Autor Wątek: problem z wykonaniem misji  (Przeczytany 5930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rkossacki

  • Gość
problem z wykonaniem misji
« dnia: Listopad 18, 2010, 13:28:15 »
Witam,

Jestem na eve-online ledwie 2 dzień tz. że się dopiero uczę, ale już na dzień dobry mam problem z wykonaniem na pozór łatwych misji.

Misja 1. Wykopać 999 unit of Veldspar:
location: 0.7 Akiainavas
Drop-off: Akiainavas School of Knowledge

Rozumiem, że w tej misji mam wydobyć 999 jednostek veldsparu z jakiejś asteroidy i zawieść ładunek na stację "School of...".
I tak zrobiłem, wydobyłem nawet więcej tego veldsparu z asteroidy, zawiozłem na podaną stację, ale tam się dowiaduję, że nie wykonałem zadania. Co zrobiłem źle??? Mam ten cały wymagany ładunek, jetem w miejscu przeznaczenia a tu misja nie wykonana!!??

MIsja 2.

Wykończyć Gurista pirates.
location: (pokazany symbol czaszki z uszami zająca) 0.7 Akianavas belt

Zrozumiałem to tak, że muszę wybić piratów z pasów asteroid, z podanym systemie jest 18 pasów asteroid i tak latałem od jednego do drugiego wykańczając wszystkich napotkanych piratów, ale wykańczam i wykańczam ich w nieskończoność a misja dalej nie wykonana. To ilu mam ich wykończyć albo gdzie mam szukać tych właściwych?? Co znaczy ta czaszka (znak rozpoznawczy tych gurista pirates??)


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2010, 13:36:33 »
Ad.1 - Sprawdź, czy na pewno jestes na dobrej stacji (w systemie może być kilka schoolów) (wydokuj, w przestrzeni prawym, poszukaj agent mission czy coś takiego - opcja warpowania do destynacji misji).
Sprawdź czy masz tego velda w jednej kupce.
Sprawdź czy masz zwykłego velda a nie jakiegoś z przedrostkiem (ulepszonego).

Ad 2. Kliknij prawym w przestrzeni, poszukaj w menu czegoś z misjami, powinieneś tam mieć warp to i lokalizację przeciwników w przestrzeni.

Cel misji czyli gdzie dokładnie masz dolecieć (z obu misji) możesz też znaleźć w People & Places, w zakładce bookmarks albo places (nie pamiętam teraz) w folderze z misjami od agentów. Klikasz na taki ppm i wybierasz warp to...

I wejdź na kanał CENTRALA NOOBS, tam powinieneś uzyskać pomoc na bieżąco.
Przedwieczny.

sc0rp

  • Gość
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2010, 13:38:35 »
Witam,

Jestem na eve-online ledwie 2 dzień tz. że się dopiero uczę, ale już na dzień dobry mam problem z wykonaniem na pozór łatwych misji.

Misja 1. Wykopać 999 unit of Veldspar:
location: 0.7 Akiainavas
Drop-off: Akiainavas School of Knowledge

Rozumiem, że w tej misji mam wydobyć 999 jednostek veldsparu z jakiejś asteroidy i zawieść ładunek na stację "School of...".
I tak zrobiłem, wydobyłem nawet więcej tego veldsparu z asteroidy, zawiozłem na podaną stację, ale tam się dowiaduję, że nie wykonałem zadania. Co zrobiłem źle??? Mam ten cały wymagany ładunek, jetem w miejscu przeznaczenia a tu misja nie wykonana!!??
musisz potwierdzic wykonanie misji, nie ma czegos takiego jak autocomplete misji. zagadaj z agentem i kliknij complete :)

Cytuj
MIsja 2.

Wykończyć Gurista pirates.
location: (pokazany symbol czaszki z uszami zająca) 0.7 Akianavas belt

Zrozumiałem to tak, że muszę wybić piratów z pasów asteroid, z podanym systemie jest 18 pasów asteroid i tak latałem od jednego do drugiego wykańczając wszystkich napotkanych piratów, ale wykańczam i wykańczam ich w nieskończoność a misja dalej nie wykonana. To ilu mam ich wykończyć albo gdzie mam szukać tych właściwych?? Co znaczy ta czaszka (znak rozpoznawczy tych gurista pirates??)

nie nie z paskow tylko z okreslonego miejsca jak bedziesz w tym systemie kliknij w przestrzeni prawym klawiszem myszy powinna pojawic sie tam miedzy innymi misja najedz na nia i kliknij na encounter. Tak ta czaszka to logo guristasow

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2010, 13:42:54 »
Mam ten cały wymagany ładunek, jetem w miejscu przeznaczenia a tu misja nie wykonana!!??
Masz veld w formie jednego pakietu ? Jeśli zwoziłeś to shipem z małą ładownią to pewnie jest w kilka "paczkach", ale wystarczy wybrać stack all i będziesz miał 1 (agent zabierze TYLKO ilość jaką potrzebuje). No i oczywiście musi to być koniecznie na miejscu które wskazał agent. Czasem jest to specjalny rodzaj ore (w opisie jest mission specific), ale one mają inne nazwy od tych co można znaleźć na paskach.

Cytat: rkossacki
Zrozumiałem to tak, że muszę wybić piratów z pasów asteroid, z podanym systemie jest 18 pasów asteroid i tak latałem od jednego do drugiego wykańczając wszystkich napotkanych piratów, ale wykańczam i wykańczam ich w nieskończoność a misja dalej nie wykonana. To ilu mam ich wykończyć albo gdzie mam szukać tych właściwych?? Co znaczy ta czaszka (znak rozpoznawczy tych gurista pirates??)
Troszkę bardziej skomplikowane. Misje zazwyczaj mają dedykowane miejsce wykonania. Żeby się do niego dostać musisz dolecieć do systemu (niekoniecznie musi to być system w którym jest agent), a kiedy już w nim jesteś to wówczas ppm i z menu obiektów na jakie możesz warpować masz możliwość wybrać mission specific object (i.e. encounter/deadspace). To może być pasek tworzony specjalnie na potrzeby tej misji !
Drugą metodą dostania się jest wejście poprzez menu people & places i wyszukanie odpowiedniej pozycji w places. Pierwsza metoda jest szybsza. Opis misji możesz sprawdzić poprzez Journal i w opisie możesz klikając ppm na link dotyczący wykonania misji wybrać opcję set destination.

Misje są z tutoriala ? Podanie do Unseen Academy już składałeś ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

NeX

  • Gość
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2010, 14:59:13 »
Sklerotycy :P

Na tych misjach trzeba wykopać konkretną asteroidę na misyjnym gridzie, a nie byle co z paska. Inaczej nie będzie dinga.

  Tak jak wyżej napisano udaj się w zlecone miejsce misji. Samodzielnie dolatujesz tylko do systemu. Potem prawy klawisz myszki gdzieś w space i odpowiednia opcja, która warpnie cię na lokację. Defaultowe overview powinno pokazywać asteroidy. Misje z piratami odszukaj tak samo. Przeciwnicy czasem pojawiają się dopiero jak dolecisz do jakiegoś stacjonarnego obiektu. W domyślnym overview niestety niektórych pasywnych struktur nie ma, więc poszukaj wizualnie na ekranie, lub lepiej przygotuj sobie specjalny TAB na overview do wykonywania misji w którym będą "Large Colidable" i inne struktury, oraz drugi TAB taki jak do PVP, który będzie jednak pokazywał npece, ale bez zbędnych pasywnych obiektów, bo czasem jest ich bardzo dużo i uniemożliwią wygodne targetowanie z overview..

rkossacki

  • Gość
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2010, 16:19:57 »
ok, dzięki wielkie, wszystkie odpowiedzi były pomocne...no może poza tym, że trzeba wcisnąć "complet mission" czy upewnić się jaki rodzaj rudy trzeba wydobyć...na to zdążyłem już wpaść. Apropos misji z wydobyciem z asteroidy to faktycznie chodziło o jedną konkretną asteroidę a nie dowolną...a swoją drogą czy to nie jest już jakieś ograniczenie, co to tego gościa obchodzi skąd mam ten ładunek, z tej czy innej asteroidy, a choćbym to znalazł w dryfującym kontenerze to powinien brać i nie pytać skąd zaliczając misję... a podobno eve-online to taka swoboda działania he he.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2010, 16:28:53 »
No wiesz... coponiektórzy sprytni trzymają zapas veldu na stacji, na której mają zazwyczaj misje dostarczenia veldu (i.e. ja). To ma zapobiegać takim sytuacjom :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

rkossacki

  • Gość
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2010, 16:45:28 »
oooo właśnie o to mi chodzi, po to jest to gra online, a nie zwykła zaskryptowana gierka żeby nie było pewnych ograniczeń. Zapewne ten przykład z wydobywaniem z konkretnej asteroidy nie jest jedynym. Czy jeżeli ktoś chce kupić "coś" a drugi podejmuje się, że mu to dostarczy (dostarczy=sprzeda bo ma, wydobędzie i sprzeda, znajdzie i sprzeda itp itd) to chyba kupca powinno satysfakcjonować samo dostarczenie. Ale ok, w sumie jałowa gadka, rozumiem, że agenci są i tak zaskryptowani i działają nieelastycznie, cała frajda to "romansować" z innymi użytkownikami.

salute...czy jak wy się tam w tym eve pozdrawiacie :)

NeX

  • Gość
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2010, 17:08:10 »
  Prowadzenie za rączkę jest głównie w tutorialu, bo taka jego rola.
Potem środek ciężkości przenosi się na opcję "róbta co chceta"  :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2010, 17:26:05 »
No właśnie nie tyle agenci, co misje. Niektóre są ograniczone, że musisz wykopać określone ore (misyjny typ), którego nie da się rafinować. Czasem masz wskazanie na konkretne miejsce gdzie masz nakopać (triggerem skryptu jest kamulec). Są jednak misje gdzie możesz nakopać gdziekolwiek (IMHO głównie important storyline oraz R&D zlecenia). Być może CCP niedługo "poprawi" (w slangu znerfi) taką możliwość, ale póki co nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać.

Warto wspomnieć, że niektóre typy rud są normalnie niedostępne w niektórych regionach, ale poprzez eksplorację możesz znaleźć pasek (np. omber) który ma tę rudę. Wówczas możesz ją po wydumanej cenie wystawić na market i zarobić 2-3x (albo ile jest w stanie rynek zaakceptować) więcej niż rafinując (czyli wg cen minsów). Czasem dla świętego spokoju niektórzy najpierw robią misję bojową, a potem w spokoju sobie kopią kamulce, które stanowią "tło" misji (tu również masz szansę na rodzynki normalnie niedostępne w danym regionie). Dlatego warto czytać opisy misji w poradnikach graczy (i.e. EVE-Survival aczkolwiek nie wiem na ile jest aktualny).
Powinieneś też wiedzieć, że misje można farmić - jak wiesz co jest triggerem wykonania misji to po prostu go nie wykonujesz (np. masz za zadanie zniszczyć jakiegoś NPCa, na którymś tam etapie - ancient gate "drabince") po DT misja będzie jak nówka gotowa do przejścia raz jeszcze. Zazwyczaj misje mają kilka dni terminu na wykonanie, a jedyne co stracisz to bonus (pomijalny w porównaniu do korzyści z misji - np. sumaryczna wartość bounty z NPCów z kilku dni).

od "romansowania" masz chat kanały (w tym najważniejsze local + corp) no i co ważniejsze wejdź do jakiegoś korpa, a nie siedzisz w noobowskim.

fly safe (tak się w EVE pozdrawiaMY)
...albo...
o7

Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2010, 22:57:39 »
2 do 3 razy tyle to zarobisz wystawiając rudę na stacji z agentenm od storaków. Jak rudy w okolicy nie ma to zarobisz więcej >:D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: problem z wykonaniem misji
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:53:25 »
fly safe (tak się w EVE pozdrawiaMY)

To jak kogoś nie lubimy.