Autor Wątek: [PVE] Thanatos  (Przeczytany 15658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Starakopara

  • Gość
[PVE] Thanatos
« dnia: Marzec 16, 2011, 11:25:28 »
Witam,

za jakieś 2 miechy z groszkiem zamierzam wsiąść w Thanatosa. W zamyśle ma to być raciarka, w związku z powyższym prosiłbym o jakieś przykładowe fity, porady z zakresu co z czym się je latając carrierem  :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2011, 11:40:25 »
Nie mam EFT pod ręką, ale latam czymś takim:

low: DC, 2xEANM, Explo hard, 2x Capital repka
med: cap rechargery (ew. jeden sensor booster, jak masz dobre skille do capa).
high: large smartbomba, frakcyjny heavy neut (absolutne minimum). Można dopchać 2xDCU i core probe launcher
rigi: 3xCCC

Warto w cargo mieć boostery Mindflood (do capa) i Exile (do wydajności repek). Implanty do agility i capa też będą pomocne.

Zasady bezpieczeństwa? Zawsze być alignie na wcześniej przygotowanego spota (np. po starej anomalce), można zmniejszyć szybkość do 3/4. Śledzisz intel, żeby wiedzieć czy coś leci w Twoją stronę. Jeśli tylko cokolwiek pojawia się na localu - warp out. Fightery polecą za Tobą, nie musisz na nie czekać. Ze spota warp na posa/stację (ale tylko wtedy, gdy wiesz, że nie ma tam baniek - alt/intel).

Jeśli dasz się złapać interceptorowi, Twoją najlepszą szansą jest zneutowanie go i warp out. Po to frakcyjny neut, który ma 29 km zasięgu. Wciskasz guzik od neuta i jednocześnie próbujesz warpować. Masz na to ok. 1 s, bo cykl neuta trwa długo, a cepowi momentalnie odnowi się cap i znów założy Ci punkt. Drugą linią obrony jest zylion dronek EW w różnych rozmiarach. Zwijasz fightery i wywalasz dronki, cały czas w gotowości do warpa.

Jeśli przyleci gang... no cóż. Masz 4000 omni tanka i jesteś capstable (nawet z paroma medium neutami na sobie). Jak bardzo neutują, łykasz Mindflooda. Jak nie mają neutów, ale mocno biją, pakujesz Exile. Smartbombą opędzasz się od dron - nie musi chodzić ciągle (żre capa), ale odpalaj ją tak, żeby nie mogli mieć na Tobie dron, bo to jednak kawał DPS-u. Można próbować coś zabić (kombinacja neuta/dwóch neutów + dron/fighterów), ale będzie ciężko. Chodzi o to, żeby przetrwać - czas gra na Twoją korzyść. Może przyleci pomoc, może się zniechęcą, może gang jest tak mały, że nie złamie Ci nawet tanka. Odpalenie triage jest dużym plusem, ale to ponad kolejny miesiąc skillowania.

Jak nic nie pomoże, giń jak mężczyzna - nie rób selfdestructa i napisz "gf" na localu.

EDIT: theorycrafting będący wynikiem z zabicia kilkudziesięciu carrierów na anomalkach.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Starakopara

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2011, 11:55:57 »
Sokole, dzięki za przydatne info dot. bezpieczeństwa. Na początku będę uczył się nim latać w systemie gdzie mamy tylko jednego gejta, non stop obąblowanego :), Latanie w alignie to już dobrze wyrobiony nawyk. na BC ( wiem, wiem zaraz mnie za to  ochrzanisz ) znalazłem takie coś:

http://eve.battleclinic.com/loadout/44957-Thanatos-LvL5-Whore.html

mógłbyś się co do tego fitu wypowiedzieć?, mi się podoba

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2011, 12:18:46 »
na BC ( wiem, wiem zaraz mnie za to  ochrzanisz ) znalazłem takie coś:

http://eve.battleclinic.com/loadout/44957-Thanatos-LvL5-Whore.html

mógłbyś się co do tego fitu wypowiedzieć?, mi się podoba

Co dwie repki, to nie jedna. Jedną to możesz raty tankować, ale nie wrogi gang. Przy ilości struktury grzechem jest nie włożyć DC. Frakcyjne EANM kosztują - w stosunku do ceny całości - relatywnie grosze, więc warto mieć 2.

Jest lepsza metoda. Oczywiście zależna od miejsca gdzie siedzimy i tego jak często hosty się pojawiają ale jest bardzo bezpieczna. Potrzebujemy cynogenerator w pobliżu, na który skaczemy. Wiadomo zje to trochę paliwa, ale nie jest to drogi interes, za to bardzo bezpieczny i wygodny.

Słuszna uwaga, trzeba tylko pamiętać o tym, że do skoku potrzebny jest odpowiedni poziom capa, a można go nie mieć gdy repki pracują.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2011, 13:29:32 »
Ja uzywam carriera na "gridzie" tylko na eskalacjach (na anomalki preferuje podlaczac fightery pod zwinniejsze shipy) ktorych subcapsle maja problem ze zrobieniem.
Zfitowalem jak wlasciwie kazda swoja raciarke pod pvp a przynajmniej mi sie tak wydaje (nikt mnie nie zlapal wiec nie sprawdzone w boju).

Hi sloty:
Dread Guristas Large Graviton Smartbomb - do tluczenia dron
Improved Cloaking Device II - cloak obniza predkosc targetowania, ale jesli robie eskalacje gdzie nie mam sie gdzie schronic (pos/outpost) raz mi tylek uratowal.
Imperial Navy Heavy Energy Neutralizer - na wypadek zlapania przez pojedynczego tacklera
Triage Module I - do podniesienia tanka w oczekiwaniu na pomoc
Cynosural Field Generator I - do ulatwienia dolotu pomocy (bedac w obrebie regionow DC bardzo przydatny modul)

DPS: skromny, aby nie powiedziec ze niski bo tylko 1080 (vs 1440 jak zamontuje 3 DCU)

Tank: jest omni 57/75/75/65, na 2 reperkach 2378 def cap stable, na triage 1 reperka 4756 cap stable, na triage 2 reperki 9512 przez 5+min

[Thanatos, moj]
Capital Armor Repairer I
Capital Armor Repairer I
Armor Explosive Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Damage Control II

Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Dread Guristas Large Graviton Smartbomb
Improved Cloaking Device II
Imperial Navy Heavy Energy Neutralizer
Triage Module I
Cynosural Field Generator I

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I




SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2011, 13:53:03 »
A czy da się podpiąć fightery, po czym włączyć cloaka na carrierze?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2011, 14:09:23 »
A czy da się podpiąć fightery, po czym włączyć cloaka na carrierze?

Da sie....


....tylko po wlaczeniu cloaka mozesz leciec po buzzarda i szukac tych fighterow ;) Bo automatycznie warpuja w losowym kierunku

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2011, 14:12:37 »
Heh, dzięki za info.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2011, 14:44:47 »
W 2007 jak przygotowywaliśmy się do obrony przed -A-, to właśnie parę carrierów dało fightery, a potem się sklołkowali. :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2011, 14:54:21 »
W tych prehistorycznych czasach fightery mozna było puścic za shutlem :p

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Starakopara

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2011, 11:03:57 »

(...)


Capital Armor Repairer I
Capital Armor Repairer I
Armor Explosive Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Kinetic Hardener II
Damage Control II 

Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Dread Guristas Large Graviton Smartbomb
Improved Cloaking Device II
Imperial Navy Heavy Energy Neutralizer
Triage Module I
Cynosural Field Generator I

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I

Dzięki za fit, bobrowałem na różnych forach i urządziłem małą burzę mózgów. Wykoncypowałem coś bardzo podobnego, z tym, że jeden Cap Recharger II zastąpiłbym sensor boosterem ze skryptem na szybkość lockowania, cloaka, cyno i triage zastąpię DCU jako, że wolę dodatkowe fightery dla szybszego orania anomalek.

konstruktywna krytyka mile widziana  :)

Goomich

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2011, 11:14:14 »
Nie widzę remote repy.

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2011, 11:28:10 »
Dzięki za fit, bobrowałem na różnych forach i urządziłem małą burzę mózgów. Wykoncypowałem coś bardzo podobnego, z tym, że jeden Cap Recharger II zastąpiłbym sensor boosterem ze skryptem na szybkość lockowania, cloaka, cyno i triage zastąpię DCU jako, że wolę dodatkowe fightery dla szybszego orania anomalek.

konstruktywna krytyka mile widziana  :)

Na anomalki to sciagnol bym dokladnie tak jak mowisz cloaka, cyno i triage i zastapil dcu, a neuta lub smartke zastapil remote armor repka (najlepiej capitalowa) - do naprawiania jakiegos fightera raz na kilka anomalek aby miec w pompie ze cos je bije. w med slotach wogole wywalibym cap rechargery i wstawil 2-3 sb->scan ress / 2-3 tp (trzeba by sprawdzic czy lepiej ziwkeszyc sygnature czy jeszcze zboostowac lockowanie). dmg zadawany na sanctumach jest tak niski ze ci sie nawet przez shielda nie przebija.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2011, 11:42:55 »
Na anomalki to sciagnol bym dokladnie tak jak mowisz cloaka, cyno i triage i zastapil dcu, a neuta lub smartke zastapil remote armor repka (najlepiej capitalowa) - do naprawiania jakiegos fightera raz na kilka anomalek aby miec w pompie ze cos je bije. w med slotach wogole wywalibym cap rechargery i wstawil 2-3 sb->scan ress / 2-3 tp (trzeba by sprawdzic czy lepiej ziwkeszyc sygnature czy jeszcze zboostowac lockowanie). dmg zadawany na sanctumach jest tak niski ze ci sie nawet przez shielda nie przebija.

Przeczytaj mojego pierwszego posta Dark - to co napisałeś to "fail waiting to happen".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zamyśl

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2011, 11:44:38 »
Ogolnie racenie carrierem wg mnie jest roche poronionym pomyslem...

Nie zeby centralowicze nie uwazali czy cos...

Ale w NC spadlo tyle capsow na anomkach ze wprowadzony zostal zakaz racenia w carierach :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2011, 11:46:10 »
Jak to spadło? Że raty to wybiły? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zamyśl

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2011, 11:48:19 »
Tak, z małą pomocą oczywiscie :P

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2011, 11:49:49 »
Ogolnie racenie carrierem wg mnie jest roche poronionym pomyslem...
tu sie zgodze bo imo to jest zbyt malo mobilny ship

Cytuj
Ale w NC spadlo tyle capsow na anomkach ze wprowadzony zostal zakaz racenia w carierach :D
chyba w twoim ally, bo z pewnoscia nie w calym nc - u nas nie ma zakazu za to jest kara finansowa jak sie da zlapac.

Przeczytaj mojego pierwszego posta Dark - to co napisałeś to "fail waiting to happen".
czytalem, nawet sie do niego ustosunkowalem (sprawdz fit mojego carriera - dupochron na kazdym module. co nie zmienia faktu, ze jesli kogos nie rajcuje robienie anomalek (nie znam nikogo kto po tygodniu zachwytu z racji nowych perspektyw w 0.0 twierdzil ze robienie anomalek jest ciekawe) to robi anomalki dla kasy - a jak robisz dla kasy to imo tick > bezpieczenstwo.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2011, 11:54:28 »
a jak robisz dla kasy to imo tick > bezpieczenstwo.

Każdy robi dla kasy, ale podejście "tick > bezpieczeństwo" jest sztandarowym przykładem skrajnego failbearstwa. "W dupie mam killboard, w dupie mam opinię o moim korpie/ally, w dupie mam nawet to, że tam gdzie spadają carriery częściej latają roamy - więc pośrednio szkodzę swoim kumplom, ważne że trzepię kasę".

Nie można się aż tak podkładać, żeby zdechnąć od pierwszego hosta, którego przeoczyłeś na localu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 18, 2011, 12:11:54 »
Każdy robi dla kasy, ale podejście "tick > bezpieczeństwo" jest sztandarowym przykładem skrajnego failbearstwa. "W dupie mam killboard, w dupie mam opinię o moim korpie/ally, w dupie mam nawet to, że tam gdzie spadają carriery częściej latają roamy - więc pośrednio szkodzę swoim kumplom, ważne że trzepię kasę".
err? mieszasz pojecia tick > bezpieczenstwo z mam w dupie kb to dwie rozlaczne sprawy jesli masz watpliwosci to znajdz lossa mojej raciarki (pomijajc jakies archaiczne sprzed lat kiedy nie wiedzialem co to align - jakis raven w lol secu).

Cytuj
Nie można się aż tak podkładać, żeby zdechnąć od pierwszego hosta, którego przeoczyłeś na localu.
bedac w raciarce w ktorej wiesz ze nie masz szans z pojedynczym hostem - poprostu nie daj sie zlapac.

Zamyśl

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2011, 12:18:05 »
chyba w twoim ally, bo z pewnoscia nie w calym nc - u nas nie ma zakazu za to jest kara finansowa jak sie da zlapac.


Dokladnie nie w calym NC sry za błąd

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2011, 12:53:35 »
err? mieszasz pojecia tick > bezpieczenstwo z mam w dupie kb to dwie rozlaczne sprawy jesli masz watpliwosci to znajdz lossa mojej raciarki (pomijajc jakies archaiczne sprzed lat kiedy nie wiedzialem co to align - jakis raven w lol secu).

Ponieważ "shit happens", zawsze należy być przygotowanym na czarny scenariusz. Na Machu mam frakcyjnego neuta, choć pewnie spokojnie mógłbym wrzucić drone linka, żeby dalej sięgać dronami, zamiast 4 sentry, mam Hammer, EC-600 i Warriory.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVE] Thanatos
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2011, 13:17:48 »
Ponieważ "shit happens", zawsze należy być przygotowanym na czarny scenariusz.
dokladnie dlatego tank mam pod pvp, a w cargo pvp ammo

Cytuj
Na Machu mam frakcyjnego neuta, choć pewnie spokojnie mógłbym wrzucić drone linka, żeby dalej sięgać dronami, zamiast 4 sentry, mam Hammer, EC-600 i Warriory.
no popatrz ja rowniez mam set ec-600 na machu z tym ze z carrierem to wyglada inaczej:
- dps 1000+ vs 1400+
- scan resolution 62,5mm vs 152/204 mm
- "bonus" do sygnatury celu 2-3 x 37,5% (minus stacking penalty oczywiscie) jak sie uzywa fighterow duzo zmienia

A na machu jaka jest roznica miedzy 4x sentry t2 204dps vs 5xhammerhead t2 158dps do tego masz jakies 940+ z dzial wiec roznica na dps jest na poziomie 4%.

Reasumujac  na machu tracisz 4% dps a w carierze tracisz raw dps 40% + posredni dps wynikajacy z SB/TP