Autor Wątek: ISK The Guide - poradnik  (Przeczytany 5784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lkasprzak

  • Gość
ISK The Guide - poradnik
« dnia: Luty 01, 2011, 08:51:49 »
Ponoć od dziś ten poradnik jest darmowy :)

ISK The Guide 2.0 - ponad 400 stron porad i rzeczy, które mogą się przydać każdemu.

http://www.isktheguide.com/downloads/ISK_2.01_ENG.pdf

HammerSnake

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2011, 23:19:35 »
No nie wierze ,że ktoś mógł płacić za taki szajs . Zwykłe złodziejstwo. :o

95% informacji to chyba copy paste z eve wiki. Żadnych konkretów,kompletnie żadnych . Żadnych fitów... nic co by wskazywało ,że ta osoba ma w ogóle jakiekolwiek pojęcie o czym pisze .

Kolejne elo blubry na 400 stron.
Dlaczego to się w ogóle nazywa isk guide ? roftl.

Nie polecam nawet tam zaglądać.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2011, 23:32:22 »
No No. Po raz wtóry muszę się z kolegą Młotkiem zgodzić.
Gniot pierwszej kategorii. Poprzeglądałem początek i wątek o handlu. Żenua.

HammerSnake

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2011, 23:38:05 »
Należałoby ten topic skasować ,żeby inni nie tracili czasu. ::)

Dudi

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2011, 11:59:53 »
Dobrze wiedzieć bo już chciałem zassać.

NeX

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2011, 19:25:34 »
  Na stronie  http://www.isktheguide.com/  jest do pobrania nowsza wersja 3.0 lite (przydaje się duży panoramiczny monitor) sygnowana przez EON. Na stronie EONu jest info o dodatkowych wersjach do druku itp. Nie wiem czy kiedyś było to płatne, czy nie, ale jest za darmo z prośbą o "donate". Nie chce i się przeglądać wątków o handlu, bo po całości widać, że jest to ładnie i kolorowo zredagowana ogólna instrukcja do gry, a nie żaden podręcznik zarabiania i robienia machlojek na markecie.

Natomiast nie wiem dla czego od razu mieszacie ją z błotem. Poza nieadekwatnym tytułem nie widać błędów merytorycznych. Są natomiast podstawowe odpowiedzi na pytania, które często padają choćby na tym forum. Jest to publikacja dająca jako taki ogląd czym jest EVE i jak można w nią grać.

To że podobne informacje są na wiki, czy gdziekolwiek indziej niczego nie zmienia. Wiele osób woli mieć w ręku, czy na czytniku coś jednolicie i ładnie zredagowanego.

Dlatego jak jakiś n00bek chce pobrać, to niech nie pęka z powodu marudnej jak zawsze Centrali.

Wielu osobom wydaje się że internet, to takie magiczne zaświaty w których informacja pojawia się za tajemniczą mocą sprawczą, która absolutnie nie ma nic wspólnego z podobnymi im użytkownikami, starającymi się pozbierać ją i przedstawić w ładny i zrozumiały dla ogółu sposób, chociażby po to aby zachęcić innych do gry, w którą sami grają  ;)

Pynio

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2011, 22:24:00 »
hmmm... to może każdy narzekający na jakość i poziom wiedzy w takich poradnikach sam przygotuje coś i wypuści?

"Na stronie  http://www.isktheguide.com/  jest do pobrania nowsza wersja 3.0 lite"

Przeglądałem to i jest rewelacyjne. Taki niezbędnik, by łatwiej zagłębić się w świat Eve i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania... Jednak zgodnie z polską nomenklaturą trzeba narzekać, zamiast pochwalać takie pomysły.

Co do płatnych produkcji - masz pieniądze i ochotę - kupujesz, nie - nie płacisz i nie masz. Proste jak konstrukcja cepa. Panowie - malkontenci, rozumiem, że od jutra zaczniecie przygotowywać te 400-500 stron. Oczywiście po przygotowaniu masy materiału, obrobieniu jej graficznie, merytorycznie i po stworzeniu spójnej całości (że sensownej to nawet nie śmiem wspominać) nie przejdzie wam nawet przez myśl, by po prostu tą pracę wycenić.

Eh....

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2011, 22:29:55 »
@Pynio
punkt 1: Jest centrala do uzyskania wiadomości
punkt 2: Jest Unseen do uzyskania wiadomości
punkt 3: Jest polish (wiem wiem trolownia ale czasami jak zadasz konstruktywnie pytanie to i uzyskasz odpowiedz)

Za nic nie płacisz a dowiesz się tego co Cię interesuje + w Unseen zdobędziesz jeszcze przysłowiowe szlify i doświadczenie a nie tylko suche fakty.

HammerSnake

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2011, 22:38:47 »
Cytuj
hmmm... to może każdy narzekający na jakość i poziom wiedzy w takich poradnikach sam przygotuje coś i wypuści?

"Na stronie  http://www.isktheguide.com/  jest do pobrania nowsza wersja 3.0 lite"

Przeglądałem to i jest rewelacyjne. Taki niezbędnik, by łatwiej zagłębić się w świat Eve i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania... Jednak zgodnie z polską nomenklaturą trzeba narzekać, zamiast pochwalać takie pomysły.

Co do płatnych produkcji - masz pieniądze i ochotę - kupujesz, nie - nie płacisz i nie masz. Proste jak konstrukcja cepa. Panowie - malkontenci, rozumiem, że od jutra zaczniecie przygotowywać te 400-500 stron. Oczywiście po przygotowaniu masy materiału, obrobieniu jej graficznie, merytorycznie i po stworzeniu spójnej całości (że sensownej to nawet nie śmiem wspominać) nie przejdzie wam nawet przez myśl, by po prostu tą pracę wycenić.

Trochę rzeczywiście alergicznie zareagowałem ,ale może to wynika kolego z tego ,że wychodzi parę takich shitow rocznie . Może rzeczywiście dla nowego gracza takiego zebranie całego eve- wiki ,złączenie w całość z jednym zdaniem własnego komentarza na każdą stronę + oprawą graficzna może być pomocne . Po prostu już tak mam .Wychodzę z założenia ,że jak ktoś pisze jakiś guide to na podstawie własnego doświadczenia z konkretami ,żeby inni gracze mieli łatwiej /byli bogatsi o wiedzę jaką dana osoba nabyła. A te poradniki to trochę tak jakbyś był inżynierem i by cię szef projektu zapytał jak coś tam działa ,a ty byś do niego pierdolił farmazony tak jakbyś rozmawiał z własną babcią która jest kompletnym laikiem w danej dziedzinie ,a nie z ekspertem.
Blubry i tyle . :P

NeX

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2011, 22:40:28 »
 ;D

  Centrala i UA vs Battleclinic i EON, to raczej nie są zwalczające się nawzajem mafijne gangi. Chyba nikomu z wymienionych nie jest potrzebny piedestał tych "naj" zajebistszych, którzy mówią na wyłączność jedyne słuszne prawdy.

Wszystko co jest dobrze wykonane komuś się przydaje. Zarówno doświadczenie z UA jak i instrukcja na pdfie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2011, 23:28:09 »
Battleclinik IMO powinnien mieć blokadę schodzącą dopiero po logowaniu sie udowadniającym że ktoś gra już co najmniej rok. Fity jakie czasem widzę np na centrala noobs na zasadzie:
- noobek - rozwalili mnie, co robie źle?
- ktoś z większym starzem - a pokaż jaki miałeś fit?
/etap tłumaczenia jak zapodać fit/
- noobek - fit
- weteran - JPKM skąd Ty to wziąłeś?!?!
- noobek - link do BC
to [...]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2011, 00:35:38 »
Battleclinik IMO powinnien mieć blokadę schodzącą dopiero po logowaniu sie udowadniającym że ktoś gra już co najmniej rok. Fity jakie czasem widzę np na centrala noobs na zasadzie:
- noobek - rozwalili mnie, co robie źle?
- ktoś z większym starzem - a pokaż jaki miałeś fit?
/etap tłumaczenia jak zapodać fit/
- noobek - fit
- weteran - JPKM skąd Ty to wziąłeś?!?!
- noobek - link do BC
to [...]

Sam bym tego lepiej nie ujął :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

NeX

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2011, 01:01:40 »
  To bardziej problem wybierania z Battleclinic fitów przez nieświadomych zasad jego działania czytelników.
  Kilka ostatnich na które właśnie na Centrali się powoływano, to były fity z oceną "zero", czyli kompletnie martwe i nikogo nie obchodzące wpisy z Battleclinic.

  Fakt nie ma tam zakazu pisania głupot, ale też jest działający system ocen, który przy bardzo dużej popularności portalu daje w miarę miarodajny wynik statystyczny zazwyczaj poparty jakimiś komentarzami za i przeciw. Ponadto fity się starzeją, a EVE zmienia. Nowi gracze często nie zdają sobie z tego sprawy i o nic nie pytają grzebiąc w starych topicach.

  W tym jest właśnie zaleta np Akademii, że można ich odesłać do ludzi, którzy już grają i zweryfikują poronione pomysły na grę. Fit wybrany na chybił trafił ze Scrapa, Bc, czy Centrali jest tak samo mało warty jak podpucha 14 dniowych specjalistów z Polisha.

Szkoda, że mało kto z szukających fitów na Bttleclinic korzysta z  ich importu w EVEMon (zakładkla "Ship Browser"). Można je szybko posortować po ocenach i datach uploadu. Różnica oceny +221 vs 0, czy -12 w nocie powinna dawać już jakieś podstawowe pojęcie o statku i jego fitowaniu. Potem porównać, to docelowym przeznaczeniem fitu i z najnowszymi wpisami. Mogą mieć niższe oceny skoro są nowe, ale wtedy wchodzi się na forum i czyta co ludzie konkretnie o nich piszą i do czego ich używają.

Tyle, że Battleclinic trzeba czytać, a to przecież "blubry", a UA to jakaś Centralowa fanaberia, więc lepiej wszystko pocichutku i samemu, bo może się nie wyda   ;D

Jest takie stare, ale zawsze aktualne unixowe porzekadło: RTFM
Nie będę tłumaczył, bo mnie X dopadnie  :P

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2011, 02:23:37 »
Co to za RTFM bo ja jak zwykle nie doinformowany ];) ?

Goomich

  • Gość
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2011, 03:14:25 »
Read this Fascinating Manual.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2011, 07:44:03 »
F ma raczej inne rozwinięcie >:D

Nex problem jest taki że w zasadzie każdy fit z oceną powyżej 30 na + nie wiedzieć czemu pochodzi z roku 2008 (z rzadka 2009) i jak słusznie zauważyłeś praktycznie nikt nie patrzy na datę upa tylko na ocenę. A delikatnie mówiąc zwłaszcza w pvp to co było dobre dwa lata temu teraz jest ekhem, ekhem (swoją drogą ja odkąd pamiętam to korzystam wlaśnie z eve mon do przegladania fitów, lepsze sortowanie, czytelność i nie czekam przy każdym ficie 5 minut aż mi sie te cholerne flashe załadują)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2011, 09:01:20 »
Dlatego n-ty raz będę reklamował SHC - z zastrzeżeniem, że trzeba żeby dowiedzieć się jak sfitować dany ship na PvP, trzeba przekopać się często przez 30-stronicowy wątek i prześledzić dyskusję, w której nie brak racjonalnych argumentów. W efekcie nie tylko dowiemy się jak fitują najlepsi, ale także jakie były racjonalne przesłanki stojące za tymi fitami.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2011, 09:10:30 »
Dlatego n-ty raz będę reklamował SHC - z zastrzeżeniem, że trzeba żeby dowiedzieć się jak sfitować dany ship na PvP, trzeba przekopać się często przez 30-stronicowy wątek i prześledzić dyskusję, w której nie brak racjonalnych argumentów. W efekcie nie tylko dowiemy się jak fitują najlepsi, ale także jakie były racjonalne przesłanki stojące za tymi fitami.
ta, tylko wzięcie cookie cuttera z SHC to może i najprostsza opcja, z tym, że trzeba jeszcze wiedzieć jak tym latać. Co z tego, że dowiemy się jak fituja najlepsi, skoro:
a) może nas nie być na to stać
b) możemy nie mieć pojęcia co z tym zrobić.

Przy czym zaznaczam, że w okresie aktywnej gry dyskusje o fitach na SHC czytałem dość namiętnie :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2011, 09:18:27 »
ta, tylko wzięcie cookie cuttera z SHC to może i najprostsza opcja

Cookie cutters (czyli "wzorce metra") występują tam dość rzadko. Raczej ma się wybór iluś fitów, które można dopasować do swojego zastosowania.

że trzeba jeszcze wiedzieć jak tym latać. Co z tego, że dowiemy się jak fituja najlepsi, skoro:
a) może nas nie być na to stać
b) możemy nie mieć pojęcia co z tym zrobić.

Użycia nikt nie nauczy, choć na SHC masz też dział "piloting in practice", gdzie ludzie naprawdę fajnie tłumaczą rzeczy. Kiedyś z fascynacją przeczytałem prawie pracę magisterską na temat "doktryny zastosowania blaster-battleshipa". :)

Polecam zwłaszcza wątki oznaczone jako "TMA" (Tell Me All About).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2011, 09:36:51 »
ja to wiem. Myślę tu raczej o nowych graczach, zaglądających na SHC, wchodzących w dział fitów pvp i biorących w ciemno ostatnio zapostowany fit, bo "najnowszy musi być najlepszy". SHC jest dobre, jak się lubi poczytać i pomyśleć, no i w ogóle gdy człowiek się chociaż trochę przejmuje grą. Niestety, wygląda na to, że większość ludzi korzystających z BC po prostu bierze gotowy fit, zakłada go na statek i wydokowuje bez żadnej refleksji.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: ISK The Guide - poradnik
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2011, 11:09:48 »
Panowie, Panowie i być może Panie. Jeśli ten wątek kogoś ma nauczyć to nie podawajcie skrótów ale czasem i pełne linki do stron.

SHC to http://www.scrapheap-challenge.com/

Pozdrawiam i życzę aby dyskusja dalej była tak zażarta ];)