Autor Wątek: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien  (Przeczytany 2525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgudi

  • Gość
Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« dnia: Grudzień 22, 2010, 22:31:11 »
Założyłem ten temat, ponieważ chciałem dowiedzieć się kilku rzeczy na temat wszystkiego co związane z targeting-iem;

Mam kilka podstawowych pytań:
1. Czy możliwe jest włączenie autopilota pod czas walki, tak żeby to komputer walczył?
2. Jak zaznaczyć od razu wszystkie działka jednym kliknięciem (nie potrafiłem odnaleźć odpowiedniego skrótu)
3. Czy istnieje szybki sposób podmiany pod czas walki szkieł na laserach, np. multifrequency na ultraviolet?
4. Jak ustawić na automatyczny "lock target", tak żeby po zniszczeniu jednego sam wybierał kolejny najbliższy?
5. Jak ustawić automatyczny "orbit 20km", tzn. jak na jeden statek ustawię orbit, to na pozostałych będzie ustawiał taki sam?

Te pytania zadaję, ponieważ odpowiedzi znacznie przyspieszyły by rozgrywkę w misjach gdzie jest mnóstwo drobnicy.
Nie zadaję być może jeszcze innych ważnych pytań, bo żeby je zadać, trzeba coś najpierw wiedzieć :D:D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 22:44:12 wysłana przez Zgudi »

Gregorius

  • Gość
Odp: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2010, 22:40:32 »
Heja, w odpowiedzi na twoje pytanka :

1. Czy możliwe jest włączenie autopilota pod czas walki, tak żeby to komputer walczył?

Nope. Autopilot dotyczy tylko podróży międzysystemowej. Walka jest już w twoich rękach.

2. Jak zaznaczyć od razu wszystkie działka jednym kliknięciem (nie potrafiłem odnaleźć odpowiedniego skrótu)
"Zaznaczyć" to masz na myśli strzał ? Możesz wywoływać działka klikając hotkeye danego slota (w przypadku zabudowy hi-slotów : F1, F2, F3, etc.) - włącza to działka kolejno. Jeśli chcesz odpalić wszystkie naraz - przydaje się wtedy grupowanie modułów. W fitting screen możesz grupować identyczne działka (takie same klasy działek) metodą drag'n'drop z trzymanym shiftem. Aha póki co - działka powinny być bez amunicji przed grupowaniem (inaczej nie zgrupujesz działek). Jak wtedy stworzysz sobie jedną grupę, zawierającą wszystkie działka i umieścisz jej ikonkę w slocie F1 - wtedy używasz tylko tego klawisza od odpalenia całego uzbrojenia.

Cytuj
3. Czy istnieje szybki sposób podmiany pod czas walki szkieł na laserach, np. multifrequency na ultraviolet?

Si, prawoklik myszą na działku i wybierasz pożądany typ amunicji/szkiełek. Oczywiście musisz mieć go w cargo, by dokonać przeładowania. Pamiętaj, że w trakcie przeładunku amunicji działka nie strzelają, a po ukończonej zmianie ammo - musisz ponownie uaktywnić uzbrojenie.

Cytuj
4. Jak ustawić na automatyczne wybieranie celu najbliższego wrogiego obiektu, tak żeby po zniszczeniu jednego od razu sam wybierał kolejny?
Nie ma takiej opcji. Jest coprawda autotargeting (domyślnie z automatu zaznacza jeden cel, który ciebie aggruje) ale nie działa on na zasadzie "namierzaj najbliższego" tylko "namierzaj tego, który pierwszy zaczął mnie namierzać".

Cytuj
Nie zadaję być może jeszcze innych ważnych pytań, bo żeby je zadać, trzeba coś najpierw wiedzieć :D:D
Z tymi oraz innymi w przyszłości pytaniami możesz uzyskać pomoc w Unseen Academy - korporacji szkoleniowej dla nowych pilotów. Jeśli ukończyłeś wszystkie tutoriale - to zapraszam. (unseen.pl)

Zgudi

  • Gość
Odp: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2010, 22:48:34 »
lol odpowiedź nadeszła zanim zdążyłem zmontowac post lol

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:11:00 »
Cytuj
Nie ma takiej opcji. Jest coprawda autotargeting (domyślnie z automatu zaznacza jeden cel, który ciebie aggruje) ale nie działa on na zasadzie "namierzaj najbliższego" tylko "namierzaj tego, który pierwszy zaczął mnie namierzać".
Jest syfny modułek zwany autotargeterem który bodajże namierza kolejno wroie obiekty w promieniu do 50km. Ale lepiej takich wynalazków nie uzywć i ręcznie dokonywać selekcji celi które masz namierzone, zwłaszcza tak długo jak nie wsiądziesz w coś co może namierzyć tak z 10 celi jak np comand lub maruder

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gregorius

  • Gość
Odp: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:08:48 »
5. Jak ustawić automatyczny "orbit 20km", tzn. jak na jeden statek ustawię orbit, to na pozostałych będzie ustawiał taki sam?


Najszybciej - w prawym, górnym rogu ekranu (tam gdzie masz okienko "selected Item" nad overview) po kliku na jakiś ship pojawi się info i kilka "guzików" poniżej. Wynajdujesz guzik "orbit" (piktogram orbity) i dokonujesz prawokliku -> Set Default Orbit Distance - ustawiasz tam sobie żądaną wartość i następnym razem - po kliknięciu tego guzika na następnych celach - twój ship automagicznie będzie orbitować na tej odległości.
Jesli musisz zmieniać orbity -> prawoklik na celu i z podręcznego menu masz kilka domyślnych, standardowych orbit, jakie możesz wybrać.

Autotargeter to szajs, tak jak autotarget back (widziałem wiele razy, jak na tej opcji grasowali 'wariaci' pod szkołami nowych graczy.) - lepiej wyłączyć w General Settings (środkowa kolumna).

lol odpowiedź nadeszła zanim zdążyłem zmontowac post lol
just wanted to help ;]

Zgudi

  • Gość
Odp: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2010, 17:21:46 »
Cytuj
Jeśli chcesz odpalić wszystkie naraz - przydaje się wtedy grupowanie modułów. W fitting screen możesz grupować identyczne działka (takie same klasy działek) metodą drag'n'drop z trzymanym shiftem.

kombinuję i nie działa.... Wybaczcie za tępotę :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2010, 17:32:53 »
Żeby zgrupować uzbrojenie (dotyczy tylko dział i wyrzutni rakiet) musisz spełnić następujące warunki:
- cała broń musi byćm dokładnie identyczna dotyczy to wszystkiego: kalibru, meta levelu, nazwy, wszystko słowem
- nie możesz mieć w tym amunicji
- całość uzbrojenia które ma być zgrupowane ma być on line

jak już spełniasz te warunki to uruchamiasz fiting screen, wciskasz i trzymasz shift, następnie przeciągasz jedno działko na drugie przy użyciu lpm, puszczasz lpm, puszczasz shift. Jeśli zrobiłeś poprawnie przy obu działkach masz cyferkę w nawiasie która oznacza numer grupy. Jeśli chcesz dodać kolejne działko do tej grupy powtarzasz procedurę, ale co ważne przeciągasz nie zgrupowane działko na jedno ze zgrupowanych. Kiedy zgrupujesz całe uzbrojenie po wydokowaniu zniknie Ci większość symboli działek z hud'a i zostanie tylkojeden za to z czerwoną łatka a w niej białą cyfrą oznaczającą ilość działek kryjących sie pod tym jednym znacznikiem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2010, 19:35:02 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź, myślę, że salwa ma większa siłę ognia, a może tylko mi się wydaje?

Gregorius

  • Gość
Odp: Wszystko co o celowaniu noob wiedzieć powinien
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2010, 20:07:42 »
salwa ma większą siłę ognia, niż.... (co?)

Generalnie działka mają taką naturę, że jednoczesny strzał ze wszystkich naraz generuje potężny dmg (tzw. volley) - i w efekcie widać wyraźniej zadawane obrażenia, niż każde działko osobno w pewnych odstępach czasowych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 13:20:39 wysłana przez Gregorius »