Autor Wątek: Proste Gotowanie  (Przeczytany 81167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 30, 2011, 00:07:35 »
najprosciej jest kupic puszke pomidorow pokrojonych, do tego wycisnac czosnku i dosypac bazylii (najlepiej swiezej), sol pieprz i masz sos do pizzy
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Starakopara

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 30, 2011, 10:34:32 »
Hammer, a może kurak z młodym porem i czarnymi oliwkami?

2 spore piersi kurczęce
1-2 młode pory ( tylko białe części )
1 mała cebula ( najlepiej cukrowa )
1 puszka pomidorów bez skórki
1 słoik czarnych oliwek ( bez pestek i nie faszerowane )
1 porządny lub 2-3 mniejsze ząbki czosnku
kilka liści bazylii ( nie są konieczne ale pasują znakomicie do pomidorów )
1 łyżka masła i 1-2 łyżki oliwy
makaron typu penne lub jakikolwiek inny " gruby " makaron

pora dokładnie opłukać pod bierzącą wodą, przekroić wzdłuż i pokroić na cienkie piórka. Cebulę pokroić w drobną kostkę i razem z pokrojonymi porami zeszklić w garnku na maśle i 1 łyżce oliwy ( najpierw rozgrzać oliwę, potem dodać masło ). Do zeszklonych warzywek dodać całą puszkę pomidorów ( razem z zalewą ) i gotować aż pomidory się rozpadną. do tak przygotowanego sosu dodajemy około połowę słoika czarnych oliwek ( bez zalewy ) i wyciskamy praską czosnek. Pierś kurczaka kroimy w podłużne paski ( nie muszą być cienkie ) i smażymy na oliwie aż się zetnie mięso. Gotujemy al`dente odpowiednią dla 3-4 osób ilość makaronu. Makaron wykładamy na talerz, polewamy sosem z garnka i ozdabiamy porcję kilkoma porwanymi w palcach liśćmi bazylii, obok układamy usmażone paski z piersi kuraka. Voila!

najlepiej podawać czerwonym półwytrawnym winem  :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2011, 10:42:48 wysłana przez Starakopara »

HammerSnake

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 31, 2011, 23:39:03 »
Cytuj
Hammer, a może kurak z młodym porem i czarnymi oliwkami?

Ugotowałem im i usłyszałem "zajebiste" i wpierdalali aż im się uszy trzęsły. Więc bardzo im smakowało i mi również hehe. Dobry przepis.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 31, 2011, 23:54:03 »
musze to ugotowac
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Starakopara

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 01, 2011, 07:42:47 »
cieszę się, że smaokowało  :)
poźniej ( bo narazie musze zmykać ) zapodam przepis na leczo  :)

edit:


6 sporych strąków papryki ( najlepiej róznokolorowej )
2 młode cukinie
2 spore cebule
puszka pomidorów
4-5 świeżych pomidorów ( około 60 dag )
2-3 ząbki czosnku
1( lub więcej, zależy od gustu ) papryczka chilli lub węgierska "czuszka"
oliwa z oliwek
czarny pieprz
1-2 pętka kiełbasy chorizo ( najlepiej ostra )

przygotowanie jest trywialnie proste:
papryki dokładnie myjemy, pozbawiamy gniazd nasiennych i kroimy na kawałki ( takie mniej więcej 5 na 5 cm ), chilli bądź czuszkę siekamy drobniutko ( ja nie usuwam nasionek ), cebulę traktujemy w podobny sposób co ostrą papryczkę. Cukinie myjemy i po przekrojeniu wzdłuż usuwamy tę gąbczastą część z nasionami, następnie kroimy wzmiankowaną cukinię na kawałki podobnej wielkości co paprykę. W garnku na dobrze podgrzanej oliwie szklimy cebulę, i dodajemy pokrojoną wcześniej paprykę, po około 10-15 minutach wrzucamy do gara cukinię i pokrojoną w plasterki chorizo ( z braku laku jakakolwiek inna kiełbasa nadająca się do gotowania ), po kolejnych 10 minutach cała puszka pomidorów oraz pokrojone w dowolnej wielkości kawałki świeże pomidory dołączają do papryki, cukinii i kiełbaski. Bulbamy aż zawrze, zmniejszamy gaz, żeby tylko " pyrkało " i znowu z 10-15 min ( składniki powinny być al` dente, trzeba sprawdzać w trakcie, coby się nie rozgotowało )na sam koniec do garnka wędruje przeciśnięty przez praskę czosnek, sól i pieprz podług uznania.
Serwujemy w głębokim talerzu , a do tego świeża bagietka ( niektórzy podają z ryżem, ja osobiście wolę pieczywo )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 17:51:17 wysłana przez Starakopara »

HammerSnake

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 18, 2011, 17:02:50 »
Ktoś wie gdzie można kupić w miarę rozsądnej cenie bakłażana? Albo kiedy i czy będzie na nie sezon?
W zieleniakach usłyszałem, że mi nie sprowadzą, bo by musieli wziąć całą skrzynie i co oni z nią zrobią...

Niby można kupić w chacie polskiej i Piotrze i Pawle za bagatela 16zł za kg!. Jedna sztuka waży 0,3 kg+, a ceny w hurcie po 4-6 zł/kg.


CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 18, 2011, 17:39:45 »
na bazarze pod Hala Mirowska
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Gregorius

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 18, 2011, 18:27:54 »
Zauważ, że nie wszędzie jest Hala Mirowska :P

W hipermarketach można trafić bakłażanki - pytanie jak daleko masz do siakiś takich auchanów i innych realnych.

Starakopara

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 18, 2011, 19:47:04 »
Ktoś wie gdzie można kupić w miarę rozsądnej cenie bakłażana? Albo kiedy i czy będzie na nie sezon?
W zieleniakach usłyszałem, że mi nie sprowadzą, bo by musieli wziąć całą skrzynie i co oni z nią zrobią...

Niby można kupić w chacie polskiej i Piotrze i Pawle za bagatela 16zł za kg!. Jedna sztuka waży 0,3 kg+, a ceny w hurcie po 4-6 zł/kg.
a propos bakłanych żanów to przepis na leczo ( patrz wyżej ) można zmodyfikować zastępując cukinię bakłanym żanem, a dla wegetarian można " wyciąć " z przepisu chorizo i voila, wegetariańskie leczo z bakłanym żanem  :)

HammerSnake

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 18, 2011, 19:55:32 »
Przy takiej cenie to go szkoda na leczo  :P.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 18, 2011, 21:03:24 »
Ja w ogole nie za bardzo kumam o co chodzi z tymi roznymi dyniowatymi cukiniami i innymi baklazanami, kabaczkami itd - rozumiem, ze z glodu czlowiek zje wszystko, nawet krepine jakos tam przyprawiona, ale po co sie meczyc... Jadlem rozne wersje, kiedys znajomi Hiszpanie nonstop robili zapiekane baklazany z jakims miesem, i w sumie smakowalo wszystko... miesem, tzn tym, co sie wsadzi w takiego baklazana, a sam z siebie przypomina nijaka wate... Moze mi ktos wyjasni na czym polega ten fenomen, bo jakos nie moge sie przekonac.

Za to ostatnio przekonalem sie do wyskrobanego lyzeczka awokado z roztartym czosnkiem, pycha, tylko trzeba wziac naprawde ladne dojrzale awokado
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 18, 2011, 21:47:38 »
Cytuj
Moze mi ktos wyjasni na czym polega ten fenomen, bo jakos nie moge sie przekonac.
Mają fikuśny wygląd

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gregorius

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 18, 2011, 23:04:29 »
Dobre sąą.. trzeba się przekonać ;)

Kabaczka/cukinię to rąbię do kanapek jak ogóra. Posypany lekko papryką i granulowanym czochem = bomba! :D

A swoją drogą jeśli chcesz się przekonać do dyniowatych to polecam patisony marynowane jako zakąska do wódeczki. Przekonasz się bardzo szybko ^_^

HammerSnake

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 18, 2011, 23:16:43 »
Ja tam uwielbiam smażoną cukinie, a kabaczka to nie wiem z czym się je. :P

Gregorius

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 18, 2011, 23:20:40 »
np. leczo  ;)

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 18, 2011, 23:25:13 »


A swoją drogą jeśli chcesz się przekonać do dyniowatych to polecam patisony marynowane jako zakąska do wódeczki. Przekonasz się bardzo szybko ^_^

Wlasnie kupilem ostatnio sloiczek, bo ogladnalem niechcacy jakis program dokumentalny o patisonach, i sie zaciekawilem troche, i powiem ci ze wywalilem 2/3 sloika, a i tak ledwo zjadlem te 2 czy 3. Smakowaly zalewa, w ktorej sie moczyly, i to wszystko
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Gregorius

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 19, 2011, 00:07:19 »


Nie no to ja już nic nie poradzę na ten przypadek  8)

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:40:09 »
bakłażan, kabaczek czy awokado to takie samo ścierwo :)

za to złapałem smak na papryczki ostre - brat zaczął je chodować w donicach pod oknami - ma ich ze 20 krzaków. Rośnie sobie taka papryczka do półtora metra wysokości i obwieszona jest mnóstwem owoców.
Ponoć najlepiej wysiać w lutym to jakoś od sierpnia można zjadać masowo.

Z 3 gatunków jakich próbowałem:

piri piri - cudo - idealna ostrość i ładny paprykowy zapach - akurat do pogryzania przy kanapkach
chili - trochę mniej ostra, ale też ladnie pachnie
habanero - to nie jest jedzenie tylko broń biologiczna :) i pachnie trochę inaczej niż inne papryki. 

taka zerwana z krzaka papryka smakuje o wiele lepiej niż cokolwiek kupionego w sklepie bo po prostu pachnie.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:51:15 »
kupilem ostatnio za 7 zl taki krzaczek, i bardzo sobie chwale, papryczki idealnie sie komponuja z potrawami kuchni wschodniej, i maja taka fajna specyficzna ostrosc, zupelnie inna niz np pieprz albo czosnek. Nawt dos osu pomidorowego fajnie jest jedna posiekana dodac, a jak pare dni temu zrobilem czerwone tajlandzkie czili z dorszem,  to te papryczki to byl normalnie szal. Moge podac przepis jak kogos interesuje, fajny sposob na ta nudna ale zdrowa rybe
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:26:33 »
Moge podac przepis jak kogos interesuje, fajny sposob na ta nudna ale zdrowa rybe

W takim razie podaj proszę ten przepis.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:48:36 »
Kupuje w Marksie i Spencerze tym z ciuchami w Arkadii sloiczek pasty red thai chili, maja rozne fajne pasty tam, np Tandoorii, Green Thai w bardzo rozsadnych cenach i zadne podrobki, tylko wszystko prosto z Londynu i czesto sa promocje:) No wiec kupuje za 7,50 taka paste i puszke mleka kokosowego w jakims markecie, wielkiego fileta dorsza albo dwa-trzy mniejsze (mozna tez dosypac garsc malych krewetek zimnowodnych), cebule, ladne gruntowe pomidory, czosnek, mozna tez dodac na koniec lyzke czerwonego pesto jak ktos lubi.
Jednna cebule obieramy siekamy rzucamy na oliwe z oliwek na rozgrzanej patelni (duzy ogien musi byc, jak na woku), do tego zabek posiekanego czosnku i 2-3 swieze czerwone papryczki prosto z krzaczka  ;D oczyszczone z nasion i posiekane, i po okolo minucie wrzucamy pokrojonego w duza kostke dorsza i krewetki, smarzymy dalej ale nie mieszamy - tzn mieszamy tylko ruszajac patelnia, a nie zadnym widelcem, bo sie dorsz latwo rozwala, dopoki nie wyparuje woda ktora pusci ryba, wtedy zmniejszamy ogien i dajemy sie rybie dosmarzyc ale nie do konca, musi sie troche zmniejszyc i musi byc bez wody, wtedy wrzucamy zawartosc sloiczka i posiekanego sparzonego pomidora, ok polowe mleczka kokoswego, dusimy wszystko na coraz mniejszym ogniu przez ok 20-30 minut jak za bardzo przywiera mozna dolac troszke goracej wody, 5 minut przed podaniem wlewamy reszte mleka kokosowego (trzeba wstyrzasnac puszka przed otwarciem) podajemy z ryzem basmati, super sprawa na dlugie zimne jesienne wieczory :P

edit: ja dodaje jeszcze szczypte mielonego kardamonu, ktory juz jest w pascie, ale lubie podkreslic akurat ta nute smakowa
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 20, 2011, 00:55:25 »
Mój brat za pomocą Habanero o mało nie wytruł swojej rodziny, a dymiącą patelnię wystawiał za okno w masce p-gaz. :)
Swoją drogą polecam Mama'a Africa sos z Habanero- jedna kropla uczyni dowolną potrawę prawdziwym piekłem.

A teraz czas na przepis, sprawdzony dziś!

Hamburgery hawajskie:
-100g mięsa mielonego wołu
-1 jajko
-1 mała cebula drobno poszatkowana
-pół szklanki bułki tartej/okruchów
-łyżeczka koncentratu pomidorowego
-2 łyżki brązowego cukru
-łyżeczka musztardy
-łyżeczka soli
-olej
-ananas w plastrach

Wszystkie składniki oprócz ananasa i oleju pakujemy do jednej michy i wyrabiamy przez około 5 minut aż powstanie jednolita masa.
Z tej masy lepimy burgery, smarujemy olejem i pakujemy na kilka minut do piekarnika rozgrzanego na 220 C, jeśli ktoś ma urządzenie z opcją grilowania to polecam.
Tak upieczonego burgera podajemy z plastrami ananasa i jak ktoś lubi wewnątrz sezamowej buły.

Smacznego.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 30, 2011, 22:34:28 »
"Łosoś Dziki" w biedronce 10 zł za 450 g ktoś próbował? - mrożony filet.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 01, 2011, 10:15:20 »
Próbowałem w sałatce z makaronem mojej mamy i samo: smak jest imo znośny.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 01, 2011, 11:44:07 »
Mrożonka jak mrożonka, smakuje gorzej, bo mrożone. Jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że te łososie hodowane były w małym obozie koncentracyjnym to da się zjeść.

Tony Solando

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 01, 2011, 17:27:08 »
.... Jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że te łososie hodowane były w małym obozie koncentracyjnym to da się zjeść....

Gram w EvE, więc jestem dość znieczulony na krzywdę innych  ;)



... a wracając do tematu, to super pomysły. Chyba wezmę się za solidniejsze gotowanie.

Kharim

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kharim Katelo
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 01, 2011, 23:06:02 »
nie tam żeby na pochodzeniu mięsa jakoś bardzo mi zależało, ale niektórzy się przejmują więc informuje :)

powodzenia i może wrzucę niedługo jakiś nowy przepis

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 02, 2011, 09:35:20 »
nie tam żeby na pochodzeniu mięsa jakoś bardzo mi zależało, ale niektórzy się przejmują więc informuje :)

powodzenia i może wrzucę niedługo jakiś nowy przepis
Mam tą nieprzyjemność zwiedzać ubojnie bydła i trzody kilka razy w roku.
Zawsze zakładam dwie maseczki, żeby się nie porzygać.

"Jeśli ubojnie miałyby szklane ściany, to ludzie przestaliby jeść mięso" - Albert Einstein (podobno).
Zgadzam się w stu procentach.
 
Pozdrawiam smakoszy  ;D
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Re: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 02, 2011, 13:13:39 »
niedługo dam jakiś przepis z łososiem :)


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

HammerSnake

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 02, 2011, 15:00:20 »
a ja właśnie testuje przepis z poprzedniej strony na łososia w marchwi. 8)

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 02, 2011, 18:01:40 »
Proszę bardzo - znalazłem 2 przepisy z łososiem (wędzonym, ale co tam):

Sałatka z mozarellą i wędzonym łososiem

  • wędzony łosoś 200 gram
  • pomidor 2 sztuki
  • papryka czerwona 1 sztuka
  • mozarella 100 gram
  • rukola 1 filiżanka
  • sałata strzępiasta fioletowa 6 liści
  • bazylia świeża 10 listków
  • oliwa truflowa 2 łyżki
  • sok z cytryny 1 łyżeczka
  • sól
  • pieprz

Rukolę i sałatę wypłukać i osuszyć (najlepiej odwirować w wirówce do sałaty). Porwać na kawałki i przełożyć do miski. Pomidory umyć, pokroić w kostkę i przełożyć do sałaty. Paprykę oczyścić z nasion, umyć i skroić w paseczki. Mozzarelle i łososia porwać na nieregularne kawałki i przełożyć do salaterki. Całość skropić oliwą truflową, sokiem z cytryny, przyprawić solą, pieprzem i dokładnie wymieszać. Udekorować listkami bazylii.


Placki z łososiem

  • ziemniaki 1/2 kg
  • masło 2 łyżki
  • sól
  • pieprz
  • olej
  • śmietana 30% 250 ml
  • wędzony łosoś 300 g
  • sok z cytryny

Zetrzyj ziemniaki na grubej tarce i odciśnij z nich wodę. Stopione masło dodaj do ziemniaków, dopraw solą i pieprzem, wymieszaj. Ziemniaki wykładaj na rozgrzany olej, formując okrągłe placki. Smaż po kilka minut z każdej strony na złoty kolor. Śmietankę dopraw solą, pieprzem i sokiem z cytryny. Gotowe placki podawaj z wędzonym łososiem i śmietanką.


Oby to komuś smakowało :D


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

HammerSnake

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 30, 2012, 23:29:07 »
Znacie jakieś fajne przepisy z szparagami? Może zapiekane?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 25, 2012, 20:31:07 »
bump? Pilot nie wielbłąd jeść musi! ;) - przydałyby się jakieś nowe pomysły. Najlepiej nie kurczak, karkówka, ryba i chińszczyzna - taki dostałem wyciąg od pacjentów, ale mogą pocierpieć  8)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Proste Gotowanie
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 25, 2012, 20:54:08 »
Lecę z pamięci, nie dam sobie reki uciąć za wagomiar opakowań
500g mielonego mięsa (np w biedronce kraina miesa czy jakoś tak), 200g wędzonego boczku (ponoć idzie sie obejść bez niego, ale wtedy jakaś oliwa), 2 puszki fasoli (jedna biała jedna czerwona, ale może być jednokolorowa), 2 puszki pomidorów (tutaj znacznie lepiej się sprawdza porównywalne opakowanie przecieru takiego gestego, w biedronkach jest chyba w kartonikach, w każdym razie niezależnie czy pomidory czy przecier razem powinno być cirka 800g), puszka kukurydzy, puszka groszku, cebula, 5 zombków czosnku, czerwona papryka (sugeruję niedużą, czasem w domu uzywamy zamiast świeżej jakiejś ze słoja, nie znam sie nie wiem czy to marynowane czy inaczej oprawione) 3 łyżki proszkowanego chili, sól pieprz


boczek do gara i smażyć tak żeby sie przetopił, po usmażeniu dodać cebule posiekaną, czosnek też pochlastany i pochlastaną na drobno papryke. To sie powinno smażyć / dusić do miekości. Potem do środka mieso i chili, po jakimś czasie reszta. Resztę oczywiście odsączyć po otwarciu puchy, nie ładuj do gara tych konserwantów w płynie. Od wrzucenia reszty i zagotowania się powinno pykać na ogniu przez +/- godzine, doprawić i wcinać
Podawać można dowolnie. Z chlebem, z kaszami jak gulasz, jako sos do makaronu, z ziemniakami itp

PS
Jeśli mimo mojej rady zdecydujesz się na pomidory nie na przecier, to sugeruję potraktować je blenderem i mieć w pogotowiu szklankę - moze dwie wody aby dolać troche płynu akby to było za suche i zaczynało przywierać
PS2
Fasolkę można dostać też w jakichś gotowych zalewach pomidorowych pikantnych itp, ostatnio użyliśmy takiej właśnie i można było zredukować ilość przecieru który poszedł dodatkowo
PS3
Jak robisz dla ilości osób 2-4 ilość składników sugeruję razy dwa, jak zasmakuje to znika w straszliwym tempie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.