod progu leje się przysłowiowa krew...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 20, 2011, 10:41:31 »
No i w ten sposób, ze względu na utarty zwyczaj dotyczący "wymiaru" godzin nocnych przyjmuje sie co do zasady, ze spoczynek nocny odbywa sie pomiędzy 22 a 6 rano. Tak wyczytasz w literaturze, tak interpretuję ten przepis zazwyczaj sądy. Oczywiście nie wyklucza to przyjęcia innych godzin nocnych (np. w szpitalu regulaminem, czy dajmy na to w hotelu czymś tam).
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 20, 2011, 10:44:50 »
Ludzie, wypowiem się po prostu wprost:
jestem deistą, jestem tolerancyjny wobec innych religii (nawet wobec kalifornijskiego kościoła marichuany), mój stosunek do stosunków homo jest zły, to po prostu dewiacja jakaś...

Jeśli chodzi o tą sprawę z dzwonem to ksieżulek złamał ciszę nocną  (dzwon bił  Równo 6:00, jak gdyby minuty nie mógł poczekać...)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 20, 2011, 10:46:48 »
Nie no, zgadza się, siłą nie wejdą, jak ich koleś nie wpuści, to mogą tylko spisać notatkę. Ale to już jest podstawą do wszczęcia postępowania (szczególnie jeśli rzecz się powtarza). Mojego sąsiada policja w ten sposób nawiedziła 4 razy (i to głównie w dzień), po czym się wkurzyli i skierowali sprawę do sądu grodzkiego. Koleś dostał 3 tysiące grzywny i 20 dni prac społecznych i jest cisza :D
A jeśli policja w dzień nie chce przyjąć zgłoszenia, to wspominasz właśnie ten artykuł. Jeśli nadal nie chcą, to zapisujesz sobie nazwisko dyżurnego i składasz skargę. Niestety policjanci u nas są niedouczeni w zakresie podstawowego prawa i nic innego na to nie poradzimy.
Aha, no i możesz oczywiście takiego upierdliwego sąsiada pozwać samemu, mając policyjną notatkę z takiego zajścia, sprawa dla sądu jest oczywista.
Przedwieczny.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 20, 2011, 10:56:27 »
od 22 do 6 rano masz prawo nie wpuścić policji do mieszkania. to jest zasada "miru domowego".
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 20, 2011, 11:10:24 »
Policja ogólnie nie ma prawa wejść do Twojego domu, niezależnie od godziny, jeśli jej na to nie pozwolisz. Jest oczywiście kilka wyjątków, ale taka jest generalna zasada.
Przedwieczny.

Syntion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Syntion
  • Korporacja: PBN
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 20, 2011, 11:15:47 »
Pokaż mi zapis w prawie polskim o tej ciszy nocnej obowiązującej od 22:00 do 6:00.
Podpowiem - w kodeksie wykroczeń jest artykuł 51 mówiący o zakłócaniu spokoju, porządku publicznego, spoczynku nocnego itp... Jeśli ktoś zakłóca ci spokój w Twoim domu, to możesz żądać od policji interwencji o dowolnej godzinie.
Te mityczne 22-6 wzięły się z głębokiego prlu i z regulaminów spółdzielni mieszkaniowych.

Czyli jak nawet sasiad mi puszcza behemota albo inny iron maiden lub meczy moje sciany eminemem kolo poludnia to moge zazadac interwencji policji?
Counting the days in the haze around me

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 20, 2011, 11:24:28 »
@Syntion - Jak najbardziej możesz, nawet na własnej skórze się o tym kiedyś przekonałem. Akurat wtedy nic specjalnego się nie stało ale policja wlepiła nam mandat za "zakłócanie porządku dziennego" ...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 20, 2011, 11:26:12 »
Syntion - tak, możesz, powołując się na wspomniany przeze mnie artykuł 51 kodeksu wykroczeń. Cokolwiek się dzieje u sąsiada, a jest słyszalne u Ciebie narusza ten przepis.
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 20, 2011, 11:34:27 »
Istnienia boga nie można wykluczyć , nie można tez udowodnić. Tylko , ze obowiazek udowodnienia leży po stronie , która roszczy sobie uznanie jej boga za istniejącego a nie odwrotnie.
Od kiedy wiarę w coś trzeba udowadniać ? Wiara to jest pewien pogląd/opinia/przekonanie PRYWATNE, którego z zasady nie musisz udowadniać, to tak jakbyś miał udowadniać lubienie jakiegoś smaku, albo wiarę w krasnoludki. Skala, cel, rozmiar owszem inne, ale zasada ta sama. Natomiast fakty wymagają dowodu, ale przy wierze nie mówi się o faktach przecież.

Cytuj
Cytat: littleozzik w Dzisiaj o 09:46:10
Jasne kurwa. To jak dzwonnica napierdala o 06:00 to za.....sz księżulka, tak?
osobiscie to bym zabronil takich praktyk, to jest zaklocanie spokoju innym
Mieszkam 20m od dzwonnicy, jakoś mi nie przeszkadza. Hint: odpowiednie okna.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sc0rp

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 20, 2011, 11:45:09 »
Od kiedy wiarę w coś trzeba udowadniać ? Wiara to jest pewien pogląd/opinia/przekonanie PRYWATNE, którego z zasady nie musisz udowadniać, to tak jakbyś miał udowadniać lubienie jakiegoś smaku, albo wiarę w krasnoludki. Skala, cel, rozmiar owszem inne, ale zasada ta sama. Natomiast fakty wymagają dowodu, ale przy wierze nie mówi się o faktach przecież.

 Osobiscie nie mam nic do ludzi ktorzy sa wierzacy w ta czy inna religie - ich sprawa dopoki nie wplywa to w zaden sposob na moje zycie (dzwony koscielne poprostu toleruje).   Inna sprawa ze kosciol w dzisiejszych czasach to jest karykatura wiary i religii chrzescijanskiej - a wrecz dzisiejsza wiara w pigulce to jest slynny "gdzie jest krzyz?" (mowie o hipokryzji wiekszosci spoleczenstwa chodzacego do kosciola). Odnośnie wiary katolickiej to ja to bym chciał, zeby znalazl sie ktos madry i wyjasnil mi jak wyjsc z takiej sytuacji (opierajac sie na naukach kosciola [nie mylic z nauka z biblii]):
Para mloda chcaca wziasc slub, jak to w dzisiejszych czasach zdazyla poznac sie "doglebnie" - jak wiem kosciol uczy ze poznawac sie "doglebnie" mozna dopiero po slubie wiec popelnili grzech. Aby otrzymac rozgrzeszenie nalezy grzechu zalowac - no ale para mloda jest normalna i nie zaluja ze poznawali sie "doglebnie" - jakie jest wyjscie z tej sytuacji, po za hipokryzja/zaklamaniem?