Ankieta

Liga PvP

Tak, z chcecia wzialbym udzial
21 (32.3%)
Nie, dziekuje
28 (43.1%)
Nie, bo to mistyczny organizuje
16 (24.6%)

Głosów w sumie: 39

Głosowanie skończone: Styczeń 19, 2011, 17:05:49

Autor Wątek: Liga PVP Polskiego Community  (Przeczytany 8101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

silvia

  • Gość
Liga PVP Polskiego Community
« dnia: Styczeń 12, 2011, 01:03:29 »
Witam

Ostatnio mialem pomysl zalozenia ligi pvp (zeby nie bylo, mialem ten pomysl od dluzszego czasu).
Byly by oczywiscie jakies nagrody itp.

Pomysl jest taki, iz wygladalo by to jak jaka-kolwiek liga pilkarska - kazdy z kazdym po dwie rozgrywki.

Pierwszego pytanie to ile osob by zechcialo wziasc udzial?

Nastepnie to jaka klasa statkow.
Najbardziej sie zastanawialem nad battlecruiser. Sa najbardziej zbalansowane jesli je porownac do innych klas (takich jak cruiser czy battleship), a i wiele osob nimi lata.

Wiec jak, byli by chetni?

Liga prawdopodobnie by startowala w okresie wakacyjnych, liczyl bym na partycypacje okolo 100 osob.

@administracja - prosil bym o dodanie ankiety - "Tak, z checia wzialbym udzial" / "Nie, dziekuje" / "Nie, bo to mistyczny organizuje".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 17:58:57 wysłana przez mystiq »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2011, 17:06:21 »
@administracja - prosil bym o dodanie ankiety
Proszę.
Przedwieczny.

Crux

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2011, 20:32:18 »
Więcej szczegółów:
1. Solo czy w gangach?
2. Sisi czy Tq?
3. Nagroda?
4. Kategorie wagowe ;) (w sensie ilość sp czy staż w grze)?
Pozostałe pytania zadam jak wymyślę.

silvia

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2011, 23:28:57 »
Solo. Opcja turnieju w druznynach (trojki lub piatki) tez jest, lecz do tego potrzeba by wiecej osob, czego polskie community, starannie NIE-gwarantuje.

TQ oczywiscie

Glowna - 5bil+, potem drugie i trzecie miejsce. Dodatkowo nagrowa ~500mil za najlepszy filmik z turnieju (glosowanie na e-o forum) i 250mil dla kazdej osoby z dwoch najlepiej wygladajacych walk.

Brak

Sam sie jeszcze zastanawiam nad sposobem rozgrywki...
Liga wymagala by systematycznosci, a z tym bedzie ciezko, pamietajac iz wiele osob przestalo by brac udzial widzac, iz sa nisko w rankingu.

Mozliwe, iz turniej odbyl by sie w systemie "KO", co umozliwilo by organizacje turnieju w przypadku mniejszej ilosci osob. Nagrody byly by wtedy dostosowane odpowiednio do ilosc osob. Ew. "KO" z dwoma walkami (walczysz z ta sama osoba dwa razy - wygrany awansuje do nastepnej tury).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 23:46:05 wysłana przez mystiq »

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2011, 08:42:39 »
A piłka nożna jest ciekawa?   :P
Przecież nikt Cię nie zmusza.
A dla wielu osób nagroda finansowa jest pożądana.

Kwestia ile będzie meczy, aby się nie okazało że zawodnik wyda na statki 6bil zanim dotrwa do finałów  ;D

JM

Ezachiel

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2011, 10:39:58 »
Dwie sprawy :

@M
1. Skąd weźmiesz środki na finansowanie nagród ?

@ Idea
2. Problem z aliance tournament organizowanym a tym proponowanym przez M jest taki, że AT jest zabawą elitarną, są kwalifikacje, GM mają narzędzia do sprawdzenia używanych statków itd. Polacy nie wezmą w tym udziału pewnie dlatego, bo :
- nie jest to zabawa elitarna
- można przegrać
- będą na to patrzeć inni, będą komentarze etc. Trzeba mieć jak to "ktoś" mówił "Balls Of Steel" i honor by wskoczyć na ustawioną walkę 1v1 i dać się zbić nie uciekając oraz szanując zasady. M wie o tym, ja też wiem o tym. Bądź co bądź stoczyliśmy pojedynek honorowy z wyborem broni przed walką.

 Co nie zmienia faktu że głosowałem na Nie nr 3.

silvia

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2011, 10:48:32 »
Dwie sprawy :

@M
1. Skąd weźmiesz środki na finansowanie nagród ?

@ Idea
2. Problem z aliance tournament organizowanym a tym proponowanym przez M jest taki, że AT jest zabawą elitarną, są kwalifikacje, GM mają narzędzia do sprawdzenia używanych statków itd. Polacy nie wezmą w tym udziału pewnie dlatego, bo :
- nie jest to zabawa elitarna
- można przegrać
- będą na to patrzeć inni, będą komentarze etc. Trzeba mieć jak to "ktoś" mówił "Balls Of Steel" i honor by wskoczyć na ustawioną walkę 1v1 i dać się zbić nie uciekając oraz szanując zasady. M wie o tym, ja też wiem o tym. Bądź co bądź stoczyliśmy pojedynek honorowy z wyborem broni przed walką.

 Co nie zmienia faktu że głosowałem na Nie nr 3.

1. Z walleta :)
2. a) Sprawdzic statek nie jest problem - walki beda ustawione i bedzie widac kto przylecial w bc'ku, a kto nie.
2. b) Co powiesz na rewanz? Ostatnio alto mnie wyzwal na pojedynek... i bylo na tyle :(
2. c) Powiem ci, iz znajdzie sie wiele osob, ktore beda chcialy wziasc udzial (przynajmniej mam taka nadzieje  ;)  ), chocby dla nagrody, lub wlasnie dla faktu, iz inni beda patrzec i komentowac.
Turniej aliansow jest taki popularny z powodu dwoch aspektow - 1. przyglada i komentuje go cale eve = slawa 2. duza wygrana.

@Sokole - jesli ccp zorganizowalo by turniej 1vs1 z np. nagroda 100b, gdzie mialbys stoczyc 100-200 walk, to i tak by znalazlo sie wielu chetnych...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 10:58:47 wysłana przez Xarthias »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:04:05 »
Heh, ciekaw jestem ile z tych głosów na "nie" byłoby głosami na "tak" gdyby pomysłodawcą był ktoś inny... Np. ja :P

Imo pomysł jest fajny (mimo, że nawet jeśli dojdzie do skutku, to ja raczej udziału brał nie będę i tak też zagłosowałem - nie mam po prostu czasu). Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że każda liga/turniej to twór sztuczny i nie mający przeniesienia na "prawdziwe pvp". Moim zdaniem byłaby to fajna impreza integrująca community (po zbanowaniu malkontentów :P), miejsce do podyskutowania o fitach/taktykach itp. I jestem pewien, że nawet ci "hardkorowi pr0 prawdziwi" pvperzy czegoś nowego mogliby się nauczyć, mimo tych "sztucznych" warunków.
Podkreślę jeszcze raz - ja jestem jak najbardziej za tą inicjatywą i jeśli dojdzie do skutku służę pomocą organizacyjną (choć bardziej OoG niż in).
Przedwieczny.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:11:37 »
A ja myśle że ludzie poprostu jajek nie mają, poprostu boją się przegrać. I wtedy wyjdzie że nie są tacy UBER-PR0 Peweperami, tyle z mojej strony  ;)

@mystiq - organizuj, organizuj, duzo osob pewno nawet dla funu bedzie chcialo wziasc udzial
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:25:33 »
A ja myśle że ludzie poprostu jajek nie mają, poprostu boją się przegrać. I wtedy wyjdzie że nie są tacy UBER-PR0 Peweperami, tyle z mojej strony  ;)
Jak nie ? A PODy to co  ;) :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

kamel

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2011, 15:07:00 »


Nastepnie to jaka klasa statkow.
Najbardziej sie zastanawialem nad battlecruiser. Sa najbardziej zbalansowane jesli je porownac do innych klas (takich jak cruiser czy battleship), a i wiele osob nimi lata.






Nie mam pojęcia w jaki sposób  drake jest zbalansowany w stosunku do innych bc`kow ??

Kara Mon

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2011, 15:19:11 »
Jest tak zbalansowany ze jak wyrwie jama to i tak gowno zrobi  :D


Jesli turniej nie ebdzei jakos sztucznie ograniczal fitowania jak pare dni/tygodni temu sugerowany urodzinowy turniej covenu to czemu nie , no i poza high sekiem trzeba byz robic. I co wazniejsze co zrobic z ewentualnymi goscmi? duza grupa ludzi w  jednym miejscu oznacza ze predzej czy pozniej przyleci blob ewentualnie jakies wariaty rzuca nyxy  :P

Ezachiel

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2011, 15:56:57 »
Trzeba poprosić CCP o wsparcie.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:40:41 »
Ta wsparcie, ale to trzeba przez najomosci udezac gdzies wysoko bo "podstawowi" gm-i albo bredza jak poyluczeni, czesc nie zna nawet mechaniki gry a czesc ma wszystko w nosie , a czesc robi copy+paste "nie zgadzam sie, nie pozwalam"  :D

Ezachiel

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:52:11 »
Przecież tym nie zajmują się GM ...
Interstellar Correspondents [IC]
is a group of players who dedicate their time and energy to ISD to bring a wealth of news to the universe of EVE, surrounding anything and everything to do with player-driven events. From fleet battles through racing leagues to alliance tournaments, we aim to bring a broad spectrum of news coverage straight to your screen. Our reporters find stories, research them, interview relevant parties and produce the player news that can be found in the Player News Center, on the login screen and in-game. In more general terms, it is IC’s goal to become the source of player-driven news within the universe of EVE and a news organization that stands out from that which exists in any other MMORPG, past, present and future.

Support Team and Resources [STAR]
s the branch of the volunteer program that helps with player support. We specialize in helping players, new and old with any questions or problems they may have. One of our duties is to personally greet new players, giving them a good start in the game as well as welcoming them to the Eve universe. We also maintain a presence in the help channels providing moderation, support and answering questions where required. Our work can be challenging but is also extremely rewarding.


F-YU

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:49:47 »
Cytuj
PvP jest jak prawdziwa wojna - zaczyna się od intelu na poziomie strategicznym.
No właśnie - PvP w Eve nie jest sportem, tylko wojną. Przeciwnik ma zostać w błocie z odciskiem mojego buta na twarzy.

zacznij siorbać browar albo winko na romach
to tajemnica najlepszych wojowników... trzeba być zwyczajnie nafaszerowanym.
najlepszy był by turniej indyków i t1 koparek - ekipy po kilka osób.
były by jaja, było by śmiesznie.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 20:09:33 wysłana przez solo »

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2011, 20:20:21 »
solo siedzisz w mojej glowie :D
wlasnie mysle od jakiegos czasu o takim turnieju...bo liga to zbyt dlugie zawracanie dupy dear Mistq
zorganizujcie taki turniej, tylko bez jakiegos ograniczania itp ...kopary i indyki rules :D
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Trzmielu

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2011, 21:29:10 »
Ode mnie plus za pomysł i chęci.  :) Jeśli ogarniesz organizacje, to pewnie wystartuje.

uliczny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mjr Demendon
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Brak
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2011, 00:53:40 »
Ja tez bylbym za na tak jesli by czas pozwolil nawet bym sprobowal  ::)
Turniej  - liga raczej nie 
A najlepiej by bylo by byly 3 systemy kolo siebie w 1-szym jeden ktory ma walczyc , 2-gi arena , 3-ci rywal pierwszego
I kazdy walczy tym czym chce niewiedzac w sumie jaki statek wybierze rywal ( no moze teoretycznie :) ) ale cos pod to
chcesz walczyc freja walcz freja chcesz bsem walcz bsem
tzw ruski system pucharowy do 2 przegranych
[M]: Podaj piwo kobieto
[K]: a może użył byś magicznego słowa
[M]: czary mary podaj browary

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2011, 10:05:25 »
[admin]Ekhem, flejm trochę gdzie indziej. Chcecie podyskutować o tym, co to jest "prawdziwe pvp" or smthing to sobie załóżcie temat, a tu proszę wypowiadać się tylko na temat proponowanej Ligi czy też Turnieju.[/admin]

Zamykam na chwilę wątek żeby zrobić porządek.
Przedwieczny.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2011, 14:51:24 »
Nie dziekuje zasady to zuo..  >:D

silvia

  • Gość
Odp: Liga PVP Polskiego Community
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2011, 22:39:48 »
Ale straszne zasady... "musicie przyleciec w bckach". Na roamy tez nie latasz jak mowiac, iz masz wziasc cos na shield lub bc'ka?