Eve Online > PVE

[PVE] Thanatos

(1/5) > >>

Starakopara:
Witam,

za jakieś 2 miechy z groszkiem zamierzam wsiąść w Thanatosa. W zamyśle ma to być raciarka, w związku z powyższym prosiłbym o jakieś przykładowe fity, porady z zakresu co z czym się je latając carrierem  :)

SokoleOko:
Nie mam EFT pod ręką, ale latam czymś takim:

low: DC, 2xEANM, Explo hard, 2x Capital repka
med: cap rechargery (ew. jeden sensor booster, jak masz dobre skille do capa).
high: large smartbomba, frakcyjny heavy neut (absolutne minimum). Można dopchać 2xDCU i core probe launcher
rigi: 3xCCC

Warto w cargo mieć boostery Mindflood (do capa) i Exile (do wydajności repek). Implanty do agility i capa też będą pomocne.

Zasady bezpieczeństwa? Zawsze być alignie na wcześniej przygotowanego spota (np. po starej anomalce), można zmniejszyć szybkość do 3/4. Śledzisz intel, żeby wiedzieć czy coś leci w Twoją stronę. Jeśli tylko cokolwiek pojawia się na localu - warp out. Fightery polecą za Tobą, nie musisz na nie czekać. Ze spota warp na posa/stację (ale tylko wtedy, gdy wiesz, że nie ma tam baniek - alt/intel).

Jeśli dasz się złapać interceptorowi, Twoją najlepszą szansą jest zneutowanie go i warp out. Po to frakcyjny neut, który ma 29 km zasięgu. Wciskasz guzik od neuta i jednocześnie próbujesz warpować. Masz na to ok. 1 s, bo cykl neuta trwa długo, a cepowi momentalnie odnowi się cap i znów założy Ci punkt. Drugą linią obrony jest zylion dronek EW w różnych rozmiarach. Zwijasz fightery i wywalasz dronki, cały czas w gotowości do warpa.

Jeśli przyleci gang... no cóż. Masz 4000 omni tanka i jesteś capstable (nawet z paroma medium neutami na sobie). Jak bardzo neutują, łykasz Mindflooda. Jak nie mają neutów, ale mocno biją, pakujesz Exile. Smartbombą opędzasz się od dron - nie musi chodzić ciągle (żre capa), ale odpalaj ją tak, żeby nie mogli mieć na Tobie dron, bo to jednak kawał DPS-u. Można próbować coś zabić (kombinacja neuta/dwóch neutów + dron/fighterów), ale będzie ciężko. Chodzi o to, żeby przetrwać - czas gra na Twoją korzyść. Może przyleci pomoc, może się zniechęcą, może gang jest tak mały, że nie złamie Ci nawet tanka. Odpalenie triage jest dużym plusem, ale to ponad kolejny miesiąc skillowania.

Jak nic nie pomoże, giń jak mężczyzna - nie rób selfdestructa i napisz "gf" na localu.

EDIT: theorycrafting będący wynikiem z zabicia kilkudziesięciu carrierów na anomalkach.

Starakopara:
Sokole, dzięki za przydatne info dot. bezpieczeństwa. Na początku będę uczył się nim latać w systemie gdzie mamy tylko jednego gejta, non stop obąblowanego :), Latanie w alignie to już dobrze wyrobiony nawyk. na BC ( wiem, wiem zaraz mnie za to  ochrzanisz ) znalazłem takie coś:

http://eve.battleclinic.com/loadout/44957-Thanatos-LvL5-Whore.html

mógłbyś się co do tego fitu wypowiedzieć?, mi się podoba

SokoleOko:

--- Cytat: Starakopara w Marzec 16, 2011, 11:55:57 ---na BC ( wiem, wiem zaraz mnie za to  ochrzanisz ) znalazłem takie coś:

http://eve.battleclinic.com/loadout/44957-Thanatos-LvL5-Whore.html

mógłbyś się co do tego fitu wypowiedzieć?, mi się podoba

--- Koniec cytatu ---

Co dwie repki, to nie jedna. Jedną to możesz raty tankować, ale nie wrogi gang. Przy ilości struktury grzechem jest nie włożyć DC. Frakcyjne EANM kosztują - w stosunku do ceny całości - relatywnie grosze, więc warto mieć 2.


--- Cytat: CMHQ_Widget w Marzec 16, 2011, 12:03:08 ---Jest lepsza metoda. Oczywiście zależna od miejsca gdzie siedzimy i tego jak często hosty się pojawiają ale jest bardzo bezpieczna. Potrzebujemy cynogenerator w pobliżu, na który skaczemy. Wiadomo zje to trochę paliwa, ale nie jest to drogi interes, za to bardzo bezpieczny i wygodny.

--- Koniec cytatu ---

Słuszna uwaga, trzeba tylko pamiętać o tym, że do skoku potrzebny jest odpowiedni poziom capa, a można go nie mieć gdy repki pracują.

sc0rp:
Ja uzywam carriera na "gridzie" tylko na eskalacjach (na anomalki preferuje podlaczac fightery pod zwinniejsze shipy) ktorych subcapsle maja problem ze zrobieniem.
Zfitowalem jak wlasciwie kazda swoja raciarke pod pvp a przynajmniej mi sie tak wydaje (nikt mnie nie zlapal wiec nie sprawdzone w boju).

Hi sloty:
Dread Guristas Large Graviton Smartbomb - do tluczenia dron
Improved Cloaking Device II - cloak obniza predkosc targetowania, ale jesli robie eskalacje gdzie nie mam sie gdzie schronic (pos/outpost) raz mi tylek uratowal.
Imperial Navy Heavy Energy Neutralizer - na wypadek zlapania przez pojedynczego tacklera
Triage Module I - do podniesienia tanka w oczekiwaniu na pomoc
Cynosural Field Generator I - do ulatwienia dolotu pomocy (bedac w obrebie regionow DC bardzo przydatny modul)

DPS: skromny, aby nie powiedziec ze niski bo tylko 1080 (vs 1440 jak zamontuje 3 DCU)

Tank: jest omni 57/75/75/65, na 2 reperkach 2378 def cap stable, na triage 1 reperka 4756 cap stable, na triage 2 reperki 9512 przez 5+min

[Thanatos, moj]
Capital Armor Repairer I
Capital Armor Repairer I
Armor Explosive Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Damage Control II

Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Dread Guristas Large Graviton Smartbomb
Improved Cloaking Device II
Imperial Navy Heavy Energy Neutralizer
Triage Module I
Cynosural Field Generator I

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej