Autor Wątek: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac  (Przeczytany 3098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kurrara

  • Gość
czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« dnia: Listopad 18, 2010, 17:31:49 »
Witam serdecznie.:)
Błędem moze jest to że zakładam ten temat. Ale nurtuje mnie pare spraw. A mianowicie, jako totalny początkujący w świecie EvE nie potrafię się odnaleść... Przeczytałem sporą część dzialo TNQ i tak naprawdę nie wiem na czym się dokładnie skupić.. Co tak naprawde powinienem szukać na początek, jakich informacji...By zacząć. Z tego co się doczytałem na dobry początek to, to by przejść tutoriala, który na dobrą sprawe tez jeest nie lada wyczynem, gdysz by zrozumiec pewne fakty muszę lądować w słowniku, a i to czasami nie pomaga. ale nie to mi straszne. Wracając do meritum chciałbym poprosic o propozycje z małym opisem co jak czytac pokoleji, z wielu postów między innymi tych jak zacząć przewijało się wiele wypowidzi odnosnie ukonczenia tutoriala i zapisania się do akacemi, wiem o tym i tak zrobie napewno, jednak moja ambicja i chęć poznania istoty gry jest wieksza przed wstąpieniem do akademi. Ktos spyta spewnością dlaczego, hmm tak szczerze powiedziawszy by zadawać pytania trzeba też coś nie coś wiedzieć, prawda?....  . Moja prośbę motywuje tym faktem iż kazdy z nas zaczynał i równie dobrze potrzebował ukierunkowania co czytac...Samo czytanie poradników nie pomoże, jest tego poprostu za dużo.. Pomożcie nie tylko mnie, ale i innym początkojącym....Dziękujemy:)

silvia

  • Gość
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2010, 20:19:52 »
Jakies odpowiedzi dokladnie oczekujesz? Podlinkowania tutoriali? Evke trzeba opracowac w praktyce :d

Zrob tutoriala, zacznij robic misje (wara od kopania / produkcji / researchu / innych badziew! ), klepac, klepac az do znudzenia (czytaj: nauczenia sie podwstaw w miedzy czasie i lekkiego podskillowania). potem do covenu (jedyna osoba ktora nie zostala by przyjeta do covenu jestem ja ;d ) i latasz tracic statki.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2010, 23:09:35 »
W zasadzie:
- odnajdź temat ze slangiem eve (co najmniej dwa walają się po forum) - niewiele rzeczy zdezaktualizowało się od tamtego czasu
- z pozostałych ciężko powiedzieć co może Ci się przydać, ale jeśli czytasz patrz na datę ostatniego posta, bardzo sporo przydatnych dla noobka rzeczy zmieniło się względnie nie dawno więc te stare tematy nie pomogą a dodatkowo mogą w błąd wprowadzić
- z rad dla noobków nie wymieniłeć (więc również pewnie nie znalazłeś?) dołączenia ingame na kanał "centrala noobs" oraz nie pytania się o podstawowe rzeczy na trolishu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2010, 10:21:26 »
Generalnie to na problemy z językiem pomoże rozmowa z kimś ingame. Możesz albo wejść na jakiś kanał, np. wspomniana centrala noobs, ale nie musisz się ograniczać, bo wiele polskojęzycznych korpów ma swoje publiczne kanały (inna rzecz czy w ten sposób uda Ci się uzyskać odpowiedzi). Możesz też spróbować porozmawiać z kimś bezpośrednio (wyszukujesz char ingame i próbujesz zagadać => ppm i odpowiednia opcja).
W 99% większość Twoich problemów z początkiem (czyli co i jak w EVE) masz rozwiązanych poprzez tutorial (zawsze stał na wysokim poziomie). Tego co nie porusza tutorial dowiesz się odpowiednio na szkoleniach w Unseen Academy, a następnie w korpie do którego na pewno dołączysz.

No i oczywiście jak masz jakieś specyficzne pytania to forum jest właściwym do tego miejscem.

Przeczytałem sporą część dzialo TNQ i tak naprawdę nie wiem na czym się dokładnie skupić.. Co tak naprawde powinienem szukać na początek, jakich informacji...By zacząć.
W pierwszym rzędzie to powinieneś poszukać informacji jak się komunikować ingame:
- chat channel = corp/local/dedicated
- mailing list/evemail (eve gate to system komunikacji POZA grą !)
- convo = bezpośrednia rozmowa z graczem (charem)
Potem IMHO poszukać odpowiedzi jak zrobić tutorial (mam na myśli misje z którymi nie możesz sobie poradzić). Dobrze będzie na tym etapie poszukać sobie narzędzi ułatwiających zabawę (EFT= EVE Fitting Tool, EVEMon = tool do analizy i planowania skillowania) no i oczywiście zapoznać się z podstawowymi funkcjami gry (market/fitting/journal/assets/etc to co masz na pasku z lewej strony ingame).

Słownictwo za kilka tygodni NIE będzie dla Ciebie żadnym problemem nawet jeśli z angielskim stoisz na bakier.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2010, 12:50:48 »
Zrób tak:

1. Zrób Tutorial
2. Zacznij klepać misje (wiem, nudne, ale pozwoli Ci przyzwyczaic się do gry).
3. Wybierz sobie jakikolwiek statek jakim możesz teraz latać (jakikolwiek) i zobacz, ile uda ci się o nim dowiedzieć (wszelkie fora, fity itp). Lataj nim, fituj, fituj inaczej, lataj, fituj inaczej, lataj
4. Jak już dojdziesz do wniosku, że zły statek wybrałeś, wybierz inny i patrz punkt 2.
5. Zapisz się do akademii. Tam ludzie pomogą ci zrozumieć różne aspekty gry.
6. Zobacz, czy spodoba Ci się handel, a może kopanie, a może robienie misji, a może piracenie, a może wielkie wojny, a może produkcja, a może planetary interaction? Spróbuj każdej specjalizacji
7. Skilluj na razie ogólne skille. Dopiero jak dojdziesz, co chcesz robić, zacznij specjalizować skille w tym kierunku.
8. Pisałem już o akademii? No... Zapisz się do akademii. :)

Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

silvia

  • Gość
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2010, 21:07:20 »
To i ja sobie pozwole przedstawic swoj punkt widzenia
1. przeczytaj forum o tym co jest dobre a co nie...
2. wybierz czym chcesz latac i zacznij skillowac
   2. a) zobacz co najlepiej skillowac w danej rasie
   2. b) zobacz jakie setupy sa dobre do roznych zadan na roznych statkach danej rasy i je skilluj.
3. zacznij robic misje i rob jest przez jakies 3 dni
4. wyprowadz sie do lowseca i tam rob misje
5. zacznij uprawiac jakies pvp - celi pelno
6. czytaj jeszcze wiecej forum
7. naucz sie jezyka angielskiego nieco - przyda ci sie nawet w zyciu
8. jak juz bedziesz wiedzial co nieco o grze dolacz do jakiejs korporacji pvp

PS: Jesli zauwazyles, to nie uwzglednilem tam ani dolaczania do akademii (bron ci panie boze), ani do zadnego innego corpa. Najlepiej bedzie jesli zostanie z noobcorpie (zeby miec chat i co czytac, lecz nie angażuj sie w żadne dzialania z nim takie jak wspolne misje czy kopanie.

Kilka porad odemnie:
- nie baw sie w kopanie, produkcje, research. prawidlowa droga dla nowego gracza sa misje
- nie boj sie utraty statku. zawsze ubezpieczaj i fittuj tylko tanie moduly. lepiej kilka statkow niz jeden dobry
- glowna zasada eve brzmi : "nigdy nie lataj tym na co cie nie stac" (w przypadku utraty statku)

tutaj masz przydatne tutoriale:
http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=5944.0    [Prosil bym modow o zrobienie tego konta autorem owego postu w celu edycji]

http://www.eve-centrala.com.pl/forum/index.php?topic=5939.0   [UP ^]

widze, iz nie ma zbyt duzo tutoriali... chyba trzeba bedzie cos zrobic ;d

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2010, 23:13:08 »
Cytuj
[Prosil bym modow o zrobienie tego konta autorem owego postu w celu edycji]
Tego nie zrobi nawet administracja, jesli chcesz uaktualnić zawartość tamtego posta wyslij mi lub innemu adminowi nową jego treść to podmienimy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

silvia

  • Gość
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2010, 01:05:44 »
a czemu nie mozecie zmienic autora w database? ;d

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2010, 10:03:38 »
Bo za dużo pier***** sie z tym by było. Po kolejnych upgradecha i pachowaniach w tym wypadku (i podobnie starych postów, których autorzy z tego czy innego powodu nine figurują już na liście memberów forum) nie możemy użyć narzędzia wpisanego w silnik smf, tylko właśnie Hastra musiałby jechać na żywca tabelki bazy danych

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: czytam i czytam...ale od czego naprawde zaczac
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2010, 11:38:07 »
Wrzuć tam nowy temat o tej samej nazwie, przekopiuj zawartość starego posta i będziesz sobie mogł edytować do woli. Tak będzie chyba najprościej. I jak to zrobisz, to zgłoś stary wątek do skasowania.
Przedwieczny.