Autor Wątek: Czytniki E-Booków (e-ink)  (Przeczytany 33823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Czytniki E-Booków (e-ink)
« dnia: Marzec 06, 2011, 11:52:38 »
Ma ktoś z Was może taką zabawkę? Planuję kupić sobie Kindla albo Nooka, ale zastanawiam się nad jednym. Mam sporo kupionych podręczników do rpgów w pdfach. Bardzo kolorowych pdfach. Większość z nich ma format circa A4. Jak coś takiego wyświetla się na sześciocalowym ekranie e-ink?
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2011, 12:30:35 »
http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=9058.0

http://www.epapier.e-tekst.pl/czytniki ?

Samy myślę nad zakupem czegoś takiego też min do odpalania tam takich pdf (iść na sesje z prawie 20 podręcznikami, a z jednym uzadzeniem + teczka na karty postaci to olbrzymia róznica :P ) wiec w zasadzie podlaczam sie do pytania, czy ktoś na zywo testował takie coś w tym zakresie?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2011, 12:45:40 »
Kindel ma własny format i obsługuje pdfy tylko dlatego, że inaczej nie wypada. MOżna wysłać różne pliki do Amazona, żeby przekonwertowali, ale nie zawsze dobrze wychodzi.

Zaróno nook jak i Kindel mają darmowe aplikacje na PC i inne sprzęty, więc można sobie potestować.

Nook nie obsługuje 3G poza Ameryką.

silvia

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2011, 13:19:52 »
Monza takze zakupic tablet... A jesli tablet, to moze malego laptopa? A jesli laptopa, to moze pozadnych rozmiarow, by byl przydatny do czegos?
No nie... bo juz sie duzo pieniedzy wydaje, i duze to... To moze telefon?

Jesli masz telefon dotykowy to na pewno mozesz uruchomic czytnik pdf. Dla androidow / apple poszukaj w apple store, a dla nokii na symbianie, mozesz sciagnac adobe reader ze strony producenta.

Dodatkowo, jest cos takiego jak "google reader". Pozwala on czytac pdfy jako strone internetowa i dziala przyzwoicie.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2011, 15:03:14 »
Mystiq e-inq nie nie męczy wzroku tak jak laptop.
Dlatego do czytania jest o niebo lepszy niż najbardziej wypasiona komórka  ::)

Po drugie weź czytnik do ręki i spróbuj coś poczytać a potem readera z symbiana  ::) ::)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2011, 15:08:54 »
O ile wiem czytnik który przyzwoicie spełnia swoją rolę jest kilkukrotnie tańszy od lapka z przyzwoita matrycą (chodzi zarówno o rozmiary jak i o wyświetlaną treść). Tablet z kolei to cala mas dodatkowych z dupy funkcji, których nie potrzebuję i raczej nie wykorzystam, a za które trzeba bedzie dopłacic. Komórki mają za male ekrany, które bolą przy czytaniu tego typu pdfów i tak jak pisał Yogos, AR na nokie to syf i maliara jesli pdf jest czymś wiecej niż tekstem zapisanym jako pdf nie doc czy coś w ten deseń

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2011, 16:13:25 »
3G mnie nie interesuje ;) a czytam na tyle dużo, że czytnik to "must-have". Lapek/tablet/komórka za bardzo męczy wzrok...
Przedwieczny.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2011, 20:15:23 »
Sam mam sony prs 500. Powiem tak laptopa ,komórki etc nie ma co porównywać do tego urządzenia,bo treść w czytniku czyta się tak jakby to była normalna drukowana książka. Zresztą o wiele wygodniejsza książka ,bo waży malutko i zamiast jednej mam 500 i mogę sobie wybierać w autobusie w zależności od humoru co tam chce przeczytać. No i jak ktoś dużo czyta to przy obecnych cenach w księgarniach urządzonko się szybko zwraca, bo piractwo w dziedzinie książkowej jeżeli chodzi o polaków jest na wyśmienitym poziomie ,z nowości rzadko się zdarza żeby ktoś nie przeskanował i nie wrzucił na chomika. Tak kalkulując za swój dałem koło 400 zł . To tak jakbym kupił 10 jakiś szybkich jednowieczorowych książeczek sci fic/fantasy  :P. Swoją drogą jakby nie było rozwinięte to by zwyczajnie nie było co wgrać na ten czytnik , bo to co jest do kupienia na rynku to zabezpieczone przed kopiowaniem na certyfikaty pdfy wtf w cenie droższej niż druk w księgarni i tak bardzo niewiele książek można tak kupić -margines.

A i pdfy to chyba tak samo jak w kindlu czyta . Czyli raczej traktuje stronę pdfową jak obrazek , nie skaluje sobie tekstu.można powiększać przybliżać ,etc ,ale to idzie się za...   tak jak w komórce przynajmniej w mojej nokii jest tak samo :P
Też jest soft do mielenia innych formatów na prsa ,ale nawet nie sprawdzałem czy pdfa idzie tym obrobić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2011, 20:24:49 wysłana przez HammerSnake »

ch4os

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2011, 21:06:02 »
Posiadam Kindla 3 (jakbyś chciał go zobaczyć na żywo to wiesz gdzie mnie znaleźć), wcześniej posiadałem Sony PRS-505, sama technologia eink'u jest genialna i o ile nie czytasz specyfikacji technicznych a po prostu zwykle książki to nic tylko brać, tylko bądź świadom faktu, że te ekrany wymagają źródła światła, w przypadku Kindla jest niby problem z formatami, ale możesz robić konwersje praktycznie w każdą stronę o ile to nie jest pdf z obrazków. A co do kindle vs starszy eink (prsy, etc.. stara gwardia;p) jest nieznaczna różnica w kontraście na korzyść K3 i ogromna różnica w czasach odświeżania ekranu tez na + dla kindla. No i K3 to w tej chwili najtańszy czytnik dostępny na rynku - zamawiasz na amazonie dostajesz szybciej niż paczkę z Wejherowa i masz świetny support.

horax

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2011, 21:50:38 »
Korzystam z boox 60 onyxa, na tamten czas był najlepszy, ale jeśli chodzi o wyświetlanie mocno kolorowych tekstów/obrazków to uderzaj w takie z co najmniej 16 odcieniami szarości. Zwracaj uwagę na formaty plików bo z tymi konwerterami to tez jest różnie :P. Ciekawą funkcją tego e-booka jest wifi i pełna przeglądarka www (co prawda odświeżanie 1s nie pozwala oglądać filmów ;) , ale gazetę czy forum :D tez można poczytać i ściągnąć sobie jakieś nowe książeczki). No i bateria, ponad tydzień (2-3h dziennie zabawy + wifi).
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2011, 22:03:00 wysłana przez Aeon Horax »

silvia

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2011, 22:24:52 »
3G mnie nie interesuje ;) a czytam na tyle dużo, że czytnik to "must-have". Lapek/tablet/komórka za bardzo męczy wzrok...

Ja potrafie patrzec w ekran telefonu (czy jaki kolwiek ekran, lub nawet nie ekran) przez kilka minut bez mrugania. Problemy zaczynaja sie, gdy po takim patrzeniu musze popatrzec gdzies indziej...

Co do czytania z telefonu - robie to codziennie czytajac rozne notatki itp i nigdy nie moglem narzekac. W erze ekranow 4" rozmiar nie jest problemem, a taki kindle i tak ma 6" wiec nie za duza roznica.

Tablet bylby juz lepszym rozwiazaniem, gdyz maja ekrany w okolicy 10".
Jesli mecza sie wam oczy, to polecam zmniejszyc jasnos - pomaga.

Dobrym przykladem z zycia; jadac w dzien mam problemy z patrzeniem (musze zalozyc okulary / jestem oslepiany tak, iz bola mnie oczy), tak juz po nocy moge prowadzic, mrugajac co kilka minut.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2011, 00:22:06 »
Ale przecież 6 cali to jest jak normalna książka dosłownie.Tylko nie masz tych wolnych przestrzeni z wszystkich stron.10 cali to tak jakby przecież netbooka trzymać w łapie ::)

Ee zmniejszenie jasności to wciąż nie to samo co e-ink.  10" to raczej jak ktoś ma problemy ze wzrokiem by było wskazane,ale i tak w sumie z takiego prs 500 korzysta nawet mój dziadek , dwa razy sobie zoomuje ,cały tekst się skaluje (trwa to parę sekund), bo mieli wszystkie strony i bez problemu sobie spokojnie czyta.

Jeżeli ktoś zamierza czytać sporo ebooków etc to imo tylko e-ink. Przy obecnych cenach nie ma co się zastanawiać.

Wiesz na szybko to też mogę od biedy przeczytać w komórce parę stron pdfa w autobusie jadąc na uczelnie ,wkurzając się przesuwaniem etc ,ale całe książki , tysiące stron?

Nawiasem mówiąc podstawowa sprawa :
Cytuj
Po drugie weź czytnik do ręki i spróbuj coś poczytać a potem readera z symbiana 

Twoja argumentacja miała by sens gdyby chodziło o np " chce kupić iphona ,żeby przeglądać pdfy i oglądać filmy" ,ale jeżeli chodzi o czytanie i e-ink to zwyczajnie nie ma o czym rozmawiać .
Jedynie nad modelem czytnika  :P.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 00:37:21 wysłana przez HammerSnake »

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2011, 00:54:57 »

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2011, 01:23:48 »
To ja się podczepię pod temat - czy ktoś miał przyjemność z Sony PRS-600? W porównaniu z Kindlem wydaje mi się ładniejszy, a opcja robienia notatek rysikiem i przewracania stron suwaniem palca chyba dość pomagają na ergonomię. Cena wyższa niż Kindle, ale w sumie niewiele no i chyba nie ma problemu z formatami plików.

NeX

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2011, 03:11:13 »
  Rzeczowa recenzja od użytkownika. Z przed roku, więc warto się upewnić, czy aktualnie jest już oficjalny suport polskich znaków.

http://notatnik.mekk.waw.pl/archives/213-Sony_PRS-600_czyli_moj_gadzet_do_czytania.html

ch4os

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2011, 08:10:34 »
PRS-600 wypada omijać;p ze względu na odbijającą światło warstwę dotykowa (kompletnie zniszczyli cała idee einku), poprawili to w PRS-650.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2011, 08:11:37 »
Ire k**** przycisk "modyfikuj" Cie jakoś obraził czy co? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2011, 08:25:57 »
sam zastanawiam sie nad kindlem i mam pytanie, jak na kindlu sie czyta ebooki zakupione w empiku? one sa w pdfach zdaje sie

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2011, 08:35:10 »
Dev, a te pdfy są w jakikolwiek sposób zabezpieczone? Tzn, czy możesz je zapisać jako tekst na przykład?

Tak w ogóle empik się odgrażał, że w drugim kwartale tego roku wypuści własny czytnik...
Przedwieczny.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2011, 09:03:57 »
fajny gadget ale ....
za mało książek jak dla mnie w ofercie...
no i te wspomniane problemy z formatem drm
za rok...dwa chętnie wróce do tematu bo pewnie to pójdzie w tą stronę wcześniej czy później
Sneer Quen

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2011, 10:00:49 »
to jesli kindle nie dziala z empikowymi pdfami to gdzie kupic do niego ksiazki po polsku?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2011, 10:10:52 »
Witam. Z ciekawości spotkaliście się z jakimiś konwerterami plików DRM.
Google podaje raczej namiar na coś innego chyba (jest coś opisane jako konwerter DRM i ma taki opis /// DRM Converter is the fastest software to convert DRM protected and non-protected audio and video files to commonly used non-protected formats such as MP3, M4A (AAC), WMA, WAV (audio) and MP4 (MPEG4), WMV, AVI (DivX) (video). DRM Converter unprotects and converts songs and videos for use with any audio and video playing devices: iPod, iPhone, Zune, any portable HDD and Flash MP3, MP4 players (Sony, iriver, SanDisk, Creative, Cowon, Samsung, Philips and many others), home DVD players, CD players, car audio and video, mobile phones etc.

DRM Converter supports as input any audio and video formats, which can be played in Windows Media Player, QuickTime Player or Real Player. /// )

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2011, 10:16:47 »
A właśnie - czy na kupionym w Polsce Kindlu można kupować książki z Amazon.com - bez vatu i w generalnie niższej cenie - czy trzeba brać z co.uk?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2011, 10:49:35 »
Powinno być można, o ile tylko masz kartę kredytową. Jak próbujesz kupić Kindla, to masz możliwość wyświetlenia informacji regionalnej i tam napisali, że nawet przez 3G można...

Z innej beczki - ile wyniesie VAT (w sensie cło) na taką zabawkę, jeśli będę kupował ją z Amazona? 23%? I czy koszta przesyłki też są obciążone VATem wtedy?
Podstawowa wersja Kindla 3 kosztuje 139 baksów, z przesyłką 159 z groszami.
Na allegro wychodzi około 520zł (ale bez kabla usb ładującego), a tak wychodzi 535-555zł (z kabelkiem) w zależności od kursu zielonego (zakładając 23% vat nie obejmujący kosztów przesyłki).
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2011, 11:03:20 »
Tylko 10 560 książek science fiction na Amazonie. :P

I HGW ile na Baenie.

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2011, 11:41:41 »
Tylko 10 560 książek science fiction na Amazonie. :P

I HGW ile na Baenie.

po polsku?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2011, 11:47:39 »
Nie, w pięknym języku Szekspira :)
Przedwieczny.

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2011, 11:58:17 »
no to moze tam byc ich i million, ja sie pytalem o ksiazki po polsku... po angielsku czytuje tylko dokumenty sluzbowe i techniczne, dla rozrywki chce czytac w swoim jezyku

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2011, 12:03:53 »
no to moze tam byc ich i million, ja sie pytalem o ksiazki po polsku... po angielsku czytuje tylko dokumenty sluzbowe i techniczne, dla rozrywki chce czytac w swoim jezyku
+1
W empiku nie widziałem nic co mnie zainteresowało, mam za to baaardzo dużo literatury po naszemu, w legalność której wolę nie wnikać (cześć to "nieprofesjonalne" tłumaczenia - czyli na lepszym poziomie niż to czym czasem potrafi uraczyć nas rodzimy wydawca - książek które w polsce sie nie ukazały / ukazaly w badzienym przekładzie / ukazaly sie po tłumaczeniu), a której nie moge przeczytać bo na kompie jest to mało wygodne i zwykle przy kompie robie cos innego :/

Chociaż np Portal rozważa wydawanie swoich pozycji jako e-booków i jesli sie na to zdecydują to biorę od razu całą serie Neuro :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2011, 12:18:32 »
Ja tam też wolę czytać po polsku i jest ogólniedostępne tysiące legalnych pozycji za free, a "wypożyczalni" chomikowej czy podobnej nie wspomnę, bo to już nie jest do końca legalne (choć zdania są podzielone). Niezabezpieczone polskie e-książki (ePuby) można też spokojnie kupić w kilku księgarniach, na szczęście empik nie ma monopolu (i nie jestem do końca pewien, czy ich drm blokuje możliwość czytania książek na innych czytnikach).

Co do książek po angielsku, to ostatnio czytam właśnie głównie w tym języku niestety. Czemu? Bo mierzi mnie czekanie 2-3 lata na polskie wydanie (o ile się w ogóle pojawi), jakość tłumaczenia pominę milczeniem (choć tutaj trafiają się wyjątki, np J. Kotarski tłumaczący Webera, który imo jest lepszy od oryginału, czy P. Cholewa i jego praca przy Świecie Dysku). Nie wspomnę też o kilku przypadkach, gdy polski wydawca zarzuca wydawanie cyklu w połowie (Zahn i "Conquerors' Legacy"; Hogan i "Entoverse" oraz "Mission to Minerva"; i kilka innych...).
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 12:28:36 wysłana przez Mona X »
Przedwieczny.

magni

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2011, 12:29:34 »
moze warto zainwestowac pare zlotych wiecej i kupic czytnik uniwersalny.


mozesz polecic jakis?

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2011, 12:53:43 »
Powinno być można, o ile tylko masz kartę kredytową. Jak próbujesz kupić Kindla, to masz możliwość wyświetlenia informacji regionalnej i tam napisali, że nawet przez 3G można...

Z innej beczki - ile wyniesie VAT (w sensie cło) na taką zabawkę, jeśli będę kupował ją z Amazona? 23%? I czy koszta przesyłki też są obciążone VATem wtedy?
Podstawowa wersja Kindla 3 kosztuje 139 baksów, z przesyłką 159 z groszami.
Na allegro wychodzi około 520zł (ale bez kabla usb ładującego), a tak wychodzi 535-555zł (z kabelkiem) w zależności od kursu zielonego (zakładając 23% vat nie obejmujący kosztów przesyłki).
http://allegro.pl/amazon-kindle-3-6-wifi-folia-sklep-i1474097803.html

449.00 zl
Oferowane urządzenie jest całkowicie nowe, oryginalnie zapakowane i wysyłane do Państwa bezpieczną przesyłką kurierską wprost z magazynu producenta razem z kompletem dokumentacją (dowodem zakupu/zapłaty oraz dokumentacją poświadczającą uregulowanie kwestii celnych).

Ponieważ jako firma cenimy sobie uczciwość i dokładamy starań aby zasady wg których działamy były czytelne, poniżej zestawiamy szczegółowe pozycje, które składają się na kwotę podaną w aukcji:

    * Koszt samego czytnika Amazon Kindle 3 6" z WiFi (wykazany w dokumencie zakupu załączonym do urządzenia),
    * Koszt międzynarodowej przesyłki kurierskiej (również ujęty w/w dokumencie),
    * Nasza prowizja za pośrednictwo w sprowadzeniu urządzenia (kwitowana osobnym dokumentem sprzedaży).


Mac Dercad

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2011, 12:59:14 »
http://allegro.pl/amazon-kindle-3-6-wifi-folia-sklep-i1474097803.html

449.00 zl
Oferowane urządzenie jest całkowicie nowe, oryginalnie zapakowane i wysyłane do Państwa bezpieczną przesyłką kurierską wprost z magazynu producenta razem z kompletem dokumentacją (dowodem zakupu/zapłaty oraz dokumentacją poświadczającą uregulowanie kwestii celnych).

Ponieważ jako firma cenimy sobie uczciwość i dokładamy starań aby zasady wg których działamy były czytelne, poniżej zestawiamy szczegółowe pozycje, które składają się na kwotę podaną w aukcji:

    * Koszt samego czytnika Amazon Kindle 3 6" z WiFi (wykazany w dokumencie zakupu załączonym do urządzenia),
    * Koszt międzynarodowej przesyłki kurierskiej (również ujęty w/w dokumencie),
    * Nasza prowizja za pośrednictwo w sprowadzeniu urządzenia (kwitowana osobnym dokumentem sprzedaży).

Wszystko fajnie, ale ta aukcja ma jeszcze wpisane 65 PLN kosztów wysyłki...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2011, 13:33:45 »
U mnie na roku trochę ludzi kupiło sobie  kindla z amazona i z tego co zrozumiałem do ~200 dolców/jakaś stawka w euro chyba nie ma żadnego cła, a koszta wysyłki to były jakieś grosze.No i zwyczajnie bez problemów wysyłają do polski.

Ja tam w normalny rozwój sprzedaży ebooków w polsce nie wierze .Za przykład podaje sobie handel muzyką -mp3 etc w naszym kraju ,a patrząc już teraz jak się do tego biorą od końca pleców strony wcale to dobrze nie wróży na przyszłość.

Obecnie sensowne książki po polsku to są chyba tylko na chomiku dostępne,w zasadzie jest wszystko co na sklepowych półkach, tysiące książek . Wydaje mi się ,że po prostu ludzie mielą książki jakimiś dobrymi skanerami , bo po porównaniu paru książek z wersjami drukowanym różnice były jedynie w przecinek +- na stronę lub kropka.

A tak to w języku angielskim  zakupy w amazon lub gutenberg project? : ???

*nawiasem mówiąc pobawiłem się dzisiaj z kindlem i pdfami i nie było tak źle,początkowo wczytuje się beznadziejnie jak na moim sony ,ale kumpel zrobił parę klików i dało się już normalnie czytać. Tylko zaznaczył ,że czasem się nie da.


Cytuj
pomijajac legalnosc takiego rozwiazania, nie jest zadna tajemnica, ze wiekszosc drm da sie zlamac. gdzies przed chwila widzialem strone z malpim poradnikiem.
Pomijając legalność rozwiązania to lepiej wejść na chomika wpisać nazwę szukanej książki i ściągnąć sobie w formacie od razu przystosowanym do naszego czytnika. (pomijając legalność)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 13:45:43 wysłana przez HammerSnake »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Czytniki E-Booków (e-ink)
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 07, 2011, 13:51:25 »
Trochę bałbym się powierzać tyle kasy sprzedawcy z tak wątłą historią na allegro.
@Hammer - bez cła podstawowy Kindle (bez 3G) kosztuje $160 z przesyłką, ten droższy - $210. Z cłem (?) wychodzi jakieś $190 za tego tańszego...
Mocno się zastanawiam nad Nookiem: http://www.barnesandnoble.com/nook/index.asp?PID=34323&cds2Pid=35700#logo
Jest o 10 baksów droższy, niby ma nieco gorszy e-ink niż kindle, ale czyta więcej formatów (m.in. epub, którego Kindle nie łyka), ale z kolei oni nie wysyłają do Polski i musiałbym przez allegro kupować (albo przez brata w Kanadzie).
Przedwieczny.