Autor Wątek: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)  (Przeczytany 30141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 30, 2010, 21:01:37 »
Wiesz kiedys zwykly dominix na misje z t2 tankiem kosztowal circa 300 mil.
I to takim ktorym mozna bylo zaczac l4 solowac, a nie  wymiatac na czas....

edit: Innymi slowy trzeba uwazac co sie komus wypomina z zamierzchlej przeszlosci bo mozna sie przejechac.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 30, 2010, 21:07:13 »
http://eve.battleclinic.com/killboard/killmail.php?id=6125993

Bez sciemy prosze jak juz cos mowisz

No i? Skoro masz problem, żeby zrozumieć co napisałem, to powtórzę - latałem tym na misje L4 w HISECU.

Przy okazji, żeby zaoszczędzić Ci trudu wertowania BC, nie znajdziesz tam ani jednej straconej przeze mnie raciarki. Jedynym statkiem z kategorii "nie do PvP" jaki straciłem jest Hulk alta złapany na logoff-tapa na gravimetricu. No, chyba że masz zamiar wyciągać mi deskę i cruisera wdupione w lowsecu w czasie pierwszego miesiąca grania.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ganiles

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 30, 2010, 21:20:52 »

Przy okazji, żeby zaoszczędzić Ci trudu wertowania BC,

Po co wertowac? Wystarczy wyszukac pilota i sprawdzic 1-2 okrety z przedzialu czasowego o ktorym pisze. Stawiasz sie nad kolesiem ktory wtopil vindicatora po 3-4 miesiacach grania ( fit best named w wiekszosci) Sam w tym czasie uzywales na okretach do pvp - czyli teoretycznie wyzsza liga  (co do ktorej ludzie sie raczej zgadzaja ze wymaga bardziej zaawansowanego fitingu), uzbrojenia tl1  - ot chocby energized membranka tl1 (nie mylic z named) jak to koreluje z twoimi wczesniejszymi wypowiedziami?

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 30, 2010, 21:22:38 »
capa? na jakies 28 minut :) to z dupy fit bez ab nawet - na wzór tego cuda w vindzie. poza tym mialo sie liczyc dps, tank i cap.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Goomich

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 30, 2010, 21:24:35 »
Ano tak, że to był Thorax, a nie Vigilant.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 30, 2010, 21:56:38 »
Po co wertowac? Wystarczy wyszukac pilota i sprawdzic 1-2 okrety z przedzialu czasowego o ktorym pisze. Stawiasz sie nad kolesiem ktory wtopil vindicatora po 3-4 miesiacach grania ( fit best named w wiekszosci) Sam w tym czasie uzywales na okretach do pvp - czyli teoretycznie wyzsza liga  (co do ktorej ludzie sie raczej zgadzaja ze wymaga bardziej zaawansowanego fitingu), uzbrojenia tl1  - ot chocby energized membranka tl1 (nie mylic z named) jak to koreluje z twoimi wczesniejszymi wypowiedziami?

Moze jeszcze raz sprobuje:
Uwazaj co piszesz, jesli masz o czyms slabe pojecie.

3-4 miesieczne chary POWINNY uzywac t1 thoraxow w pvp.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 30, 2010, 21:57:47 »
Czas na "prawo SokolegoOka" - jeśli dyskusja trwa odpowiednio długo, Voodoo i ich kumple wykoleją wątek w stronę próby udowodnienia, że SokoleOko nie umie grać w Eve/jest hipokrytą/i kryptocyklistą.

Ganiles - żebym ja nie zaczął patrzeć na Twój BC (whorowanie killi na pos-modułkach)... no, ale jakoś do tego 1000 po 2,5 roku latania na PvP trzeba dojść, nie?

Po co wertowac? Wystarczy wyszukac pilota i sprawdzic 1-2 okrety z przedzialu czasowego o ktorym pisze. Stawiasz sie nad kolesiem ktory wtopil vindicatora po 3-4 miesiacach grania ( fit best named w wiekszosci) Sam w tym czasie uzywales na okretach do pvp - czyli teoretycznie wyzsza liga  (co do ktorej ludzie sie raczej zgadzaja ze wymaga bardziej zaawansowanego fitingu), uzbrojenia tl1  - ot chocby energized membranka tl1 (nie mylic z named) jak to koreluje z twoimi wczesniejszymi wypowiedziami?

1) W odróżnieniu od tamtego n00ba, ja wtedy w ogóle latałem na PvP, a ten Thorax zabił 2 szipy o znacznie większej wartości od siebie i to wychodząc całkiem nieźle w dmg.
http://www.unseen.pl/killboard/?a=kill_detail&kll_id=3338
http://www.unseen.pl/killboard/?a=kill_detail&kll_id=3335

2) EANM meta 0-4 różnią się od tylko zasobożernością. Jeśli nie masz skilli na T2 a do fitu wchodzi meta 0 - nie ma sensu pchać kasy w named, bo resy daje takie same.

Szukaj dalej, to się robi zabawne.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Morphirion

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 30, 2010, 22:14:27 »
Na północy powszechnie wiadomo ze wiekszosc DEM0N do najlepszych ally nie należy, ci sami ludzie wystawiają na fleet walki T1 cruzy/frytki (przyklad z wczoraj, flota NC ~900 osob, DEM0NY wspieraja nas swoim Vexorem i Rifterem miedzy innymi :P), a u siebie nooby lataja w Vindach. I ten killmail jak najbardziej pasuje to najgłupszych/najśmieszniejszych killi, smierdzi ebayem na kilometr.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 30, 2010, 22:48:36 »
Przestalem kumac ocb w tej dyskusji  ???

Wyglada na to, ze aktualnym tematem jest to czy wsadzenie suboptymalnego fitu na statek frakcyjny klasyfikuje się pod najsmieszniejsza lub najglupsza wtope.

Strona za mowi ze tak, gdyz fit jest taki ze zeby bola, zwlaszcza w takim statku.
Strona przeciw mowi ze nie, gdyz fit byl najlepszy ktorego mogl grac uzywac i zakladajac ze stac go bylo na wtope to spelnial swoje zadanie.

Aby strona za miala racje, fit badz okolicznosci zgodnu musza byc smieszne lub glupie.
Malo kto sie smial, chyba ze z glupoty fitu, a okolicznosci nie znamy, wiec przyjmijmy ze nie bylo to smieszne i popatrzmy na opcje b.

Aby nie uznac wtopy za glupia, trzeba by przyjac zalozenie, ze wszystkie prowadzące do niej okoliczności miały racjonalne uzasadnienie i wytlumacznie, w tym:

- stac go bylo na wtope. Ok, musi miec kase. Nafarmil ? Z takim fitem ? W tym statku ? Tak duzo zeby go bylo stac na strate statku bez zajakniecia, a rownoczesnie nie chcial fitowac rarami....Ebay ? No coz, dyskusyja o kupowaniu walut MMO to zupelnie inny temat :)
- mial skile na dwa rozne bsy zeby wsiasc vindiego ale nie mial skili na podstawowe moduly t2. Musi miec super plan skilowania zaplanowany na 10 lat i zoptymalizowany pod jakieś mega osiągnięcie...
- wybral vindiego z jakiegos powodu, mimo ze mogl farmic skuteczniej innym shipem. Moze lecial na specjalna misje gdzie vindicatory maja +100 bonusu...
- wszystkie 3 powyzsze punkty sa czescia jakiegos rozsadnego planu, realizowanego przez tego pilota. Jest on tak zaawansowany ze ja go nie ogarniam...

Moim bardzo skromnym zdaniem, oceniam szanse na to ze ten loss nie byl debilny na mniej niż 5% :)
Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie, z którym już nie będę polemizował :)

Ganiles

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 30, 2010, 23:12:57 »
2) EANM meta 0-4 różnią się od tylko zasobożernością. Jeśli nie masz skilli na T2 a do fitu wchodzi meta 0 - nie ma sensu pchać kasy w named, bo resy daje takie same.
Faktycznie moj blad, daja to samo :)

Az jestem ciekawy co to za prawo SokolegoOka, zabrzmialo bardzo arbitralnie. Co do tego co pisze to jest to moje zdanie (tak nawet moj CEO nie wie co wypisuje)

Voodoo i ich kumple wykoleją wątek w stronę próby udowodnienia, że SokoleOko nie umie grać w Eve/jest hipokrytą/i kryptocyklistą.
W moich postach wyrazam jedynie wlasne zdanie (chyba ze zaznaczam inaczej) Czy umiesz grac - nie mam pojecia, kiedys sadzilem ze jestes hipokryta, teraz uwazam ze jednak wierzysz w to co piszesz.

Ganiles - żebym ja nie zaczął patrzeć na Twój BC (whorowanie killi na pos-modułkach)... no, ale jakoś do tego 1000 po 2,5 roku latania na PvP trzeba dojść, nie?
To nie ja porownuje sie do jakichs noobkow (ja kiedy mialem tyle co on......juz wymiatalem). Na KB wklejam wszystko co bylo PVP, moduly posowe tez. Jakos sobie radze - to mi w zupelnosci wystarcza. Nie traktuje jakiejs ilosci punktow na KB jako jakis wyczyn - jesli to wyznacznik to bardzo slaby. Istotne dla mnie sa pojedyncze kile (a raczej ich okolicznosci ktorych na KB zazwyczaj nie ma). Juz mialem kiedys probke jak potrafisz poslugiwac sie KB :), wystarczy :)

1) W odróżnieniu od tamtego n00ba, ja wtedy w ogóle latałem na PvP, a ten Thorax zabił 2 szipy o znacznie większej wartości od siebie i to wychodząc całkiem nieźle w dmg.
http://www.unseen.pl/killboard/?a=kill_detail&kll_id=3338
http://www.unseen.pl/killboard/?a=kill_detail&kll_id=3335

Nie wiem po co tak uparcie sie do niego porownujesz, chyba nie bede wnikac. Jaka byla historia tej bitki? Na kb widac ze ishkura bilo 11 okretow a maller spadl dopiero 14 minut pozniej. Dominix naprawial go tak dlugo? Jakies slowo komentarza czy cos tam wiecej bylo, czy jedynie 1 afka vs 8 cruzy i 3 frytki.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 30, 2010, 23:15:58 »
Nie chce mi sie powtarzać już argumentów, co było inteligentnego do powiedzenia w tym temacie powiedziem ja, Xeovar, Sokole, Dormio, lub pozostali zwolennicy prawidłowości pierwotnego umiejscowienia posta Herezji.

tak w ramach konkursu


[Noob fit]
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Fourier Transform I Tracking Program

X-Large C5-L Emergency Shield Overload I
5a Prototype Shield Support I
Ditrigonal Thermal Barrier Crystallization I
Non-Inertial Ballistic Screen Augmentation I
Cap Recharger II
Cap Recharger II

1400mm 'Scout' Artillery I, EMP L
1400mm 'Scout' Artillery I, EMP L
1400mm 'Scout' Artillery I, EMP L
1400mm 'Scout' Artillery I, EMP L
1400mm 'Scout' Artillery I, EMP L
1400mm 'Scout' Artillery I, EMP L
1400mm 'Scout' Artillery I, EMP L
1400mm 'Scout' Artillery I, EMP L

Large Semiconductor Memory Cell I
Large Semiconductor Memory Cell I
Large Semiconductor Memory Cell I


Garde I x4

Parametry lepsze w każdej wymienionej kategorii, na full t2 ficie miecie, nagrodę przelej na konto Unseen Academy w ramach wsparcia dla nie dopuszczenia do sytuacji w której na takim km w takim statku, z takim fitem znajdzie się początkujący polski gracz.

PS
Sokole ty nie odbijaj piłeczki, Ganiles Ty nie prowokuj.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 30, 2010, 23:39:42 »
Może być też najszlachetniejszym typem gracza - AFKerem :)

hehe albi taki gracz jest jeden w swiecie eve - ty inni to conajwyzej marne podrobki ;)

Czas na "prawo SokolegoOka" - jeśli dyskusja trwa odpowiednio długo, Voodoo i ich kumple wykoleją wątek w stronę próby udowodnienia, że SokoleOko nie umie grać w Eve/jest hipokrytą/i kryptocyklistą.

lol tos wymyslil :D

Skoro mamy "uzgodnione" kiedy community centrali wyraza zgode na latanie bs/frakcyjny bs to ja zadam pytanie jakie sa standardy na latanie capsami i sc/tytanami bo pewnie wyjdzie ze moj caps alt to powinien kible sprzatac na stacjach a nie latac carrierkiem, dokladac 800dps i planowac zakup nyxa

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 30, 2010, 23:43:01 »
To nie ja porownuje sie do jakichs noobkow (ja kiedy mialem tyle co on......juz wymiatalem).
Nie wiem po co tak uparcie sie do niego porownujesz, chyba nie bede wnikac.

Nie ma czego porównywać. To ty zarzuciłeś mi "wywyższanie się nad nim". Ja tylko pokazałem jak można lepiej nadrabiać brak skilli iskami - co robiłem właśnie na etapie misji w hisecu.

I tak, byłem lepszym newbie od tego n00ba.

Jaka byla historia tej bitki? Na kb widac ze ishkura bilo 11 okretow a maller spadl dopiero 14 minut pozniej. Dominix naprawial go tak dlugo? Jakies slowo komentarza czy cos tam wiecej bylo, czy jedynie 1 afka vs 8 cruzy i 3 frytki.

Prawdopodobnie chaotyczne gankowanie, które sprowadzało się z mojej strony do warpowania tam, gdzie kazał FC (pozdrawiamy ExeGee, szkoda że już nie gra) i strzelania do tego co kazał.

Roamy z kadetami UA mają się tak do "profesjonalnego PvP" jak burda w knajpie wywołana okrzykiem "bzykałem twoja starą" do operacji wojskowych :D

Wracając z offtopa:
Dark, od kiedy to carrier jest DPS shipem?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 30, 2010, 23:47:01 »

Wracając z offtopa:
Dark, od kiedy to carrier jest DPS shipem?
hmmm od kiedy wprowadzono fightery? wiesz 400dps free do tengu i 400dps kosztem 5 med dronek do macha to nie w kij dmuchal na sanctumy jak znalazl, anyway to nie jest odpowiedz na moje pytanie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 30, 2010, 23:54:16 »
Odruchowo myślałem, że chodzi o PvP.

Przydzielanie fighterów do shipow misyjnych wielkiej filozofii w fitowaniu nie wymaga, prawda?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 30, 2010, 23:58:11 »
Odruchowo myślałem, że chodzi o PvP.

Przydzielanie fighterów do shipow misyjnych wielkiej filozofii w fitowaniu nie wymaga, prawda?
ano nie wymaga, ale wiesz nie daj boze wybumpuja mnie z posa albo zlapia na eskalacji roznie to moze byc stad moje pytanie i nadal nie uzyskalem na nie odpowiedzi

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 01, 2010, 00:11:22 »
Nie sądziłem, że mój post może aż tak zaognić towarzystwo i nakłonić do tak zażartej polemiki ];) ale popieram bo być może jak to Doom ujął ktoś z narybku w Unseen Akademii czytając nasze wypociny coś konstruktywnego wywnioskuje i przełoży się to na jego dalszą grę.

Pozdrawiam i życzę dalszej równie ciekawej dyskusji.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 01, 2010, 00:13:38 »
ano nie wymaga, ale wiesz nie daj boze wybumpuja mnie z posa albo zlapia na eskalacji roznie to moze byc stad moje pytanie i nadal nie uzyskalem na nie odpowiedzi
Jakiś czas temu założyłem topic w którym poprosiłem o przedstawienie skili jakie powinnien mieć poważny pilot cariera, poszukaj :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 01, 2010, 00:21:16 »
ano nie wymaga, ale wiesz nie daj boze wybumpuja mnie z posa albo zlapia na eskalacji roznie to moze byc stad moje pytanie i nadal nie uzyskalem na nie odpowiedzi

Nie latałem jeszcze carrierem (alt wsiada na dniach), ale z doświadczenia "łapacza" -> jeśli jesteś w alignie na posa i patrzysz na local, to po prostu nie masz szansy dać się złapać. Carrier porusza się na tyle wolno, że trzymanie 3/4 prędkości w konkretnym kierunku w niczym nie przeszkadza. Jak tylko widzisz neuta na localu - warp out.

Dobry scout w interceptorze może wylądować na Sanctumie w ciągu mniej więcej 30-45 sekund od pojawienia się na localu. Jump in, d-scan, decloak, proby out, scan, ocena sytuacji (porównanie obu skanów), warp na wybraną anomalkę, "punkt na Thanatosie, jump and warp na mnie!".

Uwaga na logoff-trapy - nie wystarczy, że gang zniknął z localu, zobacz czy widać ich gdzieś indziej na intelu.

EDIT:

Co do skilli. Robią alta carrierowego (w perspektywie supercarrierowego) przyjąłem następującą kolejność:

Support skille na IV, potem BS na V i
1) Jump Drive (JDC IV)
2) Carrier na III
3) Tank
4) Drony
5) Fightery
6) JDC V

W założeniu - najpierw ma mieć możliwość przewożenia stuffu (nie będzie aggrował, wiec liczy się wyłącznie tank i zasięg skoku), potem ma móc robić niektóre misje jako tank, potem móc walczyć, a potem ciągniemy skille pod SC.

I jeszcze jedno - triage może uratować dupsko jeśli masz do czynienia z niewielkim gangiem, który Cię złapie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 01, 2010, 00:47:17 »
czyli co bez triage nie wsiadac? ;)
i czy triage znajduje sie w pkt.3 tank czy nie ujoles go na liscie?

Goomich

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 01, 2010, 00:55:40 »
Moja szkoła bezpiecznej jazdy capitalem.

Wymagane skille: JDC5, JFC4 zalecany.

Skaczemy tylko od stacji do stacji. Cyno należy ustawić tak, żeby kółko podpisane 10 na tym takim taktycznym, nie stykało się z żadnym z elementów stacji. Kierunki góra dół trzeba niestety ustalać na oko. Jak się coś pojawi, dokujemy kapsla i idziemy grać w tanki.

Cynoalty.

Obecnie cynoalty robi się bajerancko prosto: remap na iint/mem, cybernetyka 1, imple +3, cyno na 4, remap na per/will i wszystkie frejki na 3. Learningi do smaku, wg. wskazań EVEMona. Za dwa tygodnie będzie jeszcze lepiej, bo będzie się startować z maksymalnymi atrybutami, więc będzie można sobie robić pewnie ze dwa na tydzień. Taki alt leży grubo pod klonem alfa, więc nie trzeba mu nawet klona wymieniać. A po wyskilowaniu infomorph cośtama i kilku minutach z zaprzyjaźnionym pilotem rurki, taki alt może obstawiać dwie trasy jednocześnie. Przydatne, gdy się gdzieś jakieś bricki zalęgną, albo sojusznik straci kontrolę nad RR-.  :D We wszystkich stacjach przystankowych trzymamy po kilka, kilkanaście frejek z cynami dla alta, ozon i jakiś żelazny zapasik paliwa.

Wybitnie odradzam skakanie na POSa. Już ze dwa lata temu nync ze swoją suicide revelką udowodnił, że nie zapewniają żadnej ochrony.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 01:14:42 wysłana przez Mona X »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:08:22 »
Z mojej perspektywy olewam triage, bo dla tego chara carrier to tylko "stop-gap" przed supercarrierem. Szkoda mi skilli na to, tym bardziej że nie przewiduję robienia nim anomalek.

Bez triage możesz wsiadać, bo to nie jest warunek sine qua non. Co więcej, upewnij się czy triage nie spowoduje jakiś ograniczeń w raceniu - żeby to miało sens, musisz mieć możliwość wytrzymania 3+ cykli w triage, a to oznacza porządny cap. Oczywiście, jak masz pecha i przeciwnik przywiezie stado Curse'ów to i tak spadniesz, ale generalnie chodzi o to, żeby przez 15+ minut nie przebili Ci tanka. Albo się zniechęcą, albo zacznie im się kończyć ammo (sic!), albo zmobilizujesz sensowny gang kumpli (sensowy = na range i ECM strong).

Pamiętaj o jednej dużej smartce do przeganiania dron. Nie musi chodzić stale (i tak nie będzie na to capa), ale odpalaj na cykl jak tylko widzisz lądujące na Tobie drony. Set lightów to 70-100 DPS. Pomnóż przez kilkanascie shipów - smartka zabezpieczy Cię przed tym.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:23:37 »
Mój alt co ma wymaksowanego archona daje radę na standardowym ficie wytankować 13k dpsa, ale cap się kończy po 6 minutach. Czyli obroni się przed 10 BSami i paroma mniejszymi ustrojstwami, ale jak w ciągu 6 minut nie nadejdzie pomoc, to leży i kwiczy. A 6 minut, to najwyżej 10 jumpów jeśli flota jest już gotowa i składa się z małych statków.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:33:59 »
Dziwne wydawało mi się ze carier na trigu śmieje sie dobolnemu blobowi cusów w twarz... Trige nie daje przypadkiem jakichś odporności a rzeczy typu neut i rr?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 01, 2010, 01:35:39 »
Parę tygodni trafiliśmy na gościa, który trzymał pełne trzy cykle triage'u. Mieliśmy kilknaście statków w tym 2 Machy na AC i nie byliśmy w stanie przebić tego Thanatosa dopóki nie skończył mu się stront.

http://zbulu.kei.pl/pbn/kb/?a=kill_detail&kll_id=35349

Rozumiem, że cap zdycha przy dwóch repkach odpalonych perma, ale najprawdopodobniej trzymał nas na jednej i to jeszcze ją cyklując. Niewykluczone, że balansował na granicy maks recharge'u. Tego się raczej w EFT nie policzy, trzeba potrenować.

EDIT: Quick EFT warrioring - wziąłem fit tego gościa i zastąpiłem SB Cap Rechargerem, a 2 rigi podmieniłem na T2 i wyszedł mi cap stable 40% na All V. Realnie chyba dałoby się utrzymać 30 minut obu repek i tej smartbomby przy 11k. omnitanka. Da się zabrać 6 porcji strontu do cargo?

Na flotę nie musisz czekać, najczęściej racisz w systemie, gdzie masz ludzi pod ręką i jeszcze JB. Potrzebujesz czasu tylko na to, żeby przesiedli się w sensowne shipy, które oczywiście powinny być wcześniej przygotowane.

Dziwne wydawało mi się ze carier na trigu śmieje sie dobolnemu blobowi cusów w twarz... Trige nie daje przypadkiem jakichś odporności a rzeczy typu neut i rr?

Moim zdaniem możesz neutować carriera w triage'u. Na 100% nie możesz mu założyć punktu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 01:46:38 wysłana przez SokoleOko »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 01, 2010, 02:08:56 »
EDIT: Quick EFT warrioring - wziąłem fit tego gościa i zastąpiłem SB Cap Rechargerem, a 2 rigi podmieniłem na T2 i wyszedł mi cap stable 40% na All V. Realnie chyba dałoby się utrzymać 30 minut obu repek i tej smartbomby przy 11k. omnitanka. Da się zabrać 6 porcji strontu do cargo?

Hangaru ma 10k m,  ale do uzycia musi leżeć w baku.

Moim zdaniem możesz neutować carriera w triage'u. Na 100% nie możesz mu założyć punktu.

Co nie jest wielkim problemem w przypadku statku, który przez 5 minut nie może się ruszyć.

Ganiles

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 01, 2010, 02:42:47 »
Dziwne wydawało mi się ze carier na trigu śmieje sie dobolnemu blobowi cusów w twarz... Trige nie daje przypadkiem jakichś odporności a rzeczy typu neut i rr?

Neuty dzialaja normalnie, carrier w triage dodatkowo ma nieco wieksze zuzycie pradu - krotszy cykl repki czy cos takiego :)

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:29:58 »
Wracając do Vindicatora,
gdyby mnie było na niego stać to latałbym nim na ficie T1 na misje, tylko po to, aby go sobie obracać, przybliżać i oddalać w trakcie zabijania krzyżyków.

JM  :P

Ranshe

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 01, 2010, 14:38:03 »
Wracając do pve fitów t1 na all V ;)


[Rokh, Rokh!]
Magnetic Vortex Stabilizer I
Magnetic Vortex Stabilizer I
Magnetic Vortex Stabilizer I
Fourier Transform I Tracking Program
Fourier Transform I Tracking Program

Large C5-L Emergency Shield Overload I
Ditrigonal Thermal Barrier Crystallization I
Ditrigonal Thermal Barrier Crystallization I
Non-Inertial Ballistic Screen Augmentation I
Non-Inertial Ballistic Screen Augmentation I
Heavy F-RX Prototype I Capacitor Boost, Cap Booster 800

425mm 'Scout' I Accelerator Cannon, Antimatter Charge L
425mm 'Scout' I Accelerator Cannon, Antimatter Charge L
425mm 'Scout' I Accelerator Cannon, Antimatter Charge L
425mm 'Scout' I Accelerator Cannon, Antimatter Charge L
425mm 'Scout' I Accelerator Cannon, Antimatter Charge L
425mm 'Scout' I Accelerator Cannon, Antimatter Charge L
425mm 'Scout' I Accelerator Cannon, Antimatter Charge L
425mm 'Scout' I Accelerator Cannon, Antimatter Charge L

Large Ancillary Current Router I
Large Core Defence Capacitor Safeguard I
Large Core Defence Capacitor Safeguard I


Hammerhead I x5

459 tanka, 519 dpsu na 61km (mniej niż tamten vindi, ale przewaga zasięgu pomaga), med dronki wybiją to co podleci za blisko, chociaż nic nie powinno. Cap boostery 800 lecą w wystarczających ilościach z ratów. Z kawałkami t2 (na przykład mfsy, ale miało być full t1) będzie lepiej.

No i wygląda trzy razy lepiej niż dominix.

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 01, 2010, 16:00:16 »
to i ja wezme udzial w konkursie na all5 bez drutow: dps: 1024 omni tank: 339 cap:48%

[Typhoon, New Setup 1]
'Pandemonium' I Ballistic Enhancement
'Pandemonium' I Ballistic Enhancement
'Pandemonium' I Ballistic Enhancement
Beta Reactor Control: Capacitor Flux I
Beta Reactor Control: Capacitor Flux I
Quantum Co-Processor I
Internal Force Field Array I

X-Large C5-L Emergency Shield Overload I
Heavy Electrochemical Capacitor Booster I, Cap Booster 800
Shield Boost Amplifier I
V-M15 Braced Multispectral Shield Matrix

800mm Heavy 'Scout' Repeating Artillery I, EMP L
800mm Heavy 'Scout' Repeating Artillery I, EMP L
800mm Heavy 'Scout' Repeating Artillery I, EMP L
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo

Large Core Defence Capacitor Safeguard I
Large Core Defence Operational Solidifier I
Large Anti-EM Screen Reinforcer I


Garde I x5



PS nie mowie ze bym tym kiedykolwiek latal ;)

Ranshe

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 01, 2010, 16:37:57 »
Z czego 800 dpsu zmarnowane bo frytek tym nie pozabijasz ;) Ale w sumie set medium dronek wejdzie jeszcze.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:16:13 »
Heavy Electrochemical Capacitor Booster I, Cap Booster 800
Heavy F-RX Prototype I Capacitor Boost, Cap Booster 800
Wywalcie to ze swojego fitu i teraz sprawdźcie cap.

[Noob fit]
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Gyrostabilizer II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Przecież miało być bez T2, no i nie ma nazwy typu...

Moja propozycja:
266/266, 86k ehp, 66%, 735dps/3563
Cytuj
[Rattlesnake, PVE 1]
Cross-linked Bolt Array I
Cross-linked Bolt Array I
Cross-linked Bolt Array I
Beta Reactor Control: Diagnostic System I
Beta Reactor Control: Diagnostic System I
Beta Reactor Control: Diagnostic System I

Large C5-L Emergency Shield Overload I
Viscoelastic EM Ward Salubrity I
Ancillary Ballistic Screen Stabilizer I
Additional Thermal Barrier Emitter I
F-S8 Relativistic Deflection Shield Induction I
Large Peroxide I Capacitor Power Cell
Large Peroxide I Capacitor Power Cell

'Arbalest' Siege Missile Launcher, Dread Guristas Bane Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Dread Guristas Bane Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Dread Guristas Bane Torpedo
'Arbalest' Siege Missile Launcher, Dread Guristas Bane Torpedo
[empty high slot]
[empty high slot]

Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Large Semiconductor Memory Cell I


Ogre I x5
Hammerhead I x5

Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ranshe

  • Gość
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:22:55 »
Wywalcie to ze swojego fitu i teraz sprawdźcie cap.

No jasne, że będzie słabo, dlatego jest to tam wrzucone. Cap Boosterów 800 z jednej anomalii uzbierasz wystarczająco dużo, żeby ci nie zabrakło, a w cargo się zmieści na jedną - dwie. Poza tym Rokh ma duży zasięg i tak dużo wcale nie będzie ich zużywać.

Cytuj
Przecież miało być bez T2, no i nie ma nazwy typu...

Mi się wydaje, że to był mael.

Cytuj
Moja propozycja:
266/266, 86k ehp, 66%, 735dps/3563

Miało być "kilkukrotnie tańsze od vindy", trudno to powiedzieć o rattlesnake'u. :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:38:09 »
Koleś w windyku miał t2 mody na dps i prad, uznałem że wolno :P
Owszem to był mael

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Jak nie fitować faction shipów (było: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy)
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 01, 2010, 17:42:08 »
Miało być "kilkukrotnie tańsze od vindy", trudno to powiedzieć o rattlesnake'u. :P
Wiedziałem, że się czepisz i dlatego się przygotowałem :P

Dominix = lepszy od tego Vindi, bez oszukiwania na dokładaniu bateryjek. Oczywiście bateryjka się zmieści, a wówczas cap stable 100%. Nie wiem czy da się taniej  :P
Cytuj
[Dominix, PVE2 T1]
1600mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I
1600mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I
Large 'Accommodation' Vestment Reconstructer I
Voltaic Nanite Adaptive Membrane I
Magnetic Vortex Stabilizer
Magnetic Vortex Stabilizer
Magnetic Vortex Stabilizer

Barton Reactor Capacitor Recharger I
Barton Reactor Capacitor Recharger I
Barton Reactor Capacitor Recharger I
Barton Reactor Capacitor Recharger I
Barton Reactor Capacitor Recharger I

350mm Prototype I Gauss Gun, Caldari Navy Antimatter Charge L
350mm Prototype I Gauss Gun, Caldari Navy Antimatter Charge L
350mm Prototype I Gauss Gun, Caldari Navy Antimatter Charge L
350mm Prototype I Gauss Gun, Caldari Navy Antimatter Charge L
350mm Prototype I Gauss Gun, Caldari Navy Antimatter Charge L
350mm Prototype I Gauss Gun, Caldari Navy Antimatter Charge L

Large Ancillary Current Router I
Large Ancillary Current Router I
Large Ancillary Current Router I


Ogre I x5
Hammerhead I x5
117/117, 51k ehp, 731 dps.
Jeśli stosować bateryjki = cap stable 100% (uważam, że to oszustwo, bo przecież cargo ma ograniczoną pojemność), bez bateryjek 6m34s
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...