Autor Wątek: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie  (Przeczytany 42542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ranshe

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 23, 2011, 18:58:38 »
A to nie jest tak, że w teorii masz takie prawo, tylko w praktyce nie ma kto tego uczyć i dziecko ląduje na tzw. "etyce"?

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 23, 2011, 18:59:41 »
religia o ile się nie mylę nie jest obowiązkowa, jeden kwitek i dzieciak śmiga do domciu zamiast na kazanie. Większość z tego nie korzysta bo potem robią "problemy"  :P

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 23, 2011, 19:19:31 »
ciekawi mnie, czy np takie filozofie jak Buddyzm czy Taoizm rowniez uwazalbys za "religie", i pod jakim wzgledem szkodliwe sa one dla swoich "wyznawcow". Pozatym dziwi mnie, ze podkreslasz w swoich poprzednich postach ze wolalbys sie nie urodzic i nie istniec, a teraz zaznaczasz, ze mozna zyc szczesliwie ograniczajac sie do materialistycznego, ograniczonego tylko do tego co mozna zobaczyc i dotknac, spojrzenia na swiat. Widze tu pewna sprzecznosc, bo z tego co piszesz i jak sie zachowujesz nie wynika, zebys byl jakos specjalnie wyluzowany i pogodzony z soba  ;)

Wczesny Buddyzm nie byl religia , nie mial prawd objawionych , kultu , liturgi , pisma swietego itp rzeczy ktore wiazemy z religia.Nie uznawal boga kreatora , chociaz Sakjamuni powiedzial , ze bogowie moga istniec , nie mialo to jednak żadnego znaczenia dla kondycji ludzkiej ani dla wysilku czlowieka aby sie z niej wyzwolic.
Praktykuje od ponad trzydziestu lat stany koncentracji jhana , technike uzywana przez samego Oświeconego.
Celem jest wyzwolenie z cyklu istnien i koniec agzystencji.


Nie znamy sie , dzieli nas wiele lat zyciowego doswiadczenia , tysiace kasiazek , kilka jezykow.
Nie mysl , ze z kilkudziesieciu postow na tym forum mozesz zrozumiec osobowosc i zachowanie kogokolwiek.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 23, 2011, 19:36:43 »
nie, chodziło mi o co innego:

Mamy szkoły publiczne/państwowe i wyznaniowe. W szkołach publicznych uczy się o ewolucji, w szkołach wyznaniowych o kreacjonizmie (abstrahując od tego, o czym rzeczywiście się uczy, dla uproszczenia.)

1. Wierzący uznają, że wszkołach panstwowych ogranicza się ich wolność wyznaniową, uczy się szatańskich herezji i musza posyłać dzieci do szkoły wyznaniowej

2. Pozostała częśc społeczeństwa uważa, że w szkołach wyznaniowych kształci się ograniczonych fanatyków. Uważa też, że młodym, przyszłym współobywatelom dzieje się krzywda i ograniczone jest ich prawo do zdobywania wiedzy.

Jak to wypośrodkować nie alienując żadnej grupy?

PS. Jestem racjonalistą i ateistą, ale upór i arogancja jednego z przedmówców deklarującego się jako ateista i osoba szanująca poglądy innych zwyczajnie mnie obrzydzają, mimo, że w sporej części poglądów się zgadzamy.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 23, 2011, 19:58:46 »
Jak to wypośrodkować nie alienując żadnej grupy?

OK. W takim razie ja chcę, żeby mój syn bzykał się z kozami. Czy powinienem mieć do tego prawo?

Religia z definicji opiera się na indoktrynacji młodych umysłów, które nie potrafią myśleć krytycznie. Dlatego właśnie należy chronić dzieci przed religią.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

magni

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 23, 2011, 20:04:06 »
Celem jest wyzwolenie z cyklu istnien i koniec agzystencji.

tego wlasnie nigdy nie moglem zrozumiec w buddyzmie, co to za religia (ok slowo umowne w odniesieniu do buddyzmu ale dla prostoty wywodu go uzyjmy) co obiecuje koniec egzystencji? jak ktos chce miec koniec egzystencji to nie potrzebuje buddyzmu - wystarczy byc ateista - voila,  po smierci masz koniec egzystencji i z glowy... :)




CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 23, 2011, 20:53:12 »
Wczesny Buddyzm nie byl religia , nie mial prawd objawionych

rozumiem ze wiara w reinkarnacje nie ma dla ciebie charakteru dogmatu
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 23, 2011, 20:57:40 »
tego wlasnie nigdy nie moglem zrozumiec w buddyzmie, co to za religia (ok slowo umowne w odniesieniu do buddyzmu ale dla prostoty wywodu go uzyjmy) co obiecuje koniec egzystencji? jak ktos chce miec koniec egzystencji to nie potrzebuje buddyzmu - wystarczy byc ateista - voila,  po smierci masz koniec egzystencji i z glowy... :)

To nie da sie wyjasnic tak latwo , buddyzm jak kazda filozofia posługuje się żargonem , pojęcia są specyficzne czesto nie maja odpowiedników w europejskiej filozofii albo maja inne znaczenie , oprócz tego droga do wyzwolenia prowadzi przez umysłowe poznanie pewnych prawd i ich realna weryfikacje poprzez praktykę jogi (coś podobnego do roli matematyki w fizyce).
Pewnych rzeczy po prostu nie mozna zrozumiec bez pewnej medytacji (w literaturze mowi sie ze slepy nie ma prawa mowic o kolorach).

Swietne i przystepne wyjasnienie cyklu istnienia i Kamma znajdziesz w ksiazce:

Buddhism: Its Doctrines and Its Methods  autorstwa Alexandry David-Néel

niestety nie wiem czy byla tlumaczona na polski.
Edit:
@Cat

Nie ma dogmatów , są tezy które każdy sam musi zweryfikować. Poza tym jak pisałem wyżej jest problem terminologi , to co Ty lub ja rozumiemy przez reinkarnacje może być czymś zupełnie innym.

edit2
To właśnie mnie przyciągnęło do buddyzmu (słowa przypisywane samemu Buddzie):

“Do not believe in anything simply because you have heard it. Do not believe in anything simply because it is spoken and rumored by many. Do not believe in anything simply because it is found written in your religious books. Do not believe in anything merely on the authority of your teachers and elders. Do not believe in traditions because they have been handed down for many generations. But after observation and analysis, when you find that anything agrees with reason and is conducive to the good and benefit of one and all, then accept it and live up to it.”

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 21:09:02 wysłana przez Star P'ergish »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 23, 2011, 21:35:24 »
OK. W takim razie ja chcę, żeby mój syn bzykał się z kozami. Czy powinienem mieć do tego prawo?
To ja o to pytam ;)

Cytuj
Religia z definicji opiera się na indoktrynacji młodych umysłów, które nie potrafią myśleć krytycznie. Dlatego właśnie należy chronić dzieci przed religią.
Dotyczy to każdej doktryny. Czy należy też chronić młode umysły przed choćby patriotyzmem?

magni

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 23, 2011, 21:37:51 »
Star to ty w koncu jestes ateista czy nie? bo skladasz sprzeczne zeznania w tej sprawie: bycie buddysta pod ateizm mi nie podchodzi :)

a wracajac do buddyzmu to najatrakcyjniejsza wg mnie jego czescia jest wlasnie reinkarnacja... takie ciagle odradzanie sie i mozliwosc przezycia zycia od nowa jest nawet fajniejsze od chrzescijanskiego nieba*, nie rozumiem czemu ktos chcialby z tego rezygnowac :)

*no moze islamskie niebo z tymi 70 dziewicami brzmi atrakcyjnie ale na dluzsza mete to by bylo nudne, zreszta ktory normalny facet wytrzyma z tyloma babami przez dluzszy czas?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 23, 2011, 21:45:56 »
*no moze islamskie niebo z tymi 70 dziewicami brzmi atrakcyjnie ale na dluzsza mete to by bylo nudne, zreszta ktory normalny facet wytrzyma z tyloma babami przez dluzszy czas?

Zawsze mnie zastanawiało jak to jest z tymi dziewicami - respawnują się czy jak? Czy masz przydział 70 do wykorzystania?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 23, 2011, 21:57:26 »
http://www.youtube.com/watch?v=RND9M5wFn8o

a czy Rastafarianie bywaja fanatyczni? Czy nalezy przed nimi chronic mlode umysly?

i an i give Thanks & Praises to His Imperial Majesty Haile Salessie 1st...Jah Rastafari..:

OneLoVe to each & every1 of my YT bredda & sistren* Jah guide & protect you against all evil persons & those who seek to do wrong in disya time seen, I pray he guide you itinually under his mercy....
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Goomich

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 23, 2011, 22:13:12 »

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Pienias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pienias
  • Korporacja: The Scope
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 24, 2011, 06:18:46 »
Problem religijnych oszolomow polega na bezkrytycznym przyjmowaniu ''prawd''. Trzymajac sie, tak przez Was ukochanego ;-), chrzescijanstwa kazdy z nas jest wyposazony w rozum, wolna wole i sumienie, jesli nie umie korzystac z tych trzech ''darow'' to wtedy pojawia sie problem. Niech kazdy sobie rzepke skrobie :-D
Ps. I tak bedziecie sie smazyc w piekle bluzniercy i bezboznicy!!!

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 24, 2011, 09:43:12 »
@Wilk
Ja jestem ateista i świadomie zwalczam (o ile mogę) każdą zorganizowaną religie , ale światopogląd pojedynczych ludzi szanuje choć się z nim nie zgadzam.
Życzę Ci krytycznego podejścia do swojej wiary i zrozumienia ze można żyć szczęśliwie i porządnie bez "imaginary friend" , no ale wybór jest Twój , Twoje życie.
Wyzbądź się iluzji. Taki z Ciebie ateista jak ze mnie antyteista. Mylisz pojęcia, jednocześnie próbując udowodnić, że tylko Ty wiesz jak wygląda rzeczywistość, a równocześnie:
Nie znamy sie , dzieli nas wiele lat zyciowego doswiadczenia , tysiace kasiazek , kilka jezykow.
Nie mysl , ze z kilkudziesieciu postow na tym forum mozesz zrozumiec osobowosc i zachowanie kogokolwiek.
Innym zarzucasz nieznajomość siebie, ale samemu się do tego nie przyznajesz ? Nie uważasz tego za hipokryzję ? Skąd wiesz jaka jest moja/innych wiara i w co wierzę/wierzą ?
Jak możesz jednocześnie oceniać moją wiarę, nic o niej nie wiedząc ?

Może dla Ciebie życie jest męką (aż się prosi żeby zapytać co zamierzasz zrobić z tą męką), ale uwierz mi, że jest mnóstwo ludzi, którzy życie traktują jako coś nadzwyczaj przyjemnego.
Ja jestem ateista i świadomie zwalczam (o ile mogę) każdą zorganizowaną religie , ale światopogląd pojedynczych ludzi szanuje choć się z nim nie zgadzam.
Dzięki za szacunek względem nas wszystkich, z którymi tu polemizujesz.
Nie musisz szanować mojego światopoglądu - wystarczy, że nie będziesz odpowiadał na moje posty.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

KusKus

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 24, 2011, 10:30:48 »
Nie chce mi sie czytac calego topicu bo nie raz i nie dwa w zyciu gadalem z rozniastymi ludzmi na ten temat...

Religia = status spoleczny = dzierganie kasiorki = walenie w pupe malych chlopcow (no dobra z pupa malych chlopcow moze przesadzilem :P )

Od poczatku wszystkie wierzenia i religie byly spowodowane checia zysku, z malymi, tycimi wyjatkami.

Nie kwestionuje tutaj zalozen religii bo te sa rozne jak swinie na pastwisku i w sumie z niektorymi sie zgadzam, a nawet pokrywaja sie z moimi wlasnymi (" NIe zabijaj" geniusz... czysty kurde geniusz)...

Uwaga bede teraz obrazal ludzi wiary:

Jezeli ktos wierzy w boga, bogow, koze mroku czy inne koniowaly kosmosu, to przykro mi... ale "masz zajebiście słabą psychike" (cyt. Pan Psikutas bez "s" - "Chlopaki nie placza") jezeli potrzebujesz i akceptujesz takie wyjasnienia :<

Podpisal:
Kochajacy zycie Agnostyk :}

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 24, 2011, 10:34:52 »
(" NIe zabijaj" geniusz... czysty kurde geniusz)...

Akurat "nie zabijaj (przedstawicieli własnego gatunku)" jest dość uniwersalne w świecie zwierząt.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

KusKus

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 24, 2011, 10:39:28 »
Dude wlasnie to napisalem...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 24, 2011, 10:47:50 »
Ach, wybacz, to czym w tym momencie się zajmuje jest gorsze od kopania lodu, a bota do tego nie ma :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

KusKus

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 24, 2011, 10:50:35 »
Poprostu nabijasz posty koxie :P

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 24, 2011, 11:56:16 »
Ja wierze w niebieskiego slonika w avatarze KusKusa

Syntion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Syntion
  • Korporacja: PBN
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 24, 2011, 12:13:12 »
Jezeli ktos wierzy w boga, bogow, koze mroku czy inne koniowaly kosmosu, to przykro mi... ale "masz zajebiście słabą psychike"

Podpisal:
Kochajacy zycie Agnostyk :}

A moglbys to rozwinac a w szczegolnosci:
Cytuj
to przykro mi... ale "masz zajebiście słabą psychike"

Napisz wpros co sadzisz o takich ludziach. Bedzie latwiej dyskutowac :)
Counting the days in the haze around me

KusKus

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 24, 2011, 12:39:12 »
Jakbys doczytal do konca zdanie to pewnie bys wiedzial...

Syntion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Syntion
  • Korporacja: PBN
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 24, 2011, 12:47:57 »
Jakbys doczytal do konca zdanie to pewnie bys wiedzial...

Jakbys napisal sensownie i jednoznacznie bez uzywania z dupy eufemizmow to pewnie zrozumialbym o co ci chodzi.
Oswiec mnie wiec ciemnego, zniz sie do mojego wykladzinowego poziomu i wyjasnij prosze co miales na mysli.
Counting the days in the haze around me

KusKus

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 24, 2011, 13:05:42 »
Ok, bo widze ze ciezko bedzie inaczej.

Mysle ze czlowieka, ktory wierzy w istoty boskie i inne duperele typu niebieskie sloniki z mojego avatara ( by Kira :* ) mozna traktowac rownie powaznie (oczywiscie w tych kwestiach) co czlowieka ktory twierdzi ze na orbicie pomiedzy jowiszem, a saturnem popierdziela czajnik. Problem z wiara jest taki ze nie da sie udowodnic nie istnienia bogow, tak samo jak nie da sie udowodnic ze owy czajnik nie istnieje. Genialnym argumentem wiary i zarazem ostatecznym jest ten sam ktorego uzywaja kobiety podczas okresu... "NIE, BO NIE!".

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 24, 2011, 13:23:51 »
Ok, bo widze ze ciezko bedzie inaczej.

Mysle ze czlowieka, ktory wierzy w istoty boskie i inne duperele typu niebieskie sloniki z mojego avatara ( by Kira :* ) mozna traktowac rownie powaznie (oczywiscie w tych kwestiach) co czlowieka ktory twierdzi ze na orbicie pomiedzy jowiszem, a saturnem popierdziela czajnik. Problem z wiara jest taki ze nie da sie udowodnic nie istnienia bogow, tak samo jak nie da sie udowodnic ze owy czajnik nie istnieje. Genialnym argumentem wiary i zarazem ostatecznym jest ten sam ktorego uzywaja kobiety podczas okresu... "NIE, BO NIE!".
A co z tymi, którzy wierzą w ideologie ?
Albo z tymi, co wierzą w człowieka ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

magni

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 24, 2011, 13:29:52 »
A co z tymi, którzy wierzą w ideologie ?
Albo z tymi, co wierzą w człowieka ?

Porownanie zupelnie bledne bo opierajace sie na uzyciu w obu przyadkach slowa "wiara" ktore to tak na prawde w przypadku gdy mowimy o ideologii jest de facto skrotem myslowym... okreslenie "wierze w demokracje" nie ma nic wspolnego z prawdziwa wiara a tylko jest wyrazem poparcia dla rozwiazan gloszonych przez ideologie demokracji... to zupelnie co innego niz wiara w rzeczy niesprawdzalne

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 24, 2011, 13:59:36 »
Porownanie zupelnie bledne bo opierajace sie na uzyciu w obu przyadkach slowa "wiara" ktore to tak na prawde w przypadku gdy mowimy o ideologii jest de facto skrotem myslowym... okreslenie "wierze w demokracje" nie ma nic wspolnego z prawdziwa wiara a tylko jest wyrazem poparcia dla rozwiazan gloszonych przez ideologie demokracji... to zupelnie co innego niz wiara w rzeczy niesprawdzalne
Rozumiem Twój punkt, ale nie chwytam argumentacji. Znaczy się co demokracja jest sprawdzalna ? Co kraj to inna demokracja (i.e. wzorcowe demokracje grecka czy amerykańska zezwalały na NIEWOLNICTWO ! Czym zatem jest demokracja ?
Ok... zostawmy na boku ideologie. Skup się na Bogu. Czym jest bóstwo ? No właśnie - ten sam problem - co wyznawca (nawet tej samej religii !) to inna definicja, więc jak tu mówić o czymś sprawdzalnym, bo wg czyjej definicji będziesz sprawdzać ?
Ok... zostawmy podmiotowość wiary, a skupmy się na samej wierze - czym jest wiara ? Ee... tak, to samo - każdy wierzy inaczej i w inne rzeczy, więc jak tu porównywać wiary i sprawdzać wiarę. Jaką miarę wiary przyjąć ?
Dlatego uważam, że wiara jest sprawą indywidualną każdego i tu można sobie pogadać o tym w co kto i dlaczego, a nie która wiara jest lepsza/gorsza. Tak, właśnie naiwnie sobie pogadać, bo słowa jakoś da się tam sprawdzić (a to pod względem ortograficznym, a to ze zrozumienia pojęć...).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 24, 2011, 15:57:47 »
Może dla odmiany o cyckach pogadamy?

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 24, 2011, 16:40:22 »
stek bzdur
Tl;DR

Zazyj sobie waleriane kolego , nie ma co sie jajcowac wybierajac cytaty (ktore byly odpowiedzia na konkretne posty) i komentujac je w stylu co ma piernik do wiatraka.

Czeresnia na torcie jest
Cytuj
Nie musisz szanować mojego światopoglądu - wystarczy, że nie będziesz odpowiadał na moje posty.
U MAD?

[gmod]grzecznie przypominam, że to nie flejm i jakieś zasady dyskusji obowiązują.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 18:05:59 wysłana przez Khobba »

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 24, 2011, 16:46:33 »
Ej, mam zajebistą sąsiadkę co ma uber cycki.

Kara Mon

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 24, 2011, 16:48:32 »
Zrob jej jakas słitaśną fote i pokaz wszystkim mzoe sie uspokoja.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 24, 2011, 17:05:53 »
Sama wiara to ''produkt uboczny'' wykształcania inteligencji u ludzi, wystarczy, że to już zaobserwowano u neandertalczyków, czyli sorry, ale skłonności do wiary ma ~95% mieszkańców Ziemi, reszta to zatwardziali ateiści (choć nawet wśród tych 95% mogą być osoby, które deklarują brak wiary, to ewolucyjny popyt na wiarę może doprowadzić do np. kultu pieniądza, ot co).


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: O poprawności pogladów in game i tolerancji ogólnie
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 24, 2011, 22:55:11 »
Raczej efekty wyksztalcenia sie wiezi spolecznych. Religia byla czyms w rodzaju kleju trzymajacego spolecznosci w kupie.