Autor Wątek: Granie Solo  (Przeczytany 3841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szar

  • Gość
Granie Solo
« dnia: Grudzień 18, 2010, 22:27:58 »
Witam,

Kilka lat temu grałem triala w eve ale mi jakoś gra nie podeszła, teraz jako, że pracuje szukam jakiegoś mmorpg z offline skillingiem:D

Jako, że jestem typem gracza który lubi grać przeważnie Solo a do tego pvp i pve, to moje pytanie jest czy mam czego szukać w tej grze?
A jak tak to jaka rase wybrać i w jaki zawód iść(np. mam się w różnych ECM`ach szkolić czy w dmg isc?).

Pozdrawiam

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:44:54 »
jestem typem gracza który lubi grać przeważnie Solo (...) czy mam czego szukać w tej grze?

To jest MMO -> Massive Multiplayer Online. Tu się gra zespołowo. Solo nic w Eve nie zdziałasz.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2010, 22:53:18 »
Ale zdajesz sobie sprawę że uzywanie słowa solo w kontekście zabawy w mmo to błąd logiczny?

Do tego jeszcze dochodzi... powiedzmy dyskusyjność terminu solo. Jedni uważają że jest to latanie jeden gracz obslugujacy jedno konto, inni dre profesjonalni pvperzy powiedzą że solo = jeden gracz i tyle kont ile zdoła obsłużyć on i jego komp lub kompy

Rasa nie ma znaczenia, kazda rasa może uzywać każdego sprzętu, bez kar czy bonusów za skilowanie "swoich" / "obcych" technologi
A w co iść? Zależy jak rozumiesz to latanie solo

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Szar

  • Gość
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:01:00 »
Ale zdajesz sobie sprawę że uzywanie słowa solo w kontekście zabawy w mmo to błąd logiczny?

Nie widze sprzeczności... w Ultime Online naprzykład dało się grać pvp solo... spotykałeś jakiegoś gostka w dendżonie i go jechałeś... jak spotkałeś trzech gostków to dawałeś noge... kwestia stylu gry, a gadanie, że mmorpg nie jest do gry solo już słyszałem się z tym nie zgadzam i tyle:)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:04:07 »
Tyle, że Eve to jest sandbox - masz 50k ludzi na raz na serwerze.

Polecisz sobie solo na PvP, spotkasz gang 15+ i tyle będzie z Twojego solo.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:07:05 »
A jak bedą mieli HIC'a na remote namierzaniu, albo innego ogarnietego łapacza to również tyle bedzie z twojego dawania nogi

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Szar

  • Gość
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:15:20 »
Ehem... nie spodziewam się, że będę niszczył 5 osobwe grupy:) Chciałem się jeno zapytać jak tutaj wyglądanie granie solo... 1vs1... solo pve itd. I o jakąś rade jaka rase wybrać i w jakie statki docelowo się szkolic.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:51:40 »
Spokojnie da sie grac solo, ale wiaze sie to z wieloma wtopami badz z wybieraniem sobie konkretnych sytuacji i celi, co na dluzsza mete moze byc nudne  ;).
Rasa jest obojetna, najwazniejsze zeby podobala Ci sie Twoja facjata, mozna latac wszystkimi statkami niezaleznie jaka rase wybierzesz. Co do samych statkow, coz imo kazda rasa ma takie ktorymi da sie latac na solo, ale wiekszosc pewnie Ci powie zebys wybral matarow.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2010, 00:01:27 »
Spokojnie da sie grac solo, ale wiaze sie to z wieloma wtopami badz z wybieraniem sobie konkretnych sytuacji i celi, co na dluzsza mete moze byc nudne  ;).
Rasa jest obojetna, najwazniejsze zeby podobala Ci sie Twoja facjata, mozna latac wszystkimi statkami niezaleznie jaka rase wybierzesz. Co do samych statkow, coz imo kazda rasa ma takie ktorymi da sie latac na solo, ale wiekszosc pewnie Ci powie zebys wybral matarow.

skiluj statki mataru :D
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2010, 00:16:11 »
Cytuj
Chciałem się jeno zapytać jak tutaj wyglądanie granie solo... 1vs1... solo

Powiedzmy sobie ,że jesteś białasem z kijem baseballowym i idziesz sobie na Bronx. Dookoła same czarnuchy. Niektórzy działają solo ,ale większość pracuje w gangach. Panuje wolna amerykanka.
Czyli napadasz sobie słabego czarnucha(zaciągasz sobie go do bramy.Pacjent widząc ,że nie ma żadnych szans na  ucieczkę podejmuje walkę. ) i ni z gruszki ni pietruszki jakiś inny czarnuch działający na własną rękę wbija ci nóż w plecy i zabiera twój portfel + gnata.

Zważ ,że gang czarnuchów może wystawić słabego czarnucha na baita. Jako samotny biały na dzielni możesz przez nieostrożność lub przypadek wejść do złej uliczki i zostać zgwałcony przez stado murzynów.

Czyli masz teren po którym fruwają gangi , fruwają ludzie którzy chcą tylko przetransportować rzeczy/pofarmić iski (z reguły bojący się o swoje życie i unikający walki ,ale gdy postawisz ich pod ścianą to ją  podejmują  ),a  oprócz tego samotni freelancerzy i piraci szukający guza na własną rękę.
Teraz weź proporcje 70% 20% 10%. (procenty zależne od regionu,bo w każdym getcie jest inaczej ).

Statki solo to najlepiej matarskie. Cruzer Rupture na start byłby dobrym wyborem ,a potem przesiadka w bardziej wymagające statki np. rifter i co dusza zapragnie. (przeciw wskazań ,żeby zaczynać od riftera nie ma tylko możesz się w nim na jako newbee nie skapnąć ,że już po walce  ).



« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2010, 00:35:09 wysłana przez HammerSnake »

Szar

  • Gość
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2010, 00:34:56 »
Powiedzmy sobie ,że jesteś białasem z kijem baseballowym i idziesz sobie na Bronx. Dookoła same czarnuchy. Niektórzy działają solo ,ale większość pracuje w gangach. Panuje wolna amerykanka.
Czyli napadasz sobie słabego czarnucha(zaciągasz sobie go do bramy.Pacjent widząc ,że nie ma żadnych szans na  ucieczkę podejmuje walkę. ) i ni z gruszki ni pietruszki jakiś inny czarnuch działający na własną rękę wbija ci nóż w plecy i zabiera twój portfel + gnata.

Zważ ,że gang czarnuchów może wystawić słabego czarnucha na baita. Jako samotny biały na dzielni możesz przez nieostrożność lub przypadek wejść do złej uliczki i zostać zgwałcony przez stado murzynów.

Czyli masz teren po którym fruwają gangi , fruwają ludzie którzy chcą tylko przetransportować rzeczy/pofarmić iski (z reguły bojący się o swoje życie),a  oprócz tego samotni freelancerzy i piraci szukający guza na własną rękę.
Teraz weź proporcje 70% 20% 10%. (procenty zależne od regionu,bo w każdym getcie jest inaczej ).

Statki solo to najlepiej matarskie. Cruzer Rupture na start byłby dobrym wyborem ,a potem przesiadka w bardziej wymagające statki np. rifter i co dusza zapragnie. (przeciw wskazań ,żeby zaczynać od riftera nie ma tylko możesz się w nim na jako newbee nie skapnąć ,że już po walce  ).

Super porównanie :D wiele mi wyjaśniło, powaga:) zrobiłem sobie Caldari ale już koxam skille na MAtary przez noc.
Jak proponujecie rozłożyć statystyki właśnie na Mataraskiego Solo pvp/pve gracza?

silvia

  • Gość
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2010, 01:01:29 »
Tyle, że Eve to jest sandbox - masz 50k ludzi na raz na serwerze.

Polecisz sobie solo na PvP, spotkasz gang 15+ i tyle będzie z Twojego solo.

No chyba, iz bedzie to 15x drake vs plex maelstrom + blue pill + hg crystal + tengu. Mysle, iz dalby rade ich wytankowac ;d

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Granie Solo
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2010, 01:33:25 »
Najwiecej w perc/will (tych wymagaja skille na statki i bron), nastepnie po rowno w int/memory (poboczne skille od elektroniki, inzynierii, mechaniki, dron itp), w charyzme nie musisz atm pakowac (trade, social, leadership).

Ellaine

  • Gość
Granie Solo
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2010, 04:49:47 »
W pve solo to 99% przemysłu -mało kto farmi w grupie.

W pvp solo latają

A) bardzo dobrzy pvperzy z doswiadczeniem i raczej dobrym sprzętem
B) raczej bogaci pvperzy których stać na straty
C) bardzo cierpliwi pvperzy ktorzy gotowi sa długo wypatrywac celu. Latajac z cloakiem i zachowując ostrożność moga osiągać sukcesy i mieć małe straty.