Autor Wątek: Czytniki E-Booków (e-ink)  (Przeczytany 34427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 03, 2012, 14:39:51 »
Kindle Classic czyli najtańszy, kosztuje 160 zielonych z przesyłką i vatem.
Nie opłaca się Kindlów kupować na innych amazonach niż amerykański, chyba, że mamy kogoś w kraju, w którym jest dany amazon.
Na allegro trafiają wersje special offers, sprzedawcy zarabiają na sztuce 150-200zł (o tyle mniej więcej się przepłaca). Lepiej znaleźć kogoś znajomego w USA i poprosić o kupno i przesłanie przez kogoś lecącego samolotem do Polski :)
Z wersją special offers wiąże się jeszcze jeden drobny problem, otóż w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych, amazon niechętnie wysyła nowy/naprawiony czytnik na inny niż amerykański adres.
Ja miałem ostatnio "awarię" mojego Kindle Classic (krótko mówiąc połamałem mu ekran nosząc w kieszeni). Po zgłoszeniu awarii, nowy czytnik dostałem dwa dni później, stary im odesłałem. Z wersją special offers tak różowo nie jest ;)
Decyzja należy do kupującego oczywiście.

PS. PDFy na Kindlu to pomyłka i strata czasu.
PS2. Klawiatura w Kindlu jest praktycznie bezużyteczna - znaczy, nie ma do czego za bardzo jej wykorzystywać.
PS3. Ekran dotykowy w Kindle Touch (i innych dotykowych czytnikach) są na razie mocno przereklamowane. Nie są potrzebne do obsługi, a nieco pogorsza czytelność czytnika, także imo zbędny gadżet.
Przedwieczny.

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 03, 2012, 18:02:33 »
3G w Kindlu można wykorzystywać także do przeglądania internetu. Wiem, bo często na wyjazdach z tego korzystałem. Nie jest to jednak zbyt wygodne, jak już wcześniej pisałem.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 03, 2012, 21:11:40 »
3G w Kindlu można wykorzystywać do wszystkiego, na co pozwoli przeglądarka. Jedyne do czego nie powinno się go używać, to ściąganie książek z Amazona (!) bo to jedyna płatna usługa w tym biznesie ;)
Przeglądarka jest dość cienka, ale jeśli chcemy się bawić w jailbreaka, to możemy wrzucić nieco lepszą, porównywalną z androidowym webkitem. Jailbreak w kindlu pozwala także zainstalować polskie menu i kilka innych bajerków, no i dzięki temu, że jest łatwo odwracalny (kasuje się kilka plików z urządzenia) nie narusza gwarancji....
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 03, 2012, 23:21:01 »
3G w Kindlu można wykorzystywać do wszystkiego, na co pozwoli przeglądarka. Jedyne do czego nie powinno się go używać, to ściąganie książek z Amazona (!) bo to jedyna płatna usługa w tym biznesie ;)

Wat?

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 04, 2012, 01:13:04 »
PS3. Ekran dotykowy w Kindle Touch (i innych dotykowych czytnikach) są na razie mocno przereklamowane. Nie są potrzebne do obsługi, a nieco pogorsza czytelność czytnika, także imo zbędny gadżet.

Zdecydowałem się na Kindle 4 (classic) bo jednak doszedłem do wniosku że chce to tylko do czytania i tak naprawdę faktycznie zbędne mi są te bajery w Touchu (zwłaszcza że posiadam smartfona o dużej rozdzielczości ekranu). Książki i tak będę ładował w domu z wifi/kompa albo ewentualnie w ... pracy (niech żyje hotspot w pobliżu mojego zakładu).

Natomiast kilkukrotnie spotkałem się z zacytowanym i wyboldowanym przeze mnie stwierdzeniem. Tyle że... ekran w Kindle Touch wcale nie jest dotykowy. Jest to dokładnie ten sam ekran Pearl co ma classic. Skąd więc "dotykowość"? W ramce wokół ekranu umieszczone są czujniki podczerwieni, przerwanie ich wiązki w danym miejscu urządzenie odbiera jako dotyk. Jakim cudem więc jakość ekranu może być gorsza?  ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 01:24:37 wysłana przez Asag »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 04, 2012, 12:07:34 »
Ekran jest pociągnięty dodatkową folią.
W przeciwieństwie do "recenzentów" niektórych mediów, ja Touchem bawiłem się przez kilka dni, a nie tylko widziałem go w internecie, i porównując go do mojego Keyboarda, różnica jest widoczna, niezależnie od tego, jak sam interfejs dotykowy jest rozwiązany. Różnica jest szczególnie widoczna w ostrym świetle.

@Mona - przesył plików z chmury amazona (czy to ze sklepu, czy z archiwum, czy wysłanych mailem na czytnik) jest obarczony opłatą kilkunastu centów (bodajże 15) za każdy rozpoczęty 1MB.
Przedwieczny.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 05, 2012, 10:55:49 »
@Mona - przesył plików z chmury amazona (czy to ze sklepu, czy z archiwum, czy wysłanych mailem na czytnik) jest obarczony opłatą kilkunastu centów (bodajże 15) za każdy rozpoczęty 1MB.
Odkad mam kindle'a wyslalem na niego mailem za posrednictwem amazona (z konversja i bez) kilka tysiecy plikow. Niektore wazyly po kilkanascie MB i jak dotad nie zaplacilem za to ani centa.
Sciagnalem tez z amazona pare bezplatnych ksiazek i za to tez nie naliczono mi jakichkolwiek oplat za transfer
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 05, 2012, 13:22:48 »
Przez 3G? Bo przez wifi jest oczywiście free.
I pliki wysyłane na xxx@free.kindle.com są za free (bo teoretycznie można je odebrać tylko przez wifi), a pliki wysyłane na xxx@kindle.com, jeśli odbieramy je przez 3G, teoretycznie są płatne - tak stoi w warunkach użytkowania, i tak działało na kindle keyboard 3G mojego brata...
Przedwieczny.

Kaliando

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kaliando
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 05, 2012, 13:24:45 »
Ja potwierdzam, naoglądałem się stron, ściągnąłem kilka rzeczy przez 3G i grosza nie zapłaciłem.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 05, 2012, 13:29:36 »
Przez 3G? Bo przez wifi jest oczywiście free.
Zrozumialem, ze mowisz oogolnie o sciaganiu czegos z/przez amazona.
Moj blad

"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 05, 2012, 14:43:42 »
Przez 3G? Bo przez wifi jest oczywiście free.
I pliki wysyłane na xxx@free.kindle.com są za free (bo teoretycznie można je odebrać tylko przez wifi), a pliki wysyłane na xxx@kindle.com, jeśli odbieramy je przez 3G, teoretycznie są płatne - tak stoi w warunkach użytkowania, i tak działało na kindle keyboard 3G mojego brata...

I tu się zgodzę. Ale żeby placić jeszcze za książki...

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 06, 2012, 13:17:14 »
Tak troche offtopowo
Wrzucal ktos przez calibre bilbioteke podzielona na kolekcje na kindle'a?

Pytam bo mi cuda sie dzieje i jak co chetnie bym skorzystal z rady na priv
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 06, 2012, 13:29:03 »
Wtyczką calibrową?
Ja kiedyś próbowałem, ale wychodziło to różnie. Koniec końców stwierdziłem, że szybciej, wygodniej i pewniej będzie to zrobić ręcznie, z poziomu czytnika.
Przedwieczny.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 06, 2012, 14:16:37 »
Wlasnie chodzi o ta wtyczke kalibrowa i efekty jej dzialania

Reczne zakladanie kolekcji i wrzucanie ksiazek byloby najlepsze gdyby nie to, ze jest ich prawie 600 wiec zanim zrobie 1/4 trafi mnie cholera
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 06, 2012, 19:33:55 »
Ją mam blisko tysiąc i 30 kolekcji, i zajęło mi to około godziny.
Ważne, żeby książki dodawać do kolekcji z poziomu kolekcji, a nie z poziomu książki.
Wtyczka była mocno niedopracowana, może się to zmieniło, nie sprawdzalem. Spróbuj rzucić pytaniem na swiatczytnikow.pl - mailem do prowadzącego stronę, dość szybko odpisuje.
Przedwieczny.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 07, 2012, 07:57:28 »
Z tym mailem to niezly pomysl. BTW zapytam czy wiedza moze dlaczego nagle kolekcje nie sa przyklejane na poczatku listy pozycji.
Jak nic nie pomoga to najwyzej zaczne recznie przezucac ksiazki do kolekcji w weekendy w autobusie wracajac z pracy  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 15, 2012, 12:49:36 »
Kurcze od dawna czytalem ksiazki na starym palmtopie, wreszcie wyskrobalem pare groszy i we wtorek zamowilem sobie kindle. Dzisiaj przyjechal kurier, ten ekran jest niesamowity! Wczesniej tylko czytalem o prawdziwych czytnikach nigdy nie widzialem na wlasne oczy naprawde chyba najlepiej wydane 500zl:)
* Lubie czasami poprzeklinac

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:39:25 »
nieźle, ale przy takich promocjach to znajomy pracownika wywozi wszystko jednym wózkiem  8)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:59:50 »
Dopłaca się około 100-150 złotych w stosunku do prywatnego importu, pozatym moim zdaniem to coś w porównaniu do serii trzy posysa a jest droższe

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:17:55 »
Jeśli chodzi o Kindle to już tylko wersja White Paper się liczy.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 05, 2012, 00:08:25 »
Dopłaca się około 100-150 złotych w stosunku do prywatnego importu, pozatym moim zdaniem to coś w porównaniu do serii trzy posysa a jest droższe
No chyba, że tak. Jak już raz kupiłem czytnik to nie bardzo śledzę co tam w trawie piszczy. :P

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 05, 2012, 08:29:01 »
A właśnie jak ten paper white, nie razi to po oczach jak się czyta w nocy?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 05, 2012, 09:36:22 »
a ja zupelnie z partyzanta kupilem taniutko bo za grosze trekstora w empiku
akurat nastepnego dnia szykował mi się dłuższy kontakt z PKP a mialem kilka ebooków których nie chcialo mi sie czytać na kompie
i przyznam że jestem bardzo zadowolony
szczególnie ze pkp podstawilo mi wagon bez prądu :)
a dalo sie bylo nie bylo po ciemku czytac


Sneer Quen

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 05, 2012, 10:10:45 »

Occisor Pserad

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 05, 2012, 10:35:18 »

a dalo sie bylo nie bylo po ciemku czytac
Dokładnie jest to wielka zaleta tego czytnika w przeciwieństwie do tych z e-inkiem przy których żeby czytać w nocy to trzeba lampkę zapalać. Ja też czytałem przed zakupem opinie w necie na jego temat i wiele było raczej niepochlebnych, ale ja jestem bardzo zadowolony.  O a na przykład Herezja podaje link do artykułu gdzie recenzent nawet nie używał a stwierdza że jest do bani...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 05, 2012, 10:56:30 »
Dokładnie jest to wielka zaleta tego czytnika w przeciwieństwie do tych z e-inkiem przy których żeby czytać w nocy to trzeba lampkę zapalać.
Chyba nie rozumiesz idei e-inka..
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 05, 2012, 11:51:44 »
Lampka.. pfff wielkie mi co. Amazon w pokrowcu do kindla instaluje specjalną diodę (tyle że pokrowiec drogi jak zaraza), ja mój ochraniacz kupiłem od jakiegoś chińczyka na e-bay i koleś dorzucił mi ustrojstwo oświetlające gratis, a nawet jeśli nie dorzucają to jest to zkup w granic 20 złotych wliczając przesyłkę

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 05, 2012, 20:20:27 »
Kindla 5 czyli w zasadzie Classic w czarnej obudowie zwany także Kindle 4, w zeszłym tygodniu kupiłem dla znajomego za 135 zielonych (wliczając przesyłkę, vat, cło i co tam jeszcze). Z kredytówki zeszło mi 447zł. Niech się tesco wypcha :P
Paperwhite na papierze wygląda fajnie, ale nie jestem przekonany czy warto dopłacać trzy stówy za lampkę :P
Jego ekran od Pearla różnić wiele się nie różni, jak przykryłem kartonem (z wyciętymi okienkami) Paperwhite'a i Keyboarda, to trzy zapytane osoby nie potrafiły wskazać, który jest który :)
Paperwhite'a warto kupić jeśli zamierza się intensywnie korzystać z książek w KF8 (następca AZW/Mobi) i pdfów, które ten obsługuje znacznie lepiej niż Classic. W Polsce na razie książki o funkcjonalnościach KF8 w zasadzie nie spotkamy, więc...
Polecam wobec tego Classica, bo jest tani i dobry, dużo lżejszy od Keyboarda, którego jedynej przewagi nad Classic'iem czyli klawiatury i tak się praktycznie nie używa, a jednak jest sporo lżejszy, co jest sporą zaletą. Wadą classica z kolei są dość wąskie ramki wokół ekranu, mi się dość często zdarza zakrywać tekst kciukiem.
Toucha w ogóle bym nie rozpatrywał, mi jakoś w ogóle ten rodzaj obsługi w czytniku kompletnie nie podszedł i ciągle szukałem klawiszy przerzucających strony (to samo w Paperwhite'cie). Nie wiem zresztą, czy go w tej chwili sprzedają do Polski nawet.
Nie warto też (moim zdaniem) inwestować w wersje 3G. Amazon wprowadził limit transferu 50MB miesięcznie, ograniczenie stron jakie odwiedzamy, takie tam, a poza tym czytnik to czytnik, a nie przeglądarka internetu (pomijam kiepskiego browsera).
Oświetlenie w Paperwhite'cie i w Nooku (Barnes&Noble) irytowało mnie na tyle, że przy braku innego światła wolałem czytać na moim smartfonie ze zminimalizowaną jasnością ekranu. Tak jak Doom napisał, lepszym rozwiązaniem jest okładka z lampką - jakoś mniej drażniąco na oczy działa.
W ogóle okładka to mus do czytnika. Te cholerne ekrany są takie delikatne, że niech je szlag... Dobrze, że gwarancja obejmuje ich wymianę, bo ja już trzy sztuki załatwiłem :P - tutaj też przewaga Paperwhite'a się uwidacznia - można do niego dokupić dwuletnią gwarancję. Co prawda wymiana ekranu to pikuś, ale te dwie stówki na nowy trzeba wywalić jak się gwarancja skończy :P
A jak macie kogoś znajomego w USA lub Kanadzie, to zamówcie czytnik na niego (Classic za 69 baksów z przesyłką free) i niech znajomy przekaże go komuś lecącemu do Polski, dacie 50zł za fatygę i macie czytnik za pół ceny z w pełni działającą gwarancją. Na allegro bym uważał, bo tam większość czytników leży dość długo w magazynach i dostajecie egzemplarz np z 6 miesiącami gwarancji (znajomy tak się załatwił).
Ogólnie polecam też stronkę www.swiatczytnikow.pl gdzie można znaleźć full informacji o Kindlach i nie tylko.
Przedwieczny.

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 05, 2012, 20:56:32 »
Ja mam toucha i bardzo go sobie chwale...
aczkolwiek ostatnio go nie widziałem na stocku amazona :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 05, 2012, 21:00:59 »
swoją drogą patrze na swój czytnik sony i jestem ciekaw jaką to ma żywotność. Bateria w końcu siądzie, no ale ostatnio to i tak czytam bardziej w chacie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 05, 2012, 21:14:40 »
Ja mam toucha i bardzo go sobie chwale...
Ty żyjesz? :P
Każdemu co kto lubi, ja wolę oldscoolowe przyciski ;)

swoją drogą patrze na swój czytnik sony i jestem ciekaw jaką to ma żywotność. Bateria w końcu siądzie, no ale ostatnio to i tak czytam bardziej w chacie.
W Kindlach bateria mi wystarcza na około 1500-2000 stron "papieru" z włączonym nonstop wifi. Wyłączenie nie zwiększa żywotności w zauważalny sposób, więc nie wyłączam :P
PDFy, audiobooki, lampka w okładce, przeglądanie sklepu zeżera minimalnie więcej baterii niż po prostu czytanie. To tak z moich dwuletnich obserwacji :)
Przedwieczny.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 06, 2012, 08:46:58 »
Chyba nie rozumiesz idei e-inka..

ja doskonale rozumiem idee e-inka
ale
matowy ekran nie męczy mi oczu mimo godzin siedzenia / testowane / - moze to zaleta malej powierzchni...
nie mam kretyńskich refleksów jak w wielu innych czytnikach
czesto czytam przed zasnieciem kiedy już gaszę swiatło , więc e-ink by mi sie nie sprawdził
p.s. pierwsze podejscie jak oglądałem trekstora bylo co najmniej pełne wątpliwośći
niemniej mnie osobiście się sprawdzil
Sneer Quen