Autor Wątek: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.  (Przeczytany 4489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2010, 01:58:54 »
Czy zawsze musi się napisać i zarazem się znaleźć jako pierwszy właśnie prześmiewca?

Osobiście nie wierzę, że dostanę emeryturę ale ... niech choć to powiedzą w prost a nie "ścieme na całego robią".

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2010, 02:55:35 »
z grupy wielu polskich ekonomistów Rybiński jest i jednym ze słabszych i bardziej wystawiajacych żagiel do wiatru na tematy aktualnie grane w mediach ....
znechęcające ....
w 2002 roku kiedy zaczałem pracować w OFE zastanawiałem sie z kolegami kiedy rząd z przyczyn budzetowo-demograficznych połozy łape na pieniadzach w funduszach
 zakładalismy 2020 i okolice
patrzac na obecne podchody i to co zrobili węgrzy nacjonalizując pod szntażem swój 2 filar .... to sądzę że bylismy przesadnymi optymistami :)
Sneer Quen

Goomich

  • Gość
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2010, 03:26:28 »
LOL, tak jakby 2 filar gwarantował emeryturę.

Kara Mon

  • Gość
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2010, 09:26:42 »
Miales zapisac sie do drugioego filaru i na kanary jechac na emeryturze ale cos nie wyszlo (jakie to dziwne :D ) i mozna sie przejechac co najwyzej do Tesco pare razy w roku.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2010, 11:04:53 »
O czym Wy w ogóle  mówicie? Jaka emerytura ? Przy poziomie opieki zdrowotnej w naszym kochanym kraju - mam na myśli NFZ i jego fantazje na temat leczenia - mamy 95% szansy na nie dożycie do emerytury. Więc powinniśmy mieć serdecznie w d**ie czy nam się coś uzbiera w dowolnym filarze czy nie. A jak już któryś szczęściarz dożyje to za ostatnia kasę jedziemy pod posterunek policji, lejemy gliniarzy , wybijamy szyby i mamy wikt i opierunek na koszt państwa. A jak będą marudzić to piszemy skargę do Strasburga. Oczywiście najlepiej zrobić to w Skandynawii bo tam więzienia mają wyższy standard niż u nas 3 gwiazdkowe hotele. :P

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2010, 11:55:48 »
nikt nie ma złudzeń żę 2 albo nawet 1+2 drugi filar wystarczą  ...chodzi o to że w 2 filarze masz przypisane do siebie pieniądze /czyli do mementu nacjonalizacji jest to twoje /
czego mimo papierków ZUSu nie da sie powiedzieć o pierwszym .... gdzie kaska wychodzi cała na bieżąco

tempo w jakim siada system jest imponujące


Sneer Quen

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2010, 13:18:58 »
Tak czy siak dotychczasowy porządek jaki znamy powoli zmierza ku kresowi i tylko patrzeć jak ten "domek z kart" się posypie.
A najgorsze jest to, że nasze dzieci będą to nawet bardziej odczuwać niż my (bo my zaczynamy już za błędy płacić ale ... pełny wymiar będzie dopiero za kilkanaście lat).
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 17:37:37 wysłana przez Herezja »

Kara Mon

  • Gość
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2010, 13:48:11 »
Pol NFZ ? nie  tylko NFZ ma wplyw na nasza sluzbe zdrowia. Mialem zlamana noge, potrzebowlaem papierkow do odszkodowania po tym jak mi gisp zdjeli, w panstwowym szpitalu po odstaniu swojego w kolejce dowiedzialem sie ze jeden papierek  z paroma zdaniami i pieczatka kosztuje 100 zlotych a drugi 30 . Prywatnie u tego samego lekaza tylko ze po godzinach oficjalnego urzedowania oba papierki 50 zlotych.

Prywatnie nie dosc ze taniej to szybciej i nikt nie marudzil  ???

Co do emerytur to problemme jest to ze pieniadze nie sa odkladane i inwestowane tylko na bierzaco przejadane a drugi filar ma na celu nabijanie kasy wlascicielowi funduszu a nie przyszlemu emerytowi.

Ja tam wielkich kombinacji nie chce tylko lokate w banku gdzie bede odkladal skladke emerytalna , oprocentownaie bedize roslo i bede mogl odebrac dopiero w wieku emerytalnym , jak nie dozyje to rodizna przejmie kasiore i problem z glowy  :P

HammerSnake

  • Gość
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2010, 14:00:07 »
Obecnie porządne emerytury w tym kraju mają jedynie mundurowi i to tacy wyższym stopniem.
A tak to nie od dziś wiadomo  ,że emerytury to jakiś ponury żart.
W zasadzie starczają na jakąś wegetacje głodową do śmierci.
Jak się nie ma własnych oszczędności ,ew wsparcia rodziny .To o jakiś wojażach ,wypadach do kawiarni ,teatru etc można zapomnieć. Siedzieć w chacie ,opłacać rachunki i może starczy na jedzenie.

Zlikwidować to należy ryczałtowaną stawkę funduszom za emerytów  i wypłacać  procenty za pomnażanie kasy. No i nie bardzo rozumiem wypłacania kasy z ofe po przejściu na emeryturę co miesiąc ,jak kaski z zusu  ??? . To ma pewnie uchronić rolników przed zachlaniem się na śmierć . Dla mnie to idiotyzm . Jakby nie patrzeć to nasza kasa i chciałbym ją zainwestować etc etc.

Sam planuje kupić sobie na emeryturę mieszkanko w centrum w wawki i jak przyjdzie czas opchnąć . Wynieść się do wietnamu lub na ukraine  ;). Tak jak szkopy u nas pomieszkują.
No ale to jeszcze przede mną długa droga. :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 14:10:29 wysłana przez HammerSnake »

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2010, 14:12:20 »

z ciekawostek i a propos nabijania kabzy wlascicielowi OFE
ustawodawca w mądrosci swojej zażyczył sobie minimum kapitałowego ... nie pamiętam ale chyba 50 mil eur czyli 200 mil pln
obowiązkowo bez dzwigni i lewarów czyli bank musi to dać z kapitałów własnych
dla niektórych polskich banków to było około 10% ich kapitałów ogółem
teraz żeby biznes miał sens musisz z tego zamrożonego kapitału uzyskać w kilka lat  jakies sensowne ROE ...najlepiej na poziomie zblizonym do ROE banku
czyli z prowizji róznych to zarobić
a przy aktywach zebranych w OFE to wcale nie tak łatwo mimo wszystko zarobic
druga czesc ofe pod wzgledem rankingu ciagle jeszcze tego roe nie ma ... bo pracują tu mocno efekty skali a poziomy prowizji sa ustawowo obnizane
wystarczy popatrzec kto w 98-99 wchodzil w ten interes a kto został :)
w praktyce tylko grupy ubezpieczeniowe które mają synergie ze swoim podstawowym rodzajem działalnosci robią na tym pieniądze
OFE trzymane przez banki generalnie zostały posprzedawane jako odstające rentownością od spółki matki :)
i wcale się nie dziwię ....  w 2006 na sprzedaż była prawie połowa funduszy ...tylko chętnych brakowało a niby taki zajebisty biznes :)

p.s. nie chce mi się tu kogoś bronić / bo nie , bo ta reforma była zjebana również w wielu innych miejscach - tych nie opluwanych przez media również /
ale .... w większości ludzie nie maja bladego pojęcia jakie ten biznes ma uwarunkowania 
politycy też generalnie nie mają :)



Sneer Quen

HammerSnake

  • Gość
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2010, 14:40:13 »
Cytuj
A jak już któryś szczęściarz dożyje to za ostatnia kasę jedziemy pod posterunek policji, lejemy gliniarzy , wybijamy szyby i mamy wikt i opierunek na koszt państwa. A jak będą marudzić to piszemy skargę do Strasburga. Oczywiście najlepiej zrobić to w Skandynawii bo tam więzienia mają wyższy standard niż u nas 3 gwiazdkowe hotele.

Tak to można było kiedyś robić .Sam mam paru znajomych ,którzy sobie specjalnie zafundowali takie wczasy za jazdę pod wpływem ,kolizje etc (sami nawet zadzwonili po policje :D) .Po czym wrócili do kraju z całkiem porządnie napakowanym portfelem.(nie dość ,że masz wczasy w hotelu ,własny pokój,komputer + internet ,to jeszcze ci  znajdują pracę na czas odsiadywania wyroku  :o. Bez kitu takie więzienie to ma 70% polaków - praca dom - praca dom.

Teraz na odsiadywanie wyroku wysyłają ludzi do polski.Także tak średnio  :P.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2010, 17:44:36 »
...
Po czym wrócili do kraju z całkiem porządnie napakowanym portfelem.(nie dość ,że masz wczasy w hotelu ,własny pokój,komputer + internet ,to jeszcze ci  znajdują pracę na czas odsiadywania wyroku  :o. Bez kitu takie więzienie to ma 70% polaków - praca dom - praca dom.

Teraz na odsiadywanie wyroku wysyłają ludzi do polski.Także tak średnio  :P.

Ciekawie to ująłeś w słowa. Swoją drogą ... zabójczo stawiasz znaki interpunkcyjne (w sumie prawie Ci się nie zdarza abyś napisał je we właściwym miejscu ];))) )

HammerSnake

  • Gość
Odp: ZUS - Czy może być jeszcze gorzej? Wygląda na to, że tak.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2010, 01:08:04 »
Cytuj
Swoją drogą ... zabójczo stawiasz znaki interpunkcyjne (w sumie prawie Ci się nie zdarza abyś napisał je we właściwym miejscu ])) )
yhm serio ? No to mnie zagiąłeś . Postaram się poprawić w tej kwestii  :P.

A teraz her zamknij oczy  :P.

Cytuj
Pol NFZ ? nie  tylko NFZ ma wplyw na nasza sluzbe zdrowia. Mialem zlamana noge, potrzebowlaem papierkow do odszkodowania po tym jak mi gisp zdjeli, w panstwowym szpitalu po odstaniu swojego w kolejce dowiedzialem sie ze jeden papierek  z paroma zdaniami i pieczatka kosztuje 100 zlotych a drugi 30 . Prywatnie u tego samego lekaza tylko ze po godzinach oficjalnego urzedowania oba papierki 50 zlotych.

Służba zdrowia to temat rzeka. Moim zdaniem funkcjonuje do etapu gdzie jest jeszcze w miarę sporo kasy jak na potrzeby.Czyli do lekarza rodzinnego .Chociaż jak w trybie pilnym potrzebowałem usg to najbliższy wolny termin zaoferowano mi na następny tydzień... W szpitalu to już w ogóle dramat. Patrzą na ciebie jak na złodzieja ,który chce ich wydymać z kasy i jeszcze ta nie miła obsługa na sorze - krzykiem co ćpałem i ile piłem (chociaż to może być standardowa procedura przy wywiadzie z  studentami hehe  :P ).


Jak ktoś ma rodzinkę i 2 stówki wolne miesięcznie to polecam jakieś prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli chodzi o dostęp do specjalisty ,podstawowe badania w tym tomografie etc.
Jestem z rodzinką rozrzucony po paru miastach i płacimy miesięcznie 180 zł na 6 osób w Alianzie (ale to było jakieś grupowe wykupywanie w firmie więc pewnie była jakaś  zniżka).
W praktyce wygląda to tak ,że dzwonie na infolinie podaje numer polisy wyrytej na plastikowej karcie, podaje gdzie obecnie jestem ,z kim chce się widzieć/ zrobić badania ,kiedy mogę pójść etc i po paru minutach dostaje na komórkę smsa gdzie mam się udać etc i wizyta u specjalisty tego samego dnia.