Autor Wątek: Mona X  (Przeczytany 59343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 28, 2011, 14:24:52 »
Po co mam mieć pełny Cross-training od tego są kolejne chary żeby tego nie robić. Jak się ma wszystko na jednym charze to się nie ma nic, bo wszystko jest jakieś takie niedoskillowane. Stąd liczby +300 skilli wygląda bardzo dziwnie. Około 200-220 potrzebujesz żeby mieć zamknięte wszystkie globale i 1-2 rasy perf. Posiadanie 4 ras na 1 koncie to lekka przesada, bo zanim to pozamykasz (spece na 5) to miną wieki.
Co znaczy perf ? All 5 dla tych 1-2 ras ? Co rozumiesz przez globale ? Chyba nie patrzyłeś na listę skilli Mony, po której to liście wyraźnie widać co ma na 5, a co nie.

Ty uważasz za przesadę posiadanie 4 ras na 1 koncie, ale mówimy tu o posiadaniu wszystkich ras na 1 postaci (charze). W ten sposób by zmienić ship (na DOWOLNY, DOWOLNEJ rasy) nie musisz się przelogowywać.
No i to co Mando napisał - robienie kolejnej rasy na innym koncie/charze wymusza robienie wszystkich skilli podstawowych 2x.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 28, 2011, 14:26:12 »
Yeah, więcej altów, więcej problemów z logistyką (wiecie, poleciałbym z wami w tym gangu hurków ale mój alt matarski jest gdzie indziej i nie skoczy na klona akurat), więcej wydatków na plexy, więcej skillowania (skille podstawowe x każdy alt)...

A tak chcesz lecieć hurkiem, wsiadasz w hurka, każą ci lecieć drejem, wsiadasz w dreja. Mniej problemów, więcej latania.
Ogólnie rzecz biorąc bardzo się mylisz, może dlatego, że tych altów nie posiadasz...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 28, 2011, 14:28:06 »
Ogólnie bardzo rzecz mówiąc: jednak się on nie myli. Ja alty posiadam, a nie wiem jak Ranshe.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 28, 2011, 14:33:19 »
Co znaczy perf ? All 5 dla tych 1-2 ras ? Co rozumiesz przez globale ? Chyba nie patrzyłeś na listę skilli Mony, po której to liście wyraźnie widać co ma na 5, a co nie.
Tak all 5 dla tych 1-2 ras wraz z całym tankiem/ew/napędem/dronami itp. No niestety ale wyskillowanie wszystkich 4 ras na jednym koncie zajmie Ci duuzo wiecej czasu bo musisz każda rase podciągać do tych lvl5 a to jest czasochłonne. Nie mówię, że to jest ZŁE, po prostu ja wole mieć to rozdzielone i mieć dane rasy szybciej. Każdy ma swój styl i robi jak chce. Dla mnie osobiście liczba skilli +300 wygląda szokująco nawet na charach 100m SP, bo oznacza ni mniej ni więcej, że masz bardzo dużo rzeczy niepokończonych na lvl5 tylko zostawiłeś je na 4lvl, by przejść do czegoś innego.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 28, 2011, 14:38:39 »
2% zysku ze specki na V jest pomijalne w czasie skirmisha... nawet na 1v1 nie będzie to czynnik decydujący o wygranej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 28, 2011, 14:46:24 »
Tak all 5 dla tych 1-2 ras wraz z całym tankiem/ew/napędem/dronami itp. No niestety ale wyskillowanie wszystkich 4 ras na jednym koncie zajmie Ci duuzo wiecej czasu bo musisz każda rase podciągać do tych lvl5 a to jest czasochłonne. Nie mówię, że to jest ZŁE, po prostu ja wole mieć to rozdzielone i mieć dane rasy szybciej. Każdy ma swój styl i robi jak chce.
Rany... człowieku... ja mam prawie all 5 dla wszystkich ras (z pewnymi wyjątkami o których za chwilę). Nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że niektórzy grają więcej jak 1-2 lata ? Nie potrafisz zrozumieć, że pewne skille dla WSZYSTKICH ras są wspólne ?
Ty wolisz mieć funfnaście charów, a ja i pewnie kilku innych graczy woli się skupić na 1.
Dla mnie osobiście liczba skilli +300 wygląda szokująco nawet na charach 100m SP, bo oznacza ni mniej ni więcej, że masz bardzo dużo rzeczy niepokończonych na lvl5 tylko zostawiłeś je na 4lvl, by przejść do czegoś innego.
Nie wiesz o czym mówisz. W obecnej chwili mam 338 skilli. Z czego 109 na lvl5 a 137 na lvl4. Wyjątki o których wspominałem powyżej to, np brak lvl5 we wszystkich BSach wszystkich ras (w planie), w sumie jakieś 100d - czyli nie mniej więcej koniec wakacji tego roku (gallente od dawna mam). Wyjątki to np. specjalizacje w działach wszystkich ras (nie uważam za konieczne poświęcać 30d skillowania dla 2% dmg), czy rakietach/dronkach, czy capsy. To np. brakujące lvl5 w T2 shipach. Wyjątki to np. grupa social, to np. grupa leadership, industry, science. Nie zawsze lvl5 ma sens z punktu poświęconego na jego zdobycie czasu.

Zapewne Mona tak jak i ja w EFT domyślnie patrzy na all5, bo różnica pomiędzy wynikami all5, a chara jest rzędu błędu statystycznego. To, że coś Ciebie szokuje nie znaczy, że nie ma ludzi dla których to po prostu norma, bo grają 6 czy 7-my rok.

2% zysku ze specki na V jest pomijalne w czasie skirmisha... nawet na 1v1 nie będzie to czynnik decydujący o wygranej.
W przypadku dział może nawet i ma sens, ale w przypadku rakiet ? 2% przy rofie rzędu 10s to naprawdę niewiele i szkoda na to tracić czas. Szczególnie kiedy walka trwa kilkanaście/kilkadziesiąt sekund.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 28, 2011, 14:51:10 »
W przypadku dział może nawet i ma sens, ale w przypadku rakiet ? 2% przy rofie rzędu 10s to naprawdę niewiele i szkoda na to tracić czas. Szczególnie kiedy walka trwa kilkanaście/kilkadziesiąt sekund.

Heh, RoF na Tengu to jakieś 4-5s na HML i dlatego wciąż nie mam Rapid Launch na V (jest w planie na II połowę 2011).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 28, 2011, 14:55:59 »
Dormio, najwolniejsze rakietnice poniżej capitala (nie wiem jak z tymi capsowymi), bez wiekszego problemu wyciągają około 7s rofa, kilka bez wiekszego problemu schodzi na jakies 2-3s (wiekszy problem = drogi fit) no i detal o którym od nie wiem kiedy Ci miusze przypominać. Spec w rakietach to rof nie dmg :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 28, 2011, 14:58:50 »
2% zysku ze specki na V jest pomijalne w czasie skirmisha... nawet na 1v1 nie będzie to czynnik decydujący o wygranej.
Pozwolisz, że przytoczę słowa starego bufona, który miał (być może nadal ma najwięcej solo killi) Scarrego. Każde 2% w solo pvp robi ogromną różnicę, bo może zadecydować o wygranej lub przegranej jeśli umiejętności latania są u graczy porównywalne.

@Dormio kompletnie nie zrozumiałeś tego o czym pisałem więc do wspólnego zdania nie dojdziemy. I tak przy okazji jak grasz 6 lat to te 30d, żeby zyskać kolejne kilka procent (tak wiem że to będzie szokujące, ale to nie jest 2% a 2% z sumy poprzednich lvl skilli co w rzeczywistości daje znacznie wiecej niż 2%) nie jest wielkim poświęceniem czasu.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 28, 2011, 15:10:24 »
Dormio, najwolniejsze rakietnice poniżej capitala (nie wiem jak z tymi capsowymi), bez wiekszego problemu wyciągają około 7s rofa, kilka bez wiekszego problemu schodzi na jakies 2-3s (wiekszy problem = drogi fit) no i detal o którym od nie wiem kiedy Ci miusze przypominać. Spec w rakietach to rof nie dmg :P
Nie musisz mi przypominać:
2% przy rofie rzędu 10s to naprawdę niewiele i szkoda na to tracić czas.
Być może nie zrozumiałeś, że w tym wypadku odnoszę się do ROFa.
@Dormio kompletnie nie zrozumiałeś tego o czym pisałem więc do wspólnego zdania nie dojdziemy. I tak przy okazji jak grasz 6 lat to te 30d, żeby zyskać kolejne kilka procent (tak wiem że to będzie szokujące, ale to nie jest 2% a 2% z sumy poprzednich lvl skilli co w rzeczywistości daje znacznie wiecej niż 2%) nie jest wielkim poświęceniem czasu.
Ależ zrozumiałem, ale proponuję żebyś jednak posprawdzał jak poszczególne skille są naliczane w EVE.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 28, 2011, 15:19:45 »
Dobra, inaczej - rozumiem, że zawsze latasz z impami +5% do dmg/rof/whatever? W końcu to tylko ISK, więc "koszt" jest o wiele niższy niż w przypadku 30d wbijania specki.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 28, 2011, 15:27:29 »
Dobra, inaczej - rozumiem, że zawsze latasz z impami +5% do dmg/rof/whatever? W końcu to tylko ISK, więc "koszt" jest o wiele niższy niż w przypadku 30d wbijania specki.
Oczywiście. Wyznaje zasadę, że jak już wsiadam w drogi ship to i fit i implanty mają być porządne. Czytaj protek=slave, cynabal=ay2,cx2,mx2. Nie przesadzajmy implant to kilkadziesiąt mln, a te najdroższe to 1 misja l5 (żeby zebrać LP).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 28, 2011, 15:32:53 »
Dobra, inaczej - rozumiem, że zawsze latasz z impami +5% do dmg/rof/whatever? W końcu to tylko ISK, więc "koszt" jest o wiele niższy niż w przypadku 30d wbijania specki.
Oczywiście.
No to koledzy z BUFU wiedzą już w jakim kierunku będzie kolejny roam  ;) :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 28, 2011, 15:36:26 »
No to koledzy z BUFU wiedzą już w jakim kierunku będzie kolejny roam  ;) :P
Hmm ostatnio to konto Frankie latało z nimi, a tak przy okazji sięgając głębiej to SokoleOko przyczynił się do straty jednego z slave clonów jak SC roam wpadł na nasza CH flote..Naprawdę nie przywiązuje do takich rzeczy wielkiej wagi. Zarabiamy po to żeby wydawać, a najlepiej wydawać na fajne zabawki, które przynoszą więcej radości.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 28, 2011, 15:39:35 »
Jak zestawię sobie to co napisałeś z killmailami, na których byłem top dmg-dealerem w drake'u na launcherach meta 1 (wśród Królików z all V i implantami....).

Protek na slave'ach? Jak 40k armora z dobrymi resami nie wystarczy, żeby logistyki Cię utrzymały, to i tak spadniesz. Za to - gdybym nawet tyle kasy wydał - slave'y były dla mnie wymierną stratą, bo HG to zaledwie +3 do atrybutów, podczas gdy latam +4.

Podsumowując - to jest jak z paliwami premium na stacjach benzynowych. Kosztują odczuwalnie więcej, niby są lepsze (niby bo w badaniach różnice są na poziomie błędu pomiaru), a z punktu widzenia użytkownika różnica jest kompletnie nieodczuwalna. Bo co z tego, że jakiś "super ON" powoduje spadek zużycia paliwa o 2%, skoro to zużycie zależy w 25% od stylu jazdy.

Wracając do Eve - to co mówisz, ma sens gdyby skilli nie robiło się miesiącami, a każdy miał nieskończoną ilość ISK. Realnie jednak trzeba kierować się "bang for buck" ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 28, 2011, 15:51:01 »
Jak zestawię sobie to co napisałeś z killmailami, na których byłem top dmg-dealerem w drake'u na launcherach meta 1 (wśród Królików z all V i implantami....).

Protek na slave'ach? Jak 40k armora z dobrymi resami nie wystarczy, żeby logistyki Cię utrzymały, to i tak spadniesz. Za to - gdybym nawet tyle kasy wydał - slave'y były dla mnie wymierną stratą, bo HG to zaledwie +3 do atrybutów, podczas gdy latam +4.

Podsumowując - to jest jak z paliwami premium na stacjach benzynowych. Kosztują odczuwalnie więcej, niby są lepsze (niby bo w badaniach różnice są na poziomie błędu pomiaru), a z punktu widzenia użytkownika różnica jest kompletnie nieodczuwalna. Bo co z tego, że jakiś "super ON" powoduje spadek zużycia paliwa o 2%, skoro to zużycie zależy w 25% od stylu jazdy.

Wracając do Eve - to co mówisz, ma sens gdyby skilli nie robiło się miesiącami, a każdy miał nieskończoną ilość ISK. Realnie jednak trzeba kierować się "bang for buck" ;)
ad.1 Po pierwsze killmaile sa bugniete z dmg co pewnie wiesz marne jest tu porównywanie czegokolwiek...
ad.2 Ja nie odczuwam straty przy implantach +3 czy +4 bo i tak char nie jest skillowany. U Ciebie to co innego skupiasz się na jednym koncie i chcesz żeby się jak najszybciej skillowało. Swoją drogą dlaczego nie 2x+5 zamiast +4 przecież to wymierna strata, a 3 dramiele na 2 implanty to żaden koszt.
ad.3 Co do ilości armora to też się z Tobą nie zgodze. Moje 50-60k armora może spowodować, że logistyki dłużej mnie utrzymają (sporo dłużej) i dzięki temu spadnie mniej naszych statków co w konsekwencji będzie powodowało znacznie mniejszy ubytek dmg grupy i szybciej będziemy zabijać wroga i być może uda się odciążyć z dpsu tak, by ich wytankować. Czy to nie jest dobra transakcja? 2x dłużej męczenia się z jednym statkiem to 2x mniej zabitych u Ciebie. Myślisz dlaczego CH tak cieżko było zabić statki? (poza dobrymi logistykami) bo miały odpowiedni buffor w HP, który pozwalał się odciążyć z wrogiego dpsa.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 28, 2011, 15:57:56 »
Bang for buck - +5 dają malutki przyrost w stosunku do ceny.

Co do slave'ów na Protku. RAZ byłem primary. A jak zdechną Zealoty i Guardiany, to już mi nic nie pomoże :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 28, 2011, 16:02:35 »
Bang for buck - +5 dają malutki przyrost w stosunku do ceny.

Co do slave'ów na Protku. RAZ byłem primary. A jak zdechną Zealoty i Guardiany, to już mi nic nie pomoże :)
Malutki? Jak dla mnie calkiem spory 90sp/h za 200mln isk to bardzo niewygórowana cena. To daje Ci 788400sp/rok a to jest jakieś 10-15dni skillowania w zależności od atrybutów.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 28, 2011, 16:10:26 »
Musiałbym jeszcze mieć Cybernetics na V, a to jakieś 2 tygodnie skillowania... oh, wait :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 28, 2011, 16:11:51 »
Musiałbym jeszcze mieć Cybernetics na V, a to jakieś 2 tygodnie skillowania... oh, wait :P
Akurat ten skill otwiera mozliwosc uzycia najlepszy 5% drutow jak np. +5% rof to all missiles co na tengu ladnie przeklada sie na dmg :)

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 28, 2011, 16:15:00 »
Musiałbym jeszcze mieć Cybernetics na V, a to jakieś 2 tygodnie skillowania... oh, wait :P
Hmm to znaczy ze nie możesz mieć ani CX2 ani ZMM ani tym bardziej  HG slave... Cóż dla mnie te 15 dni/rok co stanowi całkiem spory boost to dobra cena za 2x+5. Biorąc pod uwagę, że używasz RF/Domi pointa na cynabalu to 200m nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. Czas dodać sobie Cyber na V do skillplanu :D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 28, 2011, 16:45:08 »
Akurat ten skill otwiera mozliwosc uzycia najlepszy 5% drutow jak np. +5% rof to all missiles co na tengu ladnie przeklada sie na dmg :)

Przy 4,5 Rofa korzyść z druta 5% to 0,22s. Epic :)

Biorąc pod uwagę, że używasz RF/Domi pointa na cynabalu to 200m nie powinno stanowić dla Ciebie problemu.

No, ale za te 150 mil mam 36 zamiast 28,8 km. To JEST różnica.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 28, 2011, 18:55:13 »
Przy 4,5 Rofa korzyść z druta 5% to 0,22s. Epic :)

37dps na mojej raciarce ten drut robi czyli 5%

Goomich

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 28, 2011, 19:08:10 »
A najzabawniejsze w tej całej dykusji jest to, że mam podobną filozofię jak Frankie, tylko dotyczącą konkretnych statków, czy klas, a nie ras.

W obecnej chwili mam 338 skilli. Z czego 109 na lvl5

DAMN YOU!


No to jeszcze rakiety i dronki i będzie git. Znów będę się czuł na właściwym miejscu  ;)

W dronach nie mam za bardzo czego skillować, specka na 5 daje mi aż +1 dps z pięciu dron na raz w przypadku warriorów, a hobgi pewnie aż +2 dadzą. Zmiana z 57 na 60km zasięgu dron w zamian za prawie 3 tygodnie, też nie wygląda jakoś specjalnie atrakcyjnie.

Rakiety są w planach na "po kruzach", chyba, że wcześniej w -A- będą chcieli stracić jeszcze kilkadziesiąt Draków.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 01:12:45 wysłana przez Mona X »

Dudi

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 29, 2011, 07:01:12 »
A pytanie z innej beczki.

Dlaczego w odpowiedzi #14 karty postaci mają taką skórkę? Używacie jakiegoś innego programu do podglądu kart(może inna skórka evemon chodź to nie tłumaczy skąd w evemon jest standing) czy też może same okna w eve są fajnie zmodyfikowane?

Ranshe

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 29, 2011, 07:25:52 »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 29, 2011, 09:34:19 »
W dronach nie mam za bardzo czego skillować, specka na 5 daje mi aż +1 dps z pięciu dron na raz w przypadku warriorów, a hobgi pewnie aż +2 dadzą. Zmiana z 57 na 60km zasięgu dron w zamian za prawie 3 tygodnie, też nie wygląda jakoś specjalnie atrakcyjnie.
Specek nie miałem na myśli z powodu, który z resztą podałeś. Ale już takie durability jest warte uwagi (5% do shield/armor/hull to jednak sporo jak się używa dronek). E-war interfacing - no faktycznie jest może odrobinę dyskusyjna potrzeba stosowania, ale te 3km przy żółwiu jakim jest oplatowany Dominix  czasem oznacza kilka kruzów zniszczonych wcześniej. Ja mam i durability i e-war na 5.

A najzabawniejsze w tej całej dykusji jest to, że mam podobną filozofię jak Frankie, tylko dotyczącą konkretnych statków, czy klas, a nie ras.
Do niedawna na main koncie nie miałem żadnego dodatkowego chara, więc żeby nie tracić SP zacząłem cross'a (który jest praktycznie na ukończeniu - zostały mi BSy i capsy). Wcześniej maina skillowałem pod Gallente i Amarr, a alta na drugim koncie pod Gallente i Caldari (tu również mi się pomysła pokończyły i zacząłem cross).
Za chwilę będę miał skillowanie dla samego skillowania, bo nie będzie żadnego skilla, którego by mi brakowało żeby czymś latać/zafitować, więc pewnie spece pójdą na lvl5 (industry i science mam już na poziomie jaki mnie satysfakcjonuje). No i oczywiście na "deser" zostawiam sobie cross w capsach  ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 29, 2011, 09:43:09 »
Specek nie miałem na myśli z powodu, który z resztą podałeś. Ale już takie durability jest warte uwagi (5% do shield/armor/hull to jednak sporo jak się używa dronek). E-war interfacing - no faktycznie jest może odrobinę dyskusyjna potrzeba stosowania, ale te 3km przy żółwiu jakim jest oplatowany Dominix  czasem oznacza kilka kruzów zniszczonych wcześniej. Ja mam i durability i e-war na 5

Po co męczyć się Dominixem skoro jest Tengu? :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 29, 2011, 10:11:39 »
ok mialem pojechac frankiego za czepianie sie bo tez mam 4 rasy na jednym koncie, 2 na drugim i 1 na trzecim ale
faktycznie 330 skilli to duzo troche, ja mam 224 skille z czego 115 na lvl V (wliczajac all bsy/cruisy/fretki na V, guny i t3/t2 shipy)
i fajnie jest moc poleciec na kazdego opa ta sama postacia
alta zrobilem do produkcji/haulingu/misji ale z czasem trzeba bylo cos na nim skillowac wiec ma juz 2 rasy

mi sie podoba skillowanie wszystkiego bo moge ze stacji na kampe wydokowac w praktycznie wszystkim
i ciezko sie pod to ustawic

pomijajac fakt ze zrobilem phoona na max skille (nie liczac gun spec V)
wiec daje to ac/cruisy/torpy/drony stad blisko do innych statkow wiec kazda kolejna rasa sie mocno naklada

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 29, 2011, 10:19:33 »
Po co męczyć się Dominixem skoro jest Tengu? :)
No i właśnie dlatego latam ostatnio Tengu, ale muszę jeszcze popracować nad fitem, bo fajnie mieć tank jak czołg, ale zarąbanie niektórych npców jednak w Dominixie szło sporo szybciej... no i nie ma moich ulubionych dronek (chlip, chlip)...

ok mialem pojechac frankiego za czepianie sie bo tez mam 4 rasy na jednym koncie, 2 na drugim i 1 na trzecim ale
faktycznie 330 skilli to duzo troche, ja mam 224 skille z czego 115 na lvl V (wliczajac all bsy/cruisy/fretki na V, guny i t3/t2 shipy)
i fajnie jest moc poleciec na kazdego opa ta sama postacia
alta zrobilem do produkcji/haulingu/misji ale z czasem trzeba bylo cos na nim skillowac wiec ma juz 2 rasy
No widzisz... a ja zacząłem od industry...
Poza tym main to wieloletni CEO, więc potrzebuje i te drzewko skilli, misjonarz i handlarz... czasem mamy iMOPy... i tym oto sposobem skille się zbierają.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 29, 2011, 11:26:34 »
Specek nie miałem na myśli z powodu, który z resztą podałeś. Ale już takie durability jest warte uwagi (5% do shield/armor/hull to jednak sporo jak się używa dronek). E-war interfacing - no faktycznie jest może odrobinę dyskusyjna potrzeba stosowania, ale te 3km przy żółwiu jakim jest oplatowany Dominix  czasem oznacza kilka kruzów zniszczonych wcześniej. Ja mam i durability i e-war na 5.

No, do kartofla, to może i przydatne, ale jak dla mnie, to nawet jak mi odstrzelą, to na pobojowisku będzie wisieć masa innych do zebrania. Albo mój wrak, a wtedy hp dronek będzie na dalekim miejscu na liście moich zmartwień..

Do niedawna na main koncie nie miałem żadnego dodatkowego chara, więc żeby nie tracić SP zacząłem cross'a (który jest praktycznie na ukończeniu - zostały mi BSy i capsy). Wcześniej maina skillowałem pod Gallente i Amarr, a alta na drugim koncie pod Gallente i Caldari (tu również mi się pomysła pokończyły i zacząłem cross).

A ja skillowałem to co było potrzebne. Jak po przeprowadzce do Stain szefostwo płakało o BSy snajperskie, do zrobiłem Rokha, pod koniec Rokha zaczęli marudzić coś na temat, że jak się ma 20M, to trzeba HACem LR (miałem ponad 50), więc na szybciora Zealota "machłem" (laserki T2 miałem z okazji jakiegoś wczesniejszego GNa :)) i zacząłem robić dronki przed pierwszym remapem (wtedy miałem wymaksowane na MEM i PERC). Po tym remap po revelkę, a po niej skille supportowe, bo mi się ich szybkość o 30, czy 50 SP/h polepszyła. :)

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 30, 2011, 01:33:03 »
ok mialem pojechac frankiego za czepianie sie bo tez mam 4 rasy na jednym koncie, 2 na drugim i 1 na trzecim ale
faktycznie 330 skilli to duzo troche, ja mam 224 skille z czego 115 na lvl V (wliczajac all bsy/cruisy/fretki na V, guny i t3/t2 shipy)
i fajnie jest moc poleciec na kazdego opa ta sama postacia
Widzisz ja mam podobnie 227 skilli, na drugim 228, na trzecim 240. Oczywiście, że ja też mogę wsiąść w 90% shipow w grze. Z tym, że każde konto dostało inna rasę jako wiodącą i męczy się z tymi speckami, których tak nie lubicie. Dlaczego konto ma ich nie mieć? Nie mam już do robienia skilli w core/electronics/drony/navi itp bo wszystkie 3 konta maja to perf (rzeczy który używają + core elite). I doszedłem do tego o czym Dormio mówi, że za chwile będzie miał, czyli skillowanie dla skillowania na zasadzie to w tym kwartale zamkne navi all 5 w nastepnym drony all 5 itp, bo już z ważnych rzeczy, które chce mieć na tych kontach mam wszystko skończone. Kiedyś jak mówiłem, że puszczam fleet na 5lvl, ktoś zapytał, ale po co jak pewnie nigdy nie będziesz boostował floty 256 ludzi. Odpowiedz była prosta mam remapa na charyzme 32 i na 99.99% nigdy wiecej takiego nie bede miał to czemu nie skończyć leadershipa, a nóż kiedyś będzie potrzebny i będę go zamykał z charyzmą 20?

Goomich

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 30, 2011, 01:53:27 »
Widzisz ja mam podobnie 227 skilli, na drugim 228, na trzecim 240. Oczywiście, że ja też mogę wsiąść w 90% shipow w grze. Z tym, że każde konto dostało inna rasę jako wiodącą i męczy się z tymi speckami, których tak nie lubicie.

Zanim CCP naprawi gallente i hybrydy to ja wymęczę na swoim jednym specki na 3 pozostałe rasy. :P

I doszedłem do tego o czym Dormio mówi, że za chwile będzie miał, czyli skillowanie dla skillowania na zasadzie to w tym kwartale zamkne navi all 5

Nie jest takie fajne jak to reklamują.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 30, 2011, 09:56:56 »
Nie jest takie fajne jak to reklamują.
Navi  nie jest fajnie mieć na all 5 - pytam, bo mam  (za wyjątkiem skilli capslowych) ? Jest jakiś bug ?

Zanim CCP naprawi gallente i hybrydy to ja wymęczę na swoim jednym specki na 3 pozostałe rasy. :P
Dokładnie tak jak Mona X napisał... u mnie skillowanie poszczególnych ras to ciągła pogoń za tym co akurat w danym momencie było lepsze... jak już dochodziłem do satysfakcjonującego mnie poziomu, to przychodził nerf.
Spece jak napisałem wcześniej - wg mnie zbędne marnowanie SP i świadomie zostawiam je sobie na tzw. endgame, ewentualnie na dłuższe okresy kiedy wiem, że nie będę miał czasu na grę (tak mam np. zrobione 64% gallente carrier lvl5).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Frankie

  • Gość
Odp: 100 milionów. :)
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 30, 2011, 10:05:37 »
Navi  nie jest fajnie mieć na all 5 - pytam, bo mam  (za wyjątkiem skilli capslowych) ? Jest jakiś bug ?
Dokładnie tak jak Mona X napisał... u mnie skillowanie poszczególnych ras to ciągła pogoń za tym co akurat w danym momencie było lepsze... jak już dochodziłem do satysfakcjonującego mnie poziomu, to przychodził nerf.
Spece jak napisałem wcześniej - wg mnie zbędne marnowanie SP i świadomie zostawiam je sobie na tzw. endgame, ewentualnie na dłuższe okresy kiedy wiem, że nie będę miał czasu na grę (tak mam np. zrobione 64% gallente carrier lvl5).
Mona rozwin swoją myśl... bo ja mam navi z częscią capsową skończone..
Dormio akurat skill carrier na 5 to nie jest specka i całkiem sporo daje. Ten dodatkowy fighter+dmg to niezły bonus jak używasz carriera. Co do gallente to przecież nie jest, aż tak zle, dronkowe shipy (Ishtar, ishkur, taranis, laczek, dominix) pod wieloma względami są nie do pobicia. Nie mówiąc już o protku, który jest klasą samą w sobie.