Autor Wątek: Warp to member (in cloak)  (Przeczytany 3957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pynio

  • Gość
Warp to member (in cloak)
« dnia: Marzec 06, 2011, 15:14:23 »
Witam Panie i Panowie.

Pytanie:
1. Jak zachowuje się opcja warp fleet na shipy, które sę w cloaku? Wczoraj za bardzo nie mogłem stwierdzić czy mnie warpuje za FC czy nie za bardzo...
2. Zbliżam się do "war target" w cloaku, by uniemożliwić ucieczkę celu, czy podając komendę (lub prośbę do FC) warp na mój statek reszta floty będzie miała taką możliwość czy należy najpierw wyjść z cloak?


Pozdrawiam

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2011, 15:56:44 »
Na zacloaczony statek można warpować jak na każdy inny w systemie, kwestia tego czy statek ma ten pozostać w cloacku czy nie. Jak ma pozostac w cloaku to flota musi warpowac na odległość nie na zero.
No i pamietaj że chyba tylko dwa typy jednostek moga bezposrenio po wyjściu z cloack'a namierzać cel (i np załozyć punkt)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2011, 16:46:00 »
Jak ma pozostac w cloaku to flota musi warpowac na odległość nie na zero.

Albo trzeba szybko się poruszać - w covercie w ciągu 10 sekund zrobisz 3-4 km w cloaku. Oczywiście, idealnie jest odchodzić w bok w stosunku do kierunku, z którego nadleci reszta floty.

No i pamietaj że chyba tylko dwa typy jednostek moga bezposrenio po wyjściu z cloack'a namierzać cel (i np załozyć punkt)

Stealth bombery i Black Opsy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pynio

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2011, 21:52:56 »
Jeśli dobrze rozumiem to jakoś mi się to nie zgadza... Siedziałem w Stiletto i od razu po wyjściu z cloaka namierzyłem cel i go ostrzelałem. Ani to SB ani Covert...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2011, 22:11:08 »
mówimy o deaktywacji modułu, czy o wizualizacji statku? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2011, 22:21:04 »
Oczywiście można jeszcze mówić o sytuacji pt. CCP robiąc nowe forum, zepsuło coś w cloakach.

Pynio

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2011, 23:34:12 »
Raczej o dekatywacji.

Deaktywacja -> natychmiast microwarp drive -> dolot do celu z pewnością w krótszym czasie niż możliwość aktywacji (teoretycznej z tego co piszecie) modułów -> stasis + 2 x WS + 2 x light artillery.

Nie piszę o "graficzce" pojawiającego się "stateczka" :) jeśli o tym piszesz. Jedyne co to jest problem z ponownym włączeniem cloack - wtedy pojawia się stosowna informacja o czasie zależnym od umiejętności cloak z tego co pamiętam.
ps. możliwość aktywacji modułu - rozumiem czas identyczny z ponowną możliwością aktywacji cloak.
Statek: Stiletto.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2011, 00:23:24 »
http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Improved_Cloaking_Device_II
Cytuj
Sensor Recalibration Time   
20,000 s
Ten parametr mówi o opóxnieniu jakie masz w mozliwosci lockowania celu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pynio

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2011, 01:04:20 »
:) No to zdziałałem cuda... Inaczej nie wytłumaczę faktu władowania w gościa amunicji + webowania + skramblowania... zajęło mi to góra 5-8 sekund. Z pewnością nie minęły 20 sekund. Cała akcja trwała z 15 - w tyle mnie zdjął :) Nie wyłączyłem micro i mnie zdjął trasherem.

Sprawdzę to jeszcze jak kupię nowego stiletto.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2011, 05:57:20 »
skil cloaking skraca czas rekalibracji sensorow wiec na lvl 4 zostaje z 20 sekund cos okolo chyba 5-7.

Jesli mogles od razu zalockowac po wyjsciu z cloaka to oznacza ze CCP cos popsulo , czyli wszystko po staremu  :D

Zgudi

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2011, 16:02:45 »
Przyznam się, że jeszcze nigdy nie latałem w cloaku, zazwyczaj starałem się latać czymś niewzbudzającym zainteresowania do ewentualnego ataku. :P

Tak więc mam pytanie:
1. jak siedzę w cloaku gdzieś 5-10km od bramy i czekam na ofiarę >:D, czy ktoś może mnie w jakikolwiek sposób wysondować, dolecieć i zdjąć cloak?
1A. Czy jest to możliwe, jak nie zna mojego położenia?
1B. A jeśli zna współrzędne, jak zwiększa się szansa na zdjęcie mi cloaka?

2. Teraz z drugiej strony, gdy uciekam i waruję do ss przed silniejszym napastnikiem, i natychmiast po dolocie do celu włączam cloak. Jaka jest teoretyczna możliwość, że ten ktoś, kto za mną goni wleci mi na ss i zdejmie mi cloak?

3. Shiro na http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=9100.25 napisał:
Cytuj
Drugie pytanie, czy Drejkiem da się na bramie wywinąć ten sam numer, co frytką (mam na myśli wyjście z gate cloak i wejście w normalny cloak w ciągu kilku dziesiętnych sekundy, poprzez klikniecię allign i cloak)? Próbowałem i nie wiem, czy mam taki paskudny ping do serwerów EVE, czy poprostu BC tak ociężale wychodzi z cloak'a. We fregacie wychodziło..

Na drugie pytanie zadane przez Shiro, Doom odpowiedział:
Cytuj
Z drakiem da sie wykręcić ten numer ale potrzebujesz więcej ogrania i pojawia sie konieczny element mwd jeśli chcesz sie ewakuowac z bramy w jednym kawałku

A colonel rozwinął:
Cytuj
da rade drejkiem alignowac w kloakingu, poprobuj i sprawdz kto Cie dorwie a kto nie :D
jednak jesli odbijesz na mwd wchodzac w klouka to nie wiele sie przemiescisz bo drej to cegla, natomiast powiekszysz sobie align time
do tego stopnia ze co sprawniejszy "napastnik" doskoczy tam momentalnie i Cie zdekloukuje...
porownaj sobie w EFT czas gotowosci do wejscia w warp z MWD i bez, zrozumiesz do czego zmierzam...

Czy opłaca się takie coś robić w cegiełce jak bc, bs, colonel poddał to w wątpliwość? Lubię drążyć
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 17:11:37 wysłana przez Zgudi »

Goomich

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2011, 16:14:28 »
50%.

Zgudi

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2011, 16:39:29 »
A może trochę szerzej

SnowMiracle

  • Naczelny Zrzęda
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SnowMiracle
  • Korporacja: Unseen Chimera
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2011, 16:55:12 »
Przyznam się, że jeszcze nigdy nie latałem w cloaku, zazwyczaj starałem się latać czymś niewzbudzającym zainteresowania do ewentualnego ataku. :P

Tak więc mam pytanie:
1. jak siedzę w cloaku gdzieś 5-10km od bramy i czekam na ofiarę >:D, czy ktoś może mnie w jakikolwiek sposób wysondować, dolecieć i zdjąć cloak?
1A. Czy jest to możliwe, jak nie zna mojego położenia?
1B. A jeśli zna współrzędne, jak zwiększa się szansa na zdjęcie mi cloaka?

2. Teraz z drugiej strony, gdy uciekam i waruję do ss przed silniejszym napastnikiem, i natychmiast po dolocie do celu włączam cloak. Jaka jest teoretyczna możliwość, że ten ktoś, kto za mną goni wleci mi na ss i zdejmie mi cloak?

1. siedzac w cloaku nie jestes widoczy dla sond oraz skanera kierunkowego ... ale przy 5 km moze wykloaczyc cie przypadkiem, kazdy obiekt, ktory zblizy sie do ciebie na <2km (smiec, drona ... inny cloaker :P) wybije cie z cloaka.

2. j.w. po zdropieniu na ss i wlaczeniu cloaka znikasz ze wszystkich skanerow ... a znalezc cie moze jedynie, gdy wysondowal cie na 100% zanim wlaczyles cloak
Cytat: Waxis
Jeśli chodzi o dłógość posta to  pewnie że dało się dłóżej.

"Niepuszczone bąki unoszą się do głowy, stąd biorą się posrane pomysły"

SnowMiracle

Kara Mon

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2011, 18:31:40 »
Rozwine troche pytanie 3.

Zastosowania cloaka innego niz covert ops ktory mozna montowac tylko na kilku wybranych statkach i pozwala swobodnie warpowac w cloaku jest mocno ograniczone przez kilka czynnikow.

Po pierwsze zwykly cloak ogranicza scan resolution statku co powoduje ze wydluza sie czas namierzania celu, druga sprawa to delay po decloaku ktory dodatkowo jeszcze wydluza czas lockowania.

Teraz wracamy do sedna sprawy z warpowaniem "w cloaku" statkami wyposazonymi w inny cloak niz covert ops.

Czas zbierania sie do takiego warpu jest okreslony dlugoscia cyklu mwd a ten nie jest krotki. 5 sekund zbierania sie do warpa jesli trafimy na kampe wykazujaca sladowe objawy inteligencji to wiecznosc i gigantyczne ryzyko a cykle mwd sa troche dluzsze.

W trackie takiego warpowania podstawowe ryzyko to wieksza grupa ludzi z wyrzuconymi dronami dookola nich, na malych bramach 10 sob moze prawie kompletnie zablokowac mozliwosc cloakowania i/lub wyciagnac z cloaka kazdy wiekszy statek od fregaty zanim zbierze sie do warpu. Druga sprawa to fregaty ktorych zadaniem jest wyciaganie z cloaka, teraz najpopularniejszy jest Dramiel z uwagi na genialne przyspieszenie, po prostu gdy ty uruchamiasz cloaka to pilot takiej fregaty rusza z pelna predkoscia prosto w kierunku twojej ostatniej pozycji w celu wyciagneicia z cloaka zanim uda ci sie warpnac. Wiekszosc statkow nawet na mwd ma mala predkosc i moga nie przemiescic sie wystarczajaco daleko zeby uniknac takiego ataku.


Zgudi

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2011, 19:22:56 »
Ponieważ nie chcę zakładać nowego wątku, podziękowawszy za solidną odpowiedź, zapytam:

 Jeśli chciałbym takiego bs-a przetransportować z empire do 0.0, czy dużo pomoże mu (inaczej tłumacząc, czy wystarczy) napakować do niego całej kupy warp core stabilizerów, cloak, jammer, MWD + AB (dla uściślenia wszystkie moduły bojowe lecą w cargo) aby zmniejszyć znacznie ryzyko wtopy i wyrwać się w przypadku natrafienia na żądną krwi kampę?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 19:33:46 wysłana przez Zgudi »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2011, 19:37:18 »
Nie oplaca sie, BS bardzo wolno warpuje, warp core stabilizery nie pomoga nic jesli wpadniesz w "banke" , a raczej na jakas trafisz

Jesli lecisz do 0.0 to najprawdopodobniej znalazles tam jakas korporacje, jesli taka znalazles to raczej powinna ona miec juz zorganizowane drogi transportu, jesli takich bezpiecznych drog transportu nie posiada to lepiej zmien korporacje.

Goomich

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2011, 19:41:32 »
BSa powinno dac się kupić na miejscu, ewentualnie jakiś lokalny kerbir moze ci go tam zbudowac.

Zgudi

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2011, 19:49:17 »
Cytuj
Jesli lecisz do 0.0 to najprawdopodobniej znalazles tam jakas korporacje, jesli taka znalazles to raczej powinna ona miec juz zorganizowane drogi transportu, jesli takich bezpiecznych drog transportu nie posiada to lepiej zmien korporacje.

Bear's World zmienia adres, przeprowadzają się gdzieś w pobliże test....
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 21:10:04 wysłana przez Zgudi »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Warp to member (in cloak)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2011, 21:18:31 »
Najprosciej bedzie zapytac w korporacji jak planuja dostarczac tam sprzet, bankowo ktos pomyslal juz nad tym.