Autor Wątek: Paladyn i misje l4  (Przeczytany 6554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • Gość
Paladyn i misje l4
« dnia: Marzec 19, 2011, 22:28:34 »
Parę dni temu robiłem misje l4 z gościem, który pilotował właśnie Paladyna i zadziwiłem się jego potężnym tankiem i przyzwoitym DPS-em, dzięki czemu gość agrował wszystkie grupy ratów na raz, nawet w najtrudniejszych misjach i tankował każdą ilość zadawanego damage bez problemu. Co więcej zbierał cały lot z lokacji bez ruszania się z miejsca. Ja w swoim apocalypse nie mógłbym sobie pozwolić na zwolnienie high slotów na dodatkowe salwagery i inne moduły ułatwiające zbiórkę lotu.
W związku z tym mam pytania:
Czy już we wczesnej fazie rozwoju postaci warto skillować ten statek
Jak długo zajmie chodź przeciętne wyskillowanie, pomijając 37 dni na battleship level 5
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 12:44:46 wysłana przez Zgudi »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje l4
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2011, 23:16:26 »
Jeszcze masz tam awu na 5 jest to drugi czaso żerny skill. Kolejna sprawa to uzbrojenie, tank , capacitor. Uzbrojenie nie t2 to wieś (może poza golemem na cruise miisle) i marnowanie potencjału statku. Capacitor jest potrzebny zwlaszcza do takiej jazdy jaka zaprezentowal ten koleś - ciągle strzelajace działa i pracujący tank. No i na koniec tank. Maruder ma potężny bonus do reperki, ale to nie znaczy że można sobie odpuścić. Zwłaszcza jeśli zamierzasz latać na uniwersalnym ficie opartym o enamy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 12:50:03 »
Najciekawsze jest to, że gość miał właśnie enamy. Jak zapytałem go dlaczego nie wstawia hardów pod misje, to odpowiedział: "nieważne co i tak wytankuję". Apropo rozszerz skrót "awu" :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 12:56:07 wysłana przez Zgudi »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2011, 13:04:37 »
Bo miał pewnie:
- all 5 na skilach compensacji
- a-type membrany
- x-type reperkę
-<opcjonalnie> drugą reperkę
- <opcjonalnie> rig pod reperowanie

W temacie który zapodał Ci Star w Twoim topicu z prośbą o fiting znajdziesz dual repkowy fit Nex'a ( http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=7396.msg112274#msg112274 - ja zamieniłbym AB  na weba frakcyjnego), na jednej reperce stabilne, na dwóch wspartych implantami okolo 10 minut wściekłego tankowania (niby eft pokazuje 15, ale zazwyczaj moment aktywacji drugiej reperki to nie jest cap 100%

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2011, 13:19:00 »
Apropo rozszerz skrót "awu" :)

A propos -> Advanced Weapon Upgrades


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2011, 14:10:04 »
Cytuj
A propos -> Advanced Weapon Upgrades

Pulsy bez tego chyba się zmieszczą. Tachiony owszem wymagają na 5

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2011, 14:12:27 »
Bo miał pewnie:
- all 5 na skilach compensacji
- a-type membrany
- x-type reperkę
-<opcjonalnie> drugą reperkę
- <opcjonalnie> rig pod reperowanie

- <opcjonalnie> hardwiry do capa/armora
- <opcjonalnie> set Slave'ów

@Zgudi.
Droga którą idziesz, to szeroka i prosta droga do tego żebyś zaczął uzyskiwać na swoje pytania i problemy odpowiedzi w stylu odpowiedzi wujka, mistrza ciętej riposty..  :(

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2011, 15:15:23 »
Zgudi sprawdź wymagania marudera zanim napiszesz że do puls paladina nie potrzebujesz awu 5 8)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2011, 20:17:17 »
Tak sobie sprawdziłem z ciekawości ile czasu potrzeba, żeby wsiąść do paladina z laserami t2, jak dla mnie wychodzi ponad 150 dni, a postać wiekowo mam podobną jak Zgudi, później xxx dni na dopracowanie skili.
Warto wogóle pchać skile w stronę maraudera, czy może lepiej "iść na łatwiznę" i w połowie tego czasu wsiadać do tengu lub machariela, a pozostały czas przeznaczyć na dopracowanie skili?

Goomich

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2011, 20:25:30 »
Połowę na Machariela?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2011, 20:39:29 »
Mach to jeszcze bardziej wymagające skilowo bydle jesli chcesz wykożystać jego potencjał, tengu niby w tym czasie zrobisz... ale też raczej nie pokozaczysz

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2011, 23:41:42 »
Cytuj
Połowę na Machariela?
Dokładnie 78 dni na shieldowego macha z t2 800mm, tank ledwie 300-350, dps 600-750 w zaleznosci od amunicji, liczone bez dron, zasieg 3.6+55 do 7.2+82km.
W 2-3 tygodnie - działka t1, 600+ dps na EMP L zasieg 3.6+51, tank ten sam.
Zaczynając grę w EVE też myślałem, że fajnie było by mieć paladina, teraz już nie jestem taki pewien, bo ten paladin po poświęceniu mu 150 dni, wydaje się być niewiele lepszy od apoca navy, czy abaddona na tych samych skilach.

sc0rp

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2011, 00:20:04 »
Jesli stac cie na tengu i/lub macha to olej opinie ludzi ktorzy mowia ze musisz dwa lata skillowac aby wsiasc do shipa. stac cie to wskakuj :) Tylko licz sie z tym ze, aby zobaczyc potencjal tych shipow to jednak te wiadro skilli ci sie przyda. I zarowno tengu jak i mach pokazuja pazur niestety na all5.

Imo dobrym przetarciem przed tengu jest latanie cerberusem (a jest prawie po drodze do tengu), a przed machem cymbal (ten jest prawie po drodze do macha, a minmatar cruiser V ci sie przyda do pvp) tyle ze na artach a nie ac (ot mniejsza wersja macha). Przynajmniej ja sie uczylem latac na cerbie i cymbale nim wsiadlem wieksze zabawki

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2011, 00:33:17 »
[Maelstrom, New Setup 2]
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II

Tracking Computer II, Optimal Range
Heavy Capacitor Booster II, Cap Booster 800
Shield Boost Amplifier II
X-Large Shield Booster II
Invulnerability Field II
Invulnerability Field II

800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L

Large Core Defence Capacitor Safeguard I
Large Core Defence Capacitor Safeguard I
Large Core Defence Capacitor Safeguard I


Warrior II x5
Berserker I x3

Mój alt może tym lecieć choćby zaraz. Dla postaci totalnie nie bojowej (mój industry alt ktory raz na ruski rok robi trase stacja - pos) jest to 113 dni skilowania na jego industrialnym remapie. Statystki Ghweriga na tym ficie zostawiaja to co podałeś w tyle za wyjatkiem falloffa który jest nieco krótszy. Koszt tego tu to jakieś 150-200kk (nie wiem jak teraz te rigi stoją)

Machariel na t2 ficie, np taki:

[Machariel, New Setup 1]
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II
Damage Control II

Heavy Capacitor Booster II, Cap Booster 800
Shield Boost Amplifier II
X-Large C5-L Emergency Shield Overload I
Invulnerability Field II
Invulnerability Field II

800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
800mm Repeating Artillery II, EMP L
Heavy Diminishing Power System Drain I

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I


Warrior II x5
Berserker I x4
 to w obu wypadkach tylko tydzień dłuzej przy czym żeby to paskudztwo było zauważalnie lepsze potrzeba gejo bs jednak na 4 (kolejny tydzień) a lepiej na 5 (dodaj około 20-30) dni. W efekcie bedzie coś co maela przeskoczy pięciokrotnie ceną i odrobinę mozliwosciami (dps, i zasięg, przy czym z zasięgu sie nie skorzysta bo lock sie kończy troche za granicą fallofa amo barrage), kosztem tanka. Gdyby nie to że mam Vargura zostałbym przy Maelu.

Parametrów na skilach po 78 dniach skilowania bałem się sprawdzać (tym bardziej że nie mam pojecia o jakich skilach mówimy, poza tymi "aby wsiąść" )

Mach to jest ship który wymaga skilli równie mocno co maruder inaczej masz latający losmail który sie zawieruszyl na poczcie i dlatego jeszcze do Ciebie nie dotarl, i nie zmieni tego fit za kolejne (po pierwszej na hull) 3-5 duzych baniek


W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2011, 00:37:18 »
Mach to jeszcze bardziej wymagające skilowo bydle jesli chcesz wykożystać jego potencjał, tengu niby w tym czasie zrobisz... ale też raczej nie pokozaczysz

Zdecydowanie szybciej można latać Machem (choćby tak na 90%) niż w ogóle wsiąść w Paladyna. Pomijając już drobny detal jakim jest korzyść z możliwości wyboru rodzaju dmg, czego Paladin nie ma.

Porównaj sobie też zasięg Maela i Macha - ten drugi może robić misje stojąc w miejscu (spróbuj Maelem instapopnąć frytkę ze 100 km, co jest normalne dla Macha). I spokojnie daje radę na ficie z buforem, nawet bez aktywnego tanka.

Dark - nie pisz tu o fail fitach na Cynabala. A używanie Cynabala do PvE powinny być karane spaleniem na stosie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2011, 00:45:06 »
90km Maela w zupełności wystarczy, do popowania frytek

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2011, 12:01:35 »
Dark - nie pisz tu o fail fitach na Cynabala. A używanie Cynabala do PvE powinny być karane spaleniem na stosie.

mowisz fail fit na cymbala, a co z matarskich medium shipow (jesli nie ma sie dostepu do commandow) jest efektywniejsze? Ogarnij ze eve to nie tylko pvp, a shipy angelsowe jak kazde inne maja wiele zastosowan. Tak samo jak dramiel jest bardzo efektywny do epic arcow.

Zgudi

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2011, 21:35:08 »
Po Apocu zdecyduję się na Apoca Navy, a potem po mniej więcej pół roku wsiądę w Paladyna. Abaddona pominę.

Czytałem opinie fachowców, że abaddon nawet na wysokich skillach jest tylko niewiele lepszy od Apocalypse, z kolei inne opinie mówiły, że Paladyn to tylko znacznie droższa i odrobinę sprawniejsza zabawka od Abaddona. Skoro tak, to nie warto się przesiadać ze zwykłego bs-a w marudera. Ale jednak sam przekonałem się że ten Paladyn wielokrotnie przerasta Apocalypse możliwościami, jak słoń przewyższa wzrostem królika. Ludzie nie zawsze prawdę piszą, a może to tylko ich subiektywna ocena, do której prawdziwości są przekonani.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 21:46:08 wysłana przez Zgudi »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2011, 21:44:20 »
Raczej ichnie racje oparte na próbach uzycia tego sprzetu na jakimś z dupy ficie. Abadon na odpowiednich dla niego skilach to potwór - twardy i z solidną podkową w rękawicy :P, apoka od niego odruznia to że ma większy zasięg i jest ekonomiczniejszy pod kątem prądu. Paladyn to w zasadzie abadon na sterydach - wygar taki sam, tank lepszy, bonus do weba (w dobie noctisów sprzet do złomowania misji nie jest juz w zasadzie atutem)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2011, 21:47:20 »
Po apocu zdecyduję się na Apoca Navy, a potem po mniej więcej pół roku wsiądę w Paladyna. Abaddona pominę.

To co ludzie piszą nie zawsze jest czystą prawdą, a może to tylko ich subiektywna ocena.


Tak samo jak Twoja opinia nie musi być prawdą tylko Twoją subiektywną opinią. Latałem Apocem, Abaddonem, Paladinem. Może i Paladin na pimped ficie jest dobry.
Ale mając do dyspozycji fit T2 i faction, Paladin nie umywał mi się do Apoca Navy.

Zgudi

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2011, 21:53:48 »
Odpowiedzi znów przyszły szybciej niż zdążyłem zedytować błędy w swojej.

Pol Kent jeśli możesz rozwiń, podaj argument
Cytuj
Ale mając do dyspozycji fit T2 i faction, Paladin nie umywał mi się do Apoca Navy.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2011, 22:01:27 »
Co rozumiesz przez pimped a co przez faction? Tylko frakcje i t2 bez oficerów i cosmosów to nie bedzie pimped? Jesli tak to nie wiem jak żeś tego paladyna fitował że Ci gorzej wyszedł od apoka

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2011, 22:07:54 »
Co rozumiesz przez pimped a co przez faction? Tylko frakcje i t2 bez oficerów i cosmosów to nie bedzie pimped? Jesli tak to nie wiem jak żeś tego paladyna fitował że Ci gorzej wyszedł od apoka

Dokładnie tak rozumiem. Chyba nie chcesz porównywać modułów True Sansha/Imeprail Navy/Dark Blood/etc do X-type hardów/naprawiaczek czy innych oficerskich laserków.
Paladin był znacznie bardziej miękki. I może dorzucę od razu żeby był jasne, że nie miałem MArauderów na lvl5 a Amarr BSy owszem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2011, 22:14:31 »
Eeee... Jedyny atut jaki apok nieważne navy czy nie ma nad paladynem to zasięg dział. Całą resztą Paladyn go przebija, a zasięg działa jest w stanie po części zrównoważyć. Przy założeniu że na apoku stosujesz 2x2 hardenery on nie ma prawa być twardszy od Paladyna...

Zreszta najlepiej pokaż fity na których latałeś

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2011, 22:19:12 »
To ja pokażę fit na którym chciałbym latać niedługo

[Apocalypse Navy Issue, New Setup 1]
Damage Control II
Armor EM Hardener II
Armor EM Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Corpus C-Type Large Armor Repairer
Heat Sink II
Heat Sink II

100MN Afterburner II
Tracking Computer II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L

Large Capacitor Control Circuit II
Large Capacitor Control Circuit II
Large Auxiliary Nano Pump I


Hammerhead II x5
Hobgoblin II x10

Dla skilli na all 5 cap jest stable na 41%

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 23, 2011, 22:27:25 »
Dla twoich skili wywal dc i wstaw tam w zależności od prądu TE / HS / CPR

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 24, 2011, 00:55:23 »
Coś mi nie pasuje ten przyszłościowy fit, brakuje 50 calibration points.
Maelstrom z propozycji Mando po małym dostosowaniu fitu do mojej postaci i wcisnieciu ab (kiedyś zamiast ab wkladalem tracking compa i usnołem pewnego razu przy kompie lecąc do drabinki około 100km) wygląda na bardzo fajny sprzęt, ale nie zamiast machariela, a w drodze do niego. Tylko mnie zastanawia czy nie bylo by lepiej zmienić też frakcji/agenta? Latanie przeciwko  sansha/blood riders na shiedzie chyba nie jest tak bezproblemowe jak na armor tanku?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 24, 2011, 10:16:06 »
Zalerzy od konstrukcji i / lub ceny shield tanka. To co podalem na Maelapo daniu hardenerów pod misje powinno sobie poradzić. A Blood i Sansha to jedne z najlepiej dochodowych ratów

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 24, 2011, 12:29:52 »
Latanie przeciwko  sansha/blood riders na shiedzie chyba nie jest tak bezproblemowe jak na armor tanku?

Tyle, że armor tank na Machu przekreśla jego najważniejszą zaletę - czyli DPS i (częściowo) zasięg.

Pamiętaj, że na tym shipie tankujesz też DPS-em (mówimy o ficie z 800mm AC) - frytki i deski pękają na salwę, cruisery na 2-3. Cykl dział to ok. 3 s. W efekcie drony puszczasz tylko na BS-y, bo mniejsze ścierwo ginie tak szybko, że drony więcej latają od celu do celu niż strzelają. Ew. puszczasz dronki na jednego cruisera, którego zamęczą same do końca, a w tym czasie na gridzie zostają tylko BS-y. Zawsze możesz też kontrolować odległość od ratów i nie dawać im wejść na optimal.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • Gość
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 24, 2011, 18:13:18 »
Cytuj
frytki i deski pękają na salwę, cruisery na 2-3
Na moim apocu tak właśnie jest, może tylko cruzy padają na 4, więc mach musi to robić znacznie lepiej, trudniejsze misje robi się i tak bardzo długo (około 1 godziny), choćby ze względu na kiepski tank i konieczność kombinowania, tzn. nieustannego uciekania poza zasięg dział wroga. Nie mogę doczekać się dnia, gdy będę mógł walczyć nie ruszając się z miejsca
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 18:20:14 wysłana przez Zgudi »

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 24, 2011, 19:25:51 »
Machariel lata ponad 500m/s, niewiele wolniej od tengu (przynajmniej moj eft tak twierdzi), niby można go ustawić w miejscu i tylko strzelać, ale mam zamiar go kupić bo mnie się jednak podoba bardziej aktywny styl walki nawet z ratami. Poczekam jednak aż będzie mnie stać na 2, to wtedy jednego kupię, bo gdybym go teraz głupio wtopił to zostane całkiem goły, z zerowym kontem.
Zgudi, w ficie który podałeś dla apoc navy nie wejdzie Ci 2x ccc II + nano pump I, braknie 50 calibration points. Mozesz dac 2x ccc I + ccc II, lub ccc II + ccc I + nano I. Jesli chodzi o apoca zwykłego, latam nawet słabszym od Twojego, nie robie nim misji przeciwko guristas, bo to faktycznie koszmarnie wolno idzie, zamiast się męczyć lepiej dać decline u agenta, z pozostałymi vs sansha/blood nie ma żadnego problemu.
Jeszcze coś do tematu, skoro twierdzicie, że już nie warto na paladina montować salvagera i tractor beam, to pomyślałem, że szkoda marnować jego spory cargohold (1125m3), przecież zmieści się tam sporo bateryjek :)

[Paladin, kes l4 v2]
Heat Sink II
Heat Sink II
Heat Sink II
Armor EM Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Imperial Navy Energized Adaptive Nano Membrane
Corpus A-Type Large Armor Repairer

Tracking Computer II, Optimal Range
Tracking Computer II, Optimal Range
Domination 100MN Afterburner
Heavy Capacitor Booster II, Cap Booster 800

Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Drone Link Augmentor I
[empty high slot]
[empty high slot]

Large Capacitor Control Circuit II
Large Capacitor Control Circuit II

Hammerhead II x5
Hobgoblin II x5

Skile: marauder 4, large pulse laser spec 4, gunnery 5, electronic 5, repair systems 5, inne wymagane 5, reszta w wiekszosci na 3-4 nie poprawialem wszystkich na postaci.

Prędkość 322m/s, cap stable 67%, przy wyłączonej reperce i ab można strzelać i uzywac hardenerow bez łykania baterii, cap stable 60%
defence vs sansha/blood 692 do wyczerpania baterii
dps: scorch 638, zasieg 56+16
        confalgration 894, zasieg 19+16
        i navy multi 801, zasieg 19+16

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Paladyn i misje l4
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 24, 2011, 21:51:15 »
A co to za herezja? Chcesz bawić sie bateriami to idź na całość: dual rep + 2 eanmy. Rigi również w tym wypadku rozważyłbym inne (mam przećwiczone robienie misji na bateryjkowym ravenie i tam jego cargo na misję starczy)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.