Eve Online > Incursions

Nowe Planetary Interaction

(1/5) > >>

Sir Falo:
Tak się zastanawiałem nad Waszymi wrażeniami ze zmian wprowadzonych do PI.

Póki co po kilku dniach zabawy mam wrażenia... średniawe.
Wcześniej było dużo durnego klikania, ale można było ustawić procesy w dość zbalansowany sposób.

W tej chwili nie ma tak dużo klikania w każdy extractor, ale:
1) co każde kopanie trzeba przemieścić przynajmniej jeden extractor
2) złoża są zużywalne, ale oczywiście się "respawnują"
3) scan terenu jest znacznie mniej wyznacznikiem gdzie będzie większe wydobycie (ustawienie głowic koparki na czerwonych/białych polach nie gwarantuje maksymalnego wydobycia)
4) .... ogólnie mniej się wydobywa, czyli mniejszy zysk...

Wasze wrażenie?

magni:
mam totalnie odmienne wrazenia, jest duzo lepiej niz bylo
co do punktow ktore wymieniles:

ad1: niby dlaczego? nie widze powodu zeby przemieszczac cokolwiek jak juz sie raz ustawilo dobrze
ad2: a w czym to przeszkadza?
ad3: nie gwaratuje bo jak ustawisz kilka ekstraktorow na malym obszarze tak ze ich zasiegi sie pokrywaja to dostajesz penalty do wydobycia, im bardziej sie pokrywaja tym wieksze penalty - calkiem logicznie moim zdaniem, trzeba troche pokombinowac aby ustawic ekstraktory optymalnie i wcale nie trzeba uzywac wszystkich mozliwych do ustawienia
ad4: wprost przeciwnie, jak dobrze ustawisz ekstraktory to sie wiecej wydobywa

ja mam tylko jeden zonk: na jednej planecie esktratory maja cykl 1h a na innej 2h, nie wiem od czego to zalezy ani czy mozna to jakos przestawic? moze ktos sie orientuje?


Sir Falo:
ad1: nie wiem czy sprawdzałeś, ale po przestawieniu przynajmniej jednej głowicy, wartości TOTAL mogą być większe
ad2: Mi to przeszkadza po prostu w odpowiednim ustawieniu kopaczek vs procesorów - nigdy tego nie umiem teraz zbalansować
ad3: No i tutaj jest ciekawe - jak patrzę na indeksy każdej z głowic to wynika, iż warto ustawić tam, gdzie jest najwięcej. Ale ma się to nijak do wartości TOTAL czy PER HOUR wydobycia. Z tego też względu wychodzą w zasadzie wszystkie moje wątpliwości w tym temacie. Raz w danym miejscu jest na czerwono, później już jest teren "zielony", czyli dużo wykopane z tego rejonu.

Generalnie używając tych samych planet, w tych samych miejscach, jak wcześniej miałem obłożenie procesorów takie, by akurat pasowało (cykle 5h, zmieniane średnio co 7h), to teraz nawet po zmniejszeniu ich ilości, dalej się nudzą.
W zasadzie, nie wiem co wazniejsze, ale wydaje mi się, że TOTAL jest wartością wyjściową, która można uznać za wyznacznik tego ile się wykopie. Chyba, że jest to wartość, hmm.. z tyłu pleców i trzeba się tylko sugerować RAW OUTPUT QUALITY INDEX, czyli "po staremu".

matka:
Od kiedy wprowadzili ten planetary interaction? dla kogo profesja?

[BCPM] Moon Rabit:
Dla każdego nawet ja mam planete w low- secu :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej