Autor Wątek: Serwer testowy "Duality"  (Przeczytany 6106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Serwer testowy "Duality"
« dnia: Marzec 15, 2011, 13:01:58 »
Jeśli ktokolwiek ma konto na Facebooku i Lubi "EVE ONLINE" (co chyba każdy ma takowe), to przeczytał pewnie wieść o nowym serwerze testowym "Duality", obsługiwanym przez CCP.


Jeśli jednak trafiła się osoba, która nie ma konta w powyższej stronie, to daję news'a:

Cytat:
We are proud to announce the birth of our newest special events test server, Duality (nicknamed "Ducie"). Older sibling Sisi immediately kissed her forehead and said to us "Thanks for bringing her into the world!
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbit.ly%2Fh4usPc&h=51d3a


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2011, 13:05:51 »
Przedwieczny.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 14:49:16 »
czyli generalnie nic nowego :D ta sama data, z małym urozmaiceniem :P
pewpew

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2011, 15:39:08 »
Nazwijmy to po imieniu. Zamydlają nam oczy czymś nic nie wartym (jak zwykle zresztą).

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2011, 16:09:23 »
Nazwijmy to po imieniu. Zamydlają nam oczy czymś nic nie wartym (jak zwykle zresztą).

To co mieli nie pisać o tym, że uruchamiają nowy serwer? Z tego co piszą to uruchamiają go, żeby lepiej lepiej móc testować warunki na serwerze podczas walk i to na nim będa się teraz odbywać testy.
Biorąc pod uwagę, że żeby postawić taki serwer muszą przeznaczyć na to czas i środki (nawet jeśli niewielkie) tą wątpię, żeby robili to po to, żeby zamydlić ludziom oczy, raczej uznali, że jest im to do czegoś potrzebne. Nie wiem czy to coś realnie zmieni, być może odczuwalny poziom laga dla graczy nie zmieni się znacznie, ale ja nie czuje się, że ktoś zamydla mi oczy.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2011, 17:03:26 »
Tylko pytanie jak miarodajne będą testy przeprowadzone na serwerze specjalnie postawionym pod starcia flot, który w tym czasie nie jest przez innego obciązany jakoś specjalnie. Patrząc po wynikach dotachczasowych masówek na sisi i wynikach na tq....
Z mojej subiektywnej oceny wychodzi że skuteczniejsi są w zmniejsaniu laga po masówkach robionych na żywca np w jita

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2011, 17:04:23 »
Widzę, że popatrzyliśmy na sprawę z 2 skrajnych chyba stron. Ty się doszukujesz poprawy a ja nie widzę podstaw ku temu.

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak.

Uruchamiamy nowy serwer aby sprawdzić warunki w lagu ale ... jak niby mają go spowodować? Napchają kupę botów, które będą generować lag? A nawet załóżmy, że wygenerują to co mają niby zaobserwować tam? Czy coś czego nie zdołają zobaczyć na głównym serwerze? Chyba, że kod gry jest już tak zaśmiecony i nie zrozumiały, że starają się postawić serwer na nowych plikach lub co nie mniej pewne właśnie będą zamydlać oczy i mówić. "Założyliśmy nowy serwer specjalnie dla Was aby przetestować jak wyglądają lagi. Nie bójcie się i nie denerwujcie bo prace są w toku".

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2011, 17:22:55 »
ja uważam, że to wygląda tak

ccp: spoko spoko gracze, coś robimy nie bójcie sie
my: może lagiem sie zajmiecie huh ?
ccp: ciagle pracujemy, nowe duality pozwoli nam polepszyć efekty !

mydlenie ! :D
pewpew

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2011, 19:10:23 »
Możliwe ze teraz Singularity poświęcą do testowania klasycznych zmian związanych z gameplay, czyli nowych patchów i ich stabilności, ballance statków itp a na Duality będą mogli się skupić na bardziej agresywnych zmianach w kodzie gry - też z większą szansą na crashe ale i dobre rozwiązania. Możliwe, że ograniczało ich to, że Singularity działało prawie cały czas i gdy go wyłączali od razu pojawiały się topiki na forum eve co jest nie tak. Teraz będą mieli serwer w którym będą mogli dłubać do woli i udostępniać go dla ludzi tylko kiedy chcą. Jedno jest pewne CCP jest bardzo ostrożne jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy i bardzo poważnie przemyśleli ten pomysł zanim zdecydowali się w niego zainwestować kasę. Zostaje tylko mieć nadzieje, że rzeczywiście podniesie to jakość gry.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Serwer testowy "Duality"
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2011, 21:44:41 »
Widzę, że popatrzyliśmy na sprawę z 2 skrajnych chyba stron. Ty się doszukujesz poprawy a ja nie widzę podstaw ku temu.

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak.

Uruchamiamy nowy serwer aby sprawdzić warunki w lagu ale ... jak niby mają go spowodować? Napchają kupę botów, które będą generować lag? A nawet załóżmy, że wygenerują to co mają niby zaobserwować tam? Czy coś czego nie zdołają zobaczyć na głównym serwerze? Chyba, że kod gry jest już tak zaśmiecony i nie zrozumiały, że starają się postawić serwer na nowych plikach lub co nie mniej pewne właśnie będą zamydlać oczy i mówić. "Założyliśmy nowy serwer specjalnie dla Was aby przetestować jak wyglądają lagi. Nie bójcie się i nie denerwujcie bo prace są w toku".

ja nie twierdzę, że ta zmiana coś faktycznie zmieni. Na pewno nie zlikwiduje laga całkowicie. Ja po prostu nie podejrzewam CCP o złe intencje, a tak rozumiem robienie czegoś, tylko po to żeby zamydlić graczom oczy. Mi się wydaje, że oni naprawdę chcą zlikwidować laga, tylko jest to dość trudne zadanie.