Autor Wątek: ore  (Przeczytany 16316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rkossacki

  • Gość
ore
« dnia: Listopad 26, 2010, 19:08:09 »
witam,

Mam pytanie. mianowicie jak przeczytałem w evelopedii ore ma wiele odmian i występują one na asteroidach w systemach w zależności od sec lv. Tyle, że gdzie bym nie poleciał to wszędzie jest tylko veldspar. Czy aby znaleźć jakieś inne cenniejsze odmiany ore trzeba znać jakieś ukryte złoża czy można to znaleźć na klasycznych pasach asteroid tylko, że źle szukam. Any help?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: ore
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2010, 19:10:02 »
A sprawdziłeś, czy masz włączone pokazywanie innych typów ore na overview ? No i pamiętaj, że w niektórych systemach może innego nie być bo zostało już wykopane.
Jakie ore powinno występować w systemie w jakim jesteś możesz sprawdzić sobie tutaj:
http://fluidorbit.co.uk/
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

NeX

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2010, 20:06:41 »
Jeśli lata na domyślnym overview, to na pewno pokazuje mu tylko veldspar, bo tylko on potrzebny jest w tutorialu :)
Nawet domyślne overview ma jednak opcję wczytania profilu mining, który pokaże już wszystkie skały.

rkossacki

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2010, 20:10:58 »
thx na prawdę pomogło...głupie overview :) a tak w nawiązaniu do tematu to, które ore jest najcenniejsze??

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: ore
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2010, 20:17:28 »
Różni różnie mówią. Ja zwykłem mówić, że to które pozwala zarobić najwięcej w jak najkrótszym czasie.  ;)
A tak naprawdę musisz sobie ściągnąć arkusz i policzyć jaka cena wyjdzie po zmieleniu (ceny są różne w różnych regionach).
Ja polecam Ci ten: http://www.eveonline.com/externalLink.aspx?l=http://eve-eei.us/stuff/download1.php%3Ffile%3DFubars_Refining_Calculator.xls

Zazwyczaj mi wychodziło, że veld albo scord jednak są najcenniejsze z tych dostępnych w hisecu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Riese

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2011, 13:28:13 »
http://fluidorbit.co.uk/ - > ta stronka nie działa. Nie znalazłem sensownego odpowiednika. Znacie inny site o podobnej funkcjonalności?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ore
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2011, 13:52:53 »
Dawno w miningu nie siedzę, ale generalnie liczy sie przelicznik m3/ISK. Różne ore mają różną nazwijmy to "gęstość", dlatego coś droższego na markecie co zajmuje dużo miejsca, może być po prostu nieopłacalne.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2011, 14:02:03 »
http://fluidorbit.co.uk/ - > ta stronka nie działa. Nie znalazłem sensownego odpowiednika. Znacie inny site o podobnej funkcjonalności?

A co to za funkcjonalność?

Riese

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2011, 14:27:16 »
A sprawdziłeś, czy masz włączone pokazywanie innych typów ore na overview ? No i pamiętaj, że w niektórych systemach może innego nie być bo zostało już wykopane.
Jakie ore powinno występować w systemie w jakim jesteś możesz sprawdzić sobie tutaj:
http://fluidorbit.co.uk/

Chodzi o funkcjonalność o której pisał kolega wcześniej

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: ore
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2011, 11:01:49 »
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ore
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2011, 11:23:29 »
http://eve.grismar.net/ore/

To jest nieaktualne, nie uwzględnia zmian wprowadzonych... heh, gdzieś po Dominion, ale już nie pamiętam kiedy balasowali high-endy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: ore
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2011, 12:57:21 »
W koncu na szybko sprawdzane  ;)

Zreszta IMO jak sie chce ustalic co najbardziej oplaca sie kopac najlepiej zrobic sobie maly arkusik w excelu uwzgledniajacy aktualne ceny mineralow i samemu sprawdzic
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

Riese

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2011, 13:28:27 »
Dzieki za informację.

Tony Solando

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2011, 14:24:01 »
W hisecu na normalnych paskach asteroid znajdziesz tylko kilka najbardziej popularnych typów rudy

Veldspar
Scordite
Pyroxeres
Plagioclase
Omber
Kernite

Z tym, że w systemach 1.0 i 0.9 nie znajdziesz na przykład kernitu. Takiej rudy musisz szukać w 0.5
W systemach 1.0 i 0.9 niezależnie od tego jak długo kopiesz, nie przylatują npc-piraci. W systemach 0.8 i niżej
należy wyposażyć się w moduły obronne, żeby odeprzeć atak (ewentualnie tank większy od otrzymywanych obrażeń)
Im security level systemu w którym kopiesz jest niższy, tym asteroidy będą większe (więcej do wykopania z jednej skałki) i rzadsze. Np w 1.0 znajdziesz tylko veldspar i scordite.

Pozostałe typy asteroid znajdziesz w systemach z niższym poziomem bezpieczeństwa niż 0.5
Żeby nie wdawać się w szczegóły podaję linka z wyszukiwarką asteroid :
http://eve-online.itemdrop.net/eve_db/universe/search/

Jeśli przechodziłeś tutorial, to z pewnością obiło Ci się o uszy pojęcie "gravimetric signature". Jeśli wyskanujesz
taką sygnaturę w hisecu, to możesz liczyć na odnalezienie na niej lowsecowej rudy.

Najbogatsze pod względem rzadkich złóż są systemy nullsecowe i systemy WHs. Wszystko oczywiście kosztem
bezpieczeństwa kopania.


Poza tym, nie polecam kopania. Szczególnie na początku gry, gdy praktycznie każda inna działalność przynosi
wielokrotność zarobków otrzymanych z górnictwa.

ManganMan

  • Embrace the Cheeki Breeki.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 911
  • I weź ty człowieku dziel czas między PC a komem...
    • Zobacz profil
    • ManganMan on DeviantArt
  • Imię postaci: Rei Mangan
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: ore
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2011, 15:29:30 »
Moim zdaniem możesz kopać, ale tylko i tylko wtedy, gdy masz jakiś bardziej sensowny powód, czas i cierpliwość, bo inaczej się nie da. Sam na przykład chcę kopać skałki, by potem z uzebranego urobku składać shipy, guny/missle czy inne Energy Neutralizery po to, żeby inni i\lub ja mogło rozwalić w ciągu 15 min i mieć ubaw na KB, ewentualnie we Wtopach czy Flejmie na Centralce. Tak należy do tego podejść. Z celem i z sensem.


Cytuj
Eve to jest "drugie życie" :) - SokoleOko
co to qrwa, latający fragment gejta? - Karas o Xian Yue

https://evewho.com/character/2116034681

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ore
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2011, 15:36:02 »
Moim zdaniem możesz kopać, ale tylko i tylko wtedy, gdy masz jakiś bardziej sensowny powód, czas i cierpliwość, bo inaczej się nie da. Sam na przykład chcę kopać skałki, by potem z uzebranego urobku składać shipy, guny/missle czy inne Energy Neutralizery po to, żeby inni i\lub ja mogło rozwalić w ciągu 15 min i mieć ubaw na KB, ewentualnie we Wtopach czy Flejmie na Centralce. Tak należy do tego podejść. Z celem i z sensem.

To z kolei przykład błędnego myślenia na zasadzie "sam to wykopałem, więc mam za darmo". Tymczasem trzeba brać pod uwagę nie tylko ISK, ale czas. Często lepiej gdzieś zarobić więcej ISK, żeby kupić coś gotowego. Robienie shipa samemu ma sens tylko wtedy, gdy masz maksymalne skille i dostęp do obrobionych BPO/BPC (i to raczej T1). Inaczej nie jesteś w stanie konkurować (nawet na własny użytek) z potężnymi "firmami", które sprzęt tłuką masowo i mają każdy aspekt produkcji wymaksowany.

Dodatkowo dochodzi kwestia paradygmatu, że "minsy nie biorą się z kopania". Możesz wisieć cały dzień na belcie w Hulku i kopać, albo możesz zrobić JEDNĄ misję przeciw dronom w hisecu i z tego co zbierzesz, ulepić kilkadziesiąt frytek albo jednego cruisera.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Riese

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:47:28 »
Ja znalazłem taką stronkę

http://evemaps.dotlan.net/map

wygląda sensownie

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: ore
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2011, 13:16:20 »
Podstawowe narzędzie każdego gracza Eve.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Riese

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2011, 13:57:02 »
(...)

Jeśli przechodziłeś tutorial, to z pewnością obiło Ci się o uszy pojęcie "gravimetric signature". Jeśli wyskanujesz
taką sygnaturę w hisecu, to możesz liczyć na odnalezienie na niej lowsecowej rudy.

(...)

Jakie są rzeczywiste szanse na pojawienie się rzadkich rud w hisecu? Jest sens zajmować się skanowaniem w hisecu pod kątem kopania? 

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: ore
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2011, 14:31:58 »
Spotkałem cały raz micro skałkę o pojemności poniżej cyklu strip minera na hulku. Ale był to końcowy sait ekspedycji. Na gravimetrykach jest zasada że możesz trafić rude max dwa poziomy lepszą niż to na co pozwala ss systemu czyli w 0,5 masz nizłe szanse znaleźć rudy z 0,3, ale są to rudy raczej dobre nie najlepsze

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: ore
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2011, 09:24:51 »
Raj dla kopaczy jest w wormholach. W taki C5 skałki bistotu i innych dobrych skałek jest w bród. I są ogromne.
Charming But Irrational

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: ore
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2011, 09:59:44 »
Raj dla kopaczy jest w wormholach. W taki C5 skałki bistotu i innych dobrych skałek jest w bród. I są ogromne.

Chętnych do odstrzelenia du**y kopiącemu te skałki Hulkowi też w bród  >:D

HammerSnake

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:11:23 »
Te lokacje do kopania trzeba skanować core probami. Odpowiedni filtr w over i spamowanie skanera i nic cię nie odstrzeli. Chyba, że ktoś odpala bota i idzie gotować obiad.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: ore
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:09:13 »
Chętnych do odstrzelenia du**y kopiącemu te skałki Hulkowi też w bród  >:D

Wcale nie :)
Jak się uważa to nie ma bata, żeby Ciebie zdjęli. Wiem bo sam kopałem....... kiedyś tam....
Charming But Irrational

SnowMiracle

  • Naczelny Zrzęda
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SnowMiracle
  • Korporacja: Unseen Chimera
  • Sojusz: Exiled Ones
Odp: ore
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 06, 2011, 22:20:39 »
Te lokacje do kopania trzeba skanować core probami. Odpowiedni filtr w over i spamowanie skanera i nic cię nie odstrzeli. Chyba, że ktoś odpala bota i idzie gotować obiad.

Szybciej tego hulka znajdziesz combatami niz corami lokacje na ktorej kopie :)
Cytat: Waxis
Jeśli chodzi o dłógość posta to  pewnie że dało się dłóżej.

"Niepuszczone bąki unoszą się do głowy, stąd biorą się posrane pomysły"

SnowMiracle

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: ore
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 06, 2011, 22:28:58 »
Cytuj
Jak się uważa to nie ma bata, żeby Ciebie zdjęli. Wiem bo sam kopałem....... kiedyś tam....
Byś się kur** zdziwił jak można to łatwo zrobić, zwłaszcza na swoim terenie
Cytuj
Szybciej tego hulka znajdziesz combatami niz corami lokacje na ktorej kopie
Kiedyś był to ficher, teraz szczerze mówiąc nie znam jego statusu, ale było tak że anomalka zaklucala combatki, podnosząc stopień trudności wyskanowania celu na lokacji jesli nie używał dron. No i niektórzy ignorują core podczas gdy na widok combatów w skanerze odpalają warp ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 06, 2011, 23:24:37 »
Od kiedy w wh się kopie hulkami o_0? Nie mówiłem, że w ogóle się da teraz tego minera znaleźć.

Po dodaniu probe do over combaty nadają się jedynie do skanowania wylogowanych ludzi z agresją i do niczego innego.

Z mojego punktu widzenia górnicy w wh są teraz 100% bezpieczni i to chodziło w mojej wcześniejszej wypowiedzi, że nie wlecisz sobie na maskę górnika jak jakiemuś raciarzowi na anomalce, który klepie sleepersy.

Jedyna opcja na złapanie teraz górnika na paśniku to zapuszczenie sieci - wcześniejsze wyskanowanie miejscówki jak ofiara jest offline i gdy się pojawi wlecenie na spota jak na swój teren. Nooby znajdą się wszędzie, ale w wh ludzie są wyjątkowo ostrożni i noobnia trafia się od święta.

Riese

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 11, 2012, 14:30:35 »
Znalazłem w najlepszym razie  site'y tego typu:

http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Large_Jaspet,_Kernite,_and_Omber_Deposit

Czy jest jakiś powtarzalny wzór dot. pojawiania się sygnatur (gravimetric) w systemach?

Arsen

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 21, 2012, 04:38:48 »
Te lokacje do kopania trzeba skanować core probami. Odpowiedni filtr w over i spamowanie skanera i nic cię nie odstrzeli. Chyba, że ktoś odpala bota i idzie gotować obiad.

Ktos moze to troche bardziej zrozumiale napisac dla nooba? Ja rozumiem ze to chleb codzienny i wypada takie zwroty roszyfrowywac obudzonym w srodku nocy ale to chyba watki dla nobow wiec ciezko cos takiegos zrozumiec..Naprawde rozszyfrowanie glupiego MLU jest ciezkie dla kogos kto dopiero zaczyna a co dopiero to..

Dzieki za wyrozumialosc.

Edit: MLU to tylko przyklad wiem co znaczy ale musialo to tez chwile zajac.

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: ore
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:10:50 »
Over czyli overview: domyślnie masz to w prawym górnym rogu i pokazuje różne ciekawe rzeczy, które masz, w okolicy bliższej lub dalszej. Czyli statki innych graczy, planety, stacje, pasy asteroid i takie tam.

Za pomocą "filtrów", możesz dowolnie grzebać w ustawieniach tegoż overview, aby pokazywał Ci to, co Ciebie akurat najbardziej interesuje. Przykładowo, jeżeli uznasz, że niepotrzebnie Ci over zaśmiecają znaczniki pasków asteroid, to je po prostu usuwasz i zapisujesz odpowiednie ustawienie. Domyślnie masz już parę takich filtrów do wyboru w grze (mining, warp to, pvp...) ale sam też możesz pogrzebać w opcjach i ustawić wg własnego widzimisię.

Spamowanie skanera odnosi się do częstego korzystania ze skanera kierunkowego. Pokazuje on wszystko to, co znajduje się w jego zasięgu (za wyjątkiem statków w cloaku), i zgodnie z ustawieniami overview (lub po prostu wszystko co jest w jego zasięgu, po odhaczeniu opcji, use active overview settings, czy jakoś tak). Dzięki niemu, będziesz mógł m.in. zobaczyć sondy wyszukujące Twój statek w przestrzeni (COMBAT scanner probe) i odpowiednio się przygotować na przybycie nieproszonych gości.

To tak z grubsza :)

Arsen

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2012, 00:54:19 »
To teraz ja zadam kilka pytan troche zwiazanych z tematem..mianowicie o barkach i ich fitowaniu...

1.Retriever i Covetor z 1 med slotem to raczej obowiazkowo AB (chodzi o szybsze odwarpowanie bo ucieczka z tak oniesmielajaca szybkoscia jaka proponuja oba statki nawet z AB to taki chyba troche komedio-dramat), czy i tak nie ma to znaczenia jak ktos sie pojawi i zasadniczo szkoda slota na AB a bardziej oplaca sie podniesc shilda albo boostowac go? (tutaj nie widze w sumie sensu bez cap boostera)..
2.Jak bronic sie przed SW? Czy piraci stosuja go w ogole na ORE? (znow sie czepiam slamazarnosci barek bo wyglada na to ze SW to maja wbudowane w zalozeniu i spowalnianie 'slimakow' to tylko proceder dla zartu.)
3.Analogicznie czy stosuje sie WD/WJ na ORE i czy jest sens w takim razie wrzucac Warp Core Stabilizera (albo 10 jak tylko low slot pozwoli;>)?
4. Hulk - jest sens robic z hulka Tanka czy lepiej przystosowac go do szybciej ucieczki?

Edit:

5. Jak najlepiej omijac 'zuli bramowych' (bez urazy dla milosnikow pasywnego PvP) w docelowych systemach w ktorych chcemy pokopac..oczywiscie chodzi mi o low sec i null?.

Goomich

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2012, 03:22:26 »
1.Retriever i Covetor z 1 med slotem to raczej obowiazkowo AB (chodzi o szybsze odwarpowanie bo ucieczka z tak oniesmielajaca szybkoscia jaka proponuja oba statki nawet z AB to taki chyba troche komedio-dramat),

Akurat AB raczej spowolni twojego warpa.

czy i tak nie ma to znaczenia jak ktos sie pojawi i zasadniczo szkoda slota na AB a bardziej oplaca sie podniesc shilda albo boostowac go? (tutaj nie widze w sumie sensu bez cap boostera)..

W 0,5 fregaty są dosyć mocne i ten shield booster może się przydać.

2.Jak bronic sie przed SW? Czy piraci stosuja go w ogole na ORE? (znow sie czepiam slamazarnosci barek bo wyglada na to ze SW to maja wbudowane w zalozeniu i spowalnianie 'slimakow' to tylko proceder dla zartu.)

Za pomoca MWD.

3.Analogicznie czy stosuje sie WD/WJ na ORE i czy jest sens w takim razie wrzucac Warp Core Stabilizera (albo 10 jak tylko low slot pozwoli;>)?

Barki są zrobione z mokrej tektury. A WCS zmasakruje ci namierzanie.

4. Hulk - jest sens robic z hulka Tanka czy lepiej przystosowac go do szybciej ucieczki?

Raz zwiałem Hulkiem przed 3 interceptorami, ale miałem 100km przewagi.

Edit:

5. Jak najlepiej omijac 'zuli bramowych' (bez urazy dla milosnikow pasywnego PvP) w docelowych systemach w ktorych chcemy pokopac..oczywiscie chodzi mi o low sec i null?.

A, lolsek i null. No to tanka na hulku zrobisz, żeby stankował raty, ale musisz przez cały czas wgapiać się w lokal, czy coś nie przleciało.
Omija się prosto: wsadzasz hulka do carriera i jumpisz do systemu docelowego.

Arsen

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 01, 2012, 03:57:14 »
Czyli jak przyspieszyc osieganie predkosci progowej zeby odwarpowac?
- AB nie pomaga tylko szkodzi w tym kontekscie.
- MWD pewnie tez (choc tutaj nie mam pewnosci.

I czy czegos jeszcze nie warto posiadac aby nie spowalniac dochodzenia do progowej?
I jak do tego ma sie Overdrive?



Omija się prosto: wsadzasz hulka do carriera i jumpisz do systemu docelowego.

To jakis zart? Czy mam skilowac kilka lat n carriera zeby w miare sensownie latac hulkiem po lepsze rudy do low i null?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 04:10:49 wysłana przez Arsen »

Goomich

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 01, 2012, 04:31:35 »
Czyli jak przyspieszyc osieganie predkosci progowej zeby odwarpowac?

Żeby odwarpować musisz (a dokładnie, to wektor twojego statku musi) być skierowany w stronę tego gdzie chcesz warpić oraz mieć prędkość w okolicy 75% maksa.

Jak widać musisz popracować na zwrotnością statku (w niej zawiera się przyspieszenie). Od tego są urządzenia pod tytułem inertia stabilizers oraz (w mniejszym zakresie) nanofiber internal structure, obydwa mają swoje rigowe odpowiedniki. No i oczywiście jakieś tam implanty.

- AB nie pomaga tylko szkodzi w tym kontekscie.

AB ma kiepskie przyśpieszenie, dodaje ci masy, więc gorzej skręcasz, a do tego zbyt długo trwa.

- MWD pewnie tez (choc tutaj nie mam pewnosci.

I tu się mylisz. Jak masz coś ciężkiego i stoisz nieruchomo na tyle, że gra zaokrągli ci prędkość do zera (albo zaraz po wskoku przez bramę), to nie masz wektora kierunku, więc odpalenie MWD nie rujnuje ci zwrotności, za to daje olbrzymi skok prędkości, a że cykl trwa tylko 10 sekund, to te 75% masz od razu. Statki mogą odwarpić właśnie po tych 10 sekundach (zamiast np. 30).

Oczywiście, jeśli wcześniej ruszaleś się, to MWD może łatwo zrujnować ci dzień.

I czy czegos jeszcze nie warto posiadac aby nie spowalniac dochodzenia do progowej?

Wszystkiego co daje ci jakieś głupie ilości masy (1600mm plate, trimarki).

I jak do tego ma sie Overdrive?

Nijak. Overy zwiększają ci maksymalną prędkość, ale w EVE przyśpieszenie (oraz recharge capa i shielda) liczy się jako czas od zera do pełna.

To jakis zart? Czy mam skilowac kilka lat n carriera zeby w miare sensownie latac hulkiem po lepsze rudy do low i null?

W ogóle nie powinieneś kopać. Lepsze minerałki zdobywa się strzelając do dron, ewentualnie w wormholach.

Arsen

  • Gość
Odp: ore
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 01, 2012, 05:46:50 »
Zasadniczo sklaniam sie do porzucenia mysli o kopaniu..Konczy mi sie trial i zaczynam na powaznie, chcialem od kopania aby troche od tylu lyknac pvp i nauczyc sie bronic/skutecznie uciekac ale widze ze nie ma to wiekszego sensu.. tylko jesli nie kopanie to co misje Security? (jesli tak to dla kogo? swojej frakcji?) czy moze milicja?...Samo lanie ratow jakos mnie nie kreci, zulowanie na bramie tymbardziej wiec jakos trzeba bedzie okreslic droge.