Autor Wątek: Czytniki E-Booków (e-ink)  (Przeczytany 33819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2011, 14:03:20 »
Pytanie czy doliczają cło od wartości towaru czy od transakcji .Wydaje mi się ,że chyba od wartości towaru czyli ten za 190$ jeszcze powinien się mieścić poza cłem ,ale jak jest do końca  to nie jestem pewien ,te co dzisiaj miałem w łapie to były bez 3g :P.

Cytuj
wychodzi jakieś $190 za tego tańszego...
Się zapętliłeś 139 $ + 20$ wysyłka  =~160 $ :). - jak sam napisałeś zdanie wcześniej . Chyba że o jakiś dodatkach już myślałeś  ;D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2011, 14:09:38 »
190 wychodzi z 23% cłem (jeśli jest naliczane).
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 07, 2011, 14:10:28 »
Pytanie czy doliczają cło od wartości towaru czy od transakcji .Wydaje mi się ,że chyba od wartości towaru czyli ten za 190$ jeszcze powinien się mieścić poza cłem ,ale jak jest do końca  to nie jestem pewien ,te co dzisiaj miałem w łapie to były bez 3g :P.
Się zapętliłeś 139 $ + 20$ wysyłka  =~160 $ :). - jak sam napisałeś zdanie wcześniej . Chyba że o jakiś dodatkach już myślałeś  ;D

Trzeba doliczyć pokrowiec ze światełkiem i ładowarkę z europejską wtyczką.

Trzmielu

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 07, 2011, 14:11:00 »
Przez ten topik tez nabralem ochoty na Kindla, po wypłacie składam zamówienie :P Skusił mnie zwłaszcza ten darmowy internet w wersji 3G.

ivil

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 07, 2011, 14:11:14 »
Amazon nie dolicza przypadkiem cła do ceny produktu lub przesyłki? Wydaje mi sie ze kiedys cos takiego tam czytalem ale nie jestem pewny na 100%

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 07, 2011, 16:15:49 »
@Xarti przydał się do czegoś link, który wysłałem?

ch4os

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 07, 2011, 17:59:09 »
Przy zakupie poniżej <150 euro nie jest doliczane clo, a z vatem jakiś "przekręt" amazon robi i całkowity koszt czytnika zamyka się w tym co zobaczysz na stronie "Checkout" pod koniec zakupów (ok 159 dolarów afair), przy zakupie Nooka nie ma tak kolorowo, czytanie empikowych pdfów (aczkolwiek lepiej wygląda konwertowany epub) na Kindlu to też nie jest jakaś wielka filozofia.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 08, 2011, 12:29:07 »
Order placed. :) ETA 11-15 marca, zobaczymy na żywo :)
Jak mi się nie spodoba, to go odsprzedam siostrze :P a sobie kupię coś innego ;)
Przedwieczny.

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 08, 2011, 13:21:28 »
jak dojdzie napisz jak się prawuje daj foteczki czy coś :]
ps. co zamówiłeś bo zgubiłem watek ;]

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 08, 2011, 13:30:47 »
Kindla 3.
Nooka ma brat jak się okazało (bo przez niego chciałem kupować) i narzeka na niego.
Jak na razie ściągnęli mi 463zł z karty i podobno nic więcej nie trzeba dopłacać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2011, 13:43:40 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 08, 2011, 14:16:22 »
Xarth, w jaki sposób w końcu zamówiłeś? Prosto z Amazona?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 08, 2011, 14:40:18 »
Tak. Mam tam od dawna konto, bo kupowałem już różne duperele (głównie e-booki). Od jakiegoś czasu mają normalną wysyłkę do Polski sporej części asortymentu (99% książek - wyjątkiem są mocno ciężkie, wielotomowe kolekcje).
Przedwieczny.

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 08, 2011, 14:57:21 »
Xarth, w jaki sposób w końcu zamówiłeś? Prosto z Amazona?

wszyscy sprzedawcy kindla na allegro robia tak samo: zamawiaja kindla na amazonie i podaja jako adres dostawy twoj adres, dostajesz paczke prosto z ameryki

ja mam dylemat czy kupic wersje podstawowa czy z 3g, ten darmowy net kusi ale mam watpliwosci czy to dziala dobrze w polsce

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 08, 2011, 15:07:56 »
jak to darmowy net? a to nie jest tak, ze jak cos ma 3g to musi miec karte sim wlozona?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 08, 2011, 15:15:16 »
Amazon wciska tam karty sim AT&T. Tam gdzie masz zasięg komórki, tam masz internet w Kindlu. Koszty doliczają do cen książek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 08, 2011, 15:25:41 »
Te 3G wcale nie jest darmowe :) (nie w Polsce).
Darmowe to jest wifi, po 3g co najwyżej browsowanie sklepu amazona i (chyba) wikipedia. Za resztę płacisz $0.99 za megabajt.
Imo nie warto.
Przedwieczny.

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 08, 2011, 15:44:19 »
Te 3G wcale nie jest darmowe :) (nie w Polsce).
Darmowe to jest wifi, po 3g co najwyżej browsowanie sklepu amazona i (chyba) wikipedia. Za resztę płacisz $0.99 za megabajt.
Imo nie warto.

no wlasnie wydawalo mi sie to podejrzane... chociaz sprawdzalem terms of use i nigdzie nie ma napisane o tych 99 centach...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 08, 2011, 16:04:28 »
Cytuj
Your Kindle uses wireless connectivity to allow you to shop for and download Digital Content from the Kindle Store. In general, we do not charge you for this use of wireless connectivity. Your Kindle may use wireless connectivity to make other services available to you for which we may charge you a fee, such as personal file download and subscriptions when you are located in another country.
Cytuj
Inside the United States, the fee is $ .15 per megabyte. When traveling outside the United States, a fee of $.99 per megabyte will apply.
Cytuj
We'll send personal documents to your Kindle via 3G for a fee of $ .99 (USD) per megabyte anywhere in the world you access 3G service.
I jeszcze w paru miejscach, ale nie mam teraz czasu szukać...
Przedwieczny.

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 08, 2011, 16:21:35 »
dzieki za info, to zamawiam wersje wifi  :)

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 08, 2011, 19:06:25 »
I jeszcze w paru miejscach, ale nie mam teraz czasu szukać...

To dotyczy wysyłania do nich plików, które oni konwertują na format Kindla i przesyłają przez Whisperneta. Normalne korzystanie (przeglądanie sklepu i sciaganie książek) jest darmowe.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 09, 2011, 09:13:34 »
dzięki za info, Xarth. Też chyba wezmę WiFi (a raczej zasugeruję, bo urodziny się zbliżają :) )

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Przedwieczny.

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 14, 2011, 22:05:47 »
Dzis dostalem mojego kindla (6 dni od zamowienia, chociaz wg trackera to byl w Wawie juz 3 dni temu). Pierwsze wrazenie: lekkie rozczarowanie - pdfow to sie na tym nie da czytac... trzeba konwertowac, na szczecie calibre radzi sobie z konwersja calkiem niezle (chociaz jest to upierdliwe jak sie ma duzo ksiazek...). Za to po konwersji  czyta sie wygodnie.
Mile zaskoczenie waga urzadzenia, to cacko jest lzejsze od normalnej ksiazki :)

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 14, 2011, 22:11:31 »
Mile zaskoczenie waga urzadzenia, to cacko jest lzejsze od normalnej ksiazki :)

Z pokrowcem?

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 14, 2011, 23:10:58 »
Z pokrowcem?
bez, ciezko mowic o wadze z pokrowcem bo te sa bardzo rozne i o roznych wagach...


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 15, 2011, 09:01:30 »
Mój też dotarł wczoraj :) więc poniżej obiecane kilka słów o nim, po kilku godzinach użytkowania. I kilka zdjęć z komórki :)

Po pierwsze zamówienie. Zastanawiałem się nad alledrogo, ale koniec końców stwierdziłem, że skoro mam konto na Amazonie, to nie będę płacił pośrednikom. Kilka kliknięć (kredytówkę już mam u nich zwalidowaną) i zamówienie przyjęte. Jest wtorek, popołudnie. W środę wieczorem paczka opuściła bazę UPSu w Indianapolis, w piątek rano dotarła do Warszawy, na cle spędziła 3 minuty (wg trakingu UPS), w sobotę rano zameldowała się w Gdańsku. Ponieważ kurierzy u nas leniwi ;) i w weekendy nie pracują, paczka dotarła do mnie dopiero w poniedziałek rano.
Zapłaciłem łącznie $159,21 (z karty zeszło mi 463zł z groszami). Żadnych dodatkowych kosztów, ceł, podatków nie stwierdzono.


Podłączyłem sprzęt do kompa, został wykryty jako przenośny dysk. Zero problemów z jakimikolwiek sterownikami (Win7 64 Pro). Szybka konfiguracja WiFi i kilku ustawień (nie ma tego wiele, ale tak naprawdę jest chyba wszystko co potrzeba).
Odpaliłem Calibre, czytnik został prawidłowo wykryty, przerzuciłem kilka przygotowanych wcześniej książek i pojechałem do pracy :P
Kindle nie jest ciężki, ale nie jest też leciutki jak piórko :) bo waży prawie ćwierć kilograma (czyli nieco więcej niż przeciętna książka). Nie jest to jednak ciężar, który przeszkadza, wręcz przeciwnie. Urządzenie dzięki temu wydaje się bardziej solidne i dobrze leży w ręku.
Obsługa Kindla jest dość prosta, aczkolwiek wymaga przyzwyczajenia. Wszystko w zasadzie ustawiamy "5-way controller'em", czyli kursorami i przyciskiem ok. Rozwiązanie prawie identyczne jak w mojej nokii.
Trochę mylące dla mnie są przyciski kolejnej i poprzedniej strony, znajdujące się po obu stronach ekranu. Cały czas chcąc cofnąć wciskam lewy przycisk następnej strony. Mało to intuicyjne niestety. Drugi minus to poruszanie się po listach wyboru. Jakoś brakuje mi tu znanego z komórek efektu, że po dojściu do końca listy, kolejne kliknięcie kursora przenosi nas na jej początek (i kursor w górę na początku przenosi na koniec). Są to drobiazgi, wymagające przyzwyczajenia, ale tak na prawdę nie przeszkadzają za bardzo.
Przejdźmy do sedna, czyli ekranu i samego czytania.
Generalnie - im lepsze oświetlenie, tym lepiej się czyta. Co nie znaczy, że w kiepskim świetle się nie da, trzeba tylko literki powiększyć i można sobie dalej psuć oczy :P
Poniżej porównanie wydruku na białym papierze i ekranu Kindla w dobrze oświetlonym pokoju (światło jarzeniowe):


Pod pewnymi kątami ekran odbija nieco światła i może miejscami stawać się nieczytelny, ale wystarczy go nieco pochylić w dowolną stronę i problem znika. Nie jest to rzecz, która przeszkadza.


Moja żona stwierdziła, że ekran wygląda tak, jakby ktoś folię do rzutnika położył na nieco poszarzałym papierze. I coś w tym jest :) bo ciężko ten ekran pomylić z normalnym drukiem. Ale czerń jest czarna, szarości szare, obraz ostry i nie męczy wzroku.
Same literki są wyraźne, są 3 czcionki do wyboru (szeryfowa, bezszeryfowa i skondensowana). Osiem rozmiarów czcionki pozwoli dostosować tekst dla każdego. Są też 3 ustawienia odstępów między liniami i 3 ustawienia wielkości marginesów. Ekran możemy obrócić w dowolną stronę (ręcznie, nie ma akcelerometru) co przydaje się przy pdfach. Oczywiście ustawienia tekstu dotyczą tylko formatów natywnie wyświetlanych przez Kindla. Ja większość książek mam w .mobi albo .prc, więc nie ma z tym problemu. Wyświetla natywnie cyrylicę i arabskie robaczki (sprawdzałem dokumenty .odt, skonwertowane na .mobi, z tekstami zapisanymi w tych systemach).
PDFy. Tu nie jest niestety różowo. O ile proste pdfy z tekstem nie stanowią problemu (programów konwertujących je na natywne dla kindla formaty jest kilka), to książki z obrazkami, tabelami itp (np. podręczniki do RPG) są problemem. Konwersja nie zawsze wychodzi poprawnie. Możemy co prawda wysłać plik do amazona (byle mniejszy niż 50MB), a oni odeślą skonwertowany (za free), ale szlag trafia pl-literki. Przed chwilą wysłałem jeden z podręczników do Shadowruna, jak zobaczę konwersję to dopiszę tu kilka słów.
Można takie pdfy oglądać natywnie, bez konwersji. Ale zmiana strony potrafi wystawić naszą cierpliwość na niezłą próbę :)
Za to plus za słowniki. Standardowo mamy wgrane oksfordzkie słowniki języka angielskiego (brytyjski i amerykański). Możemy także dogrywać własne (zarówno ściągnięte z Amazona jak i przygotowane własnoręcznie). W sieci można znaleźć słownik ang-pol na otwartej licencji, nie jest co prawda kompletny (w tej chwili ma coś około 15k haseł), ale jest ciągle rozwijany.
Do czego nam te słowniki? Wybieramy sobie defaultowy (w ustawieniach Kindla) i podczas czytania możemy kursorem podświetlić słowo - jest wtedy wyświetlana jego skrócona definicja z wybranego słownika (z opcją przejścia do słownika, bezpośrednio do pełnej definicji). Naprawdę fajna sprawa.
Książki na urządzeniu możemy posegregować w kolekcje. Jedną książkę możemy dodać do wielu kolekcji, więc możliwości ułożenia sobie książek tak jak nam pasuje jest sporo.
Na alledrogo są sprzedawane Kindle z polskim menu, w moim oczywiście czegoś takiego nie ma. Jednakże z tego co czytałem, to tłumaczenie zostało zrobione przez amatorów, pozostawia wiele do życzenia, a przy okazji grzebanie w oprogramowaniu może pozbawić nas gwarancji, więc chyba nie warto. Zresztą, menu i opcji jest na tyle mało i są na tyle przejrzyste, że naprawdę nie rozumiem tego parcia do polonizacji.
Z ciekawostek na koniec dodam, że w amazon.com jest dostępna subskrypcja jednego polskiego tygodnika, konkretnie Polityki:


Fajnie zrobione, pierwsze 2 tygodnie za free, potem płacimy $4 za miesiąc albo $2 za numer. W subskrypcjach dostępne jest kilkadziesiąt tytułów z całego świata, zarówno dzienników jak i czasopism dłużejokresowych (głównie tygodniki). Jak tylko numer się pojawia w sieci, a nasz Kindle złapie połączenie z netem - zamówione subskrypcje są ściągane i zapisywane na urządzeniu. Dla kogoś, tak jak ja, uzależnionego od zagranicznej prasy to naprawdę super rozwiązanie.

Podsumowując. Dla mnie, czyli osoby, która czyta bardzo dużo, zarówno książek jak i prasy, jest to naprawdę przydatne urządzenia. Dałbym mu 4,5/5 (ocena po kilku godzinach zabawy, więc nie do końca miarodajna).
Jedynymi wadami, na jakie się na razie natknąłem, jest nie do końca intuicyjna (dla mnie) obsługa no i problemy z pdfami (podczas pisania tego posta Amazon skonwertował mój podręcznik, tylko na razie nie mam jak go wrzucić na urządzenie więc o wrażeniach napiszę wieczorem :P ).
To na razie tyle, kończę ścianę tekstu :)
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 15, 2011, 09:15:17 »
Ten pdf rpg to typowy dostępny w sieci skan? Taki z tych niekoniecznie w 100% wyraźny i czasem krzywy?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 15, 2011, 09:39:24 »
Nie. Legalnie kupiony, z normalnym tekstem itp. DriveThru rządzi :)
Skanu bez ocr raczej nie przerobią :P
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 15, 2011, 10:38:24 »
Trochę mylące dla mnie są przyciski kolejnej i poprzedniej strony, znajdujące się po obu stronach ekranu. Cały czas chcąc cofnąć wciskam lewy przycisk następnej strony. Mało to intuicyjne niestety.

Jak się już naumiesz, to zrozumiesz, że możesz kindla trzymać w dowolnej ręce i żeby przejść na następną stronę wciskać duży przycisk.

Generalnie - im lepsze oświetlenie, tym lepiej się czyta. Co nie znaczy, że w kiepskim świetle się nie da, trzeba tylko literki powiększyć i można sobie dalej psuć oczy :P

http://www.amazon.com/Kindle-Lighted-Leather-Display-Generation/dp/B003DZ165W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=fiona-hardware&qid=1300181640&sr=1-1

Te pokrowce nie tylko chronią przed zarysowaniem, ale mają też wbudowane światełko.


magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 15, 2011, 11:04:36 »
http://www.amazon.com/Kindle-Lighted-Leather-Display-Generation/dp/B003DZ165W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=fiona-hardware&qid=1300181640&sr=1-1

Te pokrowce nie tylko chronią przed zarysowaniem, ale mają też wbudowane światełko.

moze kiedys sie przekonam do wydania 60$ za okladke do ksiazki ale te czasy jeszcze nie nadeszly...


@Xarth

nie wiem z jaka ksiazka porownywales wage kindla ale ja akurat czytam Zaginiony Symbol Dana Browna (czyli typowa ksiazka :) ) i jest ona zdecydowanie ciezsza od kindla :)

co do czasopism to w calibre jest spory ich wybor, takze polskich i za darmo

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 15, 2011, 11:07:06 »
Nie. Legalnie kupiony, z normalnym tekstem itp. DriveThru rządzi :)
Skanu bez ocr raczej nie przerobią :P
Raczej wogle nie przerobią bo nawet najlepsze dostepne ocr na dajmy na to skanie podrecznika do warchamera zdechnie. Myslałem poprostu że jest opcja przekonwertowania na rozmiar wyswietlania. Ale trudno.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 15, 2011, 11:19:15 »
@Mona - niby tak, ale mógłby być ten z lewej większy do cofania, czy coś. W każdym razie mi to przeszkadza :P

Okładkę z lampką chętnie bym kupił, ale łosie nie wysyłają do Polski :/
I lepszą ofertą byłoby to:
http://www.amazon.com/DigitalsOnDemand-14-Item-Accessory-Wireless-Generation/dp/B0043VTKQC/ref=wl_it_dp_o?ie=UTF8&coliid=I235B0ZG3M44S6&colid=23T41U4MIE7NB
Są 3 okładki, lampka, ładowarki itp, za jedyne $35 :P
Muszę się do brata uśmiechnąć :P

@Dev - statystyczna książka w Polsce ma około 300 stron, jest w miękkiej okładce i na średniej jakości i niskiej gramatury papierze. Wobec czego waży mniej niż 240g :P
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 15, 2011, 15:16:38 »
Okładkę z lampką chętnie bym kupił, ale łosie nie wysyłają do Polski :/
I lepszą ofertą byłoby to:
http://www.amazon.com/DigitalsOnDemand-14-Item-Accessory-Wireless-Generation/dp/B0043VTKQC/ref=wl_it_dp_o?ie=UTF8&coliid=I235B0ZG3M44S6&colid=23T41U4MIE7NB
Są 3 okładki, lampka, ładowarki itp, za jedyne $35 :P
Muszę się do brata uśmiechnąć :P

U mnie, to z twojego linku nie wysyłają, za to same okładki tak.

Qreg

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 15, 2011, 15:54:24 »
Takie pytanie probowaliście na tych kindlach obejrzeć jak wygladają pdf'y z artykułami dwukolumnowymi...

Myslałem poważnie o wiekszym bracie (kindle DX) ale wlasnie obsluga 'naukowych' pdfów mnie od tego wstrzymuje...

Ewentualnie może ktorys z włascicieli miałbym czas zeby obejrzeć przykładowego pdfa ;) moge przesłac mailem cos takiego.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 24, 2011, 15:17:39 »
i jak doszedł ten kindle?