Autor Wątek: Ban po uzyciu VPNa  (Przeczytany 13253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 24, 2011, 12:16:59 »
Jeszcze petycja nie zamknięta, walczę o zwrot SP :P

silvia

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 24, 2011, 12:51:22 »
Jeszcze petycja nie zamknięta, walczę o zwrot SP :P

Odpusc sobie... nie ciagnij paly. Powinienes sie cieszyc, iz ci bana zdjeli.

Starakopara

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 24, 2011, 14:35:57 »
Jeszcze petycja nie zamknięta, walczę o zwrot SP :P

trzymam kciuki  ;)

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:53:32 »
Jeszcze petycja nie zamknięta, walczę o zwrot SP :P
Moj angielski jest delikatnie mowiac kulawy, ale czy to "We also added the days you've lost due the ban" nie znaczy przypadkiem, ze dostales tyle darmowych dni ile czasu miales zbanowane konto?
Bo jak tak to walka o utracone SP jest troche nie ten teges bo walczysz o cos za co juz dostales rekompensate
IMO wiec walka o 'utracone' SP jest bez sensu, ale i tak zycze powodzenia  ;)
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:56:06 »
No jak nie teges ? Zaplanowałem sobie ze pod koniec stycznia wsiadam w cariera (thanatosa) i tengu a tu dupa 11 dni brakuje bo tyle bana miałem.

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 25, 2011, 08:44:47 »
Wyobraz sobie sytuacje, ze skasowales komus w wypadku samochod. Dales temu komus kase na taki sam, ktora ten ktos wzial, a pare dni pozniej czlowiek przylazi do Ciebie mowiac zebys mu naprawil stare auto bo chce nim jezdzic
Uznalbys ze to w porzadku?

W przypadku Twojego bana jest tak samo.
Uznano Twoja argumentacje i zdjeto bana. Jako zadoscuczynienie ktore przyjales dostales (chyba ze zle rozumiem odpowiedz ktora wkleiles) darmowy czas w wysokosci tego ktory straciles w wyniku bana, wiec z punktu widzenia dostepnego czasu skillowania jestes na zero.
Mimo tego chcesz jeszcze SP czyli chcesz zeby CCP oddalo czas rowny podwojnemu okresowi bana.
Fajnie by bylo jakby CCP oddalo Ci jeszcze SP czego zreszta Ci zycze, ale IMO powinienes sie zdecydowac i albo dodatkowy darmowy czas albo zwrot SP.
Przy czym o ile dodatkowy czas gry jest prosta sprawa to zwrot SP jest conajmniej problematyczny.

Tak szczerze mowiac to IMO po rozpoczeciu przez Ciebie 'walki' o zwrot SP CCP raczej skupia sie na sprawdzeniu czy aby na pewno bylo dobrym pomyslem zdjecie Ci tego bana bo moze jednak byles winny i przekopaniu sie przez historie Twojej gry by sprawdzic czy nie handlowales iskami za kase czy tez w inny sposob  nie lamales regulaminu za co juz dawno powinienes miec bana. Ewentualnie na zastanawianiu sie jak ladnie powiedziec Ci zebys spadal na drzewo i na losowaniu osoby ktora bedzie miec na Ciebie oko.

W kazdym razie jeszcze raz powodzenia w walce o SP
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

HammerSnake

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:19:56 »
Cytuj
Tak szczerze mowiac to IMO po rozpoczeciu przez Ciebie 'walki' o zwrot SP CCP raczej skupia sie na sprawdzeniu czy aby na pewno bylo dobrym pomyslem zdjecie Ci tego bana bo moze jednak byles winny i przekopaniu sie przez historie Twojej gry by sprawdzic czy nie handlowales iskami za kase czy tez w inny sposob  nie lamales regulaminu za co juz dawno powinienes miec bana. Ewentualnie na zastanawianiu sie jak ladnie powiedziec Ci zebys spadal na drzewo i na losowaniu osoby ktora bedzie miec na Ciebie oko.

Dokładnie kolego, teraz to trochę igrasz z ogniem . Coś takiego jak profesjonalne drzewko decyzyjne , procedury etc w ccp nie istnieją . Mają ogólnikowo zarysowane eula i własne widzimisię. Sporo zależy w zasadzie od tego czy gm spojrzy na ciebie ludzkim wzrokiem .Nie bez przyczyny 3 razy wysyłając taką samą petycje w tej grze możesz dostać 3 różne odpowiedzi od różnych gmów.
Tak więc jak koleś zobaczy ,że lecisz z nim w ch...  ,a może tak dla niego to trochę wyglądać - pomyśli sobie "nie no, ja już mu mocno  poszedłem na rękę a ten jeszcze chce sp. co za koleś... " .
 ::)
Jest jak jest . Jestem mocno przekonany ,że większość gmów by ci nie odbanowała nie wspominając o zwrocie dni.

Cytuj
W kazdym razie jeszcze raz powodzenia w walce o SP

Kara Mon

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 25, 2011, 11:57:52 »
Hammer 3 rozne odpowiedzi to nic strasznego, to jak w polskim sadzie wiec mozna sie przyzwyczaic , mnie najbardziej bawila sytuacja z GM-em gdy przez prawie 2 tygodnie sie upieral ze jego logi pokazuja zupelnie co innego niz twierdzi gracz (a gracz mial racje bo mial wadomosc od innego gm-a o tym zdazeniu) i po tych dwoch tygodniach nagle sie odnalazly jakies scisle tajne i bardzo gleboko zamaskowane logi pokazujace ze jednak to gracz mial racje  :D .  Pelny profesjonalizm na bazie kopiuj wklej "zabraniam, nie zgadzam sie, nie pozwalam, nic nie wiem".


Jak wczesniej wspomnialem jesli zwracasz sie do GM-ow z prosta sprawa ktora najprawdopodobniej wyczyszczenie cache zalatwi to nie ma problemu zalatwia twoj problem od reki ale z czyms skomplikowanym nie daj boze wymagajacym minimalnego wysilku poza kopiuj/wklej standardowej formulki lepiej nie isc do gm-a. Pierwsze co bym zrobil to poprosil o odeslanie calosci do senior GM-a , z nimi w wiekszosci da sie w jakikolwiek sensowny sposob porozmawiac w przeciwienstwie do zwyklych gm-ow gdzie niektorzy sprawiaja wrazenie ze te petycje im strasznie przeszkadzaja w ryciu velda i jak najszybciej chca sie pozbyc natretnego uzytkownika. Mialem jzu wiele przygod z "customer service" juz i ten dzial w CCP kompletnie lezy  >:D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 12:09:03 wysłana przez Kara Mon »

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:57:58 »
NIe uważam, że igram z ogniem.
Po pierwsze tylko uprzejmie zapytałem czy istnieje taka możliwość.
A po drugie (nie pisałem chyba o tym tu na forum) pozytywną odpowiedz na moje argumenty i dowody otrzymałem dopiergo, gdy wysłałem nowa petyję  w dziale: Rules & Policies => Game Masters & ISD,  i wyjaśniłem jeszcze raz dokładnie jak wyglądała sytuacja.
Poprosiłem też, żeby GMi odpowiedzieli na posty (nawet gdyby mieli napisać, że petycja zostaje zamknieta a konto pozostaje zbanowane) i przynajmniej wiedział bym na czym stoję.

I jakoś dziwnym trafem odpowiedź była na drugi dzień (a na wcześniejsze 7 dni nie odpowiadali).

I to że straciłem dużo SP nie wynikało bezpośrednio z postępowania czy tam formalności, tylko opieszałości poprzednich GMów.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:29:05 »
Widac wygrywac tez trzeba umiec... :P
Jestes jednym z najgorszych rodzajow klienta. :P
Jedyne co osiagniesz to to ze dostaniesz zwalana opinie w wewnetrznym systemie GM-ow i  teraz to juz bedziesz  zawsze dostawal  odpowiedzi na petycje po 2 tygodniach, bo nikt nie bedzie chcial ich ruszac.
No i to ze nastepnemu graczowi z takim jak twoj problemem to juz sie 2 razy zastanowia czy pujsc na reke.

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 26, 2011, 15:49:35 »
Płacę za to, że mogę grać to wymagam, żeby traktować mnie poważnie.

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:21:29 »
"Hello, Senior GM Huginn here,

Please, accept our apologies for the delay in replying to your petition and for the inconvenience you've been caused by this incident.

The skill training time should be accounted for in the days, we've added to the account's subscription to compensate for the game time loss during the banned state of your account. Does that not seem correct?

Best regards,
Senior GM Huginn
EVE Online Customer Support "

No i udało się, dostałem wszystko co straciłem podczas "śledztwa". Nie uważam, że wymusiłem cokolwiek, co mi się nie należało, a i w ostatnich postach nie można zarzucić nic GMom.
Wyglada na to, że pisząc petycję trzeba się przebić przez "selekcjonerów", żeby trafić na takiego GMa, który ma uprawnienia.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:26:53 »
Dostałeś SP które możesz sobie redeemnąć ? Sprawdziłeś ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:53:33 »
Tu jest napisane ze uwazaja ze oddali ci strate SP poprzez wydluzenie ci subskrypcji o te dni ktore straciles przez bana.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 26, 2011, 17:29:45 »
Ja też tak zrozumiałem wypowiedź GM'a.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 26, 2011, 22:29:52 »
Przyznam się, że po tym co napisaliście to już nie wiem jak zrozumieć to co napisali.
Wolał bym już te sp zamiast 14 dni subskrypcji.

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 27, 2011, 00:02:19 »
  Nie ma takiego zwyczaju w EVE, więc nie licz na inne zadośćuczynienie niż dodatkowy abonament.
Abonament to jedynie błacha kwestia finansowa. Rzecz wliczona w koszty firmy. Przydzielanie dodatkowych SP, to kwestia programistyczna i nikt nie będzie kombinował i robił wyjątków dla jednego klienta.

Dostałeś co straciłeś i o co warto było się upominać, czyli zbanowane konto. Daleki jednak jesteś od niewinności. Sam się wpakowałeś na złodziejskiego VPNa. Rozsądek zatem nakazywałby cieszyć się z tego co odzyskałeś i dać na luz zanim zbyt mocno zajdziesz w pamięć.

Szarpanie się z administratorami, zarządami i prawnikami, to fajna gra dla dorosłych, ale skoro przez 2 lata grałeś w EVE, to lepiej z góry wybierz w co lubisz grać bardziej.

sc0rp

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 27, 2011, 01:14:59 »
  Daleki jednak jesteś od niewinności. Sam się wpakowałeś na złodziejskiego VPNa.

Moglbys zacytowac eula lub tos gdzie jest napisane ze z takiego a takiego adresu ip nie wolno sie łączyć do serwerów eve?

silvia

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 27, 2011, 02:56:08 »
Moglbys zacytowac eula lub tos gdzie jest napisane ze z takiego a takiego adresu ip nie wolno sie łączyć do serwerów eve?


Cytat: EULA
CCP's rights or remedies, CCP may immediately, and without notice, discontinue or suspend access to the System through your Account, and any and all other Accounts that share the name, phone number, e-mail address, internet protocol address or credit card number with the discontinued or suspended Account, in the event of (i) a breach of the EULA (including the Rules of Conduct) by you or any user under your Account; or (ii) unauthorized access to the System or use of the Game by you or any user under your Account.

Lololol, 1000 post :D

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 27, 2011, 03:54:12 »
  Eula nie ma tu żadnego znaczenia, nie ta półka. Nikt nie musi pisać z jakiego adresu wolno Ci się łączyć, bo domyślnie nie wolno brać udziału w żadnych działaniach przestępczych nawet jak jesteś ich nieświadomy. Po prostu jak masz pecha, to ponosisz jego konsekwencje.

Jak kupisz kradziony samochód, to też czujesz się niewinny. Mimo to przyjedzie policja, albo komornik i ci go zabierze. Nikt nie będzie cię przepraszał. Twój problem, a nie właściciela.

  Kolega odzyskał konto, dostał przedłużenie abonamentu, uniknął większych konsekwencji i od tej pory zamiast pogratulować sobie farta i zająć grą bije już tylko głową w mur. Wolno mu, ale raczej nic poza ścisłym nadzorem nie zyska.

Namawiałem go do dopominania się o swoje pomimo wątpliwej wiarygodności, bo po prostu tak trzeba aby nie mieć do szczętu przerąbane gdy się na czymś pośliźniemy. Jednak odrobina pragmatyzmu też się przydaje aby wiedzieć kiedy już osiągnęło się swoje cele i czas skończyć dymić. Tym co robi teraz przypomina kierowcę, który nie zauważył że wygrał wyścig, więc wali czołowo w trybunę, bo może na coś jeszcze się załapie. ;)

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 27, 2011, 08:32:47 »
@NeX Myślę, że wyjaśnienie jakie im złożyłem było poprostu wystarczające.
Po drugie jak już wcześniej wspomniałem napisałem  tylko czy istnieje taka możliwość, bo uważam, ze straciłem to SP niesłusznie.
Skoro jakoś się nie palą, żeby dać SP to nalegać nie będę.

A co do analogii z kradzionym samochodem to myślę, że jest nie słuszna.
Bardzie by pasowało, że zamieszkałem pod adresem gdzie wcześniej, lub nawet w danej chwil mieszkał też złodziej, a to chyba nie czyni mnie też złodziejem ?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:30:13 »
Pewnie nie (zależy od opinii sąsiadów  ;) ), ale zapewne częstych odwiedzin policji byś się w takiej sytuacji spodziewał.  :P
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:33:55 »
@Dexx Straciłeś "czas", a nie SP. Oddano ci go w standardowej dla wszystkich formie.

To co napisałem o samochodzie, to nie była analogia bezpośrednia, tylko przykład, że sam fakt iż nie popełniłeś przestępstwa nie chroni ciebie od konsekwencji jeśli jesteś jego przypadkowym elemementem.

  Ściślej zamieszkałeś razem ze złodziejem, a nie tylko w miejscu po nim i stąd grube podejrzenia. Zdajesz sobie sprawę, że w niektórych krajach już sam fakt, że zadajesz się z przestępcą obniża twój status prawny. W USA jeżeli jeżeli podajesz mafiozowi rękę i odwiedzasz go na święta, bo np cię zaprosił, albo znasz go ze szkoły, to razem z nim podlegasz ustawom o ściganiu zorganizowanej przestępczości ułatwiającym aresztowania i podsłuchy. Jeszcze gorzej jest w przypadku ustawy antyterrorystycznej, bo dosłownie mogą cię zgodnie z prawem zgarnąć z ulicy i zamknąć bez stawiania zarzutów na czas nieokreślony.

Wiara w jakąś abstrakcyjną sprawiedliwość to ułuda. Trzeba wyważyć co  gdzie masz do osiągnięcia. Tak jak napisałem rób ile uważasz, bo nikt od ciebie lepiej sytuacji nie oceni. Tyle że po prostu zdawaj sobie sprawę że jedziesz po bandzie i możesz wypaść.

Powodzenia

Dexx

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:10:25 »

Wiara w jakąś abstrakcyjną sprawiedliwość to ułuda. Trzeba wyważyć co  gdzie masz do osiągnięcia. Tak jak napisałem rób ile uważasz, bo nikt od ciebie lepiej sytuacji nie oceni. Tyle że po prostu zdawaj sobie sprawę że jedziesz po bandzie i możesz wypaść.

Powodzenia

Już się nie powiodło ;). Zadałem pytanie uzyskałem odpowiedz i mi starczy. Nie miałem zamiaru się przy tym upierać, uważałem tylko, że zapytać nie zaszkodzi.

Podziękowałem za przywrócenie kont i zamknąłem petycje.

Największy problem z tą cała sytuacją polega na tym, że często jeżdżę na delegacje i korzystam z internetu w hotelach, a teraz to już raczej do eve na delegacji nie będę się logował.

NeX

  • Gość
Odp: Ban po uzyciu VPNa
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:37:47 »
Ja się loguję przez VPN na własnym routerze, albo przez America Online