Autor Wątek: [PVE] Armageddon Navy Issue  (Przeczytany 19291 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Morg

  • Gość
[PVE] Armageddon Navy Issue
« dnia: Styczeń 27, 2011, 13:44:26 »
Witam. Jako, że zaczynam klepać już misje lvl 3 moim Harbingerem w miarę dobrze trzeba się rozejrzeć za raciarką na lvl 4... Pierwszą moją myślą był Abbadon... ale szybko po próbie sfitowania czegokolwiek w EFT poddałem się (problemem były moje skille). Kolejny w kolejce był Apocalypse... niby ok ale tez troszkę dużo skili wymaga... i odstraszył mnie jego wygląd (tak jeszcze jestem na etapie kiedy latam statkiem a nie "kwadratem" i strzelam do statków a nie "krzyżyków" xD)... Na koniec przyszła pora na Armageddona (coś co na początku odrzuciłem... bo myślałem, że skoro tech 1 BS to najgorszy i tylko do "PvP") ale po przeczytaniu topicku w którym da rade stworzyć z niego w miarę dobrą raciarkę przy użyciu minimalnej ilości SP przekonałem się do tego statku ;] (wygląda może troszkę gorzej od Abbadona ale o niebo lepiej od Apoca;p), Potem zobaczyłem, że ten statek posiada swoją wersje frakcyjną posiadającą dużo lepsze parametry od wszystkich standardowych BSów... Cena tego shipa też nie jest wygórowana (400mln za kadłub jest do przełknięcia) chyba... Kolejnym ważnym atutem jest jego Drone Bay (175m3), w który można zmieścić pełny zestaw dron heavy + 2xlight (lub medium, nie wiem które wybiorę) co jest dla mnie jako byłego pilota Arbitratora niezwykłym bonusem (1,2mln SP w dronach). Niby wszystko łądnie wygląda fit w EFT też ładnie wyszedł... ale jest coś co nie daje mi spokoju... Nigdy nie widziałem takiego statku na wybierającego się na misję... (robiąc zadania lvl 1-2 dla MoW'u  na stacji gdzie jest agent lvl4 q 20 survivalence widziałem już chyba wszystkie możliwe misyjne shipy... oprócz Armageddon Navy Issue) czy ten ship z jakiegoś nieznanego mi powodu się nie nadaje? A może dlatego, że nie warto aż tak przepłacać (zwykłe Armageddony widziałem nawet często)?? Czy może mimo wszystko lepszy jest podstawowy Apocalypse?? Sam niewiem...

Jeżeli jednak okaże się, że Armageddon Navy Issue nadaje się jako raciarka dla młodego pilota (pomijając koszta) nadchodzi pytanie o FIT... i tu kilka kolejnych pytań:
1. Pylsy czy Beamy? Ja obstawiam za pulsami, oszczędniejsze w użyciu capa, szybciej strzelają... Ofc narazie tylko meta 4 (z biegiem czasu wymiana na T2)...
2. czy medium drony radzą sobie z frytkami/dronami podlatującymi pod działa i denerwującymi mnie E-WARem?? czy lepiej pozostać przy lightach ?
3. Czy przeboleje konfiguracje na HI-SLotach: 6xMega Puls, 1xsalvager, 1xtractor beam??? Taka wersja dla leniwych co nie lubią wracać na misje złomiarką... Z jednej strony strata 1 działa to aż 14% DPSu... ale biorąc pod uwagę posiadanie 5 heavy dron T2 myślę, że powinny one nadrobić utratę 1 działa... (a może się mylę i ładować 7 dział + modułek do zasięgu dronek i kupno Noctisa uznać za zło konieczne)?

Z niecierpliwością czekam na słowa krytyki od doświadczonych graczy.

Belm Starr

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:06:03 »
Nigdy nie latałem geddonem navy, więc mogę się mylić, ale:

Wywal heavy drony, wrzuć sentry. Z Curatorami II ten ship ma prawie 1000dps w zasięgu Scorch L. Mimo mniejszego 'papierowego' dpsu od Ogrów II, w praktyce zanim te ostatnie dolecą do celu, ten już zwykle nie istnieje.

Pulsy IMHO to lepszy wybor. 45 km na scorchach zasięgu powinno wystarczyć.

7x mega pulsy + tractor do ściągania dalekich puszek z jakimiś śmieciami niezbędnymi do zakończenia misji, potem powrót noctisem.

PS. Mogę ci sprzedać geddona navy za te 400 baniek z dowozem do dowolnej stacji w hisecu :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 14:17:49 wysłana przez Belm Starr »

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:13:58 »
[Armageddon Navy Issue, PvE - Pulse]
Large Armor Repairer
Damage Control
Mission Specific Hardener
Mission Specific Hardener
Mission Specific Hardener
 Heat Sink
 Heat Sink
 Heat Sink

Tracking Computer
Cap Recharger
Cap Recharger
Cap Recharger

Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Mega Pulse Laser II, Scorch L
Drone Link Augmentor I

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I

Curator II x5

Ciezkie drony jak sama nazwa wzkazuje sa wolne jak cholera i zanim cdoleca do celu to ci sie obiad przypali , Sentries is the way to go.

Zacznij od T2 i w miare mozliwosci portfela zmieniaj na Imperial Issue tylko TC powinno byc Shadow Serpentis docelowo.

Kombinacja Gank BS + Noctis jest najlepsza pozniej kup sobie Maraudera.


[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:32:27 »
Ten fitt który zapodał Star sprawdza się całkiem dobrze. I zastanów się czy aby na pewno chcesz ładować kase w navy issue skoro nie potrafisz sensownie sfittowac pozostałych bs'ów (chodzi o skille) bo istnieje wysokie prawdopodobieństwo że skonczysz salvagujac swój wrak. IMO najlepszym amarskim t1 bsem jest apoc tank podobny do gedona (raczej trzymasz sie na dystans) jednak pierd****ecie znacznie lepsze :D

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:41:39 »
A jak już chcesz coś pimp z amarskich to lepszy od navy geddona będzie apok navy. Latałem tym swego czasu, jest masakryczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:46:53 »
[Armageddon Navy Issue, New Setup 1]
Imperial Navy Heat Sink
Imperial Navy Heat Sink
Domination Tracking Enhancer
Armor EM Hardener II
Armor EM Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Imperial Navy Large Armor Repairer

Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Mega Pulse Laser II, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Pulse Laser II, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Pulse Laser II, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Pulse Laser II, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Pulse Laser II, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Pulse Laser II, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Pulse Laser II, Imperial Navy Multifrequency L
Heavy Nosferatu II

Large Capacitor Control Circuit II
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I


Hobgoblin II x5
Garde II x5

Dziala jak widzisz
Nawet nie waż się krzywdzić tego statku zabraniem mu działa i wstawieniem w to miejsce salvagera / tracktora
Drony - ja uważam że najlepiej na fregi używać lightów, inni powiedzą Ci że medy / heavy i tak też dadzą radę więc jak uważasz

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:04:50 »
Więc może się przykoleguję :P Mam pytanie do Ciebie Morg. Jeśli robisz misje dla Ministry of War, lub innej wojennej korporacji, to chętnie polatałbym z tobą na misje, żeby pomóc ubić raty. Nie chcę żadnej kasy i lotu, tylko szybko poprawić standing do danej korporacji i odblokować misje level 3. Ponoć latanie z kimś we flocie kto ma dobry standing do danego korpa, podnosi go szybciej, niż robienie misji samemu. Poprzednio robiłem misje dla carthum conglomerate, która ma agentów militarnych jak na lekarstwo.

Dla uściślenia:
Pod czas latania we flocie w teorii uczestniczą w misji wszystkie osoby należące do floty. A po jej zakończeniu akceptujący misję dostaje pytanie od Agenta, czy chce po równo rozdzielić kasę na wszystkich członków, czy wsiąść dla siebie. Wybierasz opcję dla siebie

latam harbingerem do PVE
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 16:14:51 wysłana przez Zgudi »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:14:33 »
Jeśli ma to komuś podnieść stand, nagrodę trzeba właśnie podzielić.

EDIT: wziąć, k...


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Zgudi

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:17:23 »
To w takim razie będę oddawał kasę na trade, no problem for me

Morg

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:47:13 »
dziękuję wszystkim za odpowiedzi czyli postanowione Armageddon Navy Issue będzie moją pierwsza poważna raciarką ;] (na razie na zestawie 7 dział +sentry drony, jak będzie szło bardzo dobrze to będę zabierał salvagera;])

a co do Pytania Zgudi to chwilowo nie robię już misji dla MoW (wbiłem standa na 7.0 czyli tak aby móc robić misje u najlepszego agenta lvl4) z powodu braku ciekawego agenta lvl 3 w okolicach rejonu w którym latam... Obecnie pomagam Ammar Navy xD lvl3 q19


Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:23:15 »
Kup se Bhaalgorna n_n

Starakopara

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:26:26 »
Kup se Bhaalgorna n_n

jak już go kupisz, to powiedz gdzie robisz misje, chętnie pomogę ;)

Morg

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2011, 17:51:55 »
Kup se Bhaalgorna n_n

a wiesz, że o tym myślałem ;p ale po 1 to ponad 900mln... (bez fitu), po 2 madurer lepszy, po 3 nie chce za bardzo kusić nikogo do dokonania misji samobujczej;p

do Dooma:

w proponowanym przez Ciebie ficie za dużo rzeczy do odnawiania capa (skile mam na 4lvl all) co byś proponował w medium sloty (2 wolne)??

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:26:18 »
Zostawiłbym cap rechargery (blood lubią capa kasować), ewentualnie zamiast jednego cap rechargera dałbym web ale frakcyjny (federation lub true sansha) lub traking computer, w obu wypadkach skuteczność na małe gówna które podlecą poniżej 20km wzrasta

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:37:01 »
Nie trzeba Bloodów. Sam się wtedy skasuje poniżej 4 minut przy skilach all 5.

Starakopara

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2011, 07:55:45 »
(...)nie chce za bardzo kusić nikogo do dokonania misji samobujczej;p(...)

oj tam, od razu samobójczej :P, ja tylko niosę pomoc :)

Zgudi

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2011, 07:27:47 »
Gram 2 i pół miesiąca i zamierzam się przenieść na ten statek, czy na moich skillach nada się on do robienia misji l4? Czy raczej szybko skończę jako pod?
Przez 2 misiące trenowałem skille do amarrskich bc-ków i potem bs-ów. Zaznaczam, ze obecnie w swoim harbim najtrudniejsze misje l3 robię z wielkim trudem, tzn. czasem trzeba odwarpować, żeby nie zginąć :P


Poruszę teraz myśl rozpoczetą przez MasaHuku, który twierdzi, że apoc jest lepszy od Armageddona Navy Issue w tym sensie, że ma znacznie leprze pierd.......cie. (chyba mam to rozumieć jako damage)
Cytuj
I zastanów się czy aby na pewno chcesz ładować kase w navy issue skoro nie potrafisz sensownie sfittowac pozostałych bs'ów (chodzi o skille) bo istnieje wysokie prawdopodobieństwo że skonczysz salvagujac swój wrak. IMO najlepszym amarskim t1 bsem jest apoc tank podobny do gedona (raczej trzymasz sie na dystans) jednak pierd****ecie znacznie lepsze
 
Jenak Aptu wskazuje w swoim tescie fitowania, że Armageddon Navy ma leprzy damage nawet od Abaddona. Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Aptu z wątku na stronie http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=9299.25:
Cytuj
Na szybko stworzyłem dwa pve fity na Armageddona Navy i Abaddona
Armageddon: http://img517.imageshack.us/i/armageddonnavyissueincu.jpg/
Abaddon: http://img534.imageshack.us/i/abaddonincursions.jpg/

EHP praktycznie takie samo, resy nieco większe na abaddonie. Nie wiem czy na incursiach można swobodnie używać dron, jeżeli tak to geddon dzięki możliwości użycia heavy dron ma większy dps, jeżeli nie to większy dps będzie miał abaddon. Capacitor na geddonie jest znacznie lepszy, z ab i webem może latać 6m31s, abaddon tylko 3m23s, bez ab geddon jest cap stable. Geddon jest zwinniejszy i szybszy. Na geddonie w wolny hislot można wsadzić rr, drone link, neuta albo salvager w zależności od potrzeb.

Na 200k ehp można zrobić i geddona i abaddona, wystarczy zamiast jednego heat sinka wsadzić  trzecią płytę 1600mm.

Tak więc oprócz ceny i nieco lepszych resów pozostałe przewagi abaddona są bardzo wątpliwe.

Skoro zdaniem kolegi Armageddon Navy Issue jest ogólnie lepszy od abaddona, pod względema damege także, to od apoca t1 chyba też, czyż nie? :) Może jednak się mylę

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 08:12:54 wysłana przez Zgudi »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2011, 08:19:21 »
Powiem tak, zobacz jaki dps ma gedon na zasięgu 30km+, a jaki ma apok. To że w walce na noże ubijesz szybciej nikoniecznie znaczy że do misji jest to opłacalne. Inaczej ludzie latali by megasami na blasterach, ale z jakiegoś powodu tego nie robią prawda?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2011, 08:22:21 »
Zainstaluj SiSi i sprawdź za 100 ISK jak będzie działał ten Navy statek.

JM

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2011, 10:24:23 »
Zgudi, wczoraj to tłumaczyłem jednemu koledze - co z tego że navy geddon ma niby większy dps i heavy drony jeśli:
1) musisz mieć uber skille żeby z tych dron sensownie skorzystać
2) zanim drony dolecą to cel powinien nie żyć

Sprawdziłem to na własnej skórze przesiadając się z geddona na apoka navy (geddon i geddon navy ten sam dps). Misje szły znacznie szybciej, nawet 2 razy szybciej. Zasięg się liczy.

Z tego też powodu tak szybko się miele misje rakietowymi shipami, bo jak wiesz ile salw wchodzi w dany okręt żeby padł to walisz z daleka i jeszcze zanim ostatnie rakiety dolecą ty już strzelasz w kogoś innego.

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2011, 12:38:49 »
Takie stanowcze oceny, że jeden statek jest lepszy od innego, bez podania okoliczności i fitu są moim zdaniem bezwartościowe. Bo po co mi na anomalce z kręgami apok z 70km optimala na scorchach, jeżeli ja ją robię tak, że kolejne spawny pojawiają sie <10km od mojego statku, wtedy liczy się dps i tank, a nie zasięg. Generalnie po co mi większy zasięg na na apoku jeżeli biję Sanshe które nie odlatują dalej niż 49km, a to jest akurat na geddona/abaddona z pulsami na scorchach.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2011, 12:45:17 »
sanshe orbitują najblizej bodajże 20k, apok na ten dystans ma optimal multifrecuncy bez zadnych ale, conflagów jak zakombinujesz, u gedona to już jest 1/3 falloff. No i on sie pyta o misje, gdzie bs te na które lasery są uber orbituja w 80% na przedziale 30-50km

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2011, 12:52:29 »
Geddon na pulsach t2 i scorch ma optimala okolo 40km, podczas gdy apok 56km. Jeśli chodzi o conflagi to geddon ma okolo 13km a apok 19km. Pewnie ze skilami na max ciutkę więcej.

Aaa i jeszcze jedno - jak walisz w coś z daleka to tracking ci wyrabia. Jak czekasz aż podleci blisko to zawsze masz mniejszy dps. Apok na zasięg po prostu popuje raty.

Zgudi

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 23, 2011, 14:16:43 »
To co więc polecacie do misji l4 najlepiej, Armageddon, Armageddona Navy, Apocalypse, Abaddon ??? ? Kryterium to najszybsze, najwygodniejsze i w miarę bezpieczne klepanie misji l4. Statek ma służyć tylko do zarabiania kasy na l4.
P.S Apoc Navy jest dobry ale trochę za drogi jak dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 14:27:05 wysłana przez Zgudi »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2011, 14:21:10 »
CNR ?  ;) :P
Albo inny Tengu  :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 23, 2011, 14:21:29 »
Cytat: Doom
sanshe orbitują najblizej bodajże 20k, apok na ten dystans ma optimal multifrecuncy bez zadnych ale, conflagów jak zakombinujesz, u gedona to już jest 1/3 falloff. No i on sie pyta o misje, gdzie bs te na które lasery są uber orbituja w 80% na przedziale 30-50km
Dlaczego na 20km chcesz stosować na geddonie multi, skoro można użyc gamma 19km, albo xray 23km? Pierwsze szkła maja większy dps niż multi na apoku, drugie nieco mniejszy.

Główna różnica między apokiem i geddonem, jest zasięg od którego stosujemy schorche. Tą odległością jest odległość na którą strzelają szkła xray, bo następne szkła w kolejności czyli ultraviolet maja już mniejszy dps niż schorche. Dla apoka jest to 31km, dla geddona 23km.

Przyznaje jednak, że dla osoby która dopiero zaczyna i nie ma dobrych skilli i do tego chce co nieco oszczędzić na szkłach, apok będzie lepszym rozwiązaniem. Geddon niestety lubi schorche i na nich pokazuje na co go stać, ale scorche palą się znacznie szybciej niż frakcyjne t1 i do tego sam geddon strzela szybciej niż apok.

Cytat: Nitefish
Geddon na pulsach t2 i scorch ma optimala okolo 40km, podczas gdy apok 56km. Jeśli chodzi o conflagi to geddon ma okolo 13km a apok 19km. Pewnie ze skilami na max ciutkę więcej.
Tymi skillami które trzeba mieć na maks jest dokładnie jeden skill, a nazywa się sharpshooter.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2011, 14:26:49 »
To co więc polecacie do misji l4 najlepiej, Armageddon, Armageddona Navy, Apocalypse, Abaddon ??? ? Kryterium to najszybsze, najwygodniejsze i w miarę bezpieczne klepanie misji l4. Statek ma służyć tylko do zarabiania kasy na l4.
P.S Apoc Navy dobry troche za drogi jak dla mnie.
Apok jak nie stać cie na navy wersje. Zresztą i tak radziłbym uczyć sie latać bs'em na apoku żeby nie było problemów z navy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2011, 14:30:02 »
Cytuj
Przyznaje jednak, że dla osoby która dopiero zaczyna i nie ma dobrych skilli i do tego chce co nieco oszczędzić na szkłach
Skoro chcę kupic geddona navy to więcej zestawów szkieł navy nie zrobi mi róznicy :P 400k za szkiełoko to nie kosmos, różnicę robi mi geddon navy 300m i apoc navy 500m, to duża róznica :P

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2011, 14:32:39 »
To co więc polecacie do misji l4 najlepiej, Armageddon, Armageddona Navy, Apocalypse, Abaddon ??? ? Kryterium to najszybsze, najwygodniejsze i w miarę bezpieczne klepanie misji l4. Statek ma służyć tylko do zarabiania kasy na l4.
P.S Apoc Navy dobry troche za drogi jak dla mnie.
Doom udziela kategorycznych odpowiedzi, to ja poradzę ci abyś spróbował i apoca i abaddona. Jedni po prostu wolą większy zasięg i ci wybierają apoka inni pakują się w chmarę krzyżyków i tym potrzebny jest tank abaddona. Standardowy geddon moim zdaniem jest świetny na paskach, ale na misjach już nie bardzo się sprawdza.

Zgudi

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2011, 14:35:20 »
A czy apoc nie ma dron? Włożyłem kupę skilli w drony t2, latam z hammerhead t2, przygotowujac je przez ponad 2 tygodnie pod gedona :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2011, 14:37:27 »
Skoro chcę kupic geddona navy to więcej zestawów szkieł navy nie zrobi mi róznicy :P 400k za szkiełoko to nie kosmos, różnicę robi mi geddon navy 300m i apoc navy 500m, to duża róznica :P
Szkła t2 topia sie piorunem i sa chyba drozsze niz frakcyjne
Doom udziela kategorycznych odpowiedzi, to ja poradzę ci abyś spróbował i apoca i abaddona. Jedni po prostu wolą większy zasięg i ci wybierają apoka inni pakują się w chmarę krzyżyków i tym potrzebny jest tank abaddona. Standardowy geddon moim zdaniem jest świetny na paskach, ale na misjach już nie bardzo się sprawdza.
Nie byla to kategoryczna odpowiedź. Po prostu moje doswiadcczenia wskazują ze apok to -> warp na drabinke -> wskok -> silnik stop -> namierzać i strzelac, a i gedon i abadon musza czasem ganiać.
Druga sprawa to to że zarówno gedon jak i apok sa o zgrozo wymagajace skilowo. Gedon w fitowaniu, abadon przedewszystkim w energetyce i przy co zabawniejszych fitach rownież w fitowaniu (a i tak pokazuje co to znaczy jego siła jak jest amarr bs na 5 :P )
A czy apoc nie ma dron? Włożyłem kupę skilli w drony t2, latam z hammerhead t2, przygotowujac je przez 2-3 tygodnie pod gedona :P
Kazdy BS ma minimum 75m3 i tyle bandwicha*

* wyjatek to caldaryjska pomyłka koncepcyjna o nazwie rokh

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2011, 14:50:45 »
Tak więc uściślajac, dla młodego gracza mającego trochę groszy przy duszy, skillującego bs-y polecacie przede wszystkim Apocalipsa.

Jaki więc fit proponujecie na ten statek? Może być wszystko t2, oprócz samych dział :-\, bo to jeszcze kwestia najbliższych miesięcy. Fakt, nie lubię cegłą ganiać za wrogiem. :) Z czasem przesiądę się na tego apocalipse navy, ale mam nadzieję, że ten zwykły poradzi sobie z misjami l4.

Gdyby abaddon lub geddon navy robił to lepiej, to wziął bym oczywiście tamte.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 14:56:52 wysłana przez Zgudi »

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2011, 15:03:15 »
Zgudi, jak napisałem - latałem geddonem bo mi się strasznie podobał ale jak się przesiadłem na apoka to różnica była bardzo duża. Mówię tu o różnicy w szybkości zabijania.

Latałem apokiem navy, działka t1 meta 4 z navi szkłami, dronki miałem mediumowe t2. Szkiełek kilka zestawów do zmiany. To mi się sprawdzało najlepiej jako amarrowi.

Abaddon - jak napisał Mando - musisz mieć uber skille w capie, w geddona  za to ciężej zmieścić sprzęt.

Reasumując jak masz kasę to polecam Ci apoka navy. Z frakcyjnych modułów opyla się wrzucić tylko repkę (ja miałem hardy bo wtedy nie miałem t2). Frakcyjne heat sinki zwiększą ci nieco dps ale z tego co pamiętam nie było to jakieś nie wiadomo co przy moich ówczesnych skillach. Lepiej już impy do damage laserów.

Miałem dokładnie takiego apoka:

[Apocalypse Navy Issue, Zaczarowany Ogórek]
Imperial Navy Large Armor Repairer
Armor EM Hardener II
Armor EM Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Heat Sink II
Heat Sink II
Heat Sink II

LiF Fueled I Booster Rockets
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L
Mega Modulated Pulse Energy Beam I, Imperial Navy Multifrequency L

Large Auxiliary Nano Pump I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I

Hammerhead II x5

hardy i drony pod misje, kilka kompletów szkiełek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2011, 15:07:54 »
Cytuj
Jaki więc fit proponujecie na ten statek? Może być wszystko t2, oprócz samych dział
http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=5814.msg150112#msg150112
bez dział t2 nie wymaga okablowania, przy t2 dzialach +3 cpu / -3 cpu z wierzyczek, skrypt w komputerze w zalezności od potrzeb na zasięg lub traking

Nite to temat o gedonie jest kufa

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: [PVE] Armageddon Navy Issue
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2011, 16:06:06 »
Jeżeli poważnie myślisz o robieniu misji to każdy statek jest tylko szczeblem w drabince do maraudera.
W przypadku Amarr prawidłowa droga to Harbinger - Abaddon - Paladin.