Autor Wątek: Czytniki E-Booków (e-ink)  (Przeczytany 34357 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 24, 2011, 17:20:15 »
i jak doszedł ten kindle?
Tak. Po 4 dniach roboczych, bez  najmniejszych problemów.

Raczej wogle nie przerobią bo nawet najlepsze dostepne ocr na dajmy na to skanie podrecznika do warchamera zdechnie. Myslałem poprostu że jest opcja przekonwertowania na rozmiar wyswietlania. Ale trudno.
Jakiś automat przekonwetował tak, że szkoda gadać. Ale po obróceniu ekranu pdfy daje się czytać, choć nie jest to tak komfortowe jak w przypadku zwykłych tekstów.
Opcja prenumeraty gazet - genialna.
Opcja tweet/share za cholerę nie działa :P
Po pierwszym ładowaniu bateria wytrzymała 6 dni z włączonym non stop wi-fi, przeglądaniem dużych (200MB) pdfów, przeglądaniem netu i ogólnie zabawą wszelkimi dostępnymi opcjami.
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 24, 2011, 17:29:30 »
Przez to wifi łączysz się z Amazonem?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 24, 2011, 20:20:47 »
Przez to wifi łączysz się z Amazonem?
Też. Ale jest normalna (choć dość uboga i niezbyt szybka) przeglądarka, z której mogę wejść na w zasadzie dowolną stronę (ok, flash i filmy też nie działają, ale z odświeżaniem rzędu 2Hz to raczej zrozumiałe :P).
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 25, 2011, 19:17:57 »
Na PClabie jest recka Kindla 3.

http://pclab.pl/art45879.html

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 25, 2011, 19:41:05 »
Poza tym, że bredzą coś o tej wysyłce i że Calibre obsługuje kolekcje, to mniej więcej się wszystko zgadza :P
Z konwersją i pl-znaczkami nie ma najmniejszych problemów. Szczególnie z konwersją epubów :P
Przy niewielkim nakładzie pracy można dodać do książek działające rozdziały (przechodzenie między nimi kursorami) i spis treści.

Co do przesyłki, to faktycznie - kwota do 150 ojro jest zwolniona z cła. A jeśli coś jest zwolnione z cła, automatycznie zwalniają to z vatu. Dowiadywałem się w izbie celnej :P

Historię osób, którym Amazon zwrócił kasę nie wysyłając czytnika też znam. To ludzie, którzy korzystając z błędu na stronie, zamówili tańszą wersję z reklamami, która jest dostępna tylko w USA. Takżę w pclabie coś słyszeli, ale do końca nie wiedzą co :)

Znam kilkaset (!) osób (z forum pewnego), które potwierdzają, że wersja wifi doszła do nich bez problemu i bez cła/vatu. Nie znam nikogo, kto za tą wersję musiał ten vat dopłacić.
Przedwieczny.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 25, 2011, 19:49:47 »
Znam kilkaset (!) osób (z forum pewnego), które potwierdzają, że wersja wifi doszła do nich bez problemu i bez cła/vatu. Nie znam nikogo, kto za tą wersję musiał ten vat dopłacić.
+1 (tzn. tez nie miałem żadnego problemu z zamówieniem bezpośrednio z Amazona)

BTW, co myślicie o Kobe? Z ceną 149$ staje się poważnym rywalem dla Kindla 3, chociaż ptaszki śpiewają, że na jesieni pojawią się nowe modele czytników amazona.

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 25, 2011, 19:51:50 »
Musze sie wreszcie zebrac i zakupic :-\
* Lubie czasami poprzeklinac

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 25, 2011, 20:27:42 »
Cytuj
BTW, co myślicie o Kobe? Z ceną 149$ staje się poważnym rywalem dla Kindla 3, chociaż ptaszki śpiewają, że na jesieni pojawią się nowe modele czytników amazona.

Szczerze mówiąc, sam uważam, że każdy czytnik na który można bez problemu konwertować rtf, doci etc jest dobry. Sam mam sony prs-500, przewinęło mi się przez łapy parę czytników na uczelni w tym kindle i w zasadzie żadnej różnicy między nimi nie ma. Jeżeli chodzi o podstawowe zadanie jakie ma to urządzenie spełniać- wyświetlać książki, przy zakupie można by się jeszcze na moje sugerować jeszcze baterią- na ile stron trzyma. Wszędzie wszystko wyglądało tak samo, może na kindlu trochę lepiej chodziły i wyświetlały się pdfy , ale generalnie i tak bardzo kiepsko. Jak ktoś ma wielką potrzebę do czytania pdfów to raczej sobie chwyci netbooka .

Czy konkurencja? Ciężko powiedzieć. Czytników jest teraz na rynku od groma, kindle wybija się tym, że jest trendy.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 25, 2011, 21:09:35 »
Kobe ma jedną wadę - ten touchscreen jest nieczytelny w słońcu (odbija strasznie). Miałem go przez chwilę w ręku i w silnym świetle wygląda jak lcd - nic na nim nie widać. A po założeniu folii antyodblaskowej ani obraz nie jest wyraźny, ani dotyk nie działa za dobrze. Fajny sprzęt, ale trochę niedopracowany.
Amazon w tym roku wypuszcza tablet (lcd), czytnika raczej nie. Raczej wycofają DX ze sprzedaży w ogóle, a nowego "małego" Kindla wypuszczą w przyszłym roku.
Kindle jest trendy? Tego jeszcze nie słyszałem :)
Fakt, że jest chyba najtańszym czytnikiem e-ink na rynku i to jest jego tajemnica popularności ;)
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 25, 2011, 21:22:18 »
Znam kilkaset (!) osób (z forum pewnego), które potwierdzają, że wersja wifi doszła do nich bez problemu i bez cła/vatu. Nie znam nikogo, kto za tą wersję musiał ten vat dopłacić.

Do 3G też nie dopłacałem.

chociaż ptaszki śpiewają, że na jesieni pojawią się nowe modele czytników amazona.

A ktoś ma jakieś w miarę pewne informacje o nim?

Amazon w tym roku wypuszcza tablet (lcd), czytnika raczej nie.

Też tak myślę, rok temu o tej porze to napalałem się na trójeczkę.

PS. Teraz twój avatar wygląda jak z mema "What has been seen can’t be unseen".

ch4os

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 26, 2011, 07:33:28 »
Cytat: Xarthias
Poza tym, że bredzą coś o tej wysyłce i że Calibre obsługuje kolekcje...

Ale Calibre obsługuje kolekcje w Kindle - wystarczy plugin.

Cytat: Mona
A ktoś ma jakieś w miarę pewne informacje o nim?

To ponoć maja być tablety z androidem. Planują ponoć 2 modele i coś więcej ma być wiadomo pod koniec sierpnia.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Re: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 26, 2011, 08:08:18 »
No obsługuje kolekcje, oni napisali, że nie.

Co do tabletów amazon, to oficjalna zapowiedź już była, w przyszłym miesiącu mają być szczegóły techniczne, ceny i data premiery.
Amazon przyznał też, że pracuje nad kindle 4 z kolorowym e-inkiem, którego premiery można spodziewać się w przyszłym roku.

___________________
Sent from Tapatalk for Android.
Przedwieczny.

Xeyo

  • ΞVΞ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 167
  • (>_<)○------(^o^)○
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeyo
  • Korporacja: project HAVEN
  • Sojusz: No Handlebars.
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 26, 2011, 18:27:49 »
Sony Reader PRS-650 + Calibre + ta lampka -> http://amzn.to/r5dodp = szczesliwy mol ksiazkowy Xeyo

Zurman

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 27, 2011, 22:09:10 »
Od ponad miesiąca mam czytnik PocketBook Pro 602. Moze jest troche droższy niz Kindle ale za to obsługuje wiele formatów ( w tym potrafi skalowac pdf-y ) i ma niezłą organizacje ebookow ( np wg typów, języków, autorów). Posiada WIFi i kwartalnie dostaje updaty softu. Język polski i nawet czytanie ksiązek na głos ( system IVONA ) ale tego jeszcze nie próbowałem.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 02, 2012, 18:32:41 »
Wiem że topic cholernie stary ale właśnie zacząłem myśleć nad kupnem czytnika i w związku z tym mam parę pytań a nie chce nowego tematu zakładać.

Początkowo myślałem nad tabletem bo oprócz książek mam parę PDF-ów do przeglądania ale jednak po namyśle stwierdziłem że kilkugodzinne wpatrywanie się w lcd to nie jest dobry pomysł więc zostaje tylko E-Ink.
I tu pierwsze pytanie, jak wyglądają PDFy na tego typu urządzeniach? Zwłaszcza z dużą ilością obrazków oraz często ze stronami w których tłem jest jakiś obraz. W miarę czytelne to jest czy raczej takie czytniki nie nadają się do tego?
Czy 6" to nie jest za mało czy to kwestia przyzwyczajenia i czyta się bardzo wygodnie?

Parę osób w tym temacie pisało o chęci kupna i zastanawiam się jakie wrażenia macie po X miesiącach użytkowania.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 02, 2012, 19:14:23 »
PDF to obraz wydruku na A4, więc  6 cali będzie za małe i albo będziesz miał maciupeńkie, albo powiększony fragment. Żadne z tych dwóch rozwiązań nie jest wygodne.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 02, 2012, 19:39:20 »
Część PDF z tego co wiem jest robiona tak że poddaje się dynamicznemu skalowaniu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 02, 2012, 19:40:26 »
Co do powiększonego fragmentu, to o ile pdf nie składa się z kolumn to dość wygodne jest po prostu trzymanie urządzenia bokiem z ustawiona szerokościa dokumentu "na cały ekran". Jak sa kolumny to gorzej bo trzeba śmigać po stronie góra dół. Mi osobiście najwygodniej czyta się właśnie bokiem. Co do obrazków to zależy jakie obrazki, kindle wyświetla 16 kolorów, sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy to wystarczy do twoich zastosowań.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 02, 2012, 20:02:42 »
Posiadam 6" Kindla i jestem z niego bardzo zadowolony. Książki "dla Kindla" czyta się bardzo dobrze i wygodnie, natomiast pdf-y czytam bokiem. Jak pisał GlassCutter, pdf w kolumnach to masakra, bo trzeba powiększać i przesuwać obraz w kolumnach. Da się, ale szybko człowiek ma dosyć. Rozwiązaniem jest konwersja z pdf-a na inne formaty, ale przy rysunkach, tabelkach to jest z tym problem. 10" Kindla nie polecam jednak. Na pewno dużo wygodniej się na nim czyta, ale jest za duży do trzymania w dłoni w autobusie, więc odpada, tu 6" spisuje się rewelacyjnie. Podsumowując, do czytania w domu i przy biurku poleciłbym 10" czytnik, natomiast do przenośnego wykorzystania maksymalnie 6". Dobrze jest, jak czytnik jest dotykowy. To cecha, której mojemu Kindlowi najbardziej brakuje.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 02, 2012, 20:25:11 »
Ciesz się że Ci tego brakuje. Z tego co sie dowiadywałem u ludzi to warstwa dodytkowa w duzej części neguje własciwości e-ink'a czyli nie męczenie oczu itp, efekt jest podobny jak w przypadku czytania na lcd

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 02, 2012, 20:53:57 »
Hmm, na amazon.uk widzę tylko 2 rodzaje kindle:

Kindle:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0051QVF7A/ref=sv_kinh_0

Oraz Kindle Keyboard:
http://www.amazon.co.uk/dp/B002LVUWFE/ref=kin3_ddp_alsoavail_kinw_kin3gso

Jakoś nie widzę tu z dotykowym. Są one już stare i wycofane ze sprzedaży czy źle szukam? Sprawdzał ktoś czy to 3G działa w Polsce? Bo spotkałem się ze sprzecznymi opiniami na ten temat. Kindle chce głównie do czytania i nie zależy mi aż tak na necie ale na pewno byłby to miły bonus.

I z tego co mi wiadomo są 2 wersje Kindle, europejska pozbawiona reklam i wersja US, tańsza ale z reklamami. Na allegro sprawdzałem i większość ma dopisek wersja Sponsorowana a więc pewnie USA. Warto się w to pchać czy może być potem problem z gwarancją. I jak wygląda sprawa kosztów dostawy z UK?

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 02, 2012, 21:30:53 »
Pytanie na ile w dobie smartphonów, laptopów, netbooków i tabletów człowiek potrzebuje wifi, klawiaturę i 3g w e-ink readerze. Z komórką to przecież każdy z nas cały czas śmiga, a ciężko teraz znaleźć taką, która nie ma wyżej wspomnianych bajerów.

Ja bym kupił używanego prsa na allegro do książek i tableta do pfów. 8)

6 cali to idealny rozmiar do czytania w podróży-  jak normalna książka. Jak masz problemy ze wzrokiem to może kup coś większego. Nie wiem jak w kindlu, ale w prsie można skalować tekst, że nawet mój dziadek czyta sobie z 6.

Ranshe

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 02, 2012, 22:56:05 »
Hmm, na amazon.uk widzę tylko 2 rodzaje kindle:

Jakoś nie widzę tu z dotykowym. Są one już stare i wycofane ze sprzedaży czy źle szukam? Sprawdzał ktoś czy to 3G działa w Polsce? Bo spotkałem się ze sprzecznymi opiniami na ten temat. Kindle chce głównie do czytania i nie zależy mi aż tak na necie ale na pewno byłby to miły bonus.

Bo .co.uk jest jakieś przestarzałe, tu masz toucha.

http://www.amazon.com/dp/B005890G8Y/ref=sa_menu_kdpwtso3

3G to już kwestia osobista, ja mam smartfona i 3G w nim, więc po co mi kolejne urządzenie z internetem? Tym bardziej, że jednak trochę droższe jest. Ale podobno działa u nas bez problemów.

Cytuj
I z tego co mi wiadomo są 2 wersje Kindle, europejska pozbawiona reklam i wersja US, tańsza ale z reklamami.

europejska = international, wysyłana ze US. Wersja US z reklamami jest druga, a UK i Niemcy na pewno mają swoje wersje, kupowalne tylko z adresem w ich kraju.

Cytuj
Na allegro sprawdzałem i większość ma dopisek wersja Sponsorowana a więc pewnie USA. Warto się w to pchać czy może być potem problem z gwarancją.

Też miałem takie wątpliwości i nikt nie był w stanie mi ich rozjaśnić... Dlatego też planuję nie dawać zarobić allegrowym cwaniakom, stówa nie majątek, kupię sobie porządną wersję international, przynajmniej będę miał pewność że nówka i bez problemów.

Cytuj
I jak wygląda sprawa kosztów dostawy z UK?

Wcale. Jak podajesz adres wysyłki do Polski, to odsyła cię na .com :)

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 02, 2012, 23:24:30 »
Czyli kupując na com a nie UK dostane wersję free od reklam czy nie? Bo się pogubiłem.
I jakie są koszty dostawy?

EDIT:
Teraz zauważyłem że przy każdym są 2 wersje - me need okulista  ;)

Ranshe

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 02, 2012, 23:27:52 »
Nie możesz kupić wersji bez reklam sponsorowanej bezpośrednio, ona na allegro trafia poprzez kupowanie jej w US i wysyłkę osobiście. Koszty dostawy nie pamiętam - sklikaj sobie w koszyku, można zobaczyć pełne zanim przejdziesz do płatności :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2012, 12:07:24 wysłana przez Ranshe »

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 02, 2012, 23:43:17 »
A co z obsługiwanymi formatami? Bo ludzie coś psioczą że nie obsługuje ePub tylko mobi a mi nic to nie mówi. Jak jest z dostępnością książek (nie tylko angielskojęzycznych)?

Ranshe

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 02, 2012, 23:44:34 »
No nie obsługuje, więc trzeba sobie pokonwertować jeśli wydawca nie zrobił tego za ciebie. Też mi problem, dwa kliki w Calibre. :)

Goomich

  • Gość
Odp: Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 02, 2012, 23:51:07 »
Pytanie na ile w dobie smartphonów, laptopów, netbooków i tabletów człowiek potrzebuje wifi, klawiaturę i 3g w e-ink readerze.

Ksiazka ci sie sama z amazona nie sciagnie. Doooh.

A co z obsługiwanymi formatami? Bo ludzie coś psioczą że nie obsługuje ePub tylko mobi a mi nic to nie mówi. Jak jest z dostępnością książek (nie tylko angielskojęzycznych)?

Kindle obsluguje wlasny format azw, ktory jest modyfikacja innego (mobi), tego zreszta tez uzywa. W tym masz wszystkie ksiazki na Amazonie. Natywnie obsluguje tez pdfy i txt. :-P
Poza tym jak imprzeslesz html, doca, pdfa i cos tam jeszcze to ci go przerobia na azw, ale nie radzi to sobie z pliterkami, a w jednym pdfie przerobilo mi wszystkie spacje na dwie kropki, wiec dalem sobie spokoj. Do przerabiania jest fajny program pt. Calibre, ale nie ruszysz w nim niczego co ma DRMa.

Przez wiekszosc tego poltora roku odkad mam kindla polskie ksiegarnie sprzedawaly tylko w pdfach (syf) i epubach (otwarty format do ebookow, czesto ma podlaczony AdobeDRM (co nawrzucalem pan z negojowalna cnota przy probie zainstalowania tego na tablecie, to moje (i sasiadow))). Od kilku miesiecy jednak trwa ostra promocja na mobi w na przyklad Virtualo, wiec ich ksiazki powinny dzialac na kindlach.

I jeszcze jedno, zalajkuj sobie Swiat Czytnikow na fejsie, maja ta recenzje roznych, opowiesci o bliskich spotkaniach 3 stopnia z supportem Amazona (wszystkie krotkie i ze szczesliwym zakonczeniem), informacje o promocjach i takie tam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2012, 00:17:13 wysłana przez Mona X »

Ranshe

  • Gość
Odp: Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 03, 2012, 00:10:34 »
Ksiazka ci sie sama z amazona nie sciagnie. Doooh.

Ściągnie się po wifi albo kablu z kompa. A ja to bym jeszcze i tak to wyłączył w pizdu, żeby całej wypłaty nie wydać na książki. ;d

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 03, 2012, 00:17:54 »
Moj boze, to prawie jak w XX wieku. =-O

Ranshe

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 03, 2012, 01:26:43 »
Nie, w XX byś miał w readerze czytnik cd albo inny zip drive z boku. :)

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 03, 2012, 01:32:36 »
No, totalne sredniowiecze w tym XX wieku bylo.

Ale wracajac do tematu 3G pozwala korzystac ze sklepu wszedzie, a nie tylko w domu, czy jakims darmowym hotspocie. Wolne to jak szlag w mojej wsi, ale lepszy rydz niz dopraszanie sie o haslo. :-P

BTW apps na androida dziala imo lepiej jesli chodzi o kupowanie na amazonie.

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 03, 2012, 08:43:38 »
Polecam 3G w Kindlu. Z jednego prostego powodu jest za darmo w około 100 krajach, w tym w Polsce. Z drugiej strony, bez dotyku w moim Kindlu strasznie ciężko jest korzystać z przeglądarki. Odnośnie formatów, to jest kicha, bo np. w Polsce większość książek sprzedawana jest w formatach nie obsługiwanych przez Kindla i trzeba je konwertować. Z pdf-ami nie ma jednak żadnych problemów, choć "bogate" mogą działać wolno. 3G ma jeszcze tą zaletę, że jak na amazon.com kupuję książkę, to mam ją na Kindlu za krótką chwilę.

Vanzi

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 03, 2012, 12:02:37 »
Nie możesz kupić wersji bez reklam bezpośrednio, ona na allegro trafia poprzez kupowanie jej w US i wysyłkę osobiście. Koszty dostawy nie pamiętam - sklikaj sobie w koszyku, można zobaczyć pełne zanim przejdziesz do płatności :)
Na odwrót, wersji z reklamami poza US nie można w Amazonie kupić, wersja International nie ma reklam.
Koszt dostawy to 21$, do tego teraz dochodzi opłata za cło/vat (dla Kindle Touch 37$, w sumie za KT 197$).

Do przerabiania jest fajny program pt. Calibre, ale nie ruszysz w nim niczego co ma DRMa.
Taa

A co do 3G - Kindle z założenia nie służy do przeglądania internetu/sprawdzania maili, do tego są tablety czy tam telefon - zostaje więc tylko możliwość kupowania/pobierania książek więc tak naprawdę to faktycznie może być przydatne tylko jeśli ktoś nie ma dostępu do WiFi w domu/pracy/uczelni (ale podobno XXI wiek mamy).

Ranshe

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 03, 2012, 12:07:00 »
Na odwrót, wersji z reklamami poza US nie można w Amazonie kupić, wersja International nie ma reklam.

Oczywiście o to mi chodziło. Późno było :)