Autor Wątek: Top komentowane fity / podforum fity  (Przeczytany 7872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HammerSnake

  • Gość
Top komentowane fity / podforum fity
« dnia: Grudzień 06, 2010, 13:02:31 »
Może być dać domyślnie top komentowane w tym tygodniu i obok zakładkę all time?
Ile można badać wzrokiem te same 3 fail fity ?  :P

Może by tak swoją drogą założyć jakieś podforum fity?
Wrzucenie nowego fitu generowało by nowy topic na forum ,w którym można by sobie o tym ficie pogadać.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2010, 13:10:02 wysłana przez HammerSnake »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2010, 13:30:06 »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2010, 13:33:25 »
Pomysł nie jest zły (ani nowy :P), natomiast jeśli chodzi o jego wykonanie -> wszystko zależy od Hastrabulla.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2010, 13:35:55 »
Sokole to co proponuje HammerSnake ma byc jesli dobrze rozumiem powiązane z sekcja fity na portalu, tak jak ramka z newsami o eve (pamiętasz jak się wkurzałeś że Ci Hastra podbiera temty do innego działu? :P ), Najlepszy błyby w tym wypadku obustronny sprzeg czyli nowy topic na forum = nowy fit w dziale na portalu i odwrotnie, ale to wymagałoby żeby "trochę" zmodyfikować kod forum dodając w tym dziale specjalny formularz dla każdego nowego tematu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2010, 13:51:24 »
w ramach testu wrzucilem fita na sacri z linkiem do tematu na forum odnośnie tego fitu.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2010, 14:18:18 »
Szczerze mówiąc, nie wiem czy nie szkoda zachodu - są znacznie lepsze bazy fitów i tam zaglądają osoby, które szukają "cookie cutterów".

Z drugiej strony mamy sekcję forum, gdzie można prowadzić dyskusje o statkach jako takich (przekrojowo), albo o fitach sytuacyjnych. Wprawdzie wykorzystanie jest średnie, ale jakieś jest.

Natomiast w modułku do fitów pełno było totalnych faili, co w połączeniu z polityką "niech każdy wrzuca, a inni oceniają" spowodowało, że mamy tam totalny śmietnik. IMHO ten modułek mógłby stać się właśnie bazą fitów "jedynie słusznych".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2010, 15:06:27 »
Cytuj
Szczerze mówiąc, nie wiem czy nie szkoda zachodu - są znacznie lepsze bazy fitów i tam zaglądają osoby, które szukają "cookie cutterów".

Natomiast w modułku do fitów pełno było totalnych faili, co w połączeniu z polityką "niech każdy wrzuca, a inni oceniają" spowodowało, że mamy tam totalny śmietnik. IMHO ten modułek mógłby stać się właśnie bazą fitów "jedynie słusznych".

A tam jest całkiem przejrzyście dzięki systemowi ocen. Pytanie oczywiście na ile oceny są przyznawane obiektywnie ,a na ile ktoś ma tak spaczony pogląd na eve i jedyną słuszną drogę fitowania ,że dla niego fit ma zawsze wartość 0 lub 1.  Śmietnik to masz na takim scrapheapie. Topic o fitowaniu  jakiegoś statku na 14 stron lub kilkanaście topiców. Z czego naturalnie większość osób nie podaje żadnych danych tylko wkleja nazwy modułów z dopiską " nie testowałem ,ale sfitowałem to sobie tutaj jebnę a co ! ". Do tego sporo spamerskich komentarzy good fit nawet jak fit jest failowy .

A tak to masz jeszcze bc.Czy może jest jeszcze jakiś miejsce z fitami?

Ja tam myślę ,że chyba nikt się nie łudził ,że z tego modułu zrobi się właśnie jakieś drugie bc. Miałem nadzieję ,że będzie to jakaś iskierka motywacji dla eft warriorów do pochwalenia się swoimi autorskimi fitami w naszym polskim kameralnym gronie ,a na takie fity zawsze lubię sobie popatrzeć .

Osobiście właśnie w naszym centralowym systemie fitów wywaliłbym możliwość komentarzy.Pozostawiając taką możliwość jedynie autorowi fitu.
Najchętniej wywaliłbym również tą rozpiske high slot med slots etc .Dałbym taki oczojebny przycisk załaduj screena z eft. Z instrukcją jak takiego screena zrobić (bo nie dla wszystkich to takie oczywiste).Screen byłby zassysany na serwer centralowy.
Czyli byłaby taka forma :
- screen z eft z all 5.
-komentarz autora
- oczojebny link do specjalnego właśnie wygenerowanego topicu na forum

Cytuj
IMHO ten modułek mógłby stać się właśnie bazą fitów "jedynie słusznych".
Czyli że jak? Miałyby być komisyjnie oceniane ? hehe . Cenzurze mówię nie  :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2010, 15:55:16 »
Na Scrapie - śmietnik?

Raczej masz cały background z theorycraftingiem. Jak ktoś nie lubi myśleć i potrzebuje fita na szybko, bierze pierwsze z brzegu gówno z BC. Dla myślących jest SHC - warto przebić się przez kilkanaście stron wątku, żeby przekonać się jakie koncepcje po drodze padły i jakie ludzie mają pomysły. Dublowania wątków tam nie widziałem, jedynym wyjątkiem są zmiany w statkach - wtedy zwykle pojawia się czytelnie opisany nowy wątek (tak było "po Dominion").

Wracając do Centrali - brak komentarzy do fitów? No bez jaj - ktoś wrzuca coś tak debilnego jak to Ashimmu i nawet nie możliwości skomentowania tego, poza wystawieniem "0".

Co złego w komisyjnym ocenianiu? Ja jestem człowiekiem starej daty i kompletnie nie wierzę w "zbiorową mądrość internetu". Nie moderując (a tak jest z tym modułkiem obecnie) uzyskujesz śmietnik. Ktoś to musi przecedzić, bez problemu znajdziemy na tym forum "jury" które oceni i/lub przygotuje "cookie cuttery".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

amra

  • Gość
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2010, 17:10:09 »
Ja dlamnie, te cale fity na centrali to jak chce sie posmiac trochu lub mam kiepski dzien w eve  i potrzebuje zerknac na cos co udowodni mi ze sa wieksi "loosers" niz ja. Ktos widzial tego fleet tackle taranisa ?
Jest czesc forum gdzie mozna pogadac lub sie poklucic o fity i jest spoko. Ale takie wklejanie fitow przez kazdego 5 dniowego noobka do bazy jest nie sprawdzajacym sie pomyslem, a juz szczegolnie jak nie bedzie mozliosci komentowania, bo potem inny noobek kupi szipa i naprawde go tak zfituje.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2010, 17:24:41 »
Wasze obiekcje odnośnie komentarzy można łatrwo obalić spinając właśnie tą bazę z autogenerowanym topikiem na forum. Kwestia tego czy Hastra da rade tak to sczepic bo wtyczke o ile wiem pisał sam. W mojej opini rozwiązanie o wiele lepsze (pomimo wady w postaci generatora lol topików w garażowni) bo obecny system ocen nie pokazuje ani ile głosów oddano żeby taka ocenę wygenerować, ani nie daje w komentarzach dośc miejsca dla opisu fitu (jesli taki jest wymagany) ani do komentowania

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2010, 17:39:19 »
Na Scrapie - śmietnik?

Raczej masz cały background z theorycraftingiem. Jak ktoś nie lubi myśleć i potrzebuje fita na szybko, bierze pierwsze z brzegu gówno z BC. Dla myślących jest SHC - warto przebić się przez kilkanaście stron wątku, żeby przekonać się jakie koncepcje po drodze padły i jakie ludzie mają pomysły. Dublowania wątków tam nie widziałem, jedynym wyjątkiem są zmiany w statkach - wtedy zwykle pojawia się czytelnie opisany nowy wątek (tak było "po Dominion").

Wracając do Centrali - brak komentarzy do fitów? No bez jaj - ktoś wrzuca coś tak debilnego jak to Ashimmu i nawet nie możliwości skomentowania tego, poza wystawieniem "0".

Co złego w komisyjnym ocenianiu? Ja jestem człowiekiem starej daty i kompletnie nie wierzę w "zbiorową mądrość internetu". Nie moderując (a tak jest z tym modułkiem obecnie) uzyskujesz śmietnik. Ktoś to musi przecedzić, bez problemu znajdziemy na tym forum "jury" które oceni i/lub przygotuje "cookie cuttery".

+1

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2010, 09:37:29 »
Chciałbym Wam zwrócić uwagę, że moderacja rzadko jest bezstronna.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2010, 09:56:17 »
Ależ my o tym doskonale wiemy :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2010, 11:34:42 »
Zintegrowanie modułu komentowania fitów z forum i vice versa byłoby super wygodne i fajne. Widzę to tak:

1) Każdy statek z przynajmniej jednym fitem ma wątek (wysłanie nowego fita do statku zakłada wątek).
2) Każdy wstawiony fit automagicznie tworzy na forum posta z linkiem do tego fita i ewentualnie jego rozpiską w formie tekstowej.
3) Każdy fit ma wbudowany link do wątku forum z komentarzami.

W takim układzie fity nie miałyby osobnych tylko wspólne wątki komentarzy, co IMHO byłoby raczej dobre niż złe.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Top komentowane fity / podforum fity
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2010, 12:09:14 »
i tak mialo byc ale jak budowalem ten modul, to mnie zaspamowali, ze przeciez tak nie moze byc, bo po co. nikt tego nie chcial. no i nie jest. a teraz sie wam nagle odwidzialo. sorki, ja nie mam teraz czasu grzebac na centrali. jak komus sie chce, moge dac kod do obejrzenia i ewentualnie zmodyfikowania tak zeby tworzyl sie watek na forum.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech