Autor Wątek: Kilka kont problem  (Przeczytany 4608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bonie

  • Gość
Kilka kont problem
« dnia: Grudzień 10, 2010, 15:22:16 »
Witam wszystkich fanów EVE ,

w skrócie moja historia brzmi następująco :

Na loptopie Samsung r522 ( c2d 2x2.00 , 3gb ram , ati mobility 4330 , Vista 32 bit) bezproblemowo odpalałem 5 kont ( na medium/low ) oraz 7 kont w trybie mapy , wszystko w trybie Window Mode przy maks rozdzielczości dla wyświetlacza laptopowego . Gra w obu przypadkach byłą znośna ( jak dla mnie ) , bezproblemowo dało się buszowac po necie , przy odpalonych klientach , lecz nastał czas oddania żonie laptopa i postanowiłem sprawic sobie stacjonarkę .

Jej parametry :

amd x4 640 ( 4x3.00 )
2 x 2GB Kingston DDR 3
Płyta Gigabyte 770 UDM3
Ati 4350
Dysk starszy 80gb seagate 5200 obr/s
System XP Sp2 32 bit
Wszystko zasila Chieftec 400W

i pojawił się zonk ! W zasadzie po odpaleniu 4 konta i ustawieniu wszystkich w trybie mapy , poruszanie się myszką po ekranie gry to mały slide show , 7 kont wygląda jak tapeta , bardzo wolna rakcja na wszystko itp . W skrócie różnica między Laptopem a Stacjonarką jest masakryczna ... Czy ktoś doradzi co jest nie tak , system operacyjny ? Dysk ? Ram ? Nie mam bladego pojęcia dlaczego tak się dzieje ;( ponieważ konfiguracja stacjonarki / laptop jest chyba bardziej wydajna ...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie

Pozdrawiam

Platfusek

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2010, 16:00:30 »
Strzelam że karta graficzna ma za mało pamięci, producenci nawet do najsłabszych kart laptopowych potrafią jej dużo dołożyć, bo to wygląda lepiej w ofercie. Po za tym na lapku pewnie grałeś na niższej rozdzielczości niż na stacjonarce. Im wyższa rozdziałka, tym więcej pamięci na karcie potrzeba na teksturki.

Do twojego zestawu pasowało by cos pokroju GTX460 1024mb (bez SE bo to te sa slabsze o ile pamietam).

sc0rp

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2010, 16:13:22 »
Witam wszystkich fanów EVE ,

w skrócie moja historia brzmi następująco :

Na loptopie Samsung r522 ( c2d 2x2.00 , 3gb ram , ati mobility 4330 , Vista 32 bit) bezproblemowo odpalałem 5 kont ( na medium/low ) oraz 7 kont w trybie mapy , wszystko w trybie Window Mode przy maks rozdzielczości dla wyświetlacza laptopowego . Gra w obu przypadkach byłą znośna ( jak dla mnie ) , bezproblemowo dało się buszowac po necie , przy odpalonych klientach , lecz nastał czas oddania żonie laptopa i postanowiłem sprawic sobie stacjonarkę .

Jej parametry :

amd x4 640 ( 4x3.00 )
2 x 2GB Kingston DDR 3
Płyta Gigabyte 770 UDM3
Ati 4350
Dysk starszy 80gb seagate 5200 obr/s
System XP Sp2 32 bit
Wszystko zasila Chieftec 400W

i pojawił się zonk ! W zasadzie po odpaleniu 4 konta i ustawieniu wszystkich w trybie mapy , poruszanie się myszką po ekranie gry to mały slide show , 7 kont wygląda jak tapeta , bardzo wolna rakcja na wszystko itp . W skrócie różnica między Laptopem a Stacjonarką jest masakryczna ... Czy ktoś doradzi co jest nie tak , system operacyjny ? Dysk ? Ram ? Nie mam bladego pojęcia dlaczego tak się dzieje ;( ponieważ konfiguracja stacjonarki / laptop jest chyba bardziej wydajna ...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie

Pozdrawiam

Czy zmiana komputera skorelowala sie wraz z dodatkiem tzn. ze na laptopie dzialal tyranis a na stacjonarnym juz incursion? Jesli tak wejdz w opcje i wylacz antyaliasing - mialem podobny problem.

Morbius

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2010, 16:21:32 »
7+5 kont ?:)

*Mobius nyks spuszcza zasłonę milczenia przez grzeczność :P

Bonie

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2010, 16:55:33 »
Laptop rozdziałka 1366/768    Stacjonarka 1280/1024
Grafika w lapku i stacjonarce ma tyle samo 512 MB swojej pamięci

5 kont normalnie chodzi , dodatkowe 2 na lapku nie robią mu zbytnio różnicy , natomiast już 4 na stacjonarce to problem .

Zmiana wywołany tym ,że musze oddac laptopa .

Nie , nowy dodatek chodzi tak samo jak poprzedni na laptopie .

ALbo coś nie działą w stacjonarce tak jak powinno - jakaś opcja - komp jest nowy , może coś jest źle ustawione , albo to wina za starego Windowsa XP , który nie radzi sobie z procesorem i poprawnym rozlokowaniem pamięci RAM . Dla uzupełnienia informacji , Menager przy 4 kontach na stacjonarce pokazuje zapotrzebowanie na około 2 GB ramu , przy średnim obciążeniu rdzeni około 20 - 25 % MAX , i komputer już zalicza zwiechy myszki . DYSK po formacie partycji systemowej i partycji na której na nowo został ściągnięty i zainstalowany EVE . CO do kart graficznych , obie to low end , więc wątpie żeby to była ich wina ;|

Dla uściślenia - 5 kont na lapku w normalnym trybie ( nie mapa ) , w pustym 0.0 , chodzi w zasadzie , bez zająknięcia , natomiast w stacjonarce , 4 konta w trybie mapy , gdzie jest zero jakiś bajerów , w pustym 0.0 zalicza zwiechy ...

Może dysk za wolny ? Działa jeszcze na ATA ... 

Pozdrawiam i licze na jakieś dalsze konkluzje !

Dziękuje i Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 17:16:13 wysłana przez Bonie »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2010, 18:35:12 »
Stawiam na dysk i/lub Windows XP . Tylko to wyraznie rozni sie od konfiguracji laptopa.


Bonie

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2010, 18:45:51 »
Po redukcji rozdzielczości na stacjonarce na 1024/768 , w Windows XP , zapotrzebowanie na RAM spadło o 1 GB !! i udało się uruchomic spokojnie 7 kont w normalnym trybie w pustym 0.0 ...

Przeinstaluje Windowsa na 7 , postaram się dopisac co się zmieniło jeśli temat nie zostanie zamknięty . Jeśli efekt będzie mierny , postaram się zainstalowac windowsa 2003 64bit i dołożyc jeszcze 2 gb ramu . Swoje wnioski postaram się tutaj dopisac , moze kiedyś komuś się przydadzą . Ale ewidentnie dziwnie rozlokowywana jest tutaj pamiec RAM i tu jest problem , by możę jest to wina mojego XP ...

Pozdrawiam i Dziękuję 


stefan

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2010, 19:04:29 »
Pozwole sobie dorzucic dwa grosze do puli. Jak juz przygotowujesz sie do reinstalki system, sugerowalbym od razu uzycie wersji 64-bitowej systemu, ktora wykorzysta w pelni zainstalowane 4GB pamieci RAM, a nie jak w tej chwili 3,x GB przy 32-bitowym systemie. Oprocz tego klient Eve ma parametr kontrolujacy wlasnie jak duzy bufor w pamieci powinien zalozyc. Niestety nie jestem w stanie podac dokladnej lokalizacji/nazwy tego paramentru jako ze jestem w pracy, ale przegladajac zakladki ustawien powinienes znalezc, bo na pewno jest wlasciwie opisany tam. Moze sie okazac ze przy obecnej konfiguracji bedzie dzialac jak nalezy, przy zmniejszonym buforze. Podejrzewam, ze powolnosc dysku (ze wzgledu na jego wiek i interfejs) ma tu takze niebagatelne znaczenie poniewaz przy tylu klientach naraz odpalonych, system jest zmuszony do korzystania z pliku wymiany po wykorzystaniu calego RAM-u. Sam plik wymiany radze ustawic na staly rozmiar, np. odpowiadajacy wielkosci RAM-u i upewnil sie ze w zaawansowanych ustawieniach systemu jest ustawione pierwszenstwo wykorzystania zasobow dla programow, nie dla procesow dzialajacych w tle.

Pozdrawiam

Edit: Znalazlem parametr: w zakladce display&graphics nazywa sie on Resource Cache Enabled. Opis sugeruje ze przy wlaczeniu go wydajnosc powinna wzrosnac kosztem uzytej pamieci, czyli jesli masz go wlaczonego, moze to powodowac nadmierne uzycie obszaru fizycznej pamieci RAM.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 19:40:43 wysłana przez stefan »

Bonie

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2010, 21:21:37 »
Stefan - sporo pomogło , wszystko poustawiałem tak jak radziłeś , dodatkowo wyłączyłem wszystkie super duper wizualizacje samego XP i ustawiłem początkowy rozmiar pliku wymiany z 2048 na 4096 , końcowy bez zmian 4096 .

Moje pytanie , czy radzisz od razu zainstalowac Win 2003 ( kernel ma ten sam co Vista, więc bardziej stabilny niż XPek ) w wersji 64 bit , zamiast siódemke 32 bit ? I jak najszybciej wymienic dysk na 7200 obr/s SATA ?

Aha i najważniejsze ! Ten Cache w grze ustawic na używanie go , czy nie , w przypadku mojego obecnego dysku ?

I rozumiem , w przypadku systemu 64 bit , evke , trzeba ściąga na nowo pod nowy system ?

Pozdrawiam i Dziękuje !!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 21:30:42 wysłana przez Bonie »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2010, 21:46:25 »
Klient eve jest w dwóch wersjach:
- windowsa
- maca

W kategori windows masz wszelkie wariacje tego systemu obsługiwane przez klienta bez rozbicia na osobne instaltory, więc jesli nie wywaliłes instalatora którego uzyłeś teraz, oraz do czasu wymiany systemu nie wyjdą nowe łatki nic nie będziesz musiał ściągać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Mesaj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Korporacja: BSI
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2010, 21:58:21 »
7 kont w normalnym trybie w pustym 0.0...? Hmmm tak sobie pomyslalem.. Ze to moze soft od botow nie lubi procka nowego..:)

Bonie

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2010, 22:13:46 »
Gratuluje , widze znasz się na rzeczy , szkoda ,że nic pomocnego nie napisałeś w temacie , ale cóż , każdy chce jakoś zabłysnąc  8)

Ja jednak nie przepadam za softami tego typu ... a pusty 0.0 jest jedynie w celu zminimalizowania intearakcji z otoczeniem , opisywanie problemu , mając odpalone konta w Jita byłoby tylko marnowaniem czasu wszystkich ,którzy chcą pomóc ;)

Pozdrawiam

sc0rp

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2010, 22:35:14 »
co do systemu operacyjnego to jesli 64bit to z pewnoscia nie XP 64bit - poprostu jest niestabilny ot takie milenium edition wsrod systemow 64bit ;) czy 2003 zadziala ok nie mam pojecia bo to jednak system serwerowy wiec nie wiem czy ma takie wsparcie dla gier jak systemy do domu vista/7 jesli nie jestes pewien sugerowalbym nie eksperymentowac i zainstalowac albo viste albo 7.


edit: wlasnie doczytalem ze masz 4gb ram - tak wiec 64bit to jest must have takze olej xp i sprobuj zainstalowac vista/7.

stefan

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2010, 22:37:26 »
1. Dysk. Radzilbym wymienic ten dysk (robiacy obecnie za "bottleneck" calego systemu generalnie, wraz z twoja karta graficzna w zastosowaniu jakim jest Eve czy inne gry) na cos "wspolczesnego" czyli SATA, najlepiej w trybie AHCI jako ze wykorzystasz pelnie jego funkcji zwiazanych z wydajnoscia, szczegolnie w multitaskingu, czyli na przyklad NCQ. Oczywiscie szczytem rozkoszy moglby sie okazac SSD ale to opcja dla naprawde zasobnych w gotowke na dzien dzisiejszy. W wersji dla ludzi normalnie zarabiajacych dobrze sprawowac powinny sie jednotalerzowe SATA 7200 obrotow na minute, czyli np. wiekszosc dyskow o rozmiarze 500-640GB obecnie na rynku.
2. Parametr. Logika wskazywalaby ze ten parametr przy wielu klientach i ograniczonej wielkosci RAM (twoj przypadek) powinien pozostac wylaczony, a przy graniu na 1-2 klienty wlaczony/wylaczony w zaleznosci od posiadanego RAM-u. Praktyka moze jednak okazac sie inna, jako ze musimy polegac na jego opisie. Osobiscie nie mialem koniecznosci przelaczania go (gram na 1 klienta zazwyczaj), wiec mysle ze jedynym miarodajnym kryterium bedzie zrobienie eksperymentu w twoich warunkach i przekonania sie tym, jak to mowia "organoleptycznie".
3. Win 2003. Nie wiem czy Win 2003 bedzie dobrym wyborem, poniewaz jest to system serwerowy i nie wiem jak zniesie zderzenie ze sprzetowa konfiguracja wspolczesnego komputera biurkowego. Moze sie okazac ze drivery nie beda pracowaly jak to by oczekiwal uzytkownik. Osobiscie radzilbym Vista/Win7 64-bit, ale nie wiem czy mozesz pozwolic sobie na jego zakup. Moim zdaniem chyba wiele nie zyskasz przechodzac na Win7 32-bit, a nawet mozesz nieco stracic na wydajnosci. Male wyjasnienie: Vista nie ma wiele wspolnego z Win 2003 (oprocz slowa windows oczywiscie)... Viscie znacznie blizej do Win7, ktory tak naprawde jakby sie nazywal Vista SP3 albo SP4, to wiele nie odbiegaloby to od rzeczywistosci, tylko ze sama Vista nie ma za dobrej slawy, wiec postanowiono zmienic nazwe kompletnie, zeby ja zostawic za soba.
4. Klient Eve jest ten sam dla wszystkich systemow Windows. Nie zdziwilbym jakby dzialal po przekopiowaniu katalogu z zainstalowana gra, z Win XP 32-bit na jakikolwiek system 64-bit (Viste/Win7/Win2003), majac tylko na uwadze ze katalogi ustawien sa w innych miejscach od Visty wzwyz. Jesli masz instalke juz sciagnieta, po prostu jej uzyj, a potem przenies ustawienia (jesli chcesz je przeniesc oczywiscie) po pierwszym uruchomieniu jak bedziesz widzial gdzie one teraz beda, w przypadku upgrade'u do nowszego systemu. Dla mnie ten sposob zazwyczaj okazywal sie najlepszy.

Pozdrawiam

Edit: Pisalem dlugo i widze ze niektore informacje sie pokrywaja z wypowiedziami poprzednikow, wiec z gory przepraszam, ale nie mam juz czasu na przeredagowanie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 22:45:33 wysłana przez stefan »

silvia

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2010, 23:16:35 »
Ja bym chcial powiedziec tylko, iz spokojnie odpalam 4x eve w 12xx*10xx, z opera, winampem i innymi syfami pod win7* na e8400 + gf 8800gt 512mb, 2x gb ramu ocza. Problem? Fraps mnie kompa muli >_> WTB q6600 (tylko tanio prosze...)

*pod xp tez nie bylo problemow

Hint: sprawdz ustawienia sterownikow... w lapku pewnie masz cos typu "performance" a w stacjonarce "normal" czy cos.


JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2010, 23:31:50 »
Odejdź, bocie.

Morbius

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2010, 15:18:14 »

Mesaj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Korporacja: BSI
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2010, 16:48:44 »
Hahaha dobry filmik.. z glebokim przeslaniem...;)

Co do glownego tematu - to bardzo chcialbym wierzyc ze na tych 5(7) kontach grasz sensownie..Choc nie jestem w stanie sobie wyobrazic poco komu 5(7) kont naraz jak nie na macro mining albo zabawy na paskach...

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:27:26 »
tym bardziej w "trybie mapy"

Bonie

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2010, 09:37:18 »
Tak jak obiecałem , pisze co się dzieje dalej ;)

Po zainstalowaniu siódemki w wersji 32 bit , i ustawieniu wszytskiego jak opisał Stefan , udało się uruchomic aż 8 kont w trybie normalnym , ale w odpowiednio super low grafice , czyli gra wyglądowo nie powalała , ale reakcja na myszkę była zadowalająca ;) W siódemce użycie Ramu , przez każde konto to około 330k pamięci , w sumie razem dało to około 2,6 GB ramu . Nie wiem , jak to będzie wyglądało w trybie walki , ale dziś wieczorem będziemy to testowac w sojuszu , i zobaczymy czy przy np dodatkowych 30 statkach komp się nie zapali , jeśli nie to będziemy szukac teraz jakiejs grafiki która to uciągnie , ale tu już mam dostęp w znajomym serwisie , więc rezultatami ,też się podzielę ;)

Pozostały mi dwa pytania :

1. Windows pokazuje ,że posiada 4 GB Ram , ale dostępnych jest 3,25 oznacza to ,że sam dla Siebie zabrał 700 mega , a pozostawił dla użytkownika wspomniane 3,25 , czy poprostu jako 32 bitowy system wie ,że jest więcej ramu niż może użyc ,ale pokazuje ,że mamy na spółkę tylko 3,25 ( system + użytkownik )

2. Przeczytałem na forach , że wielu graczy , żeby poprawic wydajnośc evki , instaluje Winde i Evke , na pamięciach flash , które mają szybszy transfer danych niż standardowe dyski . Co o tym sądzicie ? Czy zakup 2 x 16 GB flasha ( system + gra ) da radę wycisnąc więcej z gry niż ,nowy dysk za około 150 - 200 zł ? NIEAKTUALNE :)

Trzech powyższych postów nie komentuję , bo poprostu nie mam tyle czasu jak niektórzy na bezsensowne spamowanie forum i nie wnowszenie żadnej SENSOWNEJ odpowiedzi na zadane PYTANIE - które jest w pierwszym poscie .

Pozdrawiam i Dziękuję
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 09:47:32 wysłana przez Bonie »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2010, 09:42:10 »
Cytuj
1. Windows pokazuje ,że posiada 4 GB Ram , ale dostępnych jest 3,25 oznacza to ,że sam dla Siebie zabrał 700 mega , a pozostawił dla użytkownika wspomniane 3,25 , czy poprostu jako 32 bitowy system wie ,że jest więcej ramu niż może użyc ,ale pokazuje ,że mamy na spółkę tylko 3,25 ( system + użytkownik )
To drugie
Cytuj
2. Przeczytałem na forach , że wielu graczy , żeby poprawic wydajnośc evki , instaluje Winde i Evke , na pamięciach flash , które mają szybszy transfer danych niż standardowe dyski . Co o tym sądzicie ? Czy zakup 2 x 16 GB flasha ( system + gra ) da radę wycisnąc więcej z gry niż ,nowy dysk za około 150 - 200 zł ?
Z tego co wiem podstawowym warunkiem żeby to zadziałało jest pamięć o odpowiednio szybkim czasie zapisu / odczytu a te potrafią "troche" kosztować. Daell Port kiedyś napisał poradnik jak przyśpieszyć eve przy użyciu pamięci flash poszukaj może Ci sie przyda

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Teretalu

  • Gość
Odp: Kilka kont problem
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2010, 09:56:05 »
Grafa kolego grafa, podałeś model grafy ale nie podałeś czy to 512 czy 1gb  albo ja nie doczytałem, jeśli jest zintegrowana to się nie dziw, że nie wyrabia Ci i te ramy co sobie win "wziął dla siebie" idzie w ta grafe.

http://pclab.pl/news33870.html     opis Twojej karty


Proponuje Windows Seven Professional x64 a nie x32

Pozdrawiam Tere