Autor Wątek: Nowy gracz w aliasie w 0.0  (Przeczytany 2946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • Gość
Nowy gracz w aliasie w 0.0
« dnia: Luty 13, 2011, 22:58:35 »
W przyszłości planuę przenieść się do jakiegoś aliasu w 0.0. Obecnie skilluję Amarrów i mam w związku z tym planem kilka pytań.

1. Jakie amarrskie statki dobrze nadają się do flot?
Według mojej wiedzy obecnej tylko Zealot jako hac i crusader/imperial navy slicer jako cepy są często używane. Reszta jest żadko wykorzystywana. Mogę się mylić.

2. Jakie aliasy są noob friendly?
Nie chcę grac z ludźmi, którzy uważają że jak nie mam roku skillowania, to jestem niczym i bedzę tylko przeszkadzał.


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2011, 23:02:36 »
1. Jakie amarrskie statki dobrze nadają się do flot?
Według mojej wiedzy obecnej tylko Zealot jako hac i crusader/imperial navy slicer jako cepy są często używane. Reszta jest żadko wykorzystywana. Mogę się mylić.

Zealot, Guardian, Abaddon... pewnie i Harbingery, uwzględniając zastrzeżenie z punktu drugiego.

Aczkolwiek specjalizowanie się wyłącznie w jednej rasie jest dobre tylko wtedy, gdy nie myślisz na poważnie o PvP. Pamiętaj, że nawet w najbardziej n00b-friendly aliansie nie latasz shipem, na którym nie masz full-T2 fitu.

A co do drugiego pytania - KAŻDY alians.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • Gość
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2011, 07:49:35 »
Zapomniałem jeszcze o kapitalach, ale to nie w moim zasięgu takie statki.

Trafiając do aliasu nie chciał bym, żeby zwykła rozrywka po godzinach przerodziła się w zacięty wyścig szczurów. Dlatego szukam aliasu, który nie utrzymuje bardzo rygorystycznej dyscypliny, tzn. że mam latać tylko tym czym mi każą, i tylko tak jak mi każą i najlepiej by było, żebym logował się w tedy, kiedy oni :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2011, 08:24:32 »
Z południowych i takich gdzie lataja polacy kwalifikuje sie chyba tylko Yarrr & Co, może jakieś rentierskie, w NC to pewnie większość jak nie wszystkie, ale to już w zasadzie temat do topica rekrutacyjnego...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2011, 09:28:01 »
Trafiając do aliasu nie chciał bym, żeby zwykła rozrywka po godzinach przerodziła się w zacięty wyścig szczurów. Dlatego szukam aliasu, który nie utrzymuje bardzo rygorystycznej dyscypliny, tzn. że mam latać tylko tym czym mi każą, i tylko tak jak mi każą i najlepiej by było, żebym logował się w tedy, kiedy oni :P

Z takim nastawieniem, wyłącznie rentierstwo. Czyli wszelkiego rodzaju alianse, w których korporacje płacą za wynajęcie terenu, ale niczego więcej się od nich nie wymaga. Płacą "panom" i robią co chcą - no dobrze, obwiązują ich jeszcze z góry narzucone standingi dyplomatyczne.

Z polskich przychodzi mi do głowy ZUO w AAA Citizens (Południe) albo CBC w TNT (Północ). Dla ścisłości, TNT to nie rentierzy, ale poza tym że chyba nie musisz tam płacić za możliwość przebywania na terenie, cała reszta jest w podobnym klimacie ;)

Pamiętaj, że alianse, które mają swój teren, najczęściej wywalczyły go podczas wojen (a to oznacza latanie "jak Ci każą i czym Ci każą"), co czasem wymagało wstawania w środku nocy na CTA (Call To Arms) jak timer wypadnie w innej strefie czasowej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2011, 09:42:27 »
Pamiętaj, że nawet w najbardziej n00b-friendly aliansie nie latasz shipem, na którym nie masz full-T2 fitu.
Bez przesady nie wszedzie tego wymagaja, conajwyzej wszedzie tego more or less oczekuja?

(...) albo CBC w TNT (Północ). Dla ścisłości, TNT to nie rentierzy, ale poza tym że chyba nie musisz tam płacić za możliwość przebywania na terenie, cała reszta jest w podobnym klimacie ;)

source?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 09:52:24 wysłana przez Dark Flonoe »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2011, 09:57:49 »
Bez przesady nie wszedzie tego wymagaja, conajwyzej wszedzie tego more or less oczekuja?

Wyjąwszy Drake'i, które w większych liczbach dają radę na launcherach T2. Do dział koniecznie jest jednak ammo T2.

source?

OK...

1) Macie CTA na które loguje się cały korp?
2) Macie standaryzowane fity, których przestrzeganie jest sprawdzane przez FC/dyrektorów?
3) Macie standaryzowane setupy gangów?

Zresztą, sami się reklamujecie jako "na luzie", więc o co Ci chodzi?:)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2011, 10:09:23 »
Wyjąwszy Drake'i, które w większych liczbach dają radę na launcherach T2. Do dział koniecznie jest jednak ammo T2.

OK...
hi sloty to jednak nie full t2 ;)

Cytuj
1) Macie CTA na które loguje się cały korp?
Czy mamy - nie nie mamy, bo nie ma takiej potrzeby. Czy mielismy? Tak odbylo sie 1 CTA na ktore kazdy kto mogl sie zalgowal i to bylo calkiem niedawno :)

Cytuj
2) Macie standaryzowane fity, których przestrzeganie jest sprawdzane przez FC/dyrektorów?

3) Macie standaryzowane setupy gangów?
more or less, nie jest to zero/jedynkowo ale nasi FC dbaja zeby flota byla spojna na ile to mozliwe, a jak ktos nie ma jeszcze skilli na to co potrzebuje FC to afaik fc pozwoli mu leciec w czym moze latac

Cytuj
Zresztą, sami się reklamujecie jako "na luzie", więc o co Ci chodzi?:)

"na luzie" nie oznacza, ze jestesmy "rentierami ktorzy nie placa" - bo wlasnie dzieki temu pierwszemu w historii CBC (chyba) CTA dowiedzielismy sie na kogo (a konkretniej na ktore ally w NC) mozemy liczyc a na kogo nie. Nie bede wdawal sie w szczegoly w jakim celu bylo zwolane to CTA, ale byo to prawdziwe CTA a nie "zwolam cta bo nikt nie chce ze mna latac".

U nas nie ma zamordyzmu, kazdy robi co chce ale jak trzeba "Zewrzec poslady" to ludzie nie protestuja i rozumieja ze to dla wspolnego dobra.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2011, 10:18:02 »
Dark, nie bij piany -> wiesz o co mi chodziło. Z tym nastawieniem Zgudi pasuje bardziej do Was niż chociażby do c0ven.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz w aliasie w 0.0
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2011, 10:30:56 »
[admin]A możecie kurde kłócić się na jeden temat w tylko jednym wątku?[/admin]

Zgudi jak dojrzejesz do 00 - topicki rekrutacyjne i topic dla szukających korpa -> that way. Puki co kłuda bo dyskusja mija się z celem.
Różne ally, różne szkoły latania, różne ścieżki skilowania / doskilowania i nikt Ci tu nie poda do tego zagadnienia odpowiedzi z gwarancją sprawdzalności.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.