Autor Wątek: ipad - z czym to sie je?  (Przeczytany 7268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sc0rp

  • Gość
ipad - z czym to sie je?
« dnia: Grudzień 22, 2010, 11:39:05 »
Ma ktos iPada i moze sie podzielic wrazeniami, szczegolnie interesuje mnie to do czego go uzywa, a do czego sie zupelnie nie nadaje.

PS Nie bardzo mnie interesuja odpowiedzi od "apple haters" i/lub w stylu "to syf"  etc.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:55:30 »
Używa się do oglądania filmów i przeglądania internetu.

W pierwszym przypadku musisz film przepuścić przez specjalny konwerter, po czym wrzucić do iTunes zainstalowanych na komputerze, stamtąd zgrać na iPada. Zapomnij o odtwarzaniu czegokolwiek co nie jest w formacie klepniętym przez Apple.

W drugim przypadku, nie masz flasha. Żeby obejrzeć film na YouTube masz oddzielną aplikację, ale wszystkie inne strony, które zawierają Flash (a prawie każda coś flashowego ma) - dupa.

Masz sklep z aplikacjami, których jest zylion, z czego nadających się do czegoś może 3 proc. Dobre są oficjalne aplikacje gazetowe (także polskich tytułów), o wiele lepiej z nich się korzysta niż przeglądając strony gazet w sieci (nawet na normalnym komputerze).

Ogólnie - za te pieniądze będziesz miał normalnego laptopa. Jak chcesz mieć coś mniejszego/lżejszego, to netbooka. Nie ma racjonalnego argumentu, żeby kupować iPada. Argument "bo jest fajny" nie jest racjonalny.

Możesz też kupić iPoda Touch - tańszy, mniejszy ekran, ale ta sama funkcjonalność i przede wszystkim - mieści się w kieszeni. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:56:02 »
Masz jakiś iSpot w pobliżu miejsca, w którym mieszkasz ? Powinni mieć egzemplarz demonstracyjny. Już sama zabawa takim egzemplarzem daje pojęcie do czego toto się nadaje.

Moje wrażenie jest takie, że samo urządzenie jest za delikatne (czyt. mało solidne) i się rozpadnie w czasie co bardziej gorączkowych zabaw (czyt. grania). Mam porównanie z iPhonem 3 i o ile nie boję się dać go 3 latkowi do pogrania (w budowanie Marsjaninia, a co ;) ), to "większego brata" jednak bałbym się przekazać w ręce malucha.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

sc0rp

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:32:45 »
Ogólnie - za te pieniądze będziesz miał normalnego laptopa. Jak chcesz mieć coś mniejszego/lżejszego, to netbooka. Nie ma racjonalnego argumentu, żeby kupować iPada. Argument "bo jest fajny" nie jest racjonalny.

Nie poruszajmy prosze watkow ekonomicznych - bo nabycie nie zawsze wiaze sie z wydaniem talonow nbp.

Masz jakiś iSpot w pobliżu miejsca, w którym mieszkasz ? Powinni mieć egzemplarz demonstracyjny. Już sama zabawa takim egzemplarzem daje pojęcie do czego toto się nadaje.

Dostanie w lapki ten problem nie istnieje - tylko po tym jak dostanie sie go w lapki to co z nim zrobic.


Takze wracajac do tematu czyli to jest przegladarka filmow, internetu i e-bookow (to sam wyczailem) i generalnie to by bylo na tyle, jesli nei jest sie gadzeciarzem?
Jesli ktos zna jakies uzyteczne appy do ipada to rowniez bylbym wdzieczny oraz jak to wyglada kosztowo jego uzywanie miesiecznie jak sie zamontuje do niego karte sim (bo wifi nie jest wszedzie dostepne).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 12:46:21 wysłana przez Dark Flonoe »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:52:00 »
Generalnie do niemal wszystkiego musisz mieć konwertery. Filmy, ebooki, muzyka w formatach innych niż applowskie trzeba przekonwertować - jak zresztą do wszystkich produktów appla.
Ipad ma zajebisty ekran - wyraźny, z dobrym odwzorowaniem kolorów, dobrze reagujący na dotyk. To jest główny plus tej zabawki.
Minusy - brak otwartości formatów, brak obsługi flasha na stronach i tak naprawdę do końca nie wiadomo czym iPad ma być - komputerem, przeglądarką internetu, grą wideo czy przerośniętym iPhonem.
No i ten sławiony sklep z aplikacjami, gdzie 90% to crap albo durne gierki.
Ja osobiście wolałbym kupić sobie laptopa/netbooka plus ewentualnie jakiegoś e-inkowego readera (w stylu Amazon Kindle), a jakby mnie mocno cisnęło na tablet to chyba wybrałbym GalaxyTaba - może nieco mniejszy i z gorszym ekranem, ale za to na androidzie.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:59:40 »
Z tego co Dormio wrzucil w Smieszne rzeczy wychodzi ze jeszcze Motorola niedługo zacznie sie rozpychać na tym rynku ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2010, 13:02:40 »
Generalnie do niemal wszystkiego musisz mieć konwertery. Filmy, ebooki, muzyka w formatach innych niż applowskie trzeba przekonwertować - jak zresztą do wszystkich produktów appla.
bez przesady obsluguje przez itunes mp3, a pdfy czyta darmowy app ibooks. Co do filmow to prawda ale odcinek house mi sie konwertuje 7min a film 2012 jakos 25min - app do konwersji jest za free wiec pod tym wzgledem niczym nie rozni sie od mojej nokii ktora coprawda obsluguje div-x ale i tak trzeba robic resize bo inaczej flash sie zapycha momentalnie ;)

Jest mi ciezko okreslic do czego chcialbym go uzywac, wiec sorka za tak ogolnie postawione pytania - chce wiedziec do czego moglbym go uzyc.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2010, 13:08:27 »
odrazu powiem ze do czytania ksiazek jest on za ciezki
chyba ze czytasz tylko tak ze kladziesz go na stole przy ktorym siedzisz,
do czytania w wyrku trzymajac w raczce sie nie nadaje

Gregorius

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2010, 13:33:26 »
Generalnie do niemal wszystkiego musisz mieć konwertery. Filmy, ebooki, muzyka w formatach innych niż applowskie trzeba przekonwertować - jak zresztą do wszystkich produktów appla.
Ipad ma zajebisty ekran - wyraźny, z dobrym odwzorowaniem kolorów, dobrze reagujący na dotyk. To jest główny plus tej zabawki.
Minusy - brak otwartości formatów, brak obsługi flasha na stronach i tak naprawdę do końca nie wiadomo czym iPad ma być - komputerem, przeglądarką internetu, grą wideo czy przerośniętym iPhonem.
No i ten sławiony sklep z aplikacjami, gdzie 90% to crap albo durne gierki.
Ja osobiście wolałbym kupić sobie laptopa/netbooka plus ewentualnie jakiegoś e-inkowego readera (w stylu Amazon Kindle), a jakby mnie mocno cisnęło na tablet to chyba wybrałbym GalaxyTaba - może nieco mniejszy i z gorszym ekranem, ale za to na androidzie.

THIS!
+1

A swoją drogą widziałem na żywca e-papier - ja pierdziu ... fantastyczne! :D

Goomich

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2010, 13:43:26 »
ewentualnie jakiegoś e-inkowego readera (w stylu Amazon Kindle),

Kindle ma aplikację na ipada. :)

magni

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2010, 14:16:58 »
konwertowanie filmow?
wystarczy kupic na itunes odpowiedni odtwarzacz, CineXPlayer na przyklad i ogladasz normalne avi (xvid i divx) bez zadnego konwertowania
na ipada masz tez sporo aplikacji do pracy, odpowiedniki programow MS Office (wydaje mi sie ze nawet maja import/export z officem)
wiec nie jest to taki bezuzyteczny crap jak to tutaj przedstawiacie

Qreg

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2010, 14:23:06 »
Moze przy okazji podepne sie pod pytanie,

Miał ktos moze do czynienia z kindlem DX? Potrzebuje czegos do czytania PDFow i kurcze to jakos jedyne wyglada rozsadnie (do artykułow naukowych nie wyobrazam sobie 6" wyswietlacza). (iPad jest dla mnie za drogi i kwestia podswietlenia tez wkurza ;))

Gregorius

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2010, 14:27:45 »
Moze przy okazji podepne sie pod pytanie,

Miał ktos moze do czynienia z kindlem DX? Potrzebuje czegos do czytania PDFow i kurcze to jakos jedyne wyglada rozsadnie (do artykułow naukowych nie wyobrazam sobie 6" wyswietlacza). (iPad jest dla mnie za drogi i kwestia podswietlenia tez wkurza ;))

http://www.epapier.e-tekst.pl/czytniki

Bardzo fajna strona z testami czytników ;) Być może znajdziesz ciekawszą alternatywę ;)

HammerSnake

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2010, 15:03:16 »
Moja cała rodzinka zaopatrzyła się w  w sony prs 500. Zaczęło się od tego ,że jedna osoba sobie kupiła i potem wszyscy  sobie zażyczyli ten czytnik pod choinkę  :D.

Niby 6 cali ,ale to format w zasadzie większości książek, no może minimalnie mniejsza strona chyba o 3 cm jak liczyłem z linijką. W takiej grze Endera zamiast jak w wersji drukowanej 325 stron mam bodajże 380.


http://allegro.pl/sony-prs-500-ebook-reader-czytnik-polska-czcionka-i1378551037.html

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2010, 16:46:19 »
Cytuj
konwertowanie filmow?
wystarczy kupic na itunes odpowiedni odtwarzacz, CineXPlayer na przyklad i ogladasz normalne avi (xvid i divx) bez zadnego konwertowania
Dziękuję postoję. Zwłaszcza że jak juz pisano w tej cenie mozna dostać lapka który takich problemów nie robi i jak się uprzeć mozna mieć praktycznie cały soft legalnie i za free (albo wliczony w cenę)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

magni

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 22, 2010, 18:11:33 »
Dziękuję postoję. Zwłaszcza że jak juz pisano w tej cenie mozna dostać lapka który takich problemów nie robi i jak się uprzeć mozna mieć praktycznie cały soft legalnie i za free (albo wliczony w cenę)
dżizas ludzie, czy wy juz tylko 2 stany znacie, albo dostac za darmo albo ukrasc?
napisalem kupic bo nie jest za free tylko kosztuje cos ze 2 euro (nie pamietam dokladnie) - naprawde straszny majatek dla kogos kto rozwaza zakup ipoda za kilkaset euro... wymiekam

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2010, 18:28:46 »
Akurat w tym wypadku pisałem o linux / win który jest w cenie lapa, oba os na lapie są w stanie odrazu lub po zainstalowaniu darmowego programu zrobić to co omawiany bibelot, który tymczasem w wersji ze sklepu nie robi nic lub prawie nic za darmo i wkurza potrzebą dopłacania (wysokość opłaty ma małe znaczenie, chodzi o sam fakt kupienie nie pełnego produktu). Przypomina to traktowanie nas przez microsoft w kwesti pakietu usłóg win live 9swoja drogą sklepik appla tez chyba miał lub wciąż ma w zwyczaju traktować nasz region jako taki sto lat za murzynami. Do tego w funkcjach związanych z netem to ja decyduję czy chcę czy nie chę odpalać flashy i rużnych innych.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2010, 19:46:26 »
swoja drogą sklepik appla tez chyba miał lub wciąż ma w zwyczaju traktować nasz region jako taki sto lat za murzynami.

Muzyki nie kupisz, ale aplikacje owszem - mam konto bez kombinowania, z polskim adresem i kupuję płacąc zwykłą kartą debetową.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2010, 22:12:00 »
Z czym to się je?
http://d.hatena.ne.jp/shiinaneko/20100715/1279252548

Ja tam w domu zastanawiałem się nad iPadem lub czymś analogicznym jako zabawką dla dziecka. Córka jeszcze pisać nie umie, ale na iPhonie grać lubi bardziej niż na komputerze, więc iPad byłby takim większym iPhonem do gierek, gierek edukacyjnych, rysowania palcem etc. Touchpad jest bowiem bardziej intuicyjny niż myszka i klawiatura. Ale w sumie to za dużo kosztuje na takie zabawy.




Sharkun

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:02:55 »
Jeśli o mnie chodzi to całkiem niedawno przymierzałem się do czegoś iPad-o podobnego i trafiłem na całkiem fajna i "zgrabna" zabawkę z pokroju lekko juz chyba zapomnianej idei UMPC (Ultra-Mobile PC) a był to Samsung Q1 ULTRA UMPC (zdjecie poniżej)



oraz link do zakończonej już aukcji... jak widać zainteresowanie było całkiem spore, cena również niczego sobie ;) KLIK


Diabl0

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:44:28 »
W warunkach domowych poza czytaniem książek nie znajduję dla iPada żadnych więcej zastosowań. Do oglądania filmów o wiele wygodniejszy jest jednak duży TV, do internetu normalny komp z przeglądarką obsługującą Flash. Do noszenia ze sobą także słabo się nadaje - jak już mam nosić to wolę nosić macbooka który jest niewiele większy i cięższy a za to o wiele wszechstronniejszy (a i bateria też niewiele krócej trzyma).

Za to świetnie się sprawdza jako mobilna platforma biznesowa (nasi lekarze pokochali iPady zamiast komputerów) czy ostatnio jako kiosk (o wiele czulszy i dokładniejszy ekran dotykowy plus kompaktowe wymiary), problem w tym że Apple wcale nie interesuje się tym rynkiem (zero wsparcia w SDK dla drukarek, bezpośredniego dostępu do baz danych, odczytu XLS, gotowych bibliotek do generowania tabel, wykresów itp., ogólnie całe UI jest żywcem przeniesione z iPhone i nie dostosowane do możliwości jakie oferuje znacznie większy ekran) a nawet wręcz utrudnia wykorzystanie go w małych firmach (strasznie ciężka dystrybucja w zamkniętych grupach poprzez AdHoc, brak możliwości zdalnej instalacji nowego oprogramowania czy aktualizacji itp.).

Troszkę szkoda że całkiem ciekawa platforma sprzętowa (programowo nie jest już tak słodko) jest tak marnowana poprzez usilne promowanie jako sprzęt do zastosowań domowych.

A tak wygląda programowanie i "autorska" obudowa do udostępniania pacjentom na recepcji (plus całkiem ciekawy błąd którego przyczyny Apple nie potrafi zlokalizować od 2 tygodni :D):


http://www.youtube.com/watch?v=L2YilAVXqAo
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 23:51:45 wysłana przez Diabl0 »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2010, 07:27:33 »
W iTunsach można już muzykę kupować na polską kartę?
Całą dostępną muzykę i filmy?
Bo ja korzystam z karty brata, który mieszka i pracuje w USA ;)
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 23, 2010, 09:02:07 »
Aplikacje tak, multimedia - nie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:11:18 »
Mam iPada i bardzo sobie go chwalę. Fakt, że był mi potrzebny do pracy i sam z siebie chyba bym go nie kupił ale kupiłem i jest super. Do czego go wykorzystuję poza pracą:
- surfowanie
- czytanie książek
- gierki

Jest bardzo wygodny, dostęp do aplikacji bardzo duży no i częsć appsów jest idealna na iPada - np interaktywne książki dla dzieci. Co ciekawe moja żona jak chce połazić po necie to wczesniej brała lapka, a odkąd mam iPada to tylko tego używa. Ciągle burczy, że tu się cos gestami robi zamiast myszą ale twardo wyładowuje mi baterie do końca. Biorąc pod uwagę fakt, że jest osobą filigranową w ogóle nie ma problemów z czytaniem z iPada (iPad ciężki, bala bla bla, ... itp.).

Co do AppStore - tam jest moc appsów więc przejrzenie wszystkiego to masakra ale można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Wybierajac sie w podróż chyba prędzej zabrałbym iPada niż lapa bo jest mniejszy.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 13:19:57 wysłana przez Nitefish »

sc0rp

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:51:21 »
Dzieki nitefish za info to teraz mi poweidz czy spotkales sie ze istnieje na ipadzie:
- office lub substytut ale koneicznie kompatybilny z formatem ms office 2007
- project lub substytut ale koniecznie kompatybilny z ms project
- remote desktop dla pc najlepiej ze wsparciem d-x

A z rzeczy nie do pracy to:
- substytut eve mon (projekt capsuleer upadl)
- substytut eft 

Ile cie srednio miesiecznie kosztuje utrzymanie ipada (rachunek za karte sim).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:53:15 »
- substytut eve mon (projekt capsuleer upadl)

iClone


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 23, 2010, 14:21:11 »
Utrzymanie iPada nic mnie nie kosztuje, bo karte sim trzymam w telefonie a z netem łączę się po wifi. Koszt zależałby od wielkosci pakietu netowego. Mam taki na iPhone i nigdy jeszcze go nie zużyłem (nie pamiętam ile tego jest ale to jakis standardowy w Erze).

Co do programów, o które pytasz nie umiem Ci chwilowo odpowiedzieć ale po swiętach pomęczę kumpla, który całkowicie się przesiadł na maki i im podobne urządzenia. Mi się nie chce przenosić całego warsztatu pracy na maca bo za dużo tego mam na PC.

Capsuleer - boleję nad upadkiem tego projektu bo fajowy był. Niedługo zamierzam się rozejrzeć za czyms podobnym. Obecnie Capsuleer pogubił się z atrybutami postaci po nowym patchu i chyba jest to nie do naprawienia :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 14:27:58 wysłana przez Nitefish »

magni

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 23, 2010, 14:22:16 »

- substytut eve mon (projekt capsuleer upadl)


capsuleer nadal dziala, nie ma tylko blogow ale info o kolejce skillowania dla postaci dziala normalnie bo jest pobierane bezposrednio z serwera eve a nie z serwera capsuleera, wiec jako substytut eve mon spokojnie dziala nadal

Ellaine

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 23, 2010, 16:58:24 »
Mam iClone. Jego wadą jest powolny update - za każdym razem ściąga mi listę sojuszy i w ogóle wszystko. Poza tym jest OK.

Goomich

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 24, 2010, 14:31:18 »
Moze przy okazji podepne sie pod pytanie,

Miał ktos moze do czynienia z kindlem DX? Potrzebuje czegos do czytania PDFow i kurcze to jakos jedyne wyglada rozsadnie (do artykułow naukowych nie wyobrazam sobie 6" wyswietlacza).

A te artykuły ciężkie są w niestandardowe rzeczy? Bo mozna przekonwertować pdfy i rózne takie do formatu kindla i mieć je ze wszystkimi bajerami (rozmiar czcionki głownie). Ale czasem konwerter wypuszcza śmieci.

Qreg

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 25, 2010, 00:25:10 »
Artykuły naukowe, format A4 przewaznie 2 kolumny, duzo wzorow plus wykresów.

Z tego co czytałem to kindle natywnie moze oblugiwac pdfy bez potrzeby konwersji cały czas umozliwiajac robienie adnotacji etc ;)

Zastanawialem sie jeszcze nad Pocketbook Pro 903 ale jest droższy plus jakos nie znam firmy a nawet ich strona budzi moje watpliwosci ;)

Z uwagi na format i dwukolumnowosc nie urzadzaja mnie czytniki 6" dlatego mysle o 9.7" - wiesz trend pro eko ;) - brak potrzeby wydrukowania miesiecznie ryzy papieru ;) i brak potrzeby noszenia ze soba tych kg ;)

Straszny

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 06, 2011, 20:47:29 »
mnie iPad zawiódł przez te same problemy o których piszą wyżej koledzy

ja bym proponował takie rozwiązania:

Tablety Archos - najlepsze solidne tablety, nowoczesne systemy (Android 2.2 Froyo lub Win 7), dobry support, solidne wykonanie, przyjemne materiały wykończenionwe:
http://www.archos.com/?country=pl&lang=en

w Polsce przykład sklepu z nimi: http://www.conrad.pl/websale7/?shopid=conrad&act=product&prod_index=876299&cat_index=SHOP_AREA_54366_0403040&Ctx={ver/7/ver}{st/3ec/st}{cmd/0/cmd}{m/websale/m}{s/conrad/s}{l/01-aa/l}{sf/%3Cs1%3Earchos%3C/s1%3E/sf}{p1/e8d1593424bd9bfde4249e626007025e/p1}{md5/02f0f315c499a9be001f1b67eee4c354/md5}
(są o niebo mniej znane od Samsunga galaxy Tab, a przy tych samych możliwościach są blisko 50% tańsze)
1499 zł za full wypas tablet jest już całkiem fajną ceną ;)

jeśli chodzi o e-booki... próbowałem czytac na ifonie, na Milestone i Milestone 2, na iPadzie... a potem dostałem Kindle DX w ręce... ło jezu... kompletnie inny komfort czytania. Fantastyczna rzecz i od czasu posiedzenia z nim pare godzin jestem wielkim fanem technologii e-inka , który wcześniej wydawał mi się jakimś przedpotopowym wynalazkiem typu pasywna matryca LCD.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 21:18:46 wysłana przez Scaryman »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 06, 2011, 21:29:58 »
Tablety Archos
czy mają już legalny dostęp do Marketu i innych aplikacji google? Pamietam, że pierwotnie Archos nie wykupił licencji od googla i wprawdzie system (który jest za free) był wgrany, ale ani marketu, ani map, ani maila (itd.) nie było...

Qreg

  • Gość
Odp: ipad - z czym to sie je?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:25:37 »
jeśli chodzi o e-booki... próbowałem czytac na ifonie, na Milestone i Milestone 2, na iPadzie... a potem dostałem Kindle DX w ręce... ło jezu... kompletnie inny komfort czytania. Fantastyczna rzecz i od czasu posiedzenia z nim pare godzin jestem wielkim fanem technologii e-inka , który wcześniej wydawał mi się jakimś przedpotopowym wynalazkiem typu pasywna matryca LCD.

Mnie by całkiem Kindle DX wystarczył tylko cholera nie mozna robic annotacji na pdfach z tego co dogrzebałem sie... chyba ze masz inne doswiadczenia Scary...