Autor Wątek: Nie będzie remapu za plexy  (Przeczytany 7738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Nie będzie remapu za plexy
« dnia: Listopad 22, 2010, 19:17:28 »
http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=815

w skrócie:

Po konsultacji z CSM wycofali się z planów wprowadzenia opcji płatnego remapu.
Muszą iść z duchem czasu i potrzebami graczy, bo inaczej wyginą jak dinozaury ??? i wprowadzić system microtranzakcji.
Ale system ten nigdy nie będzie dotyczył żadnego akseptku gry wpływającego na rywalizacje (szybsze skillowanie, lepsze itemy), tylko wszelakich ozdób (ubrania i mebelki w incarnie, malowanie statków itp. z zastrzeżeniem, że powyższe są podane jako przykłady, a nie zapowiedź wprowadzenia konkretnie tych opcji w grze).

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2010, 20:18:01 »
Co i tak oznacza podział na graczy klasy "A" i "B". W grze F2P - rozumiem, w płatnej - nóż mi się w kieszeni otwiera. Co prawda pewnie wszystko będzie się dało kupić za plexy, natomiast głowę dam sobie uciąć, że po wprowadzeniu mikrotransakcji ceny tychże na markecie pójdą odpowiednio w górę...
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Ranshe

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2010, 20:30:04 »
Aj tam klasy A i B, też mi klasa A, że będzie miał jakieś inne ciuchy a ja nie. Bez przesady :P

Kara Mon

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2010, 20:38:45 »
Doklandie, imo bardoz pozytywna zmiana bo w ciagu ostatnich paru miesiecy CCP powoli zaczyna dzialac tak ze zamiast zrobic cos na szybko nie pytajac nikogo o zdanie zaczynaja uwzgledniac opinie csm i graczy, t2 ammo troche sie juz ruszylo, teraz usuniecie z planow remapu za plexa .

Moze w koncu zaczna wydawac max 1 update na rok bez bugow i tony patchy naprawiajacych patche a moze nawet w koncu jakis dodatek bedzie ciekawy  ;D

HammerSnake

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2010, 21:23:20 »
Szczerze mówiąc jestem przerażony.
Nie tym ,że nie ma remapa za plexa ....

ale tym ,że zaczęli w końcu słuchać tych Carebearów z CSM !!!!  :o


Kara Mon

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2010, 21:26:52 »
Wazne ze kogokolwiek posluchali zamiast w ciemno dac SP za $$$  :P

HammerSnake

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2010, 21:35:02 »
hah
Jakby nie można było kupić postaci z $$$ - to nie jest kupno sp? To chyba jedyne mmo gdzie twórcy pozwalają na legalny handel postaci i gwarantują bezpieczeństwo tego handlu.
Jakby nie można było kupić drutów za $$$ .

Mi tam ta zmiana bardzo odpowiadała ,bo jest to naturalny boost młodych postaci ,ale nie zamierzam tego znowu ruszać tutaj.Była dyskusja ,były jęki i płacze farmerów.
Klamka zapadła.Nie należę do tych ,którzy płaczą nad rozlanym mlekiem.

Akurat to że słuchają CSM wcale mi się nie podoba , bo z 90% propozycji tych careberów się nie zgadzam ( chodźby ostatnie dodanie probe do over , plex za remap to kolejne ich zwycięstwo).
O ile zawsze spałem spokojnie wiedząc ,że tych frustratów od lat ccp zlewa ciepłym moczem .Tak teraz wcale ta sytuacja mi się nie podoba.

Naturalnie masz inne zdanie i masz do tego prawo tyle.

Ranshe

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2010, 21:46:59 »
A od kiedy CSM to tylko kerbiry? o0 Chyba raczej tak z połowa to albo duże nullsecowe ally albo lowsekowi piraci.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2010, 22:15:01 »
low secowi piraci?

Sorry ,ale ja każdego nooba z -10 w low secu  piratem nie nazywam. Korpy pirackie w eve mieszczą się na palcach mojej jednej ręki + 3 z następnej  i w żadnym z tych korpów nie widzę ani jednego członka CSM .

Zresztą patrzę na CSM tylko przez pryzmat proponowanych przez nich zmian . Mało mnie interesuje kto tam siedzi.

Liczą się ich propozycje. Tyle.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2010, 22:47:00 »
O ile zawsze spałem spokojnie wiedząc ,że tych frustratów od lat ccp zlewa ciepłym moczem .Tak teraz wcale ta sytuacja mi się nie podoba.

Przyznam szczerze, że jednym zaskoczyli tym faktem, czyli słuchaniem opinii CSM, chyba nie tylko Ciebie. Mogli to ogłosić przed wyborami, że tym razem wybieracie ludzii który na prawdę będą mieli coś do powiedzenia i będziemy ich słuchać :P.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2010, 22:52:10 »
Sam handel postaciami legalny jak i plexy nie sa zlym rozwiazaniem, w sumie to jest chyba naiteligentniejszy sposob walkiz ebayem, jak czegos nie da sie zwalczyc zalegalizuj to i problem znika. Handel postaciami za $$$ i tak by kwitl a tak przynajmniej czesc jest dokonywana legalnie bo skoro jest taka opcja to wielu ludiz jednak zrezygnuje z uslug ebay i postapi zgodnie z eula.

Imo neural remap otwieralby droge do dalszych opcji , implant 100% do zajebistosci za plexa, solo killmail nyxa rifterem za plexa i takie tam rozne dziwne cuda co gorsza w grze za ktora i tka sie placi abonament. Moglo by dojsc do sytuacji ze kazdy by placil za gre , a do tego byli by ci z kontem "premium" i bez niego co juz nie wyglada na zdrowy uklad.

silvia

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2010, 00:13:11 »
To co kolega wyzej.

Imho, gra powinna byc F2P z dodatkami za kase (gdzie chcialbym nadpomniec, iz mozliwosc kupowania (uber) itemow za prawdziwa kase, zakonczyla by zywot eve) albo try abonamentowy.

Ostatnimi czasu, pelno gier przechodzi z P2P na F2P z mozliwoscia dokupywania itemow za prawdziwa kase. Osobiscie preferuje system platny, gdyz sprawia to, iz gracze sa rowni, a nie rowniejsi. Gralem w wiele gier, w ktorych byly systemu mikrotranzakcyjne, i dla zadnej gry nie skonczylo sie to dobrze. Jak jeszcze, w wielu grach, raz kupiony item, pozostaje na naprawde dlugo, lecz w eve to nie przejdzie, glownie spowodu tego, iz statki mozna latwo zniszczy.
Jesli ccp, przenioslo by na F2P z mikrotranzakcjami, w formie kolorystyki statku, czy ubran i przedmiotow ozdobnych (tako rzeczy trwalych), to pelno graczy gralo by za darmo, a tylko garstka by kupowala w sklepie za prawdziwa kase.

Jesli ccp, przenioslo by na F2P z "MT" w formie uber itemow, to juz widze ten whine, gdyz ktos wydal 100 dolarow i zostal zniszczony na bramie w jita.

Jesli ccp, zostanie na P2P, lecz doda "MT" w pierwszej wymienionej formie, to coz... bedzie ostry whine ze strony innych graczy, dlaczego nie zmienili jeszcze tekstur statkow na ladniejsze (w koncu place za rozwoj gry, right?).

Ostatnimi czasu, CCP obralo kierunek "jak najwiekszego cisniecia kasy", i bardzo bym chcial by byla jakas mozliwosc zrobienia protestu (np. organizacja eventu masowego niszczenia freightow, czy ze-smartbombowania bramu perimeter w jita).

Wiecie jak fajnym by bylo, by gracze przelozyli ogolny interes, ponad odbieranie sova, chocby przez jeden dzien? wyobrazcie sobie, iz wszscy piloci z 0.0 polecieli by do jita i okolic i pisali na localu "EVE NO NEED INCARNA, WE NEED NODS" lub "NO TO LAG". Myslicie, iz CCP po takim evencie przeszlo by obok obojetnie?
Ja nie.

Btw: moze dalo by cos takiego zorganizowac? Chocby polskie community zebrac w niedzielny "pozniejszy" wieczor i powysadzac masowo frachty siedzace na bramie do perimeter w jita. Nie wazne co by w nich bylo... Jakby jeszcze jakichs kolegow pozapraszac, to calkiem ladna ilosc osoby by sie zebrala :d

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2010, 00:40:36 »
Myślę że propozycja ma poważną wadę na etapie założeń. CCP zamiast się ugiąć może obrać stanowisko " z terrorystami nie negocjujemy" i wystrzelać protestantów. Tym bardziej że cos mi dzwoni że tego typu akcja w jita jest właśnie ustawiona jako sankcjonowana banem (ale może mi się tylko wydawać) po tym jak banda dowcipnisiów zaspamowała undok 4-4 kilkuset noob shipami

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2010, 01:44:13 »
Tym bardziej że cos mi dzwoni że tego typu akcja w jita jest właśnie ustawiona jako sankcjonowana banem (ale może mi się tylko wydawać)
to nam obu sie moze wydawac bo tez mi sie tak kojarzy ze widzialem posta od deva/gma na eveo.

silvia

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2010, 09:27:37 »
smartbombowanie jita / refine duzej ilosci materialow only.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 23, 2010, 09:59:48 »
Ale przecież w Eve teraz tez można kupować itemy za real cash. Poprostu kupujesz kod i robisz z niego dwa plexy które sprzedajesz i za to możesz sobie kupić co chcesz. Ja np. zamierzam tak sobie kupić jfa. Wiec nie rozumiem tego całego zamieszania z tym, ze mikrotranzakcje są bee...
Charming But Irrational

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 23, 2010, 10:17:56 »
Różnica jest taka, że sprzedając plexy poprawiasz sobie walet. Ale poprawiasz go takimi samymi iskami jakie otrzymujesz za raty, za handel itp. Dopiero za nie kupisz JF'a. Nie ma kategorii itemów / usług które są dostępne tylko i wyłącznie kiedy płacisz plexem. Więc nie chcesz nie wymieniasz pleksów na iski tylko gromadzisz je w inny sposób. Mikro transakcje wprowadziłyby taką kategorię itemów / usług.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 23, 2010, 10:54:20 »
Ale plexy możesz też kupić za iski, więc tak, czy siak...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2010, 11:20:51 »
Tylko jesli ktos je wystawi na markecie. CCP o ile wiem tak ich nie szprzedaje

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 23, 2010, 11:29:58 »
btw wiecie, że można już płacić PLEX-ami za transfery postaci  ?:D Co prawda mało to opłacalne bo 20ojro to mniej niż 35$ ale ciekawa opcja. Wydaje mi się, jednak, że przyniosła ona sporą falę scammerów ze sobą :(

Goomich

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 23, 2010, 11:42:11 »
Przy transferze wybierasz formę płatności.

Oxylan

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 24, 2010, 00:36:04 »
btw wiecie, że można już płacić PLEX-ami za transfery postaci  ?:D Co prawda mało to opłacalne bo 20ojro to mniej niż 35$ ale ciekawa opcja. Wydaje mi się, jednak, że przyniosła ona sporą falę scammerów ze sobą :(

Raczej nie będzie scamu, jeśli w ogóle CCP to wprowadzi to zrobią tak żeby wszystko było bezpieczne, sprawne i łatwe w obsłudze, a w razie czego polecą bany, oraz zwrot utraconych rzeczy dla poszkodowanego, handel postaciami i scam nie przejdzie, tu rozchodzi się o prawdziwe pieniądze.

NeX

  • Gość
Odp: Nie będzie remapu za plexy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 24, 2010, 03:20:57 »
  Nie wiem skąd u was te dziwne traumy i lęki przed F2P/P2P. Większość tego co wymyślacie zdarzyć się mogło tylko na pirackim shardzie jakiegoś L2 czy WoW, albo co najwyżej na webowych popierdółach poziomu OGame gdzie was wydymali na płatnych itemach. W pierwszoligowych grach czegoś takiego po prostu nie ma!

  F2P w grach mmo rozwija się od kilkunastu lat na rynku wschodnim i aktualnie świetnie sobie radzi na rynku amerykańskim. Na tyle, że już nie tylko koreańskie grindery, ale także gry typowo amerykańskie jak Dungeons&Dragons i Lord of The Rings biją się o klientów darmowym dostępem do wirtualnego świata gry.

  Tak - tylko darmowym dostępem, bo jakoś w końcu trzeba zapłacić za grę MMO. Np zdjąć blokadę aukcji, zdjąć limit wirtualnej gotówki, zwiększyć magazyn. To zwyczajnie jest po to aby wciągnąć klienta w kupowanie. Potem już za solidną kasę są sprzedawane kolejne duże rozszerzenia do gry. Koszty są porównywalne do dostępnego zresztą alternatywnie abonamentu, ale klient jest wolny od przymusu i poczucia straty gdy nie chce lub nie może grać. Taki klient jak już pogra w coś innego, to wraca znowu do swojej gry F2P, bo po prostu może się zalogować za darmo nie martwiąc entym abonamentem, który musi, bo MUSI wykorzystać.

  W czasach gdy ilość gier wielokrotnie przekroczyła potrzeby graczy jest to rozwiązanie doskonałe, które pozwala na rotacje klientów bez zabijania gry MMO ich nieodwracalnym odpływem.

  Firma od Star Treka, tez ćwiczy na pomniejszym mmo przed przeszacowaniem głównego produktu. O dziwo w żadnym markowym produkcie nie ma nawet śladowych znamion spełnienia waszych nocnych lęków przed niesprawiedliwością złego świata w którym za wstrętną kasę n00by będą od was bardziej PRO! :P

  W item shopach nie ma dosłownie nic co by naruszało gameplay. Wszyskie te pierdoły można zresztą kupić na aukcjach w grze i niczym to się nie różni od handlu PLEXami w EVE.
  Dla przykładu: broń i zbroje które można kupić w item shopie D&DOu nie dość że wypadają na każdym zakręcie z pierwszego potrąconego moba, to są gorsze od każdej broni questowej (nie sprzedawalnej na giełdzie) i najdroższe mają wartość około 100 pp. Podczas kiedy zabawki z normalnego dropu mają giełdową cenę rzędu 30k - 200k pp. To jest tysiąckrotne przebicie odzwierciedlające symboliczną wartość zakupów w shopie. Te itemy są tam jedynie dla zapełnienia złudzeniami item shopa. Kasę firma robi na czym innym.

Płakanie nad handlem bezwartościowymi itemkami pod kolor skarpetek, to jak płakanie nad sprzedażą n00bowi fitu meta 1 w EVE. Tyle że w EVE możesz mu powiedzieć leć do Jita i kup, ale nas jest 50 tysięcy online niemal każdego dnia i handlujemy wszystkim, a w klasycznych MMO po kilkadziesiąt / kilkaset osób i dzieciaki w gaciach latają nie mogąc skompletować byle jakiego seta w jednym kolorze zanim już z tego armora wyrosną.

Gdzieś już pisałem, że EVE ma dostępny prosty schemat na dojenie kasy w trybie F2P/P2P bez abonamentu. Blokada SP co jakiś limit dla tych co nie płacą abonamentu + limit kasy, lub brak dostępu do PLEXów o ile go nie wykupią (jest premium? jest). Nie zapłacisz nie pojedziesz. Wystarczy z triala zdjąć limit czasu pozostawiając resztę blokad i już macie grę F2P w której jak nowy gracz nie zapłaci, to nie pogra, ale zawsze może się zalogować i poślinić, a w samym świecie EVE nic to nie zmienia. Jedynie CCP ma więcej sporadycznych klientów, a tym samym kasy   ;)

Jak dla mnie CCP może sprzedawać te wszystkie kurtki, tatuaże, operacje plastyczne i zielony śluz dla klona. Wisi mi to. Jak się coś spodoba, to kupię najchętniej za gotówkę bez pitolenia się z PLEXami i na pochybel eBaya.