Autor Wątek: Okradzenie konta  (Przeczytany 28163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2011, 11:23:14 »
Napedzanie rynku sprzedaży śmieci te całe tokeny, wystarczy podwoić logowanie i po pierwszym poprosić o drugie hipertajne hasło z którego skrypt poprosi o 3 losowe znaki...
Wpisujemy to w okienka i przeciętny wlamywacz który myśli ze jest hakerem
Napotka mur nie do przeskoczenia.
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2011, 12:45:47 »
Napedzanie rynku sprzedaży śmieci te całe tokeny, wystarczy podwoić logowanie i po pierwszym poprosić o drugie hipertajne hasło z którego skrypt poprosi o 3 losowe znaki...
Wpisujemy to w okienka i przeciętny wlamywacz który myśli ze jest hakerem
Napotka mur nie do przeskoczenia.

I jeszcze zamiast wpisywania wrzucić już losowe cyfry w te pola i strzałkami dodajesz/odejmujesz do właściwej wartości. Nie do przejścia keyloggerami.

Z ciekawostek, w jednym filmiku Król Chińskich Farmerów opowiadał, że jedną z głównych metod hackingu jest zakładanie stronek community, typu Centrala :). Masz email i hasło (to samo co do maila w 99% przypadków), reszta to fortel :). A Wy jakie macie hasło na Centrali ? :D

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2011, 12:48:20 »
Koniecznie poskanuj kompa w poszukiwaniu trojanów. Kolega właśnie jakiegoś trojana na forum złapał i oprócz hasła do eve wyłapywał mu także hasła do maila, tak więc jak zmieniał hasło na gmail to zaraz mu złodziej przejmował i dawał opcje odzyskiwania hasła do eve. Co ciekawe dopiero 3 czy 4-ty program wykrył trojana, więc na wszelki wypadek skończyło się formatem.

Colonel śmieć czy nie token działa i jakby wprowadzili w eve to tego samego dnia bym zamówił.

F-YU

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2011, 12:49:17 »
jak ktoś ma keylogera na kompie - to wystarczy być cierpliwym
a dzisiejsze trojaniki do gier robią zrzuty ekranu itd - nic ci nie dadzą chińskie zabezpieczenia w tym stylu - strzałki numerki, wirtualna klawiatura itd.
czy kilka losowych znaków z innego hasła - musiał byś mieć kody jednorazowe do gry  ;D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2011, 12:55:12 »
SMF niestety haszuje hasła użytkowników ;)
W starym phpBB były w bazie zapisane otwartym tekstem, dlatego nie lubię tego skryptu i staram się nie rejestrować na takich forach :P
No i warto mieć przynajmniej kilka różnych haseł do różnych rzeczy... I nie słownikowych :P

Gosiu, w razie problemów daj znać, będę próbował swoimi kanałami.
Przedwieczny.

Gregorius

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2011, 13:09:37 »
Koniecznie poskanuj kompa w poszukiwaniu trojanów. Kolega właśnie jakiegoś trojana na forum złapał i oprócz hasła do eve wyłapywał mu także hasła do maila, tak więc jak zmieniał hasło na gmail to zaraz mu złodziej przejmował i dawał opcje odzyskiwania hasła do eve.

to przez KUGU!!!

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2011, 13:18:15 »
SMF niestety haszuje hasła użytkowników ;)
W starym phpBB były w bazie zapisane otwartym tekstem, dlatego nie lubię tego skryptu i staram się nie rejestrować na takich forach :P
No i warto mieć przynajmniej kilka różnych haseł do różnych rzeczy... I nie słownikowych :P

Na dzień dzisiejszy już nawet hashe nie są problem :). Dobra karta graficzna z CUDA, pare dni roboty i masz hasło. Poza tym pewnie idzie zmodyfikować, żeby nie hashował. Testowałem kiedyś CUDA, 6-znakowe hasło bez znaków specjalnych pękło o ile pamiętam w bodajże 30-minut.  Każda literka więcej to znaczny skok czasowy, bo 7 znaków to już był prawie dzień, 8 znaków wyjdzie pewnie z tydzień jak nie więcej. Ale robiłem to tylko na GTS 250.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 24, 2011, 13:28:16 »
No tak, ale potrzebujesz tego czasu na KAŻDE hasło, a nie masz listę haseł i powiązanych z nimi loginów napisaną otwartym tekstem :)
Przedwieczny.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 24, 2011, 13:33:06 »
No tak, ale potrzebujesz tego czasu na KAŻDE hasło, a nie masz listę haseł i powiązanych z nimi loginów napisaną otwartym tekstem :)
dokładnie :D.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 24, 2011, 13:34:29 »
hashuje i dorzuca salt co zdeczka utrudnia łamanie
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 24, 2011, 13:36:08 »
+ wymuszanie nieco bardziej skomplikowanego hasła przy rejestracji tez nie ułatwia :)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 24, 2011, 13:40:50 »
No i warto mieć przynajmniej kilka różnych haseł do różnych rzeczy... I nie słownikowych :P

Do wymyślania haseł polecam kota.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 24, 2011, 13:52:53 »
to przez KUGU!!!

Proszę wyjaśnij laikowi jak można dostać trojana czytając te forum.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 24, 2011, 14:05:09 »
broniąc honoru phpBB - wersja 3. Obecna już chyba od 2007 roku ma juz elegancko hashowane hasła. ale rzeczywiscie phpbb 2 to syf, zresztą właśnie przez ten miły feature (oraz podatność na sql injection) kugutsumen wykrył sprawę z bpo t2 BOBa 8)

sc0rp

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 24, 2011, 14:05:09 »
SMF niestety haszuje hasła użytkowników ;)

Jakby dla srednio inteligentnego programisty bylo by problem doklejenie "plugina" przed hashowaniem ktory by zrzucal login, mail i haslo usera gdzies obok.
A na powaznie to system hasel i bezpieczenstwa w sieci stanowi dosc istotny problem i narasta z kazdym kolejnym podlaczonym nieswiadomym userem.

Proszę wyjaśnij laikowi jak można dostać trojana czytając te forum.

Nie wiem jak kugu, ale moge Ci podac generalna zasade takich atakow. Otoz zlodziej wykupuje kampanie reklamowa na popularnym serwisie www (w tym przypadku kugu). adserwery (automaty do prowadzenia kampanii reklamowych) dopuszczaja kod javascript w reklamach, wiec sprytny zlodziej pisze kod ktory wykorzystuje blad przegladarki. Ten kod daje jako wlasnie reklame (oczywiscie sprytnie zakamuflowany) i po otwarciu serwisu automatycznie w tle (tak ze tego uzytkownik nie widzi) zostaje zassany trojan a nastepnie uruchomiony. A jak trojan jest uruchomiony to juz moze robic co mu sie podoba :)

Najprostrze i najtansze lekarstwo: firefox + adblock plus

Shamoth

  • Yellow Koza
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trish Mase
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 24, 2011, 14:34:08 »
8 znaków hashowane to średnio 8dni roboty dla GPU, dużo szybciej jak masz tablice.
hash+salt to obecnie taka sama sytuacja jak kiedyś bez soli, że moc obliczeniowa pozwalała łamać hasła latami.
i o ile się nie mylę to tablic do wyłapywania soli nikt nie używa bo jest "dynamiczna".

niestety ale flash także pozwala na przewałki

a co do samego włamu, świadomie - w co wątpię, lub nieświadomie komuś podałaś log i pas.
może kiedyś gdzieś u kogoś logowałaś się na stronę lub do klienta a ktoś miał albo keylogera raportującego i zero zabezpieczeń lub na własny użytek monitor żeby sprawdzić gdzie jego dzieci buszują.
może to wścibsko zabrzmi ale ile czasu poświęcasz bliskim?
moja kobita w trakcie ciąży strasznie "osiadła" przy kompie ale wykurowałem ją z przesiadywania całymi dniami na FB i całego tego GróbVille zmieniając hasła dostępu do FB i skrzynek mailowych, kilka dni podwyższonego cukru we krwi bo marchewka gnije i się uspokoiła, przestała sprawdzać czy się da zalogować, zajęła się sprawami domowymi i synem a po jakimś czasie jak już widziałem że jej totalnie odeszło przywróciłem stare hasła.
paliłem głupa i udawałem że FB jest tak dowalony że sam nie mogę się zalogować, teraz loguje się może ze 2 razy dziennie na chwilkę, posiać coś na 24h i sprawdzić wiadomości, może faktycznie nie skumała że to moja roota a może skumała ale doszła do wniosku że wyciągnąłem ją z bagna i też cicho siedzi, nie wiem, wiem że jest miło i normalnie jak dawniej... czyli poświęcam więcej czasu na EVE niż ona na swoje GróbVille ;] żeby nie było 30 minut max żeby ustawić i zebrać PI...

dodam tylko że żadnego z tych haseł bezpośrednio nie znałem, wiedziałem co lubi co czyta, kilka "ważnych" dat... tak tak wiem panowie ogólnie nie mają do tego głowy ;]
ale jakbym to zaplanował wcześniej a nie robił pod wpływem wku... impulsu to bym właśnie zapodał jakiś dziecięcy monitor i nie musiałbym się produkować i wymyślać dziwnych kombinacji, a taki soft można w prosty sposób zamaskować dodając go chociażby do listy wyjątków zainstalowanego oprogramowania ochronnego i ani skan na żądanie ani ochrona aktywna nie wyłapie tego.
inna sprawa że certyfikowane aplikacje chroniące dzieci są zazwyczaj przełykane przez skanery a to że taką aplikację możesz ustawić jak chcesz i użyć do szpiegowania to już inna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 14:40:21 wysłana przez Shamoth »
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 24, 2011, 14:38:07 »
Jaki monitor? Wystarczy prosty blok na FB i inne niepożądane treści  w jednym pliku systemowym roboty minuta, a potem mozna bezczelnie zgrywac debila i twierdzić ze to isp cos spier*** na laczach ^^

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 24, 2011, 14:45:16 »
Ja ostatnio wlaczyłem z wirusem o nazwie trojan.tibia, dowiedziałem się, ze to keyloger. W końcu go usunąłem, a na poczte, gdzie mam zarejestrowane konto mailowe, nawet nie wchodze nigdy, bo jest mi to niepotrzebne

Shamoth

  • Yellow Koza
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trish Mase
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 24, 2011, 14:49:10 »
masz na myśli wpisy w plikach folderu etc?  >:D
na moje nieszczęście kobitkę sam wyuczyłem kilku rzeczy, w tym jak korzystać z proxy czy omijać problemy z błędną translacją dns/ip, konfigurować router, firewalla, antyvira... ogólnie wszystkiego co tylko się dało i co przyswoiła żeby mi nie zawracała gitary pierdołami.
także sam rozumiesz, że musiałem u źródła pogrzebać.

i o jaki monitor chodzi, przecież napisałem że nie używam żadnego ;]
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 24, 2011, 15:01:20 »
Chodziło mi o zabawę z plikiem hosts. pliczek umiejscowiony jest w folderze systemowym, a do tego można uciąć dostęp.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Shamoth

  • Yellow Koza
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trish Mase
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 24, 2011, 15:19:55 »
specjalnie nie podawałem nazwy pliku ;]
ale tak jak mówię w moim przypadku nie zdało by to egzaminu...

a tak jeszcze na marginesie, to myślę że CCP na ile może to pomoże w wyjściu z sytuacji z "minimalnymi" stratami.
raczej są świadomi że płacący klient po takiej akcji i braku pomocy ze strony developera może się przesiąść na darmowe mmo, co zresztą często się zdarza, chyba że petycja trafi na GM, który ogólnie ma wszystko w d... i odpowie że się nida.
w tedy faktycznie dojścia Xara mogły by być pomocne, nawet w zdjęciu nieuzasadnionego permbana do którego słuszności jakiś młotkowany GM jest przekonany ;]
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 24, 2011, 15:36:05 »
dodam tylko że żadnego z tych haseł bezpośrednio nie znałem, wiedziałem co lubi co czyta, kilka "ważnych" dat... tak tak wiem panowie ogólnie nie mają do tego głowy ;]

Jakie hasło robi looser, lamer i haker ?

Looser: mariolka (skąd ktoś może wiedzieć jak na imię ma jego żona)
Lamer: d000Dsa82B344JQzjs!!9238 (hahaha, nikt nie złamie tego hasła!)
Haker: mariolka (jak ktoś będzie chciał złamać to i tak złamie)

uliczny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mjr Demendon
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Brak
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 24, 2011, 22:10:10 »
Mialem podobny przypadek tylko loncznie mi opocowano konto  na okolo 5 miliardow isk sprzet + iski
Odzyskalem od ccp powiedzmy 60% - 65%
Nie musialem sie tlumaczyc bo pewnego dnia chce sie zalogowac a tu ban :| wchodze w meila a tu wiadomosc od ccp ze mialem wlam na konto oni zalozyli bana i prosza o kontakt ....
Wniosek z tego mam taki - pewnego razu tak sam od siebie chcialem zmienic haslo do konta ale po paru probach za nic sie tego niedalo zrobic ignorujac to myslac ze to jakas chwilowa usterka olalem sprawe a za tydzien - patrz wyzej
Dokladnie pare dni przed wlamem mialem straszne lagi a na dzien przed wlamem statki na stacji widzialem 2 zamiast jednego nie 2 te same tylko 2 rozne - szkoda ze formata robilem i usunolem screena ...
Ogolnie ccp dosc bezproblemowo i w miare szybko rozwiazalo sprawe szkoda ze tylko odzyskalem tyle - ale dobrze ze wogole cos odzyskalem

Edek  Moje statki poszly w jita i w amar kasa na jakas postac ktora miala dzien chyba ... 
No coz - bywa

[M]: Podaj piwo kobieto
[K]: a może użył byś magicznego słowa
[M]: czary mary podaj browary

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 25, 2011, 12:20:40 »
Ano hakiery to zj..... pi..... i ostatnie ch..... prostaki itp.... no ale co zrobic od kiedy powstalo pierwsze MMO pojawili sie tez ludzie co postanowili ze cos zrobia a sie nie narobia i zarobia ;/.

Aen napisz mi PMke tutaj co za szipy ci by bylo trza dziadek bekocz cos wymysli bo .. no bo wymysli :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 25, 2011, 12:24:57 »
Wiem że przez wiekszość ludzi uznawane jest to za semantykę, ale takie sku*** i podobne akcje to nie Haker przez duże h tylko jakiś craker i inne ścierwo z dna cyberspołeczności ;) :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

mpp

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • noob wielki koronny
    • Zobacz profil
    • cpy.pl
  • Imię postaci: Born To Rage
  • Korporacja: Aberrations
  • Sojusz: Enemies Of The Empire
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 25, 2011, 12:34:44 »
Przeskanuj sobie kompa koniecznie jakimś antyvirem, a gdybym był na Twoim miejscu szczerze mówiąc zrobił bym fresh install.

Podpisuje sie do posta kombata, nawet po przeskanowaniu kompa antyvirem to juz nie dziewica :(

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 26, 2011, 11:24:31 »
Koniecznie poskanuj kompa w poszukiwaniu trojanów. Kolega właśnie jakiegoś trojana na forum złapał i oprócz hasła do eve wyłapywał mu także hasła do maila, tak więc jak zmieniał hasło na gmail to zaraz mu złodziej przejmował i dawał opcje odzyskiwania hasła do eve. Co ciekawe dopiero 3 czy 4-ty program wykrył trojana, więc na wszelki wypadek skończyło się formatem.

Colonel śmieć czy nie token działa i jakby wprowadzili w eve to tego samego dnia bym zamówił.

Na kompie mam działającego non stop Nortona 360 a kompa średnio skanuję minimum raz w tygodniu i jest czysty

Gosiu, w razie problemów daj znać, będę próbował swoimi kanałami.

Na razie brak odpowiedzi na petycję...

Najprostrze i najtansze lekarstwo: firefox + adblock plus
Taki układ mam od ponad roku
a co do samego włamu, świadomie - w co wątpię, lub nieświadomie komuś podałaś log i pas.
może kiedyś gdzieś u kogoś logowałaś się na stronę lub do klienta a ktoś miał albo keylogera raportującego i zero zabezpieczeń lub na własny użytek monitor żeby sprawdzić gdzie jego dzieci buszują.
może to wścibsko zabrzmi ale ile czasu poświęcasz bliskim?
Logowałam się do gry jedynie ze Swoich komputerów - laptop, komputer w pracy, komputer w domu w Polsce.
Pracuję sama za granicą więc bliscy mi numeru by nie wycięli...

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 26, 2011, 20:51:34 »
Gosia nie chce nic mówić ale jakoś norton w moich oczach stracił zaufanie kilka lat temu jako producent aplikacji zabezpieczajacej (natomast bardzo skutecznie walczy z konkurencja o palme pierwszeństwa wśród firm które robią soft zamulajacy kompa skuteczniej niz soft microsoftu :P )

I tak jak juz ktoś napisał. Nie kazdy program wykryje wszystko, a co złosliwsze paskudztwa jeśli wejdą raz w system skutecznie sie w nim oslonią przed znalezieniem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 27, 2011, 12:56:05 »
Gosia nie chce nic mówić ale jakoś norton w moich oczach stracił zaufanie kilka lat temu jako producent aplikacji zabezpieczajacej (natomast bardzo skutecznie walczy z konkurencja o palme pierwszeństwa wśród firm które robią soft zamulajacy kompa skuteczniej niz soft microsoftu :P )

Dokładnie - Norton nadaje się tylko i wyłącznie do... odinstalowania. Beznadziejny kawał śmiecia.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Shamoth

  • Yellow Koza
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trish Mase
  • Korporacja: Republic Military School
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 27, 2011, 19:35:22 »
Jak powyżej, norton to ciut lepszy avast ;/
Ja w zależności co kto sobie życzy wrzucam obowiązkowo Microsoft Security Esentials - za free i do tego całkiem nieźle się spisuje jeśli chodzi o ochronę plików systemowych i rejestru, do tego darmową avirkę albo noda lub kasperskiego, obecnie kasperski chyba ma najlepsze notowania, nod trochę osiadł na laurach a avirka darmowa i wyrzuca trochę fałszywek a płatna wersja ma chyba najwyższy współczynnik detekcji.
Ale żaden z powyższych na nic się nie zda jak masz jakieś dziadostwo zakorzenione za pomocą rootkita, inny częsty błąd przy instalowaniu nowego systemu to podłączenie kompa do sieci zanim ustawimy antyvira i firewalla.
Przekonałem się o tym jakiś czas temu kiedy instalowałem nowy oryginalny xp pro sp3, komp był podpięty do sieci i jeszcze dobrze system się nie zainstalował a już siedziało w nim dziadostwo korzystające z luki w protokole transferu danych w tle wykorzystywanym przez systemowy update...
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

Larving

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Galtan
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 27, 2011, 19:49:45 »
Na przykłąd w tym teście http://www.antivirusware.com/testing/performance/ antyvir nortona jest bardzo dobrze oceniany. Ja przestałem nortona używać ok 2004 roku kiedy zamulał system jak mało co, ale wróciłem do niego z 2 lata temu, gdy miałem okazje przetestować "Symantec endpoint protection" które wprowadzali do firmy w której pracuje. Tak czy inaczej, oprócz antyvirusa wypada zainstalować dodatkowy program do zwalczania spyware.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 27, 2011, 19:56:24 »
Norton i kasperski maja u mnie przesrane na najblizsze 10 lat. Z przedstawicielami obu w miare świerzymi mialem do czynienia i w zasadzie nic sie nie zmieniło
- syf zdaza im sie przepuścić cześciej niż innym
- komp dalej jest mulony (mniej widoczne bo generalnie standard kompow poterzniejszy)
- maja posrany pomysł na przechowywanie podejzanych pilikow i zarzadzaniem miejscem na dysku w tym celu

Przy okazji przestrzegam przed ścierwem ze stajni MCAffe
- jeśli uzna że cokolwiek jest wrogim oprogramowaniem skasuje to bez pytania o zgodę (straciłem tak połowe narzędzi które nosiłem na penie, jako apteczkę pierwszej pomocy dla róznych kompów) i jest to jak najbardziej celowe dzialanie producenta, związane z inteligencją a raczej jej brakiem uzytkowników w usa

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 27, 2011, 21:57:34 »
  Problemem Nortona jest generalnie przystosowanie do amerykańskich standardów korporacyjnych, a nie domowego usera z Europy, który lubi sobie popiracić. Nachalne reklamy, ciche instalery bez opcji wyłączenia ładujące Nortona przy okazji instalacji różnych programów, oraz kompletne nie zwracanie uwagi na to czy już jest jakiś antywirus i firewall w systemie, co dla zaskoczonego usera czasem kończy się zgonem systemu boooo... internet nie działa, o ile w ogóle się winda uruchomi.

  Jest jednak często dodawany do laptopów, mobo i przez jakiś czas działa za darmo, a darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy :)

  Problemem programów antywirusowych nie jest wykrywalność wirusów, bo bazy wszystkich liczących się aplikacji są praktycznie tożsame. Ważny jest jednak czas reakcji na nowe zagrożenia (dla Nortona b.dobry), oraz moim zdaniem funkcjonalność samej aplikacji, konfigurowalność heurystyki aby obniżyć poziom zbędnych alertów, oraz lekka i spokojna praca w tle.
  Tutaj Norton leży i kwiczy, chociaż promował lekką wersję dla graczy, to nie chciało mi się już jej testować. Metody usuwania w wielu przypadkach opierające się na kasowaniu wszystkiego co w teorii podpadnie, też dyskwalifikują w moich oczach program. Nie stać mnie na dziurawienie terabajtów danych z tak błahego powodu jak wirus.

  Co do testów prasowych itp, to widziałem ich sporo przez ostatnie dwadzieścia parę lat i w każdym zależnie od widzimisię przyjętych parametrów wygrywa inny program. Można je sobie w buty wsadzić. Chociaż patrząc ogólnie na pierwszą piątkę da się wybrać swój pierwszy program i mieć 50% szansy, że się nie zawiedziemy.

  Kompletnie natomiast nie zgadzam się z propagowaniem złej opinii o darmowej wersji Avasta (pierwsze lokaty w rankingach też zdobywa, a co  ::)  ). Jako program antywirusowy sprawdza się bardzo dobrze. Jest prosto i funkcjonalnie zbudowany. Wszystkie jego elementy są elegancko pogrupowane. Skuteczność plasuje go w ścisłej czołówce, lekkie działanie w systemie również. Aktualizacje bywają dostarczane kilka razy na dzień, co gwarantuje szybkie wykrywanie nowinek. Bardzo wysoko cenię sobie, wyprofilowanie Avasta pod najpopularniejsze aplikacje w Europie, komunikatory, programy p2p. Bieżący skan stron w przeglądarce z możliwością pobierania zarażonych plików zarówno w całości jak i po wycięciu elementów szkodliwych.

Najwygodniejsze i najbardziej niezawodne programy, które instaluję, to darmowy Avast (można dopłacić za firewalla) i płatny Agnitum Outpost Security.

  Outpost, to znakomity systemowy firewall z dokładnym podglądem i raportami, moduł antyreklamowy, antyphishingowy, oraz skuteczny i wygodny jak cały program antywirus. Program dla tych co traktują go jako narzędzie.

  Avast idealnie pasuje dla domowego użytkownika, który jedynie chce aby coś w tle pilnowało jego tyłka, gdy ściąga vitaminy i ogląda porno i przerzuca jakieś śmieci na Skype.
Wystarczy go tylko wyciszyć aby nie gadał tyle ;)

A teorie spiskowe, o tym, że jeden program nic nie wykrywa, a drugi ten siuper-siuper, to aż 150 wirów, to wiecie... Nie będę się śmiał. Programy antywirusowe jak nic innego lubią być legalne i z oficjalnego źródełka ;)
W takim przypadku są tylko dwie opcje: jeden z programów jest fałszywy, lub zniszczony. Norton skanujący w kilka sekund setki giga na dysku, to już tylko śmieć. Tajemniczy super program, który wykrywa cuda niewidy najprawdopodobniej właśnie je instaluje :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 27, 2011, 22:04:30 »
Nex o ile zgodzę się że wśród nieodpłatnych aplikacji Avast od strony skuteczności może być top o tyle od strony użyteczności nie. Z bliżej nieznanych przyczyn w momencie w którym się gnojek aktualizuje (a jak wspomniałeś ma zwyczaj to robić kilka razy dziennie) upier**** praktycznie cały ruch na moim łączu, a czasami i przycinał mi kompa ogólnie i to nie tylko w trakcie aktualizacji.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: Okradzenie konta
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 27, 2011, 22:19:28 »
  Pamiętam, że była kiedyś taka wersja, że przycinała sieć zanim się nie załadowały nowe definicje, ale raz, że to historia, dwa, że tyczyło się współpracy z firewallem obcej firmy. Winien był własny moduł ochrony sieci, który można, a nawet powinno się wyłączyć mając niezależny firewall.

Na dziś nawet na bardzo słabym komputerze można oglądać filmy, grać, słuchać muzyki bez jakiegokolwiek zająknięcia. Współczesne komputery (+/- ostatnie 5 lat) nie powinny również reagować na pełen skan dysku. Poza oczywistym spowolnieniem dostępu.

Mam oba programy na własnych komputerach i generalnie zwracam bardzo dużą uwagę na płynność pracy. Avast jest na 32 bitowym Athlonie, więc każdy błąd byłby bolesny na komputerze do starszych gier, które same w sobie stroją fochy.