Autor Wątek: Cosmos Misje  (Przeczytany 6483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJackal

  • Gość
Cosmos Misje
« dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:27:09 »
Witam

Słyszałem o misjach za które można dostać bluprinta na BS frakcyjnego . I to podobno właśnie za misje Cosmos.

Mam pytanko co to są za misje . Co trzeba zrobić aby je dostać . I czy jest to jakaś jednorazowa nagroda , czy można je na przykład powtarzać?

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Cosmos Misje
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:35:33 »
Jest coś takiego, każda rasa ma konstelacje w której sa te misje dostępne. Można je zrobić tylko raz, w zamian dostaje się dużo śmiecia. Taka rozrykwka bardziej, przerywnik, niż alternatywa dla mijsi lvl4. Jak jeszcze mieszkałem w empire to zrobiłem amarskie.
Misje cosmos do rozpoczęcia wymagają standingu do frakcji na odpowiednim poziomie. Żeby więc wogóle zacząć zabawe trzeba nabić sobie ten standnig robiąc normalne misje. Jeżeli uda ci sie nabić ten standing odpowiednio wysoko (mi się nie udało) będziesz mógł od jednego z agentów dostać bpc na frakcyjnego bsa, ale jest to dość ciężkie.
Zalety są takie, ze dzięki nabiciu sobie przez te misje frakcyjnego standingu mogę robić misje lvl 4 dla każdego amarsiego i caldaryjskiego agenta jakiego chcę. Ale czy to komuś potrzebne?

http://www.hb3.info/cosmos/ - tu jest strona z której korzystałem robiąc te misje. Coprawda po niemiecku, ale wszystkie najważniejsze informacje można łątwo zrozumieć. Masz tam przedewszystkim namiary na systemy gdzie ci agenci są

Ranshe

  • Gość
Odp: Cosmos Misje
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:49:49 »
Także http://lorebook.eve-inspiracy.com/index.php (dobry opis amarrskiego), http://www.novax.org.uk/16401872-Cosmos-Missions-101.pdf (dobry opis caldaryjskiego) i http://nfe.chez-alice.fr/dl/Cosmos.pdf (pokręcona tabelka ale przydatna). Innych niż amarski i caldaryjski nie robiłem.

Zaletą tych misji jest głównie to, że dostajesz za nie kupę standa do danej frakcji, więc "bez problemu" można sobie dość szybko go sporo podbić. Zaczyna się od level 1 które nie potrzebują specjalnie wysoko standa, wybija się w parę dni.

"" bo część misji jest w lowseku (zawsze jakiś jest obok), część wymaga żeby przez ten lowsek latać, część wymaga dropiących się losowo śmieci z ratów (drop mega tragiczny dodajmy, ale zazwyczaj można na kontraktach kupić), levele mają od 1 do 4 (do 3 robilem spokojnie assault fregatą). Chyba tyle.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Cosmos Misje
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:50:53 »
Tak konkretnie to misja o która pytasz wymaga poje***** standingu 9 i to w większości wypadków faktycznego nie modyfikowanego skillem (bug albo celowe działanie jakoś nigdy nie chciało mi się szukać wyjaśnienia). Bijąc ten standing zarobisz na kilka takich frakcyjnych bs, więc nie wiem czy gra warta swieczki tym bardziej że bijąc tylko ten standing alternatywnie załatwisz sobie zaoczny wyrok śmierci na terenie frakcji która jest wrogo nastawiano do tych u których bedziesz miał stand na bs

EDYTKA dla tego co napisał Ranshe - stand nie leci za wszystkie cosmosy tylko najczęściej za ich finalną misję (bo większość cosmosów to są chainy kilku misji), ze standem podobnie jak w data center działa zasada kciuka (czyli standa dostaniesz ale troche za malo zeby płynie przejsc do nastepnego agenta (przy czym te troche to na tyle małe troche zeby sie wkurzyc kujac brakujacy standing w tradycyjny sposób). Często misje są powiązane ze soba w grubsze lancuchy i np agent x  nie bedzie z tobą rozmawiał jeśli nie masz papierów od agenta y, któr z kolei pokaże Ci drzwi jeśli nie masz czegoś tam od agenta z...

Sporo z tych misji jest również zabugowanych, a zdecydowana większość nagród to śmieci (nie zaleznie od tego czy na pierwszy rzut oka wydają się fajne). Z drugiej strony kilka z tych misji naprawdę fajne nagrody daje (ale to wyjątki od reguły)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2011, 14:00:50 wysłana przez Doom »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Cosmos Misje
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:05:32 »
Konkretnie to misje takie są trzy (dla każdej frakcji):

- 8.20 standu i jakieś tagi na bpc (2 runy, z LP store wyciąga się 1-runowe) na frakcyjną fregatę
- 9.40 standu i tagi na bpc (2 runy) na frakcyjnego cruza
- 9.90 standu i tagi na bpc (2 runy) na frakcyjnego bsa

Co do niemodyfikowania go skillem to nie wiem, evelopedia i guidy mówią, że ma być niemodyfikowany, ludzie na forum mówią, że skille też się liczą. Nie sprawdzałem, nie mam wystarczająco dużo. :)

Można to wybijać po równo, tak że będziesz miał dodatni stand u wszystkich frakcji, ale bardzo dużo z tym pieprzenia, a poza tym wybicie 9.90 standu to nie takie hop siup, nawet jeśli ci nie przeszkadza wlatywanie tylko do połowy empire.

EDYTKA dla tego co napisał Ranshe - stand nie leci za wszystkie cosmosy tylko najczęściej za ich finalną misję (bo większość cosmosów to są chainy kilku misji),

Tak. Ale chainy są króciutkie, część misji nie jest chainowana wcale, robi się je w miarę szybko i stand leci naprawdę dość płynnie.

Cytuj
ze standem podobnie jak w data center działa zasada kciuka (czyli standa dostaniesz ale troche za malo zeby płynie przejsc do nastepnego agenta (przy czym te troche to na tyle małe troche zeby sie wkurzyc kujac brakujacy standing w tradycyjny sposób).

A to akurat nie do końca. Ja podbiłem do caldari najpierw w data center czym mogłem, potem zacząłem robić cosmosowe misje od level 1 w górę i bez problemu mam teraz dostępne cosmosowe level 4 które chcę - i nie musiałem nic dorabiać na zwykłych misjach.

Cytuj
Często misje są powiązane ze soba w grubsze lancuchy i np agent x  nie bedzie z tobą rozmawiał jeśli nie masz papierów od agenta y, któr z kolei pokaże Ci drzwi jeśli nie masz czegoś tam od agenta z...

Do tego przydaje się tabelka z 3 mojego linka, gdzie te powiązania są pokazane. :)

Cytuj
Sporo z tych misji jest również zabugowanych,

Tak może ze dwie amarskie, czy też nawet jedna... ;P

Cytuj
a zdecydowana większość nagród to śmieci (nie zaleznie od tego czy na pierwszy rzut oka wydają się fajne). Z drugiej strony kilka z tych misji naprawdę fajne nagrody daje (ale to wyjątki od reguły)

Implanty też się dostaje, ale losowe i niezbyt często. Zwykłe nagrody w postaci bpc i gotowych modułów to raczej śmieci pomiędzy t1 a t2, z kretyńskimi materiałami na wysmażenie tych bpc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2011, 14:13:22 wysłana przez Ranshe »

Wihajster

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wihajster
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
  • Sojusz: The Alternative 4
Odp: Cosmos Misje
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:47:04 »
Na każdej z frakcji można po ~1kkk zarobić (na tych śmieciach)- przynajmniej caldarii/ammar; zaczynając robić dla np. caldari podnosisz jednocześnie stand do ammaru, a jeśli i tak zabraknie to można kupić sobie stand za tagi u odpowiednich agentów. O tych bpc możesz zapomnieć, standu nie nabija się liniowo, musiałbyś rok misje trzaskać. Ogólnie misje są całkiem szybkie i przyjemne (nie licząc latania transportem po low) idealnie t3 się nadaje a jeśli jesteś leniwy to na kontraktach kupisz wszystkie itemy do misji. Niejako w bonusie dostajesz dostęp do wszystkich agentów danej frakcji, też miłe. Co ciekawe, nie nalazłem nigdzie opisu do Gallente/Minmatar, być może nie są już takie opłacalne

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Cosmos Misje
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:54:50 »
Owszem, robiłem misje cosmos dla amarow i caldari i było duzo zabawy i sporo hajsu. Jest taka misja dla amarow za ktora dostajesz loot za 1b.

Oxylan

  • Gość
Odp: Cosmos Misje
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2011, 03:04:29 »

Co do niemodyfikowania go skillem to nie wiem, evelopedia i guidy mówią, że ma być niemodyfikowany, ludzie na forum mówią, że skille też się liczą. Nie sprawdzałem, nie mam wystarczająco dużo. :)


Bpc na fakcyjne statki  fregate i cruza można dostać mając zmodyfikowaną wartość standingu dzięki connections, niestety jeśli chodzi o bpc na bs-a trzeba mieć czyste 9.90 bez skila, jest to bug albo celowe działanie CCP tylko nie wiem po jakiego grzyba, wygląda na to że ktoś kto projektował ten "event" ma sadystyczne skłonności bo wbicie standu fakcyjnego na 9.90 np z 9.88 to dziesiątki storaków, wiem bo sam robiłem.

Jeśli chodzi o mnie to robiłem stand dla idei, przez cztery lata gry powoli dobiłem do wysokiej wartości, oczywiście nie robiłem misji przez 4 lata, grałem normalnie i zajmowałem się różnymi rzeczami w eve wiec nie brać tego dosłownie że taki stand to lata farmienia misji, na upartego da się zrobić taki stand może w rok klepiąc misje kilka godziń dziennie, no ale przecież nikt tak nie gra, to b dlugi proces i nie ma co się nastawiać że pójdzie szybko z takim standem, i jak wspominał DOOM nie ma co wariować dla tych bpc, bo zanim dostaniesz tak wysoki standing wcześniej z samego bounty jakie dostaniesz  podczas bicia standu do wartości 9.90 zarobisz na kilka fakcyjnych bs...

Ranshe

  • Gość
Odp: Cosmos Misje
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2011, 03:38:45 »
Powinni to zmienić, bo to bzdura jakaś. Najlepiej razem ze zmianą całego cosmos z misji powiązanych tylko jakimiś potrzebnymi dropami na coś w stylu epic arców.

I to mówię ja, który się misjami generalnie brzydzi. :)