Autor Wątek: Monitor, jaki?  (Przeczytany 3209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Monitor, jaki?
« dnia: Marzec 12, 2011, 23:01:35 »
No mastery sprzetowi, jakim monitorem można się aktualnie zainteresować? Cena do 1000zł pls help :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Gregorius

  • Gość
Odp: Monitor, jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2011, 23:40:09 »
powiem ci tak : jeśli 22 cale to poluj, póki możesz na Dell'e 2209WA. Jak swoje pudło upgrade'owałem (czyt. żegnałem się z ukochaną szklanką 17") to cholernie zależało mi na wierności barw, ich głębi i jakości matrycy. Po zakupie tego monitorka dosłownie padłem na dzioba! DO-SKO-NA-ŁY. Nigdy nie byłem fanbojem Della ale ten produkt udał im się niesamowicie. Niektórzy mogą się przyczepić do proporcji obrazu, że nie ma w rozdziałce Full-HD a jedynie 1680x1050 + brak złącza HDMI (pytanie czy to monitor, czy telewizor ma być :P). Jednak do pracy z grafiką po dobrym skalibrowaniu nie chciałbym się zamienić na żadne 24 calowce, ani tym bardziej "LG-Szajsungowate" produkty (no chyba jedynie zamieniłbym na Eizo :P Ale półka cenowa inna).

Generalnie podsumowując mój orgazm w proszku -> 2209WA to tak jakby monitor zleciał z wysokiej półki cenowej (wspominałem, ze to e-IPS ?) do niższego przedziału cenowego ;)

http://www.ceneo.pl/2237591

Od siebie - polecam ;) Jak coś, mogę załączyć screeny ;)

Raaji

  • Gość
Odp: Monitor, jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2011, 08:48:12 »
Moim zdaniem dokladasz stowke do 1000zl i masz 24" Dell 2408WFP... naprawde nominalka 1920 x 1200 to swietna rzecz, tym bardziej ze roznica w cenie taka mala - a monitor to nie jest cos co sie wymienia tak czesto jak inne podzespoly, tylko raczej zakup na dlugie lata...

Gregorius

  • Gość
Odp: Monitor, jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2011, 12:02:43 »
Trza poszperać jakiś testów porównawczych matryc e-IPS z PVA.

Tak jeszcze chciałbym dodać, co do zarzutów w stronę e-IPS'ów, że mają dużego input laga : odpowiedź - BZDURA ;)

KusKus

  • Gość
Odp: Monitor, jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2011, 13:42:54 »
Dell jeżeli chodzi o monitory jak i serwis jest jednym z lepszych producentów i można spokojnie im zaufać ;]

Xeyo

  • ΞVΞ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 167
  • (>_<)○------(^o^)○
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeyo
  • Korporacja: project HAVEN
  • Sojusz: No Handlebars.
Odp: Monitor, jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2011, 19:41:54 »
Mam 2 takie i jak na razie sprawuja sie bardzo dobrze: BenQ G2420HDBL