Autor Wątek: Błąd podczas startu Eve  (Przeczytany 5667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dagorian

  • Gość
Błąd podczas startu Eve
« dnia: Maj 02, 2011, 15:25:31 »
Witam , mam taki problem:
       
           Próbowałem rozpocząc swoja przygodę z Eve , zalożyłem kont trial sciagnąłem grę (Tranguility), gra się zainsalowała. Klikam na skrót na pulpicie i przes ułamek sekundy pojawia się  logo Eve Incurtion i zaraz znika. Troche już próbowałem z tym coś zrobic:
-mam najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej (Radeon 9550)
-mam Windows XP i prubowałem pozmienieć w user data plik cache ale tam go w katalago Eve nie ma. Jest tam tylko jakis plik history i tyle a w  drogiej sciezce jes tylko plik rar z gra ( 4gb)
-może to coś z rozdzielczascia? mam 1024x768 32bity.

       Nic więcej nie znalazłem na forum i na razie jestem w kropce , dziwi mnie brak tego pliku do modyfikacji (lub usunięcia) co podobo pomaga w takiej sytuacji.
      Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak sobie z tym poradzic?    Z góry dziekuje za wsparcie.

Oto co jeszcze ustaliłem:

              Odpaliłem log server i właczyłem znowu Eve i taki komunikat mi tam wyskakuje:

- "Couldn't load blue.dll"  - da się to jakoś naprawić?

     

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 15:51:28 wysłana przez Dagorian »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2011, 15:35:49 »
http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=800

Wg. Wiki, Twój Radek obsługuje tylko Shader 2.0, czyli albo już nie jest kompatybilny, albo dosłownie zaraz nie będzie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dagorian

  • Gość
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2011, 15:54:46 »
To zostaje mi tylko wymiana karty graficznej na nową?

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2011, 16:22:01 »
Mozesz sprobowac tego -> http://www.3dfxzone.it/dir/tools/3d_analyze/
ale o ile uda Ci sie to wogole skonfigurowac to grywalnosc zerowa ;) GL

I, tak, trzeba nowa grafe :)
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2011, 16:33:30 »
To zostaje mi tylko wymiana karty graficznej na nową?

Shadel 3.0 obowiązuje gdzieś od 2004 roku, więc wymaganie go trudno uznać za pogoń za nowinkami. BTW, współczesne gry często wymagają 4.0 ;)

Ten Twój Radek pewnie jest na złącze AGP - to znacząco ogranicza możliwość zwykłej wymiany karty, pewnie bez porządnej rozbudowy komputera się nie obędzie.

Na marginesie - moje C2D E6600, 4GB RAM i 8800GTX ledwie dyszy w czasie dużych walk - przy wszystkich ustawieniach skręconych do zera i maksymalnym zoom out  mam gdzieś 10 FPS-ów. "Przyjemność" z grania bez efektów i z minimalnymi teksturami pominę milczenie. Eve na maks zaczyna już wyglądać naprawdę nieźle.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2011, 19:47:20 »
No płytę trzeba będzie też nową pewnie kupić chyba, że masz tam pcie.

Jak masz mało kasy to możesz sobie kupić używane geforce 8600gts najlepiej palit za 70-100zł (bo te są już chyba fabrycznie podkręcone-przynajmniej tak mi wciskali jak kupowałem  :P ) . Przed incursion do 50 statków na gridzie było 40-50 fpsów na low. Potem mocno spada jeżeli nie oddalisz kamery. Przy 300 jest 1 fps na oddalonej ;p.

Teraz w sumie jeszcze nie testowałem,ale zalogować do gry się da.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2011, 23:30:12 »
No płytę trzeba będzie też nową pewnie kupić chyba, że masz tam pcie.

Wymiana płyty = wymiana całego kompa.

Zresztą, dziś jednordzeniowy procesor po prostu nie daje rady nawet z najprostszymi rzeczami. W pracy siedzę na starym lapie z Pentium-M. Mimo Windowsów XP i 1,5GB RAM po prostu staje dęba jak mam odpaloną pocztę, Worda, Excella i FF.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2011, 01:46:24 »
Na marginesie - moje C2D E6600, 4GB RAM i 8800GTX ledwie dyszy w czasie dużych walk - przy wszystkich ustawieniach skręconych do zera i maksymalnym zoom out  mam gdzieś 10 FPS-ów. "Przyjemność" z grania bez efektów i z minimalnymi teksturami pominę milczenie. Eve na maks zaczyna już wyglądać naprawdę nieźle.
Oj nie strasz nie strasz, bo nie podejrzewam Cie oto ze nie umiesz ustawic ov, wylaczyc bracketow etc. a ja mam sprzet nie wiele szybszy i poki co walka 300v300 przebiegla na 25+FPS (czyt. nie wiem ile dokladnie ale wszystko chodzilo plynnie)  - a jakiego resa uzywasz bo ja 1680x1050 no i na czas walk standardowo na low details.

Dagorian

  • Gość
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2011, 23:21:06 »
Witam ponownie , trochę się pozmieniało, mam nowego kompa , tzn też nie pierwszej młodości i kolejne problemy.

Proces instalacji przebiegł do końca , gra się odpaliła patch nowy sie wgrał , zalogowałem sie i zaczołem tworzyć postać:
wybrałem rase i przeszło do kolejnego punktu o nazwie Bloodline i na środku pojawia się takie kułeczko które się kreci i kręci i tak z 10 minut i nic. Nie przechodzi do dalszego etapu.
- komputer jest na winXP
-ma zintegrowaną kartę graficzna ( nie jestem pewien czy obsługuje Pixel Shader 3.0)
-jesli karta nie oblsuguje tego trybu to czy nie powinno mi wogóle nie odpalic gry jak w przypadku starczego kompa?
-przed wyborem rasy pojawił sie komunikat o koniecznosci posaidania pixel shader 3.0
-jak czekajac na wgranie się "bloodline" klikne klawisz "win" to przed wyjciem miga mi obrazek ze 3 parami ludzików

   Jest ktoś w stanie mi  coś doradzić na tym etapie?

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2011, 01:40:16 »
Kupić normalna grafike a nie zintegrowana....
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2011, 08:01:11 »
Ten moduł do tworzenia postaci zżera naprawdę dużo zasobów komputera. Możesz spróbować wyłączyć wszystkie efekty lub ustawić na low, powinno pomóc. I racja integra na płycie nie pierwszej młodości to nie porozumienie :)
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Błąd podczas startu Eve
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2011, 09:56:54 »
kup se amd hd5670 za 300 zeta, ale jeśli żal ci kasy to kup SiSa też PS 3.0 obsługują.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681