Autor Wątek: Nowa postać po likwidacji learningów  (Przeczytany 3971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nebr0th

  • Gość
Nowa postać po likwidacji learningów
« dnia: Styczeń 04, 2011, 10:28:06 »
1. Czy jest sens na start remapować atrybuty biorąc pod uwagę likwidację learningów i bonusa do skillowania?
2. Zamierzam iść w Amarrów (w każdym razie w ich statki), czy lista skilli "na rozruch" zaprezentowanych tutaj (odpowiedź #9)
http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=6317.0

nadal nadaje się na szybki start?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 10:42:50 wysłana przez Nebr0th »

Goomich

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:53:47 »
1. Czy jest sens na start remapować atrybuty biorąc pod uwagę likwidację learningów i bonusa do skillowania?

Oczywiście.

2. Zamierzam iść w Amarrów (w każdym razie w ich statki), czy lista skilli "na rozruch" zaprezentowanych tutaj (odpowiedź #9)
http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=6317.0

nadal nadaje się na szybki start?

tak

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2011, 11:23:58 »
1. Czy jest sens na start remapować atrybuty biorąc pod uwagę likwidację learningów i bonusa do skillowania?

Zdecydowanie NIE.

Młody char (czyli taki do 1,5-2 lat) ciągle potrzebuje jakiś skill "na już". Teraz nie umiesz stwierdzić co Ci będzie potrzebne. Nie wiesz co będziesz chciał w tej grze robić za 3 miesiące, za 6, za rok.

Moje podejście jest takie - skilluj to co Ci potrzebne na bieżąco. W ciągu 2-3 miesięcy będziesz wiedział jakie skille z grupy social/trade/leadership Ci są potrzebne - wtedy dociągnij je do pożądanego poziomu i wykorzystaj pierwszy remap na ściągnięcie charyzmy do minimum i przerzucenie na to, co jest Ci potrzebne (PvP - zdecydowanie perception/willpower).

2. Zamierzam iść w Amarrów (w każdym razie w ich statki)

Jeśli kiedykolwiek będziesz myślał o PvP, pamiętaj że "dobry PvP-er lata każdą rasą". Oczywiście nie od razu, ale musisz się nastawić na cross-skillowanie.

No i w ramach terapii Dr. SokoleOko poleca Unseen Academy. To polska korporacja, która za darmo wprowadza pilotów w świat Eve.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Nebr0th

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2011, 11:35:12 »
@ cross-skillowanie
Jak podrosnę

@ UA
Mój terapeuta obiecał przygotować skierowanie do Senatorium pod Papugą.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:11:42 »
1. POpieram Sokolego , z remapem nalezy poczekac troche az sie wyklaruje sytuacja do tego co czlowiek chce robic i jaka rasa chce sie latac (tak to ma ogromne znaczenie w przypadku gallente - reszta swiata) , ja np przez zbyt szybkie remapy skilowalem rok czasu minmatarskie okrety remapem pod wymaxowanie dronek  :o bo dopiero po glupim remapie dotarlo do mnie ze bez znaczenia jak wiskiluje galenciakow to bede ograniczony do 4 statkow nadajacych sie do czegokolwiek na wspolczesnym polu walki.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2011, 14:18:45 »
@ SokoleOko & Kara Mon - nie pospieszyliście się za bardzo z odpowiedzią ?
Pytanie brzmiało:
1. Czy jest sens na start remapować atrybuty biorąc pod uwagę likwidację learningów i bonusa do skillowania?
Mona X odpowiedział, że jest i ja również uważam, że jest.
Przy odpowiednim remapie można zyskać kilkanaście % na głównym kierunku skillowania, w zależności od przyjętej ścieżki szkolenia. IMHO najwięcej skorzysta na mapowaniu atrybutów na int i per szczególnie na pierwszym remapie (primary tych atrybutów ma w electronics/engineering/gunnery/mechanic/missile/navigation/spaceship/subsystems). Każdy punkt w primary daje taką samą ilość SP jak 2 punkty w secondary ! Dlatego szczególnie punkty z charyzmy może przenieść bez szkody dla skillowania na int i per.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Nebr0th

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2011, 14:53:01 »
@ Dormio

Uchwyciłeś pierwsze spośród słów kluczowych mojego pytania  :) Drugim było "po likwidacji learningów".
Ło co mie chozi?

Jak próbowałem zacząć EVE pierwszy raz (trial na Apocryphie - kolega co grał wcześniej twierdził, że wcześniej było jeszcze inaczej i że z jakiś powodów wszyscy postanowili zostać Azjatami w Cegłach) sprawa dla n00ba była IMO trochę łatwiejsza. Trzeba było wyskillować learningi - tak mówili - tu oczywiście panowały różne szkoły: żeby przeplatać, żeby 4/3, żeby 5/4. Istniała jednak ogólna zgoda, że edukacja ma przyszłość  :) .
Konieczność ta (jakkolwiek jej nie rozkładać w czasie) IMO troszeczkę przeważała szalę na rzecz remapu (dla szybszych learnów).

Z drugiej strony - grałem dwa tygodnie... Także to czysty Theorycrafting z mojej strony.

Int Perc musze powiedzieć, że mnie przekonuje.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2011, 16:18:09 »
Likwidacja nie wpłynęła na sposób liczenia SP/h, wciąż jest taki sam (60 SP/h dla primary i 30 SP/h dla secondary). Natomiast wpłynęła na same atrybuty i największą korzyść mają Ci co nie mieli wyskillowane learningi wg zaleceń (bo się nie chciało, bo mieli co innego na głowie, itd.) i Ci co dopiero zaczynają.
Stratę ponieśli natomiast Ci co mieli wymaksowane (potencjalnie również Ci co mieli układ 5+4 ale to wybrane jednostki, bo bezpośrednio zależy od układu atrybutów przed zmianą - np. na alcie nie poniosłem straty, a na mainie tak).

To tak w ramach theorycraftingu.  ;)

Teorie dotyczące maxowania SP/h wciąż pozostają aktualne pomimo skasowania learningów, aczkolwiek wartości jakie można pozyskać są nieco inne.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2011, 16:26:53 »
Stratę ponieśli natomiast Ci co mieli wymaksowane

Jednak manie 5,3 miliona SP do natychmiastowego wymaksowania paru skilli skutecznie osładza tę stratę. :)

uliczny

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: mjr Demendon
  • Korporacja: Unseen Nomads
  • Sojusz: Brak
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2011, 16:48:06 »
Skilujac jednym kontem amarow z remapem po okolo 6 miechach i majac na drogim koncie pilota caldari z po rowno rozlozonymi atrybutami jestem na 2 koncie w plecy po roku jakies 1.5 mil sp
Moje zdanie jest takie ze remap warto zrobic moze nie od razu ale po paru miechach rok to wedlog mnie za dlogo
UA -> warto -> nawet by zobaczyc co w tej grze mozna -> wyskilowac podstawy by wiedziec co sie chce -> i ustawic sie pod to z remapami :)
Wiadomo ze czasem wyskoczy skil ktory bedzie sie robil iles czasu dlozej -  dlozej ale nie mozna miec wszystkiego odrazu i czasem cos trzeba poswiecic -> tu czas dlatego warto sie dobrze zastanowic - choc wydaje mi sie ze w UA znajdziesz wiele odpowiedzi i podpowiedzi
Brak learningow wplywa na plus mlodej postaci -> teraz tak jakbys mial learningi zrobione choc ich nie ma - mniej myslenia co najpierw  :'(
[M]: Podaj piwo kobieto
[K]: a może użył byś magicznego słowa
[M]: czary mary podaj browary

Nebr0th

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:12:15 »
Jeśli najdzie mnie na robienie misji, to do jakiej NPC amarrskiej korporacji powinienem uderzyć?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2011, 18:14:37 »
Ministry of War, jako takich ageentów maja również imperial navy i teology concil

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nebr0th

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2011, 18:49:51 »
No to Ministry of War :)
Dzięki.

Kaevar

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2011, 15:04:14 »
Potwierdzam. Robilem misje dla Ministry of War i maja najlepszy setup agentow w high sec chyba. Po dobiciu do L4 polecam system Taru, duzo dobrych misji tam mialem, blisko Amarr i Jita (wzglednie).

Zgudi

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2011, 22:54:47 »
Zacząłem grę dokładnie miesiąc temu nic nie zmieniając w atrybutach postaci. Lecz od początku i przez najbliższe pół roku mam zamiar szkolić się w walce PVE i PVP. Chciałbym przyspieszyć trening postaci dokładnie w tej dziedzinie, czyli statki bojowe i fity.

Jaką zmianę mi polecacie dokonać w typowo amarrskiej postaci na amarrskich shipach? Zależy mi bardzo na przyśpieszeniu treningu bojowego. Czytałem gdzieś taki post jak to zrobić, ale teraz za hiny nie mogę go odnaleźć :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2011, 22:59:34 »
Zależy co juz wyskilowałeś.
Generalnie skile czysto bojowe to atrybuty Perc i Will, ale u amarów istotna jest też enginering imechanics (troche electronics też) które idą na Int i Memwięc jesli wciąż masz 2 remapy to:
a) zuzyj jeden na int i mem , blizem zrób to czego brakuje i przesiadka na perc i will
b) dokończ podstawowe skilowanie nie ruszajac skili i potem remap na perc / will a drugi w rezerwie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2011, 23:04:39 »
Podstawowe skillowanie to chyba jest już gotowe :) :P, no właśnie jak to zrobić ten remap, nie mogę odnaleźć tego topicu, bo wiem, że już gdzieś był na pewno. I tam było wyjaśnione, na ile punktów ustawić wszystkie po kolei atrybuty dla postaci czysto bojowej :) Proszę was drodzy forumowicze o maleńką podpowiedź

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2011, 23:07:44 »
Zamień lepiej te chyba w napewno a potem szukaj przycisku do remapa :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

AreQ

  • Gość
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2011, 23:15:29 »
Zacząłem grę dokładnie miesiąc temu
Poczekaj z tym remapem jeszcze.

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.
Odp: Nowa postać po likwidacji learningów
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2011, 11:15:47 »
Poczekaj z tym remapem jeszcze.
jeszcze z pol roku :>