Autor Wątek: Fanfest 2011  (Przeczytany 14425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 26, 2011, 12:57:22 »
Wiadomo może na czym ma polegać likwidacja "quality" agentów? Czy na zrównaniu ich do poziomu quality równego 0, czy 10, czy ile?

No właśnie wiadomo. A żadna perspektywa nie zapowiada się fajnie -> zrównanie powiedzmy do Q0 to bezpośredni nerf kasy z misji. Zrównanie do Q20 to nerf pośredni, ponieważ spadnie cena LP.

W czasie prezentacji padło stwierdzenie "useless agents of lower quality"... oni nie są "useless", tylko służą do nabijania standów do lepszych agentów. Jeśli uznamy ich za "useless", to misje L1/L2/L3 są "useless", bo też nie służą do niczego innego niż nabicie standów do L4.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 26, 2011, 13:36:49 »
"useless agents of lower quality".
Na zdrowy rozum to chyba tak jest?
Po co te standy etc? Niepotrzebne przeszkody do finalnego grindu ,który niczym się nie różni od tego na etapach poprzedzających - f1 f1 f1, a przepraszam jest lepszy isk/time ratio.

Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2011, 13:47:51 »
Aktualnie, musisz albo pruć l3 do usranej śmierci aż możesz jakiegoś sensownego agenta używać, albo latać po jakichś zadupiach z l4 Q-dużo które ledwie co płacą i zmieniać agentów.

Po zmianie, podoba ci się Danyana? To obok masz agenta l4*, który jest tak samo dobry jak agent w Motsu. Podoba ci się jakiś inny kawałek przestrzeni? To jak sobie tam znajdziesz agenta l4, to też będzie dobrym wyborem.

I to jest bardzo dobre rozwiązanie, bo może akurat ja nie lubię Motsu czy Caldaryjskiego hiseka i wolałbym siedzieć niedaleko Danyany i nie być przez to do tyłu bo agent ma Q-20*.

* disclaimer - nie żebym wiedział jacy konkretnie agenci l4 są niedaleko Danyany, ale to bez znaczenia.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2011, 13:56:04 »
Pod tym kątem bedzie to niewątpliwie zmiana na plus / minus w zależności od tego po której stronie zestawu ośmiu suisaid 1400mm się będzie miało poda :) Wszyscy agenci tacy sami  to brak koncentracji spaśionych raciarek w takich miejscach. Oczywiście zanim sytuacja rozbije stare przeludnione huby trochę potrwa, ale ogólnie to plus darcie mordy nawet przez ludków z 00 o likwidację insurki po kamikadze / selfdestrukcie może uprzykrzyć życie griferom

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 26, 2011, 14:43:29 »
I co, gankerzy będą się musieli trochę postarać zamiast zebrać się w najbliższym hubie misyjnym z agentem z max Q? No kurde jaaaaak mi przykroooo.  8)

Kara Mon

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 26, 2011, 15:47:18 »
Co do insurki jak ktos bedzie mial ochote dac komus w morde w high to i tak to zrobi. Indyki jak spadaly tak spadac beda bo jesli kogos interesuje insurka walac do indorow to znak ze cos jest nie tak, misjonarze juz mniej musza sie obawiac bo beda spadac tylko ci najgrubsi a nie wszystko co ma jakis deadspace shield booster  :D

Goomich

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 26, 2011, 17:11:07 »
Właśnie pokazali efkę na tablecie i smartfonie.


Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 26, 2011, 17:14:59 »
Smartfony z nvidią na pokładzie? Dość hardkorowo. o0

BTW filmik z Halddurem i niebezpieczną procedurą, lol. :D

Edit:

- Filmik z nowymi modelami działek, ekstra.
- Nowe tła w systemach, mają się też zmieniać razem ze skakaniem po systemach.
- Establishments - korporacyjne captains quarters, minigierki, npce, boostery z mniejszymi penalties
- Contraband modules and items
- In hisec, only person to person trade
- NPCs are not gonna be scanning down smugglers anymore, players will


- trailer na koniec fajny :) http://www.youtube.com/watch?v=45mlVuLs_Nw
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 17:58:49 wysłana przez Ranshe »

Pynio

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2011, 18:19:01 »
Genialne to "FUCK YEAH".... :)

Pomijając wszystko... całkiem ciekawa i fajna wizja świata Eve... Pamiętam kiedyś był cały dokument ponad 1:30 h w tv na temat odzwierciedlenia w eve polityki, handlu. Wypowiadał się facet, który w eve "zajmuje" bardzo wysoką pozycję  - w życiu "realnym" ;) dyrektor czy członek zarządu w wielkiej firmie - podobne sposoby realizacji celu i dojście do takiej pozycji... zarówno tu jak i tu - daje troszkę do zastanowienia.

adgernon

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 26, 2011, 18:21:29 »
to co mają jeszcze zmienić to załoga na statkach :) ... w sumie prawidłowy kierunek bo jak jeden kapitan zarządza statkiem który ma kilka kilometrów :)

Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 26, 2011, 18:24:01 »
Tego nie wyłapałem bo mi telefon przeszkodził :s

adgernon

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 26, 2011, 18:26:42 »
to mówił ten gość w okularach "wizjoner" że może być tak że z misji nie wrócisz :)

ale nowego statku nie pokazali

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 26, 2011, 19:06:01 »
jak jeden kapitan zarządza statkiem który ma kilka kilometrów :)
A co za problem? Ja poprostu nie robię tego ręcznie- jestem pod-pilotem. :)
A poważniej- jestem przeciwny: tzn ok, wg strony rolplejowej mam - np na takim - BSie załogę, ale co z tego wynika dla gracza? Nic i tak powinno być - ja tu dowodzę statkiem a nie bawię się w ogarnianie załogi. (Wypłaty? Zapewnienie żarcia?)

adgernon

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 26, 2011, 19:23:40 »
ciekawi mnie czy jak wejdzie DUST to będzie osobna gra za którą muszę zapłacić czy jak wykupię przedłuzene konta to mogę grać i w eve i DUST


co do staków i załogi w końcu do czegoś się przydadzą naukowcy żołnierze i inni :)


nie bedzie baunty
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 19:35:57 wysłana przez adgernon »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 26, 2011, 19:39:43 »
- Nowe tła w systemach, mają się też zmieniać razem ze skakaniem po systemach.

To tylko zmiana dekoracji... szkoda, że nikt nie chce zrobić, żeby wyglądało to realnie - że po prostu patrzysz w gwiazdy i myślisz sobie "tamta plamka to Jita".

ciekawi mnie czy jak wejdzie DUST to będzie osobna gra za którą muszę zapłacić czy jak wykupię przedłuzene konta to mogę grać i w eve i DUST

DUST będzie wyłącznie na konsole i jest kierowany do innej grupy ludzi. CCP nie chce, żeby w DUST'a grali ludzie, którzy dziś grają w Eve. Więc zapomnij o jakimkolwiek łączeniu kont.

Płatność za DUST to oddzielna kwestia - czy w ogóle dziś są abonamentowe gry na konsole? Albo chociaż gry, które opierają się wyłącznie na mikropłatnościach?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pynio

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2011, 22:04:14 »
Niesamowici są... właśnie jest wywiad z narąbanym organizatorem imprezy z browarem w ręce, z tyłu impra - dj'e elektronika, stroboskopy... Klną, bawią się, imprezują :) Była walka szachowo - bokserska :) Kurna, żeby w Krakowie takie imprezy w "Fabryce" urządzali.

Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 26, 2011, 22:42:05 »
To tylko zmiana dekoracji... szkoda, że nikt nie chce zrobić, żeby wyglądało to realnie - że po prostu patrzysz w gwiazdy i myślisz sobie "tamta plamka to Jita".

No ja zrozumiałem że to coś pośrednio - w sensie konkretnej plamki nie wskażesz, ale będziesz mógł określić w którą stronę jest.

Cytuj
Płatność za DUST to oddzielna kwestia - czy w ogóle dziś są abonamentowe gry na konsole? Albo chociaż gry, które opierają się wyłącznie na mikropłatnościach?

Final Fantasy XI/XIV, DC Universe Online z abonamentów. Generalnie raczej rzadkość, ale za to 90% gier multiplayerowych ma wkurzającą właściwość nie posiadania dedykowanych serwerów, nawet od producenta.

Tego drugiego typu, o ile dobrze rozumiem o co ci chodzi, to nie ma raczej, może jakieś drobnice z XBL/PSN ale też nie kojarzę nic w sumie. Kumpel podpowiada że http://en.wikipedia.org/wiki/Angels_Online ale u nas niedostępne.

Goomich

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 26, 2011, 23:00:06 »
No ja zrozumiałem że to coś pośrednio - w sensie konkretnej plamki nie wskażesz, ale będziesz mógł określić w którą stronę jest.

Seamless map już mieliśmy (zwracam waszą uwagę na czas przeszły dokonany :P)

Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 26, 2011, 23:10:10 »
Mieliśmy? Poopowiadaj jak to drzewiej bywało, bo ja nie miałem :]

Edit: a już widzę, nie, kompletnie nie coś takiego.

Goomich

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 26, 2011, 23:31:36 »
Jak to nie? Na mapie widziałęś Jita, wyłaczałęś ją płynnie przelatywało dostatku, a kropka Jita dalej tam była.

Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 27, 2011, 00:20:41 »
No nie, bo mapa != nebula w tle.

Goomich

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2011, 00:36:30 »
Nebulę masz w systemie, a mapa, to jakby na całą galaktykę, czy czym ten New Eden jest.

Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 27, 2011, 03:59:42 »
No ale przecież te ich nowe nebule mają być na całą galaktykę, czyli ze Stain będziesz widział inny kawałek niż z Eso, czyli potencjalnie będziesz w stanie pokazać że o tamta chmurka w kształcie ogórka to jest w stronę Jity. Chwalili się tym podczas art panelu przecież.

Bez jakichś punkcików overlayowanych z mapki.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 29, 2011, 14:21:05 »
Fanfest, Fanfest i po Fanfeście...

Czas Fanfest podsumować. Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że straszna bieda była na tym Fanfeście. Żadnych grubszych nowości, żadnych nowych miniprofesji, żadnych istotnych zmian, zorszerzeń...biega jednym słowem.

No bo co:
1. Nowo turrety - całkiem ładnie się prezentowały ale ile razy będzie się je podziwiać ? Po tygodniu/miesiącu nikt o nich nie będzie pamiętał.
2. Kwatery - to samo. Po tygodniu/miesiącu się opatrzą. A jeśli pozostaną dotychczasowe ikony umożliwiające dostęp do poszczególnych funkcji a nie tylko "via kwatera" to wielu ludzi będzie pewnie z tego korzystać.
3. Zmiany w anomalkach - jeszcze nie na 100% pewna ich forma, coś tam wniosą ale to żadna zmiana tak naprawdę.
4. Jakieś plotki o gravimetricach (kometach) - to może być ciekawe ale...to chyba jeszcze dalsza przyszłość.

I nic więcej...żadnych nowych, shipów, skilli, regionów....niega Pany, bieda...  :(

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 29, 2011, 14:51:22 »
Fanfest, Fanfest i po Fanfeście...

Czas Fanfest podsumować. Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że straszna bieda była na tym Fanfeście. Żadnych grubszych nowości, żadnych nowych miniprofesji, żadnych istotnych zmian, zorszerzeń...biega jednym słowem.

No bo co:
1. Nowo turrety - całkiem ładnie się prezentowały ale ile razy będzie się je podziwiać ? Po tygodniu/miesiącu nikt o nich nie będzie pamiętał.
2. Kwatery - to samo. Po tygodniu/miesiącu się opatrzą. A jeśli pozostaną dotychczasowe ikony umożliwiające dostęp do poszczególnych funkcji a nie tylko "via kwatera" to wielu ludzi będzie pewnie z tego korzystać.
3. Zmiany w anomalkach - jeszcze nie na 100% pewna ich forma, coś tam wniosą ale to żadna zmiana tak naprawdę.
4. Jakieś plotki o gravimetricach (kometach) - to może być ciekawe ale...to chyba jeszcze dalsza przyszłość.

I nic więcej...żadnych nowych, shipów, skilli, regionów....niega Pany, bieda...  :(

ad 1. - turrety, nebule - duperele graficzne, ale zawsze to jest miła sprawa, ostatnio oglądałem jakieś swoje strane screenshoty jak wyglądały kiedyś planety, to wcale nie żałuje, że wyglądają teraz łądiej :P
ad 2. - ja tam sporo czasu spędzam na stacji i bardzo się cieszę, że będę go spędzał w ładniejszej oprwie niż dotychczas, pozatym to ma być dopiero początek incarny, a niej główny składnik.
ad 3. - jak będą wyglądały zmiany w anomaliach to już podali w dev blogu, a co to zmieni, to już osobna dyskusja (jest o tym osobny temat na forum)
ad 4. plotki o kometach, to ja pamiętam z poprzedniego fanfestu półtora roku temu i na plotkach się skończyło...

Ogólnie, jak pamietam poprzedni fanfest, to gadali strasznie dużo co to oni nie zrobią (pamiętam choćby zapowiedź wprowadzenia frytek t3) i jakoś do dzisiaj niewiele z tego widze w grze, więc wolę, żeby na tym fanfeście powiedzieli mniej, ale żeby faktycznie było to w grze

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 29, 2011, 14:57:14 »
Plotki o kometach to ja pamiętam z pierwszej połowy 2005 roku :P
Krążyły razem z plotkami o łażeniu po stacjach i planetary flight.
Pierwsze implementacje incarny już wkrótce, więc może doczekamy się reszty tego tria :)
Żałuję, że nie mogłem być, bo może podrzuciłbym jakieś ploteczki "zza sceny", a tak to słyszałem tylko, że CCP nie jest zbyt zadowolone z najnowszego składu CSM, choć nie wiem czemu (bo nie wiem kto tam wszedł, nie mam czasu na śledzenie tego). No i że z powodów obsów jakiś, na FF nie pokazali wszystkiego, co mieli pokazać, a o czym dowiemy się prawdopodobnie na jesieni...
Przedwieczny.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 29, 2011, 15:00:48 »
Jakby rozwinęli czarny rynek, szmugiel i zmienili zdeka bounty hunting, to ja bym był bardzo szczęśliwy  :)

Goomich

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 29, 2011, 15:02:53 »
Żałuję, że nie mogłem być, bo może podrzuciłbym jakieś ploteczki "zza sceny", a tak to słyszałem tylko, że CCP nie jest zbyt zadowolone z najnowszego składu CSM,

Najnowszy skład CSM zyskał właśnie moje pełne poparcie.

choć nie wiem czemu (bo nie wiem kto tam wszedł, nie mam czasu na śledzenie tego).

http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=9375.msg152153#msg152153

No i że z powodów obsów jakiś, na FF nie pokazali wszystkiego, co mieli pokazać,

Dobrze chociaż, że pokazali film o kapitanie carbonie. Nie wiem jak Eve mogłaby bez tego dalej trwać i się rozwijać.

sc0rp

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 29, 2011, 18:33:21 »
Najnowszy skład CSM zyskał właśnie moje pełne poparcie.
hehehe dokladnie o tym samym pomyslalem (mimo iz wczesniej bylem zadowolony ze skladu)

Ranshe

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 29, 2011, 18:36:47 »
A co, mają być zadowoleni z mega trolla za chairmana?

Goomich

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 29, 2011, 20:21:52 »
CSM i ich chairman nie jest od tego żeby zadowalać CCP.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 29, 2011, 23:35:42 »
Plotki o kometach to ja pamiętam z pierwszej połowy 2005 roku :P

Jesli dobrze pamietam to kopanie z komet było na kartoniku/liscie features w eve opisanych na zasadzie "soon™" ( w 2003r) spoko tylko 8 lat na wykonianie zalozen not bad at all jeszcze z 6 lat i moze tajemnicze  lagi w FF  znikna ;p

adgernon

  • Gość

YaAaR.is

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: YaAaR
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: C0ven

HammerSnake

  • Gość
Odp: Fanfest 2011
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 31, 2011, 19:58:40 »
Ktoś może pojechał  ?

Ciekawi mnie jak finansowo wypada taki trip nie licząc przelotu,bo to pewnie najmniejszy wydatek ze wszystkiego jak się kupi bilet z wyprzedzeniem.