Autor Wątek: Pytania początkującego o start w grze.  (Przeczytany 44657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Pytania początkującego o start w grze.
« dnia: Styczeń 10, 2011, 23:14:59 »
Jako że to mój pierwszy post więc witam.

Z różnych względów zainteresowałem się EVE jednak jest to zupełnie inny typ MMO niż te w które grałem do tej pory. Tak czy inaczej klienta już ściągam i wkrótce pewnie poproszę o triala 21 dni (ale jeszcze nie teraz więc nie wysyłać  ;) ).

Czytałem trochę o EVE (głównie na tym forum), pooglądałem trochę filmików ale doszedłem do wniosku że tutorial to będzie jednak podstawa bo "na sucho" to się to czarną magią wydaje. Na pewno tutorial wyjaśni takie podstawy jak sterowanie, nawigacja po interfejsie, walka itp ja jednak mam nieco inne pytania (wypunktuję aby było łatwiej się do nich odnieść):

1. Orientuje się ktoś czy istnieje stronka na której można zobaczyć wygląd statków ze względu na rasę? Pytam bo gdzieś na forum spotkałem się ze stwierdzeniem że statki rasy XXX wyglądają paskudnie a chciałbym wybrać rasę której będzie odpowiadał mi styl graficzny. Dla jednych nie ma to znaczenia ale skoro rodzaj rasy chyba zbyt wielkiego wpływu na rozgrywkę nie ma to może warto wybrać według wyglądu (zgodnie ze stwierdzeniem znajomego że "musisz lubić swój statek").

2. Wybiorę rasę, tutorial się skończy i dostanę jakiś startowy statek. Ale co potem? A dokładniej na jaki statek ciułać kasę aby nie żałować wydanych pieniędzy i aby przyjemnie się grało? Nie zagrałem jeszcze nawet godziny więc oczywiste jest że nie mam o tym najmniejszego pojęcia a taki statek na początku musi chyba być uniwersalny aby można nim było porobić misje, poszwędać się w kosmosie i co tam jeszcze w EVE można robić.

3. Z tego co czytałem każdy typ statku (i wyposażenie do niego) ma swoje wymagania co do skilli (tak samo są chyba różne skille odpowiedzialne za handel, dyplomację itp). Moje pytanie brzmi w co warto inwestować na tak wczesnym etapie gry aby nie obudzić się po jakimś czasie z ręką w nocniku i nie stwierdzić po tygodniu gry "ale schrzaniłem".

4. Z tego co wychwyciłem w innych topikach to wybiera się chyba jakąś profesję. Czytałem coś o wydobywaniu ale ktoś stwierdził że to nudne i szkoda się w to pchać skoro po miesiącu i tak pewnie stwierdzimy że chcemy coś innego robić. Jakie są więc profesje i co proponujecie dla takiego kompletnego newbie?

5. Jakieś inne rzeczy na które powinienem zwrócić na początku gry?


Być może dla niektórych te pytania mogą się wydawać dziwne ale ja lubię na starcie już mieć jakiś cel do którego się dąży (jak np zdobycie określonego statku, wyszkolenie profesji itp ). Zanim założyłem ten topic przejrzałem to forum (zwłaszcza dział dla noobów) i na pierwszy rzut oka podobnych tematów jest sporo ale na swoje pytania odpowiedzi nie znalazłem, często również przez to że ludzie obeznani już troszkę w temacie piszą skrótami i slangiem który na razie nic mi nie mówią.
Dlatego proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi w języku który zrozumie ktoś kto jeszcze nie spędził przy EVE zbyt wiele czasu.

Z góry thx za wszelką pomoc.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 23:31:23 »
1. Lepiej sie nie sugeruj bo ja kiedys w ten sposob wybralem gallente co okazlao sie bledem , po miesiacy i tak czlowiek nie patrzy na grafike a przydatnosc statku lub jej brak zostaje.  ;D

tutaj mzona poogladac co nieco http://www.eveonlineships.com/eve-online-search-ships.php?eveship=loki

2. Zrobisz tutorial, dostaniesz statek i idziesz do Unseen Academy, tam juz wiedza coz  toba zrobic trzeba bedzie i jak pomoc.

3. Nic nie popsujesz zwlaszcza na na poczatkowym etapie gry bo na starcie wzystkei skile szybko zasuwaja wiec nawet jak wytrenujesz cos niepryzdatnego to i tak co najwyzej tracisz pare godzin skilowania czegos bardziej przydatnego. Mozesz trenowac oc cchesz i kiedy chcesz zadna umiejetnosc ne wyklucza innej wiec ciezko powiedziec ze mozna cos popsuc liczy sie tylko czas .

4. To jakis relikt przeszlosci jak jeszcze tworzenie postaci mialo jakis inny sens niz fotografia w grze , zrobisz tutorial i w UA ci powiedza co mozna robic i jak bardzo to nudne jest.

5. kanal w grze "Centrala Noobs" zanimw stapisz do Unseen

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 23:48:46 »
Z tego co piszesz wynika że statki różnych frakcji różnią się funkcjonalnością. Jakie są z grubsza plusy i minusy statków danych ras?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2011, 01:23:46 »
Bardzo, bardzo z grubsza (pod kątem PvP)

1) Minmatar - doskonałe (szybkie, o niezłym zasięgu) statki small i medium.
2) Caldari - powolne, największy zasięg - dobre BC (Drake) i najlepszy T3 (Tengu)
3) Amarr - wolniejsze od matarskich, ale o lepszym zasięgu, bardzo dobre statki medium i large
4) Gallente - obecnie najbardziej z dupy, choć niektóre mają zastosowanie.

Pamiętaj - wybór rasy nie skazuje Cię na latanie nią. Generalnie po jakimś czasie i tak lata się wszystkim, bo profesjonalne floty tego wymagają.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2011, 01:38:32 »
Czyli wybór rasy to tak naprawdę tylko kwestia upodobań co do wyglądu swojego awatara?

Pytam bo od 2 godzin wertuję to forum i natrafiłem już na parę dyskusji o wyższości jednej rasy nad drugą (a bardziej o ich statkach chyba), problem w tym że nieraz są to posty sprzed 2008/2009 i nie wiem na ile to info jest aktualne.

Tak czy inaczej pomijając fakt że można latać każdym statkiem (i zakładając że nie zwracamy uwagi na wygląd) jaka rasa oferuje na starcie po uzbieraniu jakiejś tam sumki statki najbardziej odpowiednie dla newbie? Przez "najbardziej odpowiednie" mam na myśli takie które w miarę bezstresowo będą służyć do celów poznawczych gry (a więc coś uniwersalnego).

PS: Nie mam pojęcia czy to co napisałem przed chwilą ma jakikolwiek sens i czy wiecie o co mi w ogóle chodzi. Nie wiem już nawet czy takie statki w ogóle istnieją. Wiem jedynie że po lekturze różnych topików, obejrzeniu filmików i screenów ze statkami różnych frakcji mam większy mętlik w głowie niż zanim zacząłem czytać cokolwiek i już nie wiem czy zwracać uwagę tylko na wygląd czy na cechy statków. Na dodatek chyba już bełkoczę więc idę spać bo i tak już nic sensownego nie napiszę  ;)

PS2: Nie chciałbym aby ten topic przerodził się w dyskusję tylko o rasach, punkty z pierwszego postu nadal aktualne gdyby ktoś miał ochotę podzielić się doświadczeniami w tych kwestiach.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2011, 02:04:27 »
Czyli wybór rasy to tak naprawdę tylko kwestia upodobań co do wyglądu swojego awatara?

Pytam bo od 2 godzin wertuję to forum i natrafiłem już na parę dyskusji o wyższości jednej rasy nad drugą (a bardziej o ich statkach chyba), problem w tym że nieraz są to posty sprzed 2008/2009 i nie wiem na ile to info jest aktualne.

Info nie jest aktualne. Kiedyś, kiedyś, kiedyś... każda z ras  i przodków miała różne atrybuty. Teraz każda ma takie same więc tak, to tylko kwestia upodobań.

Tak czy inaczej pomijając fakt że można latać każdym statkiem (i zakładając że nie zwracamy uwagi na wygląd) jaka rasa oferuje na starcie po uzbieraniu jakiejś tam sumki statki najbardziej odpowiednie dla newbie? Przez "najbardziej odpowiednie" mam na myśli takie które w miarę bezstresowo będą służyć do celów poznawczych gry (a więc coś uniwersalnego).

Jako tako nie ma statków dla newbie. Są jeszcze tylko te niewyskillowane ;) Do fregat wracają nawet postacie z kilkuletnim stażem. Tak samo, nie ma statków uniwersalnych. Każdy ma swoją przypisaną rolę (czyt. ma bonusy do tego czy tamtego). Jak się w niej sprawdza to już inna historia.

A te cele poznawcze... no cóż... zależy co dokładnie chcesz poznać. PvP, PvE, przemysł, handel... Do każdego coś innego 8)



SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2011, 09:23:49 »
Tak czy inaczej pomijając fakt że można latać każdym statkiem (i zakładając że nie zwracamy uwagi na wygląd) jaka rasa oferuje na starcie po uzbieraniu jakiejś tam sumki statki najbardziej odpowiednie dla newbie? Przez "najbardziej odpowiednie" mam na myśli takie które w miarę bezstresowo będą służyć do celów poznawczych gry (a więc coś uniwersalnego).

Generalnie z punktu widzenia PvE najbardziej "n00b friendly" jest caldari battlecruiser Drake. Nie wymaga wielu skilli, żeby sprawnie działać a dzięki temu, że skill "Battlecruisers" jest uniwersalny (nie rasowy) bardzo łatwo wsiąść w Drake'a nawet jeśli lata się statkami innej rasy - choć oczywiście łatwiej będzie tym, którzy mają skille na shield tank.

Co do PvP - tu najłatwiej mają Matarzy (najlepsza fregata T1 - Rifter) i Gallente (Incursus). Amarrski Punisher też da radę, ale będzie nieco trudniejszy, z kolei Caldari nie mają niczego poniżej Drake'a, co nadawałoby się dla chara mającego mniej niż 2-3 miesiące stażu w grze i miało wartą wzmianki wartość bojową.

To oczywiście moja subiektywna opinia ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2011, 10:02:29 »
Jest niby blackbird...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2011, 10:15:43 »
Zamiast wysłuchiwać co jest bardziej pr0 i w ogóle zrób tak jak ja gdy zaczynałem przygodę z EVE. Najpierw obejrzałem sobie ten obrazek, potem przeczytałem to. Dywagacje na temat przydatności każdej z ras we flocie i tak Ci nic nie powiedzą, a wybrać masz to co Ci się podoba. Możesz jeszcze zerknąć na ten filmik. :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

AreQ

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2011, 12:52:22 »
Proszę was, nie radźcie mu żeby sobie wybierał statki ze względu tylko na wygląd, bo to go sprowadzi w złe miejsce (i do tego mroczne). Co do wyboru postaci i jej początkowej rasy, śmiało możesz wybierać taką której obrazek da się zrobić fajniejszy. A wybór tego czym później latać (w zasadzie skilować) będzie zależny od tego co będziesz chciał robić (pvp, samo pve, handel (sic!)). Statki pod kątem ras do PVP miałeś już ładnie opisane.
Pod kątem PVP moja opinia jest taka że można zacząc od matarów lub caldari (drake ftw, pozwoli Ci i klepać PVE i latać na drake army) a później się zorientujesz już sam, z pomocą kolegów z korpa. Amarr nie polecam na początek, bo to trochę chodzenie pod górkę, a gallente odradzam.
Później faktycznie skilujesz inne rasy sobie i inne statki które są przydatne. Ale na początku nie myśl o tym póki nie poznasz świata i mechaniki Eve. Dużo tez może zależeć od tego gdzie trafisz, i czym będzie latał Twój korp.
Jeśli byś kompletnie chciał olać PVE i zostać kerbirem to wtedy Caldari czy gallente nie są złym pomysłem, matarzy średnim, a z amarami nie mam pod tym względem doświadczenia i się wstrzymuję z opinią.
Wszystko to jest napisane dla nowej postaci, i najbliższej jej przyszłości, a nie roku czy dwóch.

Kaevar

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2011, 13:39:14 »
Co do portretu, tym tez nie ma co sie chyba sugerowac, bo wchodzi zaraz Incursion i mozna sobie facjate zmienic totalnie :).

Co do rasy, ja polecam Minmatar jednak. Ich statki wygladaja jak odrzuty z wysypiska, ale pozwola ci skutecznie i szybko latac we flocie. Do tego dobre statki pirackie takze wymagaja zazwyczaj Minmatarow (Dramiel, Machariel). Tak wiec bierz matarow i ciesz sie wolnoscia wyboru (reszta ras ma mniejsza wolnosc w obrebie wlasnych statkow)

AreQ

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2011, 13:53:29 »
A to nie jest tak że i tak Cię ograniczać będzie rasa? Bo tak zrozumiałem z tematu o dodatku i nowych mordach. Ja np nie wyobrażam sobie nie startować jako Gallente, reszta jest jakaś dziwna z mordy:P

A kolega nowy mógłby powiedzieć co by go interesowało w grze, bo jak my wiemy PvP jest najciekawsze, ale on może mieć inne zdanie, a statki do PVE to troszkę inna rzecz(można by np pędzieć draka - wentualnie raven lub nie, raczej nie - t3 czyli tengu (wymaga dużo pobocznych skili żeby był sens wsiadać więc raczej bardziej odległa przyszłość). Tu jeszcze taka mała informacja Asaga - to że ma się skile na statek, tj sam hull, i można wniego wsiąśc, to nie znaczy że się powinno, wypada mieć jeszcze poboczne skile (np do modółków na odpowiednie sfitowanie tego statku, ale nie tylko, także chodzi o skile dające rózne "bonusy" do pewnych rzeczy niewymagane przez modółki, np zasięg dział i inne o których sie dowiesz jak zaczniesz grać, nie wszystko na raz).

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2011, 13:57:55 »
Wertując neta natknąłem się na taki krótki poradnik na temat ras:

http://evenoobguide.com/races.html

Czy info tam podane zgadza się z rzeczywistością? Mi to raczej trudno zweryfikować.

I jeszcze jedno pytanie o którym zapomniałem w pierwszym poście. Co się właściwie dzieje kiedy niszczą nam statek? Giniemy? Teleportuje nas gdzieś? Jakie są konsekwencje zniszczenia statku?

I drugie pytanie, co powinniśmy skillować w pierwszych dniach gry? Jest jakiś ogólny zarys czy to wszystko zależy od jakichś konkretnych czynników?


@ Arkadiusz
Co do przeznaczenia statku na początku na pewno PVE. Wydaje mi się że tak będzie bezpieczniej nauczyć się podstaw gry. Kiedy stwierdzę że już jakieś tam podstawy mam opanowane wtedy będę mógł pomyśleć nad przesiadką i fitowaniem PVP maszynki.
Ale do tego jeszcze sporo czasu, nie oczekuję że po 3 dniach gry będę śmigał jak stary wyga a gdzieś się uczyć trzeba.

AreQ

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2011, 14:08:20 »
Ten poradnik generalnie lekko opisuje statki danych ras, nie musisz się nim kierować, lepiej tym co przeczytasz tu na forum, zwłaszcza jeśli piszemy coś pod katem nowej postaci (i nie chodzi mi tylko o to co ja piszę).

jak stracisz statek jesteś w kapsule (POD), możesz nią uciec (bardzo łatwo chyba że jesteś w tzw bańce, do tego NPC nie strzelają do kapsół, jeśli stracisz statek na misji, na ratach, one nie zabiją Ci kapsuły na pewno). Po ucieczce np dokujesz i wsiadasz w gotowy/kupujesz następny statek. Dostajesz ubezpieczenie za statek (za fit nie) jeśli wcześniej wykupiłeś (Statki T2 ubezpieczenie dają groszowe w porównaniu do kosztu zakupu - na razie się tym nie przejmuj).

Jeśli byś stracił kapsułe, np inny gracz by ją zestrzelił, budzisz się w stacji domowej (w której masz ustawionego medic clona). Upgradujesz go do odp poziomu(na początku ksoztuje dosłownie grosze), i ruszasz dalej.

Co do skilowania polecam dołączenie do Unseen academy, tam do pewnych szkoleń są pierwsze skile wymagane(tzn modłki i statki a co za tym idzie do nich skile), później też Ci koledzy pomogą. Generalnie statki i fit do nich na początek, ew jakbyś robił misje to skile do nich.

Edit do Twojego Edita: Ok, ale możesz zacząć o tym myśleć już teraz i pod to skilować, wiele skili do PVE pokrywa się z tymi do PVP. (I tu strzelasz, i tam strzelasz, i tu nie chcesz zginąć i tam nie chcesz zginąć ;-)  )

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2011, 14:47:02 »
A czym się różnią tzw shield tank od armor tank?

Kareem

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2011, 14:48:50 »
Na temat przydatności statków różnych ras było już chyba milion postów, ale pokrótce można to podsumować. W pierwszej kolejności musisz wiedzieć co chcesz robi i wybrać profesję. W przeciwieństwie do innych MMO w Eve nie wybierasz jakiejś jednej klasy, którą chcesz grać, ale twoja 'klasa' jest zdeterminowana przez to co robisz. Sam wybierasz czy chcesz być górnikiem, producentem, handlowcem, misjonarzem, piratem czy żołnierzem. Możesz oczywiście robić wszystko na raz, ale ze specjalizacjami jest tak jak w życiu. Im bardziej jesteś wyspecjalizowany tym lepiej idzie ci w twojej działce ale masz mniejsze możliwości przerzucenia się na inną. Brak specjalizacji pozwala ci robić wszystko, ale w niczym do końca nie jesteś dobry.

Każda profesja wymaga jakichś statków. Jeżeli wybrałeś cokolwiek niezwiązanego ze strzelaniem to nie pomogę ci. Jak dla mnie to itemy biorą się z marketu, a skąd tam się wzięły to już nie moja sprawa.

Co do strzelania, to zależy do czego chcesz strzelać.

Jak do krzyżyków (pve) to podobno caldari są najlepsi i najuniwersalniejsi. Caracal (cruz), Drake (BC), Raven (BS) czy Tengu (T3) są powszechnie uważane za najlepsze statki do pve w swoich klasach. Jeżeli masz zamiar poświęcić życie na strzelanie do NPC to warto też wiedzieć do jakich. Jak masz zamiar misjonować w empire to lepsze są uniwersalne rasy. Jak masz zamiar wynieść się do 0.0 do warto wiedzieć co tam mieszka, bo na przykład Amarem na początku nie masz co szukać u Angeli (wiem, jest Sacri).

Jak do kwadracików (pvp) to w grę wchodzą już inne statki.
Tu bym statki podzielił na 2 kategorie - core i backup.
Core to podstawowy skład każdej floty, czyli główny DPS, który ma rozgromić siły wroga. Statki, których tu się używa generalnie zależą od wielkości gangu, a wielkość gangu w dużej od stylu gry korporacji/sojuszu i umiejętności czy też specjalizacji FC prowadzących te gangi. Oczywiście nawet członkowie wielkiego blobującego sojuszu lubią czasami polecieć na małego roama w nanohacach, więc tu nie ma reguły, ale już w przypadku dużych flot różne sojusze mają swoje ulubione setupy z których są znane (np. Cursed i ich Dominixy, czy swego czasu Atlas z hacami w Geminate).

I tak a propos Core dla większości możliwych setupów flot:

Small scale pvp, czyli tak lubiane małe gangi (kilka –> kilkanaście osób) używane chyba przez wszystkich. Tutaj podstawą są hace (Heavy Assault Ships) a dokładnie Matarskie Vagabondy, są szybkie, da się je sensownie stankować i mają dobry dps. Ostatnio coraz częściej Vagabondy sa wypierane przez Cynabale, czyli frakcyjne cruzy (wymagają skillowania Matar/Gallente). Docelowo w tym setupie można jeszcze jako core ship użyć nano Zealota (Amarr hac). Czasami w małych gangach lata się nano hac/nano bc. Wtedy jako nano bc używa się hurricane’ów (Matar). Da się też jakoś w tym setupie sfitować pozostałe bcki – Harbinger (Amarr), Brutix (Gallente) i Drake (Caldari), ale ich ‘nanowość’ to już kwestia dyskusyjna. Podstawą w takich gangach to jednak prędkość i dps z działek oraz tank na shield. Logistyki w takich gangach to już kwestia gustu, nie zawsze się je spotyka.

Medium gangi (20-50).Większe gangi z definicji nie są już tak szybkie jak małe a i wymagają zazwyczaj więcej dps do engageowania innych większych gangów, więc używa się już częściej bcków, właściwie takich jak pisałem, przy czym tu już core flot zaczyna stanowić Drake (Welcome to Drake Online). W takich gangach już lata się z logistykami, najczęściej shieldowymi i dobrze jakby taki statek wytrzymał zanim logi go zalockują, więc wytrzymałość brutixa czy harbingera sprawia, że piloci latają nimi na własne ryzyko.

Coraz rzadziej widzi się już też gangi snipe hacy. Tu podstawą są szybkie statki (hace) mogące strzelać do wroga z ponad 100km. Podstawą takiej floty jest Zealot (Amarr). Lata się też Muninami (Matar), Cerberusami (Caldari) i tym snipe hacem Gallente (nie pamiętam jak się zwał :))

Powyżej 50 osób już można mówić o flotach, choć pewnie i można by tą granicę przesunąć do 100 osób.
Najbardziej standardowe setupy to snipe bs, czyli battleshipy rażące wroga na 200km. Najczęściej używane statki w tej klasie to Amarrski Apocalypse i Matarskie Tempesty, a później Gallentyjskie Megathrony i Caldaryjskie Rokhi. Rokh teoretycznie ma najlepszy zasięg ale najgorzej się go fituje na armor, bo tak się fituje najczęściej floty snipe BS.
Innym popularnym setupem jest Drake Army, czyli dużo Drejków, a oprócz tego jeszcze więcej Drejków. Rozpisywać się nie będę, bo chodzi o Drejk Online.
Są też floty rr bsów, czyli battleshipów, które mają zamontowane remote Repki i naprawiające się nawzajem. Tu najczęściej używane są Armageddony (Amarr) i Dominixy (gallente) stankowane na armor. Ale jakoś mało ostatnio takich gangów i flot.
Duże floty to też floty ahacy, czyli sfitowanych na armor hacy. Tu zdecydowanie rządzi Amarrski Zealot, jak ktoś leci innym hacem, to dlatego że nie ma silli na Zealota.

Pewnie jest jeszcze milion setupów, których nie wypisałem.

Oprócz core flot są jeszcze statki funkcyjne, a im większe gangi, tym więcej różnych funkcji do spełnienia. Tego jest naprawdę od groma i pisać o tym jakimi statkami się lata
Są potrzebne interceptory, czyli statki przechwytujące. Najlepszy jest ten, w którym siedzi ogarniający pilot.
Zawsze potrzebne są interdicory (zwykłe i heavy). Podobnie jak wyżej: ogarnięcie > rasa.
Często zamiast suicide cepów wlatujących w bloby używa się lachesisów (Gallente) i huggingów (Matar), które spełniają podobną funkcję nie ginąc przy tym hurtowo.
Zawsze mile widziane są logistyki Scimitar (Matar) czy Basilisk (Gallente) do pompowania shielda czy Guardian (Amarr) i Oneiros (Gallente) do pompowania armora.
Są też potrzebne commandy, ale na tym się nie znam.

Oczywiście solo pvp też nie jest zabronione :), ale ponieważ klasyczny ze mnie killwhore i solo nie mam ani jednego killa nie będę się rozpisywał, powiem tylko, że tu raczej rządzą Matarzy (Vagabond, Hurricane, matarskie AFy, Dramiel, Cynabal – dwa ostatnie wrzucam bo wymagają raczej matarskich skilli niż każdych innych). Reszta ras też daje radę. Wszystko zależy od pilota.

Są też floty/gangi „każdy leci tym czym umie”, ale one bardzo często są w owned, można się domyśleć po której stronie.

Wg mnie ważne jest abyś w miarę możliwości latał różnymi przydatnymi statkami. W dobrych flotach ważne jest to, aby wszystkie core statki miały porównywalne parametry (fit T2), tak aby FC miał pewność czym leci. Były sytuacje, że zbierały się 200 osobowe floty snipe bsów, z czego 1/3 była na ficie T1, 1/3 to bcki „bo nie mam skilli na bs” i na koniec FC miał realnie siłę ognia 60 osobowego gangu, a nie 200 osobowej floty.

Jeszcze krótko podsumowując:
Amarr – statki fitowane na armor, ale da się coś tam złożyć na shield. Podstawą są lasery, na których można osiągać dobry zasięg. Mają duży rof przy niewielkiej alfie (zadają małe obrażenia ale często), ale daje to w sumie spory dps. Problem z laserami jest taki, że można jedynie osiągać 2 typy damage. Wg mnie najlepsze statki flotowe (snipe bs – Apocalypse, snipe hac i ahac – Zealot, rr bs – Armagedon i najbardziej uniwersalny bc Harbinger)
Minmatar – statki dające się dobrze fitować na armor i shield, z przewagą shield w rzeczywistych zastosowaniach. Chyba najbardziej uniwersalne, ale wymagające relatywnie sporo skillowania. Mają ze swoich dział największą alfę. Wg mnie najlepsze statki do small scale i solo pvp (Vagabond, Hurricane, matarskie AFy, Dramiel, Cynabal) oraz bardzo dobre statki do większych flot (głównie bsy)
Caldari – statki zdecydowanie do fitowania na shield. Generalnie walą rakietami, co w pvp rzekomo jest pewnym defektem, bo rakieta musi dolecieć (dramiel na przykład jest szybszy). Podobno najlepsze statki PVE (Caracal - cruz, Drake - BC, Raven - BS czy Tengu - T3). No i Drejk, ale dla samego Drejka IMO nie warto wybierać Caldari.
Gallente - statki fitowane na armor, słabo się sprawdzaja na shieldzie, choć wg EFT da się założyć np. shield extendery :). Najlepszy Carrier – Thanatos

Świadomie nic nie pisze o bomberach, capitalach, T3 i kilku innych, bo się nie znam, a poza tym skillowanie powyższego zajmie Ci z 2 lata, więc powodzenia :)

Aha, wszystko co napisałem powyżej to teoria, która ma się różnie do rzeczywistości, a i teorii pewnie jest wiele.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 15:16:33 wysłana przez Kareem »

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:11:11 »
Każda profesja wymaga jakichś statków. Jeżeli wybrałeś cokolwiek niezwiązanego ze strzelaniem to nie pomogę ci. Jak dla mnie to itemy biorą się z marketu, a skąd tam się wzięły to już nie moja sprawa.

Voodoo je wyciaga z wraków. ;P



Coraz rzadziej widzi się już też gangi snipe hacy. Tu podstawą są szybkie statki (ahace)

Ahace to coś zupełnie innego niż snajpery.

mogące strzelać do wroga z ponad 100km. Podstawą takiej floty jest Zealot (Amarr). Lata się też Muninami (Matar), Cerberusami (Caldari) i tym snipe ahacem Gallente (nie pamiętam jak się zwał :))

Nie ma takiego.

Powyżej 50 osób już można mówić o flotach, choć pewnie i można by tą granicę przesunąć do 100 osób.
Najbardziej standardowe setupy to snipe bs, czyli battleshipy rażące wroga na 200km. Najczęściej używane statki w tej klasie to Amarrski Apocalypse i Matarskie Tempesty, a później Gallentyjskie Megathrony i Caldaryjskie Rokhi. Rokh teoretycznie ma najlepszy zasięg ale najgorzej się go fituje na armor, bo tak się fituje najczęściej floty snipe BS.

Snipe BSy fituje się na ehp, to czy ma je na armorze, shieldzie, czy hullu nie ma wielkiego znaczenia.

Ezachiel

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:17:26 »
Info podane w tym opisie zgadza się ... w zakresie projektów statków danej nacji, słowa określające że dane umiejętności przynależą do danej rasy sa ... niedokładne..
Tak jak tam jest opisane, poszczególne rasowe statki posiadają pewne unikalne właściwości i preferowany typ uzbrojenia, przykładowo Caldari to generalnie Missile Boats + Shield Tank - w praktyce oznacza że większość ich statków posiada bonusy do tarczy statku oraz uzbrojenia rakietowego.

Przy starcie dowolną rasą, masz ZERO rozeznania, możesz sprawdzić każdą nację. Niezależnie od podjętego wyboru możesz uczyć się obsługi statków każdej nacji i ich podstawowych systemów uzbrojenia. 
Sztandarowe produkty to odpowiednio :
Merlin - Fregata Caldari
Tristan - Fregata Gallente
Punisher - Fregata Ammar
Rifter - Fregata Minmatar.



Kareem

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:19:56 »
@Mona X

"ahace" - sry, literówka, poprawiłem, powinno być "hace"

a co do snipe bsów, to fakt, najlepszym tankiem jest range i warp - out, z tym że jak już się widzi logi w takich flotach to raczej armorowe.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:27:04 »
Brak specjalizacji pozwala ci robić wszystko, ale w niczym do końca nie jesteś dobry.

Każda profesja wymaga jakichś statków. Jeżeli wybrałeś cokolwiek niezwiązanego ze strzelaniem to nie pomogę ci. Jak dla mnie to itemy biorą się z marketu, a skąd tam się wzięły to już nie moja sprawa.

Co do strzelania, to zależy do czego chcesz strzelać.

Jak do krzyżyków (pve) to podobno caldari są najlepsi i najuniwersalniejsi. Caracal (cruz), Drake (BC), Raven (BS) czy Tengu (T3) są powszechnie uważane za najlepsze statki do pve w swoich klasach. Jeżeli masz zamiar poświęcić życie na strzelanie do NPC to warto też wiedzieć do jakich. Jak masz zamiar misjonować w empire to lepsze są uniwersalne rasy.
Jest mała sprzeczność w tym co napisałeś. Podkreśliłem kluczowe fragmenty.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:32:27 »
Rożnicę w typie tanku w bardzo dużym skrócie można określić co do używanych slotów - tank tarcza jest to medium sloty i tu zdecydowanie wszystkie statki caldari oraz niektóre statki matarskie posiadają predyspozycje do tego zadania, tank na armor to sloty low i tu zdecydowana większość statków amarr i gallente posiada odpowiedni rozkład slotów. I jedna duża różnica, nie ma samoodnawialnego HP na armor - trzeba to robić modułem, zaś tarcza się regeneruje sama.

Należy pamiętać że zdecydowana większość sprzętu EWAR używanego w PvP jest montowana na slotach medium, zaś zdecydowana większość dopalaczy do broni na slotach low power. Tym samym wybierając daną nację w dużym uproszczeniu otrzymujesz statki :
Caldari - Doskonałe możliwości stosowania EWAR, jednak kosztuje to zarówno tank jak i dps. Doskonałe w PVE.
Amarr - DPS i Pancerz statku są silnie powiązane - im większy pancerz tym niższy dps, i odwrotnie. Zaś statki mają niewielkie możliwości Ewar. Niezłe w PvP, dobre w PvE.
Gallente - DPS i Pancerz statku są silnie powiązane - im większy pancerz tym niższy dps, i odwrotnie. Zaś statki mają dobre możliwości  Ewar. Doskonałe w PvE, dość dobre w PvP.
Matarskie - DPS i Tank jest niezależny w nie ktorych rozwiązaniach, najbardziej uniwersalne statki. Całkiem niezłe w EWAR, jednak bardziej równomierny rozkład slotów uniemożliwia wysoką specjalizację statków. Uniwersalne, jednak nie idealne.

Kareem

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:33:52 »
@ Dormio niekoniecznie. Przez specjalizację rozumiem tu misjonarstwo, a tu akurat warto umieć zabić każdego NPC, więc wewnątrz tej specjalizacji warto poszerzać możliwości. Realnie, uniwersalizowanie się w zabijaniu różnych typów ratów jest pogłębianiem specjalizacji 'misjonarstwo'.  ;)

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:44:20 »
Tak jak tam jest opisane, poszczególne rasowe statki posiadają pewne unikalne właściwości i preferowany typ uzbrojenia, przykładowo Caldari to generalnie Missile Boats + Shield Tank - w praktyce oznacza że większość ich statków posiada bonusy do tarczy statku oraz uzbrojenia rakietowego.

A przez wiekszość, Edmund ma na myśli 1/3. :P
No, powiedzmy, że w porywach nawet 40%.

a co do snipe bsów, to fakt, najlepszym tankiem jest range i warp - out, z tym że jak już się widzi logi w takich flotach to raczej armorowe.

I dobrze, wygładzą rysy na Rokhu. :) (fakt, że z powodu ogólnej cienkości jego armora, te rysy grożą rozpadnięciem się statku). Niemniej do snajpienia shieldtank jest dabest i FTW.

Cytuj
Jest mała sprzeczność w tym co napisałeś. Podkreśliłem kluczowe fragmenty.
Wbrew pozorom nie ma. Dzięki Shieldtankowi, Caldari mogą skupić się na ganku (wypełniając spód BCSami) oraz tanku (wypełniając środek tankiem). Rakiety pozwalają łatwo eksloatować słabe punkty enpeców, szczególnie na poziomie BSów, gdzie nie ma bonusu do kinekta, tylko do rofa i z każdej torpedy tak samo boli.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:48:20 »
Sztandarowe produkty to odpowiednio :
Merlin - Fregata Caldari
Incursus - Fregata Gallente
Punisher - Fregata Ammar
Rifter - Fregata Minmatar.

Poprawiłem ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:50:52 »
Merlin - Fregata Caldari
Incursus - Fregata Gallente
Punisher - Fregata Amarr
Rifter - Fregata Minmatar.
Poprawiłem ;)

ditto  >:D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:51:56 »
Cytuj
Gallente - DPS i Pancerz statku są silnie powiązane - im większy pancerz tym niższy dps, i odwrotnie. Zaś statki mają dobre możliwości  Ewar. Doskonałe w PvE, dość dobre w PvP.
Bullshit. W pve najlepszy przedstawiciel gallente to dominix / ishtar, ale nawet one są co najwyżej lepsze niż przecietne i są deklasowane przez caldarii ogolnie, amarr / minmatar w przypadku konkretnych ratów. W pvp w tejch chwili bardzo niewiele czysto gallente statków sie wykorzystuje, poza reconami i protkiem i drobnoustrojami, w kontekscie solo pvp twierdze że kolesie mają bardziej przewalone niz caldari :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 11, 2011, 16:04:31 »
@ Dormio niekoniecznie. Przez specjalizację rozumiem tu misjonarstwo, a tu akurat warto umieć zabić każdego NPC, więc wewnątrz tej specjalizacji warto poszerzać możliwości. Realnie, uniwersalizowanie się w zabijaniu różnych typów ratów jest pogłębianiem specjalizacji 'misjonarstwo'.  ;)
Ależ koniecznie, bo raz piszesz, że bycie uniwersalnym jest be, a tuż potem, że to najlepsze co można spotkać w EVE.

Wbrew pozorom nie ma.
Odnosiłem się nie do tego co mogą Caldari, bo osobiście uważam, że są i uniwersalni i jedni z najlepszych do PVE/PVP (w tym momencie), a raczej do sprzeczności, że raz Kareem uważa uniwersalność za be, a raz za ok.

Bullshit. W pve najlepszy przedstawiciel gallente to dominix / ishtar, ale nawet one są co najwyżej lepsze niż przecietne i są deklasowane przez caldarii ogolnie, amarr / minmatar w przypadku konkretnych ratów.
Ogólnie to wiesz... bullshit to co napisałeś, bo jak weźmiesz te niekonkretne raty to już przestają deklasować  ;)
Konkret. Napisz mu konkretnie w czym poszczególne statki są lepsze, bo akurat Dominix to jeden z najbardziej uniwersalnych BSów. Ishtar jest unikalny w swojej klasie przez to, że przenosi pełen load heavy dronek, które w takiej ilości są zarezerwowane dla BSów (bonus do zasięgu też jest unikalny).

Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ezachiel

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 11, 2011, 16:06:24 »
Bullshit. W pve najlepszy przedstawiciel gallente to dominix / ishtar, ale nawet one są co najwyżej lepsze niż przecietne i są deklasowane przez caldarii ogolnie, amarr / minmatar w przypadku konkretnych ratów. W pvp w tejch chwili bardzo niewiele czysto gallente statków sie wykorzystuje, poza reconami i protkiem i drobnoustrojami, w kontekscie solo pvp twierdze że kolesie mają bardziej przewalone niz caldari :P

@Doom,
czy dostrzegasz różnice w wypowiedzi z informacją dla człowieka grającego 3 dni, wraz ze stwierdzeniem " w dużym uproszczeniu " a informacją jaką właśnie podałeś o Ishtar i Tactical Cruiser t3 ???

 
A przez wiekszość, Edmund ma na myśli 1/3. :P
No, powiedzmy, że w porywach nawet 40%.
Dobrze, to policzmy ile statków Caldari ma dużo slotów medium i dużo slotów na wyżutnie rakiet, oraz jaki bonus do broni głownie oferują statki Caladri za wyjątkiem Badgerów, Bantamów, Charona, Phoenixa i innych wynalazków klasy capital, super capital czy tytan?

66% Battleshipów t1 oferuje bonus do rakiet i 100% wspiera shield tank
50% battlecruiserów oferuje bonus do rakiet, 100% sloty na niei 100% wspiera shield tank
50% Cruiserów t1 oferuje sloty do rakiet i 100% wspiera shield tank
50% Fregat t1 sloty wyrzutni wraz z bonusem i 100% do Tarczy
A bez wynalazków typu Bantam - Mining fregata, Osprey-Mining Cruiser to praktycznie 100% sprzętu caldaria ma opcje dużej ilości rakiet, i tank na tarczy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 16:17:21 wysłana przez Edmund »

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 11, 2011, 16:19:12 »
66% Battleshipów t1 oferuje bonus do rakiet i 100% wspiera shield tank

Jak ci wyszło 66%, skoro ani rokh, ani scorp nie maja bonusów?

Ezachiel

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 11, 2011, 16:31:03 »
Jak ci wyszło 66%, skoro ani rokh, ani scorp nie maja bonusów?

To proste.
Scorpion ma 4 sloty na wyrzutnie z 6 slotów, jednak nie posiada ani jednego bonusu do działek czy rakiet, stąd wniosek że równie dobrze może być użyty z takim lub z takim fitem. Natomiast Rokh też posiada opcję instalacji 4 wyrzutni rakiet na 8 slotów, przy czym w tym wypadku bonus do optimal jest pomijalny ze względu na brak bonus do dps. Pozostałe nacje mają bardzo jasno zadeklarowane typy uzbrojenia - za wyjątkiem typhoona który jest bardzo uniwersalny.  Ponieważ Rokh ma zdecydowanie wzmocniony tank tarczą, a 2 z 3 BS Caldari nie posiadają bonusa do dps można chyba określić ze 66% statków to platformy rakietowe ze zdecydowaną, bo 100% opcją tankowania tarczą.
Pomijam specjalne zastosowanie skorpiona do ECM, jako mało istotne dla 3 dniowej postaci.

Shiro

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2011, 16:48:41 »
Dominix to jeden z najbardziej uniwersalnych BSów
Ostatnio doznałem szoku robiąc z bratem misje. Zauważyłem, że Navy Dominix'em zabija BS'y o wiele dłużej, niż ja Drejkiem. Nie bez znaczenia jest to, że zaniedbał skille od heavy dron, jednak myślę że coś jest nie w porządku z balansem ras, kiedy statek tuzin razy droższy od Dreja jest mniej skuteczny. Dzięki bogu starsi gracze z Centrali odwiedli mnie na samym początku przygody z EVE od skillowania Gallente i posłuchałem..

Ezachiel

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2011, 16:54:14 »
Ostatnio doznałem szoku robiąc z bratem misje. Zauważyłem, że Navy Dominix'em zabija BS'y o wiele dłużej, niż ja Drejkiem. Nie bez znaczenia jest to, że zaniedbał skille od heavy dron, jednak myślę że coś jest nie w porządku, kiedy statek tuzin razy droższy od Dreja jest mniej skuteczny. Dzięki bogu starsi gracze z Centrali odwiedli mnie na samym początku przygody z EVE od skillowania Gallente i posłuchałem..
Bardzo dużo zależy od fitu i techniki gry w PvE. Dominix odpowiednio wyekwipowany ma zdecydowaną przewagę DPS nad Drake.
Jest też kwestia typu zadawanych obrażeń - DPS drake to konkretny typ dmg wynikający z użytych rakiet, można nim sterować zmieniając rakiety, zaś DPS Dominixa jest zależny od uzytej amunicji czyli kinetic+heat oraz dron, i tu różnice t2 i t1 są bardzo duże.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2011, 17:00:14 »
Ostatnio doznałem szoku robiąc z bratem misje. Zauważyłem, że Navy Dominix'em zabija BS'y o wiele dłużej, niż ja Drejkiem. Nie bez znaczenia jest to, że zaniedbał skille od heavy dron, jednak myślę że coś jest nie w porządku z balansem ras, kiedy statek tuzin razy droższy od Dreja jest mniej skuteczny.
No i prawidłowo, że przeżyłeś szok.
Dominix ma bonus zarówno do dronek jak i dział jeśli ktoś tego nie wykorzystuje to sam sobie jest winien. Z samych dronek wyciąga mniej więcej tyle co Drake na HML.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2011, 17:02:10 »
Bardzo dużo zależy od fitu i techniki gry w PvE. Dominix odpowiednio wyekwipowany ma zdecydowaną przewagę DPS nad Drake.
Jest też kwestia typu zadawanych obrażeń - DPS drake to konkretny typ dmg wynikający z użytych rakiet, można nim sterować zmieniając rakiety, zaś DPS Dominixa jest zależny od uzytej amunicji czyli kinetic+heat oraz dron, i tu różnice t2 i t1 są bardzo duże.
Dodaj czasy przelotów, oraz to że zeby mieć ten kosmiczny dps przebijający rakiety caldari drej kartofel musi mieć blastery (a ich uzycie na misji.. BUHAHAHAHA) i już wiesz dlaczego caldari deklasują galente

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 11, 2011, 17:11:05 »
No to ja też coś polecę od siebie. Osobiście początkującemu zalecił bym matarów i potem doskilowanie amarów lub nieco mniej gallente.
Frigates - najlepszy matarski rifter, potem reszta.
Interceptors - najlepsze matarskie, blisko siebie gallente i amarr ze wskazaniem na gallente, na końcu caldari.
Assault Ships - blisko siebie matar, gallente i caldari ze wskazaniem na matarów, na szarym końcu amarr (powinni zastrzelić geniusza który dał świetnemu retribution jednego med slota).
Covert Ops - bez różnicy co wybierzemy.
Electronic Attack Ships - nikt tym nie lata.

Destroyers - dobry thrasher (matar), reszta się nie liczy.
Interdictors - rewelacyjny sabre (matar), reszta tylko do samobójczego bańkowania wrogich flot.

Cruisers - tytaj każda rasa ma coś ciekawego, ale cruzami t1 po zrobieniu bcków i hacy prawie się nie lata.
Heavy Assault Cruisers - matarzy na pierwszym miejscu za vagabonda, amarzy na drugim miejscu za bardzo popularnego zealota. Gallente i Caldari na trzecim miejscu, pierwsi za ishtara, drudzy za cerberusa.
Logistics - tutaj liczą się tylko guardian (amarr armor) i scimitar (matar shield). Oneiros i basilisk nie są lubiane, a logistykami nie lata się solo.
Recons - tutaj wszystkie są bardzo dobre, obojętnie jaką rasę wybierzemy to dostaniemy bardzo dobry statek.
Heavy Interdictors - wszystkie dobre, ale osobiście wybrał bym albo amarskiego devotera na armorze, albo matarskiego broadsworda na shieldzie.

Battlecruisers - mój ulubiony bc to hurricane, drake jest bardzo popularny ale go nie lubię, gallente mają chyba najlepsze bcki do solo, amarzy niby mają harbingera, ale drake zrobi to samo ale znacznie lepiej.
Command Ships - amarzy i matarzy na pierwszym miejscu za damnation i sleipnira. Caldari są znacznie mniej popularni, a gallente nie występują chyba wcale.

Battleships - najlepsi amarzy, bo każdy z ich bsów jest bardzo dobry, najlepszy sniper apocalypse, geddon tani i z ogromnym dpsem i najtwardszy abaddon. Matarzy i gallente na drugim miejscu, ze wskazaniem na gallente, za najbardziej uniwersalnego dominiksa i megathrona który jak coś dorwie na close to przepali na wylot. Matarzy wymagają skilowania także rakiet, żeby dobrze posługiwać się tempestem i typhoonem, poza tym bardzo fajne bsy. Caldari są do niczego, niby mają rokha ale jako sniper lepszy jest apoc, scorpion jest dla ludzi z dużym portfelem bo często zostają primary, a raven to pve.
Black Ops - bardzo rzadko stosowane, podobno najlepszy jest redeemer.
Marauder - statki do pve, wszystkie dobre.

Capsy - podobno najlepsze są gallente, ale ja się na tym nie znam.

T3 - najlepszy podobno jest tengu (caldari), a najgorszy legion (amarr), ale nie znam się na tym.

PS. Jeżeli nie zaznaczyłem, że chodzi o pve to chodzi o pvp.