Autor Wątek: Ile płacisz za chleb?  (Przeczytany 13367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HammerSnake

  • Gość
Ile płacisz za chleb?
« dnia: Luty 22, 2011, 19:48:08 »
Właśnie ciekawi mnie ile płacicie za chleb?

U mnie we wrześniu płaciłem za swój zwykły świeżo wyjęty z pieca zwykły najzwyklejszy baltanowski 1,6 zł. W grudniu było już 1,8zł ,na początku stycznia 1,9zł ,a dzisiaj 2,3 zł . wtf?

*sieć "Chata Polska" Poznań.

Racjel

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2011, 19:56:38 »
No no, u mnie jest po 1,6zł(koniec roku początek tego) ale może zdrożał po od pewnego czasu osobiście nie kupowałem.

"Biedronka", Kalisz

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2011, 20:05:26 »
Ja sam robię raz w tygodniu , mąkę mam od znajomego młynarza (taki wodny młyn z kamieniem) drożdże od znajomego piekarza , wodę z kranu (mieszkam w *-zdrój), olej z oliwek (ten dziewiczy prasowany na zimno) reszta to recami i do piekarnika , pachnie jak dzieciństwo na wsi...

kosztuje 5 razy tyle ile w sklepie ale....

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2011, 20:07:11 »
Srednia w Olsztynie to 1,9 zł

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pabllo

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pabllo
  • Korporacja: Black Souls Industries
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2011, 20:07:48 »
Ja tam mam swój ponad roczny zakwas, który codziennie dokarmiam :) wychodzi z tego przedni ciemny chlebek. Teraz czekam na ciepłe dni to się przenny porobi :)

Xeyo

  • ΞVΞ
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 167
  • (>_<)○------(^o^)○
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeyo
  • Korporacja: project HAVEN
  • Sojusz: No Handlebars.
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2011, 20:15:00 »
2,50 Euro.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2011, 20:16:43 »
Na 6 osób wypowiadających się w wątku dwie osoby same robią chleb ... ciekawe bo nie sądziłem, ze jest to aż tak popularne.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2011, 20:19:05 »
Nic nie dorówna chlebowi zrobionemu w domowych warunkach. Szkoda że sam nie potrafię. Dziadek się tym kiedyś zajmował.

A u mnie średnio w Bochni kosztuje około 2 złote.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2011, 20:20:45 »
Na 6 osób wypowiadających się w wątku dwie osoby same robią chleb ... ciekawe bo nie sądziłem, ze jest to aż tak popularne.
yy no u mnie w rodzince to chyba prawie każdy ma taką maszynkę do pieczenia chleba.Można czasem kupić w promocji za 80 zł czy coś w tym stylu ,ale porządna mąka etc swoje kosztuje jak ktoś już tutaj wspomniał. Całkiem prosto się to robi z taką maszyną . 

Pieczenie w piekarniku to już chyba dla hobbystów  :D.
 
Chociaż znam takiego jednego kucharza amatora co sobie sam zawsze robi makaron tylko na włoskiej mące ,bo wszystkie inne są gówniane i płaci chyba 30zł za kg. Na mące się swoją drogą zna zawodowo.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2011, 20:22:53 »
Ale jak, że bez maszynki się nie da zrobić chleba w piekarniku?

HammerSnake

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2011, 20:24:30 »
Da się ,ale to już chyba wyższa szkoła jazdy a nie wsypanie towaru do pojemnika etc nastawienie i czekasz aż się upiecze .  ::)
Mi by się nie chciało  :P.
To tak samo jak z myciem ręcznym naczyń ,a przez zmywarkę . Tak myślę  :P.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2011, 20:27:10 »
A tak że jest to po prostu bardzo upierdliwe
- maszynka szprycujesz składnikami a ona już sobie to całkiem znośnie przemiesza i potraktuje temperaturą wedle programu
- piekarnik to najpierw zabawa z przygotowaniem (swoją droga lepsze niż hantle :P ) potem pieczenie. Co ciekawe w tych "nowomodnych" kuchenkach elektrycznych jakoś tak chleb w piekarniku wychodzi tak że "to nie to", a stare gazówki... :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pabllo

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pabllo
  • Korporacja: Black Souls Industries
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2011, 20:33:35 »
Najproście się robi chleb żytni... mąka i zakwas po połowie, do foremki czekasz aż wyrośnie i do piekarnika tak po krótce :) Zabawa dopiero jest z przennym... najpierw trzeba zrobić zaczyn na zakwasie, potem 3 etapy wyrabiania ciasta z odpowiednim skladaniem i odgazowywaniem ciasta :P etap wyrastania a potem piekarnik :) Troche zainwestowałem w koszyki do wyrastania kamień do piekarnika na którym chlebek czy pizze idzie super zrobić.... z kamienia wychodzi super chrupiąca skórka :)

Wyrabianie w maszynkach ssie :P

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2011, 20:35:22 »
Ja tam mam swój ponad roczny zakwas, który codziennie dokarmiam :) wychodzi z tego przedni ciemny chlebek. Teraz czekam na ciepłe dni to się przenny porobi :)

zakwas to już wyższa szkoła jazdy , chyba ciasto tez rośnie dużo wolniej ale smak i zapach nie z tej ziemi (no raczej dokładnie odwrotnie)

Chociaż znam takiego jednego kucharza amatora co sobie sam zawsze robi makaron tylko na włoskiej mące ,bo wszystkie inne są gówniane i płaci chyba 30zł za kg. Na mące się swoją drogą zna zawodowo.

Chyba coś w tym jest bo z tego co wiem prawdziwy makaron (ten bez jajek nie ze z jajkami nie jest prawdziwy tylko inny typ) to się robi z mąki z twardej pszenicy a jest ona rzadka bo rośnie tylko w południowej Italii i Grecji i większość wykopują fabryki makaronów.

NeX

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2011, 20:39:25 »
  Wprawiliście mnie w szok cenami. Nie kupiłem chleba w takiej od paru lat. Na dziś płacę 3.99, a  niedługo ma być podobno drożej. Nawet takie świństwo z Biedronki kosztuje około 3 złotych. Aż dwa razy sprawdziłem ile lat ma ten topic  ;D

Może pozazdroszczę tym co sami pieką  :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2011, 20:43:19 »
To jeszcze powiedz dokąd jadąc nastawić sie na własne wyroby albo zapasy podróżne ;D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2011, 20:51:24 »
W Szczecinie, ale aż z ciekawości sprawdzę, czy w Niemczech nie wyjdzie taniej. Tyle, że tam w takim przygranicznym sklepiku to chleb, bułki, i wata różnią się tylko ceną i opakowaniem  ;D

Pabllo

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Pabllo
  • Korporacja: Black Souls Industries
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2011, 21:10:18 »
http://www.chleb.info.pl/
Polecam tą stronke, w sumie moja historia z wypiekami chleba zaczęła się od tej stronki :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2011, 21:11:28 »
Ej, co za tanizna? :P
Ja jak już chleb kupuję, to płacę 5,8 w piekarni, albo 6zł od znajomego Kaszuba, który ma piec na działce i hobbystycznie wypieka...
Chleb razowy, circa 1kg.
Przedwieczny.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2011, 21:40:39 »
Bochenek chleba taki "klasyczny śląski" w Gliwicach kupuje za 5zł.

W Biedronce połowa tego kosztuje bodajże 3zł, musiałbym na paragony popatrzeć. Z tym, że rzadko to coś kupuje bo jestem nieufny wobec chleba który po tygodniu wciąż pachnie tak samo jak pierwszego dnia  :o

naye666

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2011, 21:41:49 »
W piekani HERBT, 2,15 dzisiaj, ostatnio 1.65 ... tragedia jak to drożeje.
Wychodzi taniej zrobienie własnego chleba, no i inaczej smakuje <3

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2011, 21:44:55 »
może niech sie jakiś warszawiak wypowie :P z tego co mi znajomi mieszkajacy tam mówili to chleb jest jedna z tych rzeczy której im najbardziej brakuje, bo tamten to sie szybciej plesnia pokrywa niz zeschnie :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2011, 23:30:19 »
W Warszawie z chlebem nie jest najlepiej, jest drogi i glownie z duzych sieciowych piekarni albo z Tesco czy innych carefourow. Bialego nie jadam wiec sie nie orientuje, ale podobno bardzo zdrozal. Razowy kupuje od piekarza z samochodu, jeszcze kilka miesiecy temu kosztowal 2.30, potem 2.50, ale juz wtedy zaznaczal, ze bedzie musial podniesc ceny, i zaraz w nowym roku juz 3zl. Znam tego pana od lat, i wiem ze nigdy nie podwyzsza cen jak nie musi, i ma troche taniej niz w sklepach. Na bazarze widzialem solidny razowiec za 3.20 - 3.50. Generalnie z biala maka jest teraz koszmar, bo w zwiazku ze wzrostem cen pszenicy na swiecie, przywozi sie do nas coraz wiecej maki z Niemiec, a oni maja takie przezarte i zniszczone gleby, ze bez sztucznego pedzenia nie ma plonow, wiec oprocz normalnych swoich szkodliwych dla zdrowia wlasciwosci oczyszczpnej maki dochodza hormony nawozy i najnowoczesniejsza niemiecka chemia. Smacznego.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 23, 2011, 10:09:23 »
Najproście się robi chleb żytni... mąka i zakwas po połowie, do foremki czekasz aż wyrośnie i do piekarnika tak po krótce :) Zabawa dopiero jest z przennym... najpierw trzeba zrobić zaczyn na zakwasie, potem 3 etapy wyrabiania ciasta z odpowiednim skladaniem i odgazowywaniem ciasta :P etap wyrastania a potem piekarnik :) Troche zainwestowałem w koszyki do wyrastania kamień do piekarnika na którym chlebek czy pizze idzie super zrobić.... z kamienia wychodzi super chrupiąca skórka :)

Wyrabianie w maszynkach ssie :P

O tototo :)

Własnie tak ja z moja zonka tez tak robimy. Własny wypoeczony chleb = bezcenne odczucia :)
Charming But Irrational

Oxylan

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2011, 10:26:20 »
U mnie bywa różnie od 1.60zl do 2.60 za zwykły chleb, piekarnie różnie sobie liczą, za fikuśne czy lepsze chleby dochodzi do 6.50, gołym okiem widać że ceny skoczyły do góry, jednym słowem, cenowo śniadanie czasem wychodzi  obiad, w końcu nie samym chlebem człowiek żyje, do chleba też coś potrzeba, wędlina albo ser, jakieś smarowidło, dżem, wszystko kosztuje, cóż takie czasy.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 23, 2011, 10:28:45 »
U mnie bywa różnie od 1.60zl do 2.60 za zwykły chleb, piekarnie różnie sobie liczą, za fikuśne czy lepsze chleby dochodzi do 6.50, gołym okiem widać że ceny skoczyły do góry, jednym słowem, cenowo śniadanie czasem wychodzi  obiad, w końcu nie samym chlebem człowiek żyje, do chleba też coś potrzeba, jajka, wędlina albo ser, wszystko kosztuje, cóż takie czasy.

OXY a ... jak to się przekłada na zarobki rzeczywiste (nie te na papierze) większości osób?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2011, 10:46:08 »
OXY a ... jak to się przekłada na zarobki rzeczywiste (nie te na papierze) większości osób?

Nijak. Po prostu już niedługo modlitwa "chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj..." stanie się modlitwą bogaczy.

W-wa jakiś osiedlowy sklepik, najtańszy chleb 1,90zł. Ale były tez wypasione a może "wypasione" jakieś staropolskie, etc, na oko, razowe z jakimiś ziarnami i bajerancką banderolą na bochenku. Uwaga....14zł !!!!!!  ???

Oxylan

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2011, 10:54:50 »
OXY a ... jak to się przekłada na zarobki rzeczywiste (nie te na papierze) większości osób?

Odpowiem Ci w ten sposób, nie wiem... Ci co mają kase nie łamią sobie tym głowy, natomiast Ci co nie mają klepią biede, a przyznam się że w dzielnicy gdzie mieszkam się nie przelewa, ludzie jakich widuję za dnia to ( szare biedne społeczeństwo)  Każdy kombinuje jak może, jak się jest samemu i ma się jakąś prace, albo kogoś z rodziny kto poczęstuje zupą to pół biedy, natomiast jest b kiepsko jak pracy nie ma a rodzina liczy wiele osób.

Ps. Krew mnie zalewa jak widzę programy o gotowaniu w różnych tv i pierniczenie o zdrowym odżywianiu, czy stosowaniu super diet ( w których jakiś pacjent albo idiotka chodzi po sklepach i szuka towaru dla swojego dania które kosztuje 35-50zł- na dzień, sosy, owoce, oliwa, uje muje dzikie węże...  kiedy inni marzą żeby cokolwiek zjeść na obiad śniadanie, i jak tu gadać o zdrowej żywności i ogólnie o zdrowym odżywianiu się, jak wielu głoduje i zje cokolwiek nawet jeśli to nie jest super zdrowe.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2011, 11:10:42 »
Wawa:
- sklepik "na dole" - beznadziejny chleb pleśniejący na 3-ci dzień od zakupu, ostateczność - 2.2/2.3 PLN/600g
- SPC - tzw. baltonowski - kolejny beznadziejny wynalazek sieciowych piekarni nienadający się do spożycia na drugi dzień - 2.4/2.6 PLN/450g
- Kobus (co ciekawe widziałem jedynie w Hali Banacha) - chyba najlepszy na jaki trafiłem w Wawce, "chłopski" - 2.3 PLN/600g, "ziemniaczany" - 2.2 PLN/450g
- Real (Okęcie) - "regionalny" - kupiony zaraz po wypieku wytrzyma 3d, ale ponieważ jest w miarę smaczny zazwyczaj nie wytrzymuje do tego czasu - 1.6-1.8 PLN/450g
- Tesco (Połczyńska) - pszenno-żytni - dorównuje Kobusowi, dość dobrze się "trzyma" - 1.6 PLN/450g
- Biedronka (Szczęśliwicka) - "Polskie ziarno" (??) - zazwyczaj zachowuje przydatność do spożycia 2-3d - 1.6PLN/450g
- Krestel (P&P - BlueCity) - "ziemniaczany" - bardzo dobry wypiek - 2.4-2.6PLN/400g, "inny" (nie pamiętam nazwy, ale chyba z dodatkiem karmelu) - 2.8 PLN/450g

Generalnie za chlebem w Wawie trzeba się nachodzić. Są również dostępne chleby smakowe, razowe itd. Raczej przeciętne w smaku i trwałości (powiedzmy, że niektóre dorównują Kobusowi), ale zazwyczaj ceny powyżej 3 PLN.

Głogów:
- Witczak - jeden z najlepszych chlebów jakie jadłem - 2.4 PLN/450g (dane z zeszłego roku)
- piekarnia z okolicznych wsi - również dobry chleb - 2PLN/450g (j.w.)

Chełm:
- beznadziejne chleby gorsze nawet niż w Warszawie (a przynajmniej mi się nie trafiały lepsze) - 1.5-2.4 PLN
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2011, 11:13:51 »
Trudno żeby kręcili materiał o tym jak zrobić naleśniki ala"bieda szyb" ,albo schabowego z biedronki z ziemniakami .
Nie ma co się denerwować . Myślisz ,że ludzie chcieliby oglądać serial o biedakach zastanawiających się co wrzucić do garnka zamiast o świetnie ustawionych adwokatach -"Magda M" etc ?.

Zwyczajnie nie odpalaj ekranu. Życie jest za krótkie ,żeby się martwić takimi bzdetami. Bieda jest i będzie . W Skandynawii nie ma biedy .Przynajmniej nie było do kiedy się ostatnio nie zwalili cyganie i inne tałatajstwo i nie wiedzą lokalni jak sobie z nimi poradzić i nie rozumieją jak ci ludzie mogą nie mieć co do garnka wsadzić itp urwali im się z innego świata prawie tak jakby kosmici do nich przylecieli.

Gregorius

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2011, 11:42:07 »
Cytuj
Krestel
Znowu zaczyna się czytanie w EvE'style....

W sumie, to ja w wawie nie narzekam.
 Pod domem mam fajny wybór :

Oskroba -> Wiejski (za połówkę [chlebek jest dość spory] jakies 2.80) - na zakwasie, może postać i 5 dni i jakoś żyje bez problemu (znaczy nie trzeba go ciosać nożem :P)

Grzybki (piekarnia Grzybki/u Grzybków jakoś tak)  -> Poligonowy (jeden z najlepszych razowców zakwasowych, jakie jadłem) - niestety tu rarytas (czyt. chlebek niedzielny), bo za standardowy 'kwadracik' ok. 5 zł.

A i tak buły FTW!

Fakt jest faktem, gdzieniegdzie jest totalna chała, ale można czasem trafić na perełkę. Trza trochę tylko poszperać w okolicy ^_^

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2011, 12:06:11 »
Największy syf i malaria w Warszawie to Dragan, niestety jest wszędzie :) Mieszkam dość blisko samej piekarni - bardzo ładnie pachnie, ale smak i konsystencja pozostawiają sporo do życzenia. Z drugiej strony wyroby cukierniczne (słodkie bułeczki z czymś) mają całkiem znośne.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2011, 12:33:19 »
Największy syf i malaria w Warszawie to Dragan, niestety jest wszędzie :) Mieszkam dość blisko samej piekarni - bardzo ładnie pachnie, ale smak i konsystencja pozostawiają sporo do życzenia. Z drugiej strony wyroby cukierniczne (słodkie bułeczki z czymś) mają całkiem znośne.

Do Dragana kiedys jezdzilem rano na rowerku po swiezy chlebek, bo tez blisko mieszkam, ale niestety nagle bardzo im sie pogorszyla jakosc jakos ze 3 lata temu, moze nowy wlasciciel, a moze nowe technologie, nie wiem, ale pieczywo sie zrobilo srednio zjadliwe (chociaz nadal ladnie pachnie).
Jako ciekawostke dodam, ze pogarszajaca sie jakosc chleba to jeden z ulubionych tematow do narzekania homo sapiens od najdawniejszych czasow, czytalem kiedys jakas rozprawe na ten temat, i wszedzie na swiecie, gdzie sie jakis rodzaj powszedniego pieczywa spozywa, jego jakosc pogarsza sie z roku na rok... od tysiecy lat :P Najstarsze zapiski na ten temat na papirusach czy innych glinianych tabliczkach pochodza z doliny Tygrysu i Eufratu z przed 3 tysiecy lat, i juz wtedy ludzie byli przekonani, ze chleb sie pogarsza a piekarz ich oszukuje :)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2011, 12:41:03 »
Zwykły chleb w Warszawie to tragedia w smaku to fakt. Ile razy jestem w Warszawie u rodzinki to nie mogę tego przeboleć . Większy syf to jeszcze gotowe surówki ,w ogóle się nie umywające do "Grześkowiaka" dostępnego w poznaniu . No chyba ,że tylko w okolicach zamieszkania mojej rodzinki nie można takich kupić. Ostatnio im wiozę z poznania ile razy ich odwiedzam .
No ale mają smaczne ziemniaki przy których poznańskie to shit przez duże S ,a niby jesteśmy pyrlandią . No i pączki u bicklego + Batita z słodkościami na marszałkowskiej ftw ,ale ceny też takie mhm "warszawskie" .

Swoją drogą próbował ktoś z amatorów pieczenia chleba zrobić kołacz?

Gregorius

  • Gość
Odp: Ile płacisz za chleb?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2011, 12:45:51 »
No i pączki u bicklego + Batita z słodkościami na marszałkowskiej ftw ,ale ceny też takie mhm "warszawskie" .

Jeśli chcesz zjeść zajebistego pączera, to żaden blikle tylko dygnij na stację metra 'Ratusz' i tam w podziemiu (wyjście na stronę "Błękitnego wieżowca") masz taką mini-budeczkę. Pączki klasyczne, z nadzieniem różanym, cena zajebista i jak uda ci się rano 'wbić w kolejkę' to masz ciepłe jeszcze. Tips : kup od razu 10, bo na 4 nie poprzestaniesz ^_^. Polecam!