Autor Wątek: Film - Bitwa Warszawska 1920  (Przeczytany 4453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dzajzus mkII

  • Gość
Film - Bitwa Warszawska 1920
« dnia: Luty 15, 2011, 11:10:53 »
http://www.bitwawarszawska1920film.pl/

Wczoraj w kinie widziałem zwiastun 3D i wygląda bardzo imponująco. Zaznaczę, że ta tematyka jest mi generalnie obca, ale byłem mile zaskoczony.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2011, 12:26:18 »
ło matko co oni mają z tym pseudo 3d ? To jest taka tania technologia ,że stać na nią nawet naszą rodzinną kinematografie ? Wystarczy kupić jakąś droższą kamere?

Zwiastun wywołał u mnie taki sam uśmiech jaki mi towarzyszył podczas  oglądania scen batalistycznych w pierwszym filmie przedstawiającym "Cud nad Wisłą" ,który został nakręcony w okresie międzywojennym.


"
Twórca "Trylogii" zapowiada, że nie zamierza nakręcić podręcznika historii. W eksplikacji reżyserskiej czytamy: "Niech znawcy tematu nie szukają w tym filmie podziału na fronty, nazw formacji, nazwisk dowódców i pełnej chronologii wydarzeń. Ważne jest napięcie, temperatura uczuć, charaktery i postawy ludzkie". Jedna z najbardziej przełomowych bitew w historii świata zostanie pokazana z perspektywy młodego małżeństwa – komunizującego żołnierza Jana (Szyc) oraz Oli (Urbańska), aktorki stołecznego teatrzyku rewiowego.

Hoffmanowi podoba się możliwość opowiedzenia o przeszłości Polski bez popadania w martyrologiczny ton. Bitwa warszawska, w trakcie której Polakom pod wodzą marszałka Piłsudskiego (Olbrychski) udało się pokonać bolszewików i tym samym ocalić Europę przed rozprzestrzenieniem się rewolucji komunistycznej, to jedyny od XVII wieku konflikt wygrany przez nas samodzielnie.

Twórcom zależy na tym, aby film spodobał się młodej publiczności. Dlatego widowiskowe sekwencje batalistyczne zostaną nakręcone we władającej współczesnym kinem rozrywkowym technologii trójwymiarowej. Za zdjęcia odpowie jeden z najbardziej cenionych w Hollywood polskich operatorów, Sławomir Idziak ("Helikopter w ogniu", "Harry Potter i Zakon Feniksa"). "Bitwa" będzie dla niego pierwszą od dwóch dekad okazją do pracowania w ojczyźnie."

Budżet 20 milionów złotych.

Nie wiem kto to finansuje jak to prywatne przedsięwzięcie to niech sobie kręcą co chcą ,ale jak to z budżetu idzie to po raz kolejny kasa wydana w błoto. Jakby nie można było zrobić grantów dla studentów /młodych reżyserów po 100 tysięcy i gdybyśmy mieli 200 filmów to jest nadzieja ,że któryś by zwrócił z nawiązką zainwestowaną kasę . Chociaż gimbusy patriotyzmu też trzeba uczyć ,ale i tak mają to w dupie . :P
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 12:54:21 wysłana przez HammerSnake »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2011, 12:57:09 »
Młotek nie narzekaj. Może w końcu w polskiej kinematografii coś ciekawego się pojawi. Ostatnim filmem, o którym mógłbym powiedzieć, że był niezły to był KATYŃ a wcześniej jak i później zresztą to tandeta z rodzaju Ciacho i inne gnioty

HammerSnake

  • Gość
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2011, 13:20:51 »
Najdroższe polskie produkcje ( zł ).

1.   Quo vadis                 2001r.   76 140 000
2.   Ogniem i mieczem   1999r.   29 760 000
3.   Bitwa warszawska 1920   2011r.   27 000 000
4.   Chopin. Pragnienie miłości   2001r.   21 150 000
5.   Przedwiośnie                 2001r.   20 400 000
6.   Wiedźmin                 2001r.   18 820 000
7.   W pustyni i w puszczy   2001r.   18 000 000
8.   Katyń                               2007r.   16 000 000
9.   Pan Tadeusz                 1999r.   12 500 000
10.   Popiełuszko.                  2009r.   12 000 000
11.   Stara baśń                 2003r.   11 000 000

Chyba żaden z tych filmów nie jest w pierwszej setce najbardziej lubianych przez polaków  :P.

http://www.filmweb.pl/rankings/film/poland
Cytuj
Młotek nie narzekaj. Może w końcu w polskiej kinematografii coś ciekawego się pojawi.
Jasne jasne , a świstak siedzi i zawija je w te sreberka . :P

Chociaż wiadomo ,że ten ranking na filmwebie można nazwać trochę tendencyjnym ,bo głosują przede-wszystkim dresiarze ,którzy na wyrzucenie staruszka na wózku przez okno w "Pianiście" reagowali  śmiechem. Sam prócz Pana Tadeusza też za bardzo nie przepadam za tymi produkcjami . ( Katynia nie oglądałem więc się na ten temat nie wypowiadam i nie zamierzam .Tak samo jak nie zamierzam nigdy w życiu pojechać do Oświęcimia ;p. ).
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 13:29:58 wysłana przez HammerSnake »

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2011, 13:37:24 »
Ojjj Młotku, Młotku, Młotku. Pianistę oglądałeś a Katynia nie chcesz ehhhh

Samych akcji dość drastycznych w Katyniu nie uświadczysz wiele może dopiero pod sam koniec ale ... to już nawet dla mnie było z deczka za mocne ];).

Ps. Ta lista jest o kant kuli rozbić bo zwróć uwagę, że większość z tych filmów to filmy na które dzieci i młodzież są wysyłane ze szkół a co do Wiedźmina to czytelnicy i miłośnicy twórczości Sapkowskiego byli po prostu ciekawi jak wyjdzie w kinie i ... się przejechali bo to naprawdę tandetny film.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2011, 13:48:48 »
Cytuj
Ta lista jest o kant kuli rozbić bo zwróć uwagę, że większość z tych filmów to filmy na które dzieci i młodzież są wysyłane ze szkół

Kręci się coś innego w tym kraju ? :P

Cytuj
Wiedźmina to czytelnicy i miłośnicy twórczości Sapkowskiego byli po prostu ciekawi jak wyjdzie w kinie i ... się przejechali bo to naprawdę tandetny film.
Wiedźmin zwyczajnie zobrazował na jakim poziomie mamy kinematografie. Pamiętam jak się podczas konferencji przechwalali ,że jaki to im nie wyszedł animowany smok etc .Podczas seansu jak się pojawił to cała sala wybuchnęła śmiechem ! . Zresztą co to znaczy czytelnicy i miłośnicy twórczości Sapkowskiego ? To Władce Pierścieni też filmowali przede wszystkim dla miłośników prozy Tolkiena?  Co to za tłumaczenie.  :P

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2011, 13:52:33 »
Ejże... Wiedźmin był kręcony na przełomie millenium... dajcie mu już spocząć w pokoju.
Może za parę lat doczekamy się następnej adaptacji, z może mniej kontrowersyjnym poglądem na to jak powinien wyglądać Jaskier, walczyć Geralt, jak powinny być ubrane Scoia'tael...  ;)
Część błę... przepraszam wizji reżysera i scenarzysty to ewidentnie efekt nieprzeczytania sagi jako całości. Może następny reżyser zabierający się za cokolwiek z PL fantastyki/SF najpierw przeczyta to co ma zamiar przenieść na ekran. No ale dość złośliwości.

Nie wiem dlaczego wg Was Katyń to taki drastyczny film, przecież więcej trupów i krwi można zobaczyć żeby daleko nie sięgać w Szklanej Pułapce... nie żebym ją uważał za arcydzieło.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2011, 14:05:22 »
Nie wiem dlaczego wg Was Katyń to taki drastyczny film, przecież więcej trupów i krwi można zobaczyć żeby daleko nie sięgać w Szklanej Pułapce... nie żebym ją uważał za arcydzieło.

Bo od początku wiesz, że to jest zobrazowanie faktów. Tu nie ma żadnego przymróżenia oka. Zgadzam się z HammerSnake, że końcówka jest po prostu wstrząsająca i świadomie drugi raz bym tego nie obejrzał.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2011, 14:09:26 »
Cytuj
Kręci się coś innego w tym kraju ?
Produkcja offowa się liczy"? (chociaż jeśli Caernowi udało się dotrzymać terminu to już raczej nie kręci a montuje ;D )

http://www.fantastyka.pl/56.html

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2011, 14:17:46 »
Bo od początku wiesz, że to jest zobrazowanie faktów. Tu nie ma żadnego przymróżenia oka. Zgadzam się z HammerSnake, że końcówka jest po prostu wstrząsająca i świadomie drugi raz bym tego nie obejrzał.
Brutalna, z pewnością i może drastyczna, ale wstrząsająca ? Wstrząsające wówczas powinny być wszelkie sceny egzekucji (niezależnie czy chodzi o wieszanie, czy krzesło elektryczne, czy strzelanie w potylicę). Chyba, że masz na myśli przesłanie, które za tym stoi, ale to kwestia chyba raczej świadomości historycznej (ilość zamordowanych oficerów i konsekwencje).
Wstrząsająca to jest scena wyrzucania staruszka z okna w Pianiście.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2011, 14:23:51 »
Zgódźmy się, że po prostu pewne sceny nie nadają się do oglądania z popcornem w ręku ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2011, 14:38:32 »
Zgódźmy się, że po prostu pewne sceny nie nadają się do oglądania z popcornem w ręku ;)
Tia, właśnie naszła mnie refleksja, że to może ja jestem spaczony i brutalne sceny na mnie nie robią już wrażenia... oczywiście popcorn i u mnie nie wchodzi w grę.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2011, 14:55:39 »
...

Samych akcji dość drastycznych w Katyniu nie uświadczysz wiele może dopiero pod sam koniec ale ... to już nawet dla mnie było z deczka za mocne ];).

...

Bo od początku wiesz, że to jest zobrazowanie faktów. Tu nie ma żadnego przymróżenia oka. Zgadzam się z HammerSnake, że końcówka jest po prostu wstrząsająca i świadomie drugi raz bym tego nie obejrzał.

Sokole czytaj uważnie dyskusje ];ppppppp
Młotek nie miał okazji oglądać tego filmu ];)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2011, 14:59:40 »
Też tak mam, że wszystkie brutalności w filmach biorę w nawias i czasem wybucham śmiechem, ale "Katyń" był pierwszą produkcją od dawna, która mną potrząsnęła.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Starakopara

  • Gość
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2011, 15:02:33 »
Też tak mam, że wszystkie brutalności w filmach biorę w nawias i czasem wybucham śmiechem, ale "Katyń" był pierwszą produkcją od dawna, która mną potrząsnęła.

podpisuję się pod wypowiedzią SokolegoOka, mnie najbardziej poruszyła scena w której jest tylko czarny ekran a w tle muzyka fortepianowa

lorgius

  • Gość
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2011, 16:05:58 »
Miło byłoby zobaczyć w końcu trochę nowej, rodzimej batalistyki. Równolegle kręcono chyba też serial o tematyce wojny polsko-bolszewickiej. Pilot nawet już leciał w okolicach świąt. Ostatni film, który przedstawiał ten konflikt to bodajże "Przedwiośnie". Ale takie bitwy jak tam to już lepsze w radiu bym oglądnął. Zadymili tylko ekran i pokrzyczeli coś zza kadru, a kilka zielonych plam w tym dymie po fajkach to była cała bitwa warszawska.   ???

Ja tam czekam kwietnia i premiery "Gry o Tron" na hbo - ale to już offtop, że ho ho a nawet i bardziej.  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=PZ5p18wIQEI

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2011, 19:07:35 »
Kręci się coś innego w tym kraju ? :P
Hammer, trollu jeden, Smarzowskiego filmy sobie pooglądaj choćby.

Raaji

  • Gość
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2011, 22:23:45 »
Pozostaje tylko czekac na Hardkor 44 i miec nadzieje ze a) nie zabraknie na niego funduszy b) banda kreatorow opinii i innych pseudo moralisto-historykow przestanie lobbowac przeciwko tej produkcji...

Bedzie to wydarzenie bez precedensu, poniewaz zostanie stworzone cos czego ani Hoffman ani juz na pewno Wajda by nie zrobili - film mianowicie z zalozenia ma byc pozbawiony tej zacietrzewionej polskiej martyrologii; ma byc groteskowy i ze uzyje wyrazenia - "na pelnej ku**ie" - a wlasnie tej "pelnej ku**wy" brakuje w polskim kinie, aby cos zostalo wyeksportowane za granice...

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Film - Bitwa Warszawska 1920
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2011, 00:47:56 »
Mi się tam nawet podobały zdjęcia/kostiumy/efekty/bitwy w trailerze. A przeważnie jestem malkontentem. A tak, malkontenctwo: Litery to chyba cliparty z Worda? No i jeśli film będzie wyreżyserowany tak tragicznie jak ten zwiastun...