Autor Wątek: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"  (Przeczytany 28367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

F-YU

  • Gość
Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« dnia: Listopad 03, 2010, 11:53:13 »
[admin]Wydzielone z dyskusji o Polakach w Eve
Właściwy poradnik kilka postów niżej
Doom[/admin]
15b to moze dać miesiecznie 1 rat cloaking raven na bocie a jest w samym stein kilkanaście takich systemów gdzie urzędują boty i ich pastuchy - zresztą może jest więcej,
mi się nie chce latać już i tego sprawdzać. Ale np. chwila w którym taki kolo happydude przestanie bocić w EAWE-2 (a boci od kilku miechów...) proponuję ustalić świętem narodowym.
to jest ogromna kasa...  15b miesięcznie z podatku przy tym brzmi jak żart.
a co się dzieje na terenach IT? co się dzieje na terenach razora? mogę się tylko domyślać,
 albo odwiedzić tamte okolicy poświęcić miesiąc na ogarnianie tematu i obserwację - tylko poco - chyba jedynie po to aby mi nikt kitu na centrali nie wciskał - no i te głupie boty często nawet lootu frakcyjnego nie zbierają - idzie się odrobinę wzbogacić  :D

« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2010, 18:58:46 wysłana przez Doom »

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2010, 12:15:02 »
boty nie zbierajace lootu z frakcyjnych ratow sa "SO 2009", masz nieaktualne informacje. Poza tym takiego bota bardzo latwo zlapac i zabic, sa na to sposoby - mamy w coven taka ekipke, ktora sie w tym specjalizuje, zglosze im ten system  ;D
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Ellaine

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2010, 12:30:04 »
Ogromna horda rentierów też ładnie eliminuje problem botów.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2010, 12:41:08 »


Cytat: Albi w Dzisiaj o 12:30:04 <blockquote>Ogromna horda rentierów też ładnie eliminuje problem botów.
</blockquote>

A to cos nowego :P
Sprawiają że boty zdychaja z głodu czy dość agreswynie wystosowują roszczenia typu " to mój pasek 10 sekund na odlot bo jak nie to pod"?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2010, 12:42:16 »
Po prostu boty widząc hordę ludzi na paskach i anomalkach przenoszą się w mniej zatłoczone miejsca.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2010, 14:00:41 »
Generalnie na boty jest kilka sposobów - od wypłoszenia (nadmiar ludzi w systemie) przez "wysiedzenie" (alt w cloak 23/day) - po najbardziej bolesne i najlepiej działające - ubicie bota.

To ostatnie robię w miarę regularnie - jakoś tak nie lubię bocianów, przy czym nie jestem wybrednych - żywych graczy z cloak na pokładzie też nie oszczędzam ;) - przykładem jest choćby Golem na który znajomi polowali wcześniej przez parę dni :D

I nie jest to żaden cheat - niektórzy "wtajemniczeni" zachodzą w głowę że wcześniej na to nie wpadli ;p

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2010, 14:06:18 »
najbardziej bolesne i najlepiej działające - ubicie bota.
nie jest to żaden cheat - niektórzy "wtajemniczeni" zachodzą w głowę że wcześniej na to nie wpadli ;p

ciiii, bo sie wszyscy dowiedza, i bedzie zbyt latwo.. Moze jakis quiz z nagrodami, albo zabawa w cieplo-zimno najpierw, zeby nie podawac wszystkiego na talerzu... Okro tam wyzej jest wklejony system gdzie podobno "nonstop lata bot"  ;D
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2010, 14:13:31 »
A faktycznie - EAWE-2 miałem się tam przelecieć ale po drodze wykończyliśmy boty z A-G i S-D też ze stain.

No nic - skoro lata i skoro to bot to się znajdzie i na niego bacik :)

Co do samego sposobu - praw wyłączności sobie nie roszczę do tegoż ;-)

smook

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2010, 14:27:24 »
no to napisz jaki to sposob... podziele sie lootem z ubitych bootow :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2010, 14:51:40 »
-> smook - postać, corp, ally w profil

-> Okro czy sposób ten po cześci opiera sie na uzyciu smaart bomby? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2010, 15:01:13 »
-> Okro czy sposób ten po cześci opiera sie na uzyciu smaart bomby? :P

Nie - nawet w najmniejszej części.
Natomiast bezczelnie wykorzystuje sposób w jaki BOT czy jakikolwiek raven z cloak na pokładzie działa.
Umówmy się tak -żeby nie zaśmiecać głównego wątku - o ile się ktoś nie domyśli i nie napisze wcześniej rozwiązania, to podam je pod koniec miesiąca.



CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2010, 15:03:01 »
Raz pewien chlop sie znalazl na schwal
co ciezka reke do botow mial

w systemy gdzie bot lata nonstop
zrobi wnet hop, czary mary

rozprawi sie z bootem, zaopiekuje lootem,
i tak mu mija czas caly.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Sheratos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheratos
  • Korporacja: BUFU
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2010, 15:13:28 »
dla mnie dzialal sprawnie system petycji do ccp i max 2-3 dni bocik sie juz nie logowal :)

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2010, 15:18:55 »
dla mnie dzialal sprawnie system petycji do ccp i max 2-3 dni bocik sie juz nie logowal :)

No to jeszcze dopowiem że właśnie brak reakcji od strony CCP był powodem tegoż że na ciężkim wkurwie posiedziałem, potestowałem, i ubiłem pierwszego bota.
Nie zawsze CCP działa - zależy na kogo trafisz.

Morbius

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2010, 15:55:18 »
brak możliwości ponownego wejścia w cloak po decloak (10 sec czy jakoś tak :P)?

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2010, 16:16:54 »
kierunek dobry - ale do celu jeszcze daleeeko ;)

(co ciekawe mam dziwne wrażenie że bardzo szybko "tajemnica" bedzie rozwiazana - grunt to wiedzieć że jest to możliwe)

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2010, 17:33:23 »
Dobra to ja ufunduje jakas nagrode - powiedzmy Battlecruiser do wyboru w Jita - pierwszemu, kto bez oszustw rozszyfruje sposob Okropniaka, takie cwiczenie na kreatywnosc. Wiemy juz, ze ma to cos wspolnego z cloakiem.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2010, 17:54:48 »
Zostawiasz proby w systemie gdzie bot urzęduje, i korzystasz z faktu że ostatnie kilka km wychodzenia z warpa dość długo trwa i w tym czasie pozycja statku sie defacto nie zmienia a jest to czas na puszczenia ostatecznego skanu :P zanim odpali cloak.

Oszukiwałem, ale wygrałem :P

PS
Skill do czasu trwania cykla skanu jest tu kluczowy.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2010, 18:04:08 »
ee tam - następnym razem nic Ci nie powiem i tyle!
Prawdę mówiąc miałem nadzieję nie że ktoś zaraz odgadnie, ale że pojawi się pomysł na który ja nie wpadłem.

Co do przepisu - no tak właśnie jest - trochę dokładniej to wygląda następująco:





Sposób jest banalny:
każdy bot po pojawieniu się w systemie obcego rzuca to co miał robić i warpuje na ss, może mieć kilka ss.

W związku z tym po wskoczeniu do systemu od razu rzucam proby i próbuje wyskanować żeby choć kierunek załapać.
Jak nic nie będzie - nic się nie stało - zostawiasz proby i robisz logout na partię WOT.
Potem logujesz się - szybki reconnect prob i zmiana ich wielkości (mają default po reconnect) i skan.
Jak skanujesz i masz 100% - nie przestawaj, zapisuj bookmark i puszczaj następny skan tak szybko jak można.
Jak nic się w skanie nie pojawi - znaczy już wszedł w cloak - ale ponieważ między "wylądowaniem" a wejściem w cloak (aktywacja modułu) trwa kilka sek to masz 90% szans że go złapałeś.
Skaczesz na 0, puszczasz drony - i tłuczesz dziada.
Jeśli to bot - nie ma żadnych res, jeśli żywy - włączy resy i dobrze mieć pomoc (alt choćby)

Max kilka logout (bot jest głupi i nie będzie sprawdzał co się z tobą dzieje) masz już wszystkie ss i nic tylko bić.
Oczywiście to że mam 8 prob i w miarę dobre skile do skanowania nie przeszkadza :)
(skile na 3 - ale podobno idzie mi lepiej niż ludziakom z skill na 4 czy 5... kwestia wprawy zgaduje)

W szególnych przypadkach:
Golem - mam go na 100% przy probach rozstawionych na 8au!!! :)
Raven - 4au to minimum - ale musi być ładnie ustawione wszystko.
BC shield -drake - 4au, 2au - nie ma reguły :)

z pozdrowieniami od Okropniaka -> przepis na bota :)
(taka specjalna dedykacja dla "betonów" - nie zawsze się da ale zawsze trzeba próbować"

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2010, 18:19:09 »
Zostawiasz proby w systemie gdzie bot urzęduje, i korzystasz z faktu że ostatnie kilka km wychodzenia z warpa dość długo trwa i w tym czasie pozycja statku sie defacto nie zmienia a jest to czas na puszczenia ostatecznego skanu :P zanim odpali cloak.

Oszukiwałem, ale wygrałem :P

PS
Skill do czasu trwania cykla skanu jest tu kluczowy.

Ale chodzilo o to, zeby ktos kto jeszcze nie wie zgadl, a nie zebys popsul zabawe zaraz na poczatku  :)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2010, 18:49:36 »
Tak z ciekawosci, właściciele botów nie bluzgają was czasem za to ze zestrzeliliscie ich cheatując bo przeciez to niemożliwe żeby ktoś ich dorwał jak cloka maja? :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2010, 19:00:51 »
To nie jest cheat, to jest wykorzystanie mechaniki gry do granic możliwości.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2010, 19:07:34 »
Mi nie chodzi o to jak patrzy na to ktos z boku tylko jak patrzy na to koleś który loguje sie zobaczyć ile isków ustrzelił bot i stwierdza że nic bo ktos bota nietykalnego zestrzelił :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2010, 19:31:43 »
Mi nie chodzi o to jak patrzy na to ktos z boku tylko jak patrzy na to koleś który loguje sie zobaczyć ile isków ustrzelił bot i stwierdza że nic bo ktos bota nietykalnego zestrzelił :P

Ciężko jest narzekać komuś kto nie gra fair-play, do tego dochodzi fakt że mając bota jesteś afk = nie wiesz jak tak naprawdę Cię ustrzelili - i stawiasz 10:1 że widocznie ci się ship w skałki zaplątał lub miałeś pechowo scramble :)
Z drugiej strony - golema jak uwaliliśmy to niechcący okazał się być żywym - nie lata już golemem - lata ravenem który trochę gorzej jest wyskanować (ale już mam chytry plan) - i jak widzi mnie choć na chwilę na lokal to siedzi w cloak i po 30min.
Żywego nawet łatwiej wyskanować bo skacze na 99% na 1 ss który ma zrobiony gdzieś na przelotówce planeta słońce.

Hate maila nie przesłał jeszcze żaden w każdym razie.

Ale chodzilo o to, zeby ktos kto jeszcze nie wie zgadl, a nie zebys popsul zabawe zaraz na poczatku  :)
Cat ma racje, nie po to pisałem że powiem na koniec miesiąca by ktoś mi psuł zabawę. Zirytowałeś mnie na max rook - bo to tak jakbym Ci kiedyś powiedział kawał który jest zajebisty, a ty potem na imprezie mi go ustawicznie palił BO TY JUŻ WIESZ...
A już parę osób miało chęć dorzucić swoje nagrody dla kogoś kto odkryje "temat" - i przekazać w razie nie odkrycia dla najbardziej wykręconego pomysłu.
Dzięki za spalenie - ostatni raz masz takie infa ode mnie.

PAwulonek

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2010, 21:00:14 »
Latwiej zlapiesz bota hicem robiac log off na belcie  moim zdaniem szybsza metoda

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 03, 2010, 21:24:58 »
30 beltów w systemie - bota można ustawić na random paski - znam Twoją metodę i podawali mi ją właśnie "STARZY DOŚWIADCZENI" gracze.

Dziękuję ale wolę swój sposób który jest szybszy i pewny - jeszcze mi żaden BOT nie uciekł, żywi gracze też są łapani i to bez najmniejszego problemu.
Jakoś nie widzę ludzi łapiących raciarzy hicami ;p

edit:
Sprawdziłem Twoje kile.
O ile dobrze widzę to tą metodą plusa złapałeś? I jeszcze go wystawiłeś neutom?
Wiesz co - chyba Twoje metody są dziwne.

http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=142713

« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2010, 21:31:12 wysłana przez Okropniak »

PAwulonek

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 03, 2010, 22:05:46 »
heh wypadek przy pracy sprawdzalem czy to bot bankojac go i pojawily sie hosty pech,lub zle ustawiony bot Jak by nie oni to bym dolecial altem i pewnie tez zajebal coz nie toleroje oszustow=bociarzy Kiedys c0ven tez nie tolerowal :(

przy duzej ilosci paskow ty zlapiesz szybciej ale tez nie zrobisz tego solo,lub w 2 osoby bo bo w momencie jak go wybijasz z cloak-a robi log off szybciej niz mu agro zrobisz wiec masz 1min na zabicie a w mojej metodzie bot odrazu ma agro bedac w bance Nikuta z PBN mial fajny fit na broadsworda do klepania botow aktualnie nie mam brodzia wiec robie to na dwa konta devoterem i dominixem

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 03, 2010, 22:41:13 »
Bez urazy - ale po nałożeniu jakiegokolwiek agro mam 15min na zabicie go.

Proszę - nie próbuj mi wmówić jak to działa bo działanie botów długo badałem bo mnie wkurzały na max, nie wierzysz mi zapytaj zjacka, bot po wyjściu z cloak NIE ROBI NIC!!!!
Piszczy jak mu wejdziesz na strukturę czy armor (zależy od ustawień) i wtedy żywy człowiek się pojawia (zwykle).
I już widzę przy dużej ilości pasków 10 ludzi na logoffie - przy takiej ilości osób to się olewa bota i leci na roam, przy mniejszej szansa złapania jak jest na właściwym pasku jest pół na pół.
Zostawienie baniek na każdym belt też niewiele da, jak bociarz nie jest totalnym idiotą to ma w opcjach bota sprawdzanie czy jest bańka i wyjście poza jej zasięg, to samo się tyczy frytek scramblujących które stają się automatycznie primary.
O botach czytałem, oglądałem flimiki i widziałem działającą aplikacje którą dokładnie zbadałem.

I gwoli ścisłości - możemy wybrać sobie 2 boty (jak się znajdą) i stawiam 1kkk że przy min 10 paskach (na mniejszej ilości boty nie latają bo nie ma to sensu) złapię takiego bota szybciej... najczęsciej po pierwszym logoff mam go na 100% (8 prob przypominam mam), parę razy miałem bota na 100% po wskoczeniu do systemu.

Jedi

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 04, 2010, 12:35:29 »
nie do końca tak jest jak piszesz okropniak

Bot ma w swoich ustawieniach możliwość włączenia opcji logoffa jeżeli wejdzie na armor lub strukture niezależnie czy będzie to rat czy żywy gracz. Jest to ustawienie procentowe ale jest taka możliwość. Dodatkowo jest też możliwość ustawienia logoffa jeżeli na overview pokaże się host/neutral whatever.

Co do tematu bańki i wyjścia z niej jest też parę opcji jak np. oddalenie się na odległość i odwarpowanie na ss/ wylogowanie się itp.

Niestety nie są to proste programy i mają jakąś tam złożoność. Ale fajnie jest wiedzieć że istnieje taki sposób na łapanie bo zawsze się zastanawiałem jak takiego ludka złapać.

Dobrze że mi się skilluje alt do skanowania :)

Pozdrawiam

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2010, 12:51:13 »
nie do końca tak jest jak piszesz okropniak

Bot ma w swoich ustawieniach możliwość włączenia opcji logoffa jeżeli wejdzie na armor lub strukture niezależnie czy będzie to rat czy żywy gracz. Jest to ustawienie procentowe ale jest taka możliwość. Dodatkowo jest też możliwość ustawienia logoffa jeżeli na overview pokaże się host/neutral whatever.

A właśnie że jest do końca :) - po wejściu mu na armor/strukture czy choćby na jakiś procent shield nic mu to nie da bo już ma aggro od scrambla czy czegokolwiek - stąd masz 15min od momentu wylogu (ianczej żadnego tytka nikt nigdy by nie ubił - a i teraz nie jest prosto bo się mieszczą w tychże 15min).

Samo overview - nie widziałem by któryś bot tego używał szczerze mówiac - natomiast przy kolejnym pojawieniu się bota nic tylko skakać od razu do niego na ss i poczekać aż grzecznie przyleci.

Co do samego logoff na host/neut - nie widziałem botów mogących się zalogować po logoff (jak ktoś zna - proszę podać to się rozpracuje).

Co do skanowania - pamiętajcie o tym by mieć na 3lvl co najmniej proby (każdy skill), a samych prob i więcej tym lepiej.
Boty mają po kilka ss - na które skaczą i nie ma reguły którego użyją, ja przy 8 probach ogarniam 2ss bez problemu - co do samej trudności wyskanowania... paru znajomych którym pokazałem temat już sami tak polują.

A tu proszę parę detaili - żeby nie było że tak sobie wymyślam :)

http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=141980
http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=141988
http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=142341
http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=142525
http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=141139
http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=140859
http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=140676

PS.
Pamiętajcie - jak już dorwiecie bota i go tłuczecie, zmieńcie przy okazji proby na 0.5au (minimum) i ustawcie na tym ss - cel: niezależnie czy bot wyloguje czy nie jajko jest chwile w przestrzeni- nic prostszego jak puścić po ucieczce jajka skan i rozwalić też jajko.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 04, 2010, 12:55:02 »
Nagraj filmik pokazowy, bo przecież tę technikę można wykorzystywać nie tylko do łapania BOTów.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 04, 2010, 13:00:44 »
Nagraj filmik pokazowy, bo przecież tę technikę można wykorzystywać nie tylko do łapania BOTów.

No racja,
paru z tamtych to byli żywi gracze - ale zachowywali się jak boty to co było robić?
Najlepszy był jeden który po wskoczeniu na ss zaczął marudzić zjackowi że widzi proby i że nie z nim takie sztuczki po czym został przez zjacka wycloaczony jako że ten już na niego na 0 leciał :)
Może w weekend coś skręcę - zależy czy znajdzie się czas bo jak wiecie gorąco u nas :)

Jedi

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 04, 2010, 13:02:43 »
nie chodziło mi że nie ubijesz go bo to że ma agro na 15 minut to wiem tylko raczej o to że są ustawienia które pozwalają na logoffa w takich jak opisałem wyżej przypadkach.

może ja źle zrozumiałem albo ty nieważne nie chodziło mi o krytyke ale o informacje że takie coś istnieje

co do możliwości logowania się bota po wylogowaniu to nie ma takiego bota i raczej szybko nie powstanie. I dobrze że nie ma bo wymusza to na botach manualne logowanie się po dt lub choćby po dc co dodatkowo wpływa na wnerwianie tego elementu graczy

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 04, 2010, 13:10:34 »
może ja źle zrozumiałem albo ty nieważne nie chodziło mi o krytyke ale o informacje że takie coś istnieje

Wydaje mi się że ja :)
Chodzi ci o to że jak "obcy" dolatuje to pojawia się na overview - i wtedy wylog.
Przyznam że te które ja widziałem nie miały takiej opcji - struktura/armor/shield itp - owszem, ale nie overview.
To zostawało takie jakie było wcześniej (czyli raty najczęściej).

Zgaduję że co najmniej kilka osób odświeża swoje proby i niedługo zacznie się pogrom - stąd pewnie też opcja ucieczki na logoff się pojawi wkrótce - i trzeba będzie coś wymyślić nowego :|
Ja tylko żałuję że nie ma covert cyno na subsystem covertowy do T3, bo BlackOp to idealna zabawka do wykańczania takich logoff (mało który statek przetrwa 1min pod obstrzałem bs z 1000dmg/sek [było:1000dps/sek] )
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 13:17:25 wysłana przez Okropniak »

Ellaine

  • Gość
Odp: Herr Okropniak radzi: "I Ty ustrzel sobie bota"
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2010, 13:15:45 »
To niemożliwe żebyś miał 1000 dps / sekunde przez dłużej niż sekunde :O
(A sposób wydaje się dobry, szkoda że u nas nie ma botów ;)