Autor Wątek: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości  (Przeczytany 7639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szomik

  • Gość
Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« dnia: Styczeń 21, 2011, 12:26:29 »
Problem w tym że tylko na jednej rozdzielczości mogę grać (1920:1080) pozostałe dostępne nie generują obrazu na całym ekranie (po prawej i lewej stronie są czarne pola). Przeszkadza mi to gdyż obecna rozdzielczość jest za duża, znaczy się wszystkie elementy gry są za małe, trzeba wytężać wzrok by się wczytać. Zależy mi na włączeniu 1280:720, miał ktoś już taki problem? Jest w tej grze możliwość wymuszenia rozdzielczości? Obecnie pracuje na Asusie G73JW z nvidią 460GTX, i reszta gier starych czy nowych obsługuje 1280:720.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:31:52 »
Z ciekawości pytam. Czy czasem nie najbardziej optymalna przy 1280 jest 1024? Czyli nie powinieneś czasem mieć 1280x1024 a nie jak piszesz 1280x720

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:35:53 »
Z ciekawości pytam. Czy czasem nie najbardziej optymalna przy 1280 jest 1024? Czyli nie powinieneś czasem mieć 1280x1024 a nie jak piszesz 1280x720
panoramiczny monitor...

Szomik

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:40:38 »
Normalnie tak to 1024:768 stary standard dla ekranów 4:3. Ja mam teraz matrycę hd 16:9, i nawet jak gra mi "dopasuje" rozdzielczość 4:3 (1280:1024, 1024:768) to obraz będzie spłaszczony. Dla tego mam do wyboru tylko 1980:1080 lub 1280:720 bardzo rzadko są dostępne pośrednie rozdzielczości 16:9, ale mi wystarczy jak będzie działała ta jedna mniejsza (1280:720)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:43:42 »
Już rozumiem co nie oznacza, że sam bym chciał przy takiej rozdziałce siedzieć. Wydaje się ni wygodna.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:00:38 »
A gdybyś grał w oknie?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:01:34 »
Obstawiam brak dedykowanych sterowników monitora.
Ale tak jak mówi Ire, przy graniu na fullscreen mniejsza rozdzielczość mija się z celem...
Przedwieczny.

Szomik

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:02:49 »
Cytuj
trzeba bylo pomyslec przed kupnem monitora. zakladam ze to lcd, mozesz zmienic rozdzielczosc ekranu ale kazda oprocz natywnej monitora bedzie interpolowana, nie bez szkody dla jakosc obrazu. ale bedziesz mial ja przy fullscreenie.
upewnij sdie jeszcze czy masz sterowniki - i karty i monitora.
Nie miałem za dużego wyboru co do monitora G73JW to laptop Asusa, mogłem ewentualnie wybrać matrycę 3D ale uważam że to za młoda technologia i jeszcze za droga, stery do karty i reszty sprzętu są aktualne, każdy update mam w dniu premiery, zaznaczam że problem jest tylko w eve inne gry mają mniejszą rozdzielczość. Pamiętam że w starszych grach można było zmodyfikować config.ini, ale w eve nie znalazłem tego pliku.

Cytuj
Obstawiam brak dedykowanych sterowników monitora.
Ale tak jak mówi Ire, przy graniu na fullscreen mniejsza rozdzielczość mija się z celem...
Nie wiem to nie pierwszy mój laptop z matrycą 16:9, może to odczucie subiektywne ale gry lepiej wyglądają na 1280:720 dlatego iż programiści za punkt odniesienia, rozmieszczenia obiektów na ekranie biorą 1024:768, im większa rozdzielczość od tej tym mniejszy obraz i inny układ graficzny gry, no chyba że gra się na 50'' tv, wtedy może być i 1600:1024 czy fullhd...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 13:10:39 wysłana przez Szomik »

silvia

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:09:28 »
Musisz wejsc w opcje monitora. Tam bedziesz mial opcje o to "co ma robic" z obrazem przesylanym do niego.

Sam nie wiem czy ty mowisz, ze masz tylko dwie rozdzielczosci dostepne w eve, czy to, iz tylko dwie ci dzialaja poprawnie.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:19:05 »
btw. evka spokojnie obsługuje różne dziwne rozdzielczości. Podejrzewam, że wina leży po stronach sterów ASUSa do nvidii, bo AFAIK nie ma czegoś takiego jak "dedykowane stery do monitora", zwłaszcza w laptopie. Przynajmniej ja się nigdy z niczym podobnym nie spotkałem. Jedyne co zwykle można dograć to profile kolorów, aby zbliżyć te wyświetlane do drukowanych i oficjalnych palet w rodzaju PANTONE  :)

Szomik

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:24:04 »
Cytuj
btw. evka spokojnie obsługuje różne dziwne rozdzielczości. Podejrzewam, że wina leży po stronach sterów ASUSa do nvidii, bo AFAIK nie ma czegoś takiego jak "dedykowane stery do monitora", zwłaszcza w laptopie. Przynajmniej ja się nigdy z niczym podobnym nie spotkałem. Jedyne co zwykle można dograć to profile kolorów, aby zbliżyć te wyświetlane do drukowanych i oficjalnych palet w rodzaju PANTONE
Dobra dzięki, odinstaluje stery i ściągnę tym razem bezpośrednio od nvidi, a nie przez asusa, może podziała, jakby co to też nic wielkiego się nie stanie kupie sobie co najwyżej okulary :P Grać się da ale jest to męczące.

loobek

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:28:07 »
Ściągnij dobre stery a w panelu NVidi dodaj sobie niestandardową rozdziałke jak ci pasuje, restart kompa i w evece do wyboru będziesz miał dodaną rozdziałke
Panel img
http://img143.imageshack.us/i/rozz.png/

Szomik

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:56:05 »
Jestem już po zmianie sterów, niestety nie podziałało...

Cytuj
Ściągnij dobre stery a w panelu NVidi dodaj sobie niestandardową rozdziałke jak ci pasuje, restart kompa i w evece do wyboru będziesz miał dodaną rozdziałke
Panel img
http://img143.imageshack.us/i/rozz.png/
Nie ma takiej potrzeby ta rozdzielczość (1280:720) jest standardowa, na 10 standardowych rozdzielczości dostępnych dla mojego laptopa eve obsługuje 8, nie ma tylko 800:600(ta mi akurat na guzik potrzebna) oraz nie ma 1280:720 a na tej właśnie mi się najlepiej gra. Gdyby była tak możliwość dodania rozdzielczości w silniku eve to by było gucio. Do systemu nie mam po co dodawać rozdzielczości która już istnieje. Dobra pomińmy to będę sobie grał jak do tej pory. Dla mnie temat zamknięty można usunąć lub zostawić może ktoś będzie miał podobny problem. Dzięki wszystkim za zainteresowanie...

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:05:57 »
Spróbuj napisać petycję w dziale "Technical Support"

Mysiia

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:32:34 »
Od ostatniego dodatku jest cos takiego jak skalowalność,  i każda rozdzielczość możesz uzyskać ja gram na 1218:814 , wystarczy eve ustawić w oknie i myszka rozciągasz sobie jak chcesz rozdzielczość , nie wiem czy potem alt enter wejdzie ci w tryb pełnoekranowy to co ustawiłeś

Szomik

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:51:50 »
Nie, niestety to też nie działa. Jakby to wam wytłumaczyć...  mam dwa prostokąty większy i mniejszy o tych samych proporcjach (16:9). Normalnie w innych grach gdy ustawię 1280:720 na fullscran (1920:1080), to po prostu powiększa obraz bez zmiany skalowania. Nie wiem dlaczego eve nie chce obsługiwać tej drugiej rozdzielczości 16:9. Nie jest to żadna nowość panoramiczne ekrany są już od dawna. Dlatego myślałem że może u mnie w opcjach eve coś namieszane jest. Ale dzięki jak co będe testował inne pomysły, ale jak już wspomniałem nie jest to wielka konieczność.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2011, 15:41:05 »
dodam, że evka nie ma problemu z działaniem na moich lapkach na 1440x900 oraz 1280x800. Serio, spróbuj założyć petycję.

loobek

  • Gość
Odp: Brak wszystkich wariantów rozdzielczości
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2011, 19:23:31 »
Tak jak przedmówca powiedział machnij petycje do tech support, bo to aż dziwne że w normalnych ustawieniach pulpitu rozdziałka jest a w ustawieniach gry jej nie ma. Dodawałem różne dziwolągi i te dodane były na liście oraz wyświetlało je bez problemu.