Autor Wątek: Drugie konto - pytanie  (Przeczytany 3617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lucas Lucky

  • Gość
Drugie konto - pytanie
« dnia: Listopad 19, 2010, 13:44:57 »
Witam!

Po wczorajszej rozmowie na kanale Centrala Noobs jeden z kolegów doradził mi żebym sobie założył drugie konto i skillował na nim learningi gdyż dużo one dają a na pierwszym poznawał gre.

Powoli zaczynam się przekonywać do Eve i aktywowałem już sobie konto (Jest to moje drugie podejście). I tu rodzi się pytanie jaką rase wybrać i na co się zdecydować jeżeli chciałbym zrobić tak jak mi doradzono czyli założyć drugie konto co wiąże się z kolejnym opłacaniem ale narazie skillować lerningi a co potem? Powiem że interesuje mnie Exploracja wszechświata i poznawanie go oraz walka z innymi graczami ale to raczej później bo z tego co wyczytałem potrzebne są do tego skille i kasa.

Prosze o porade bo nie chce na darmo coś robić i później żałować.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2010, 13:57:29 »
Generalnie zasada jest taka, że na alcie skillujesz wszystko to, czym nie chcesz zawracać tyłka mainowi.

Czyli - skoro jestem PvP-erem, to alt lata statkami transportowymi (frachtem), potrafi zrobić za mnie misję, potrafi skanować i wystawić cel mainowi, zapali cyno, żeby main mógł skoczyć kapitalem.

W skrócie - main to Ty i tak samo jak Ty, lubi pewne rzeczy, a innych nie. I od robienia rzeczy nielubianych ma niewolnika (-ków) w postaci alta (altów).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Lucas Lucky

  • Gość
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2010, 14:03:58 »
Ok czyli mówisz że lepiej rozdzielić np. eksplorowanie świata od pvp i oddzielnie skillować?

Narazie mam postać gallente intaki i robie misje tutorialowe z exploracji. W takim razie jaką rase i co skillować na alcie? Jakieś podpowiedzi?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2010, 14:24:12 »
Generalnie zasada jest taka, że na alcie skillujesz wszystko to, czym nie chcesz zawracać tyłka mainowi.
Alt wg powyższego rozumiany jako secondary char (na drugim koncie).

Ok czyli mówisz że lepiej rozdzielić np. eksplorowanie świata od pvp i oddzielnie skillować?

Narazie mam postać gallente intaki i robie misje tutorialowe z exploracji. W takim razie jaką rase i co skillować na alcie? Jakieś podpowiedzi?
Na jednym koncie możesz skillować tylko na 1 charze, ale przecież już o tym wiesz, prawda ?
Co skillować ? Wszystko to co:
- potrzebujesz na mainie, ale z jakiegoś powodu nie możesz wykonać mainem
- pozwoli Ci łatwiej i szybciej robić to co zamierzasz na mainie
- pozwoli Ci robić to co potrzebujesz na alcie robić w formie semi-afk lub afk
- czego nie potrzebujesz na mainie

Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2010, 14:52:19 »
I ważna sprawa czy zamierzasz grać na obu kontach jednocześnie?
Jeżeli tak to traktuj drugie konto jako support pierwszego.
Robisz misje na początek: jedno konto ma DPS, drugie Tank + jakiś DPS.
Robisz misje na początek: jednym kontem robisz misje, drugim zbierasz urobek, etc.
Jeżeli masz kumpla(i) z którym grasz to nie potrzebujesz drugiego konta, chyba że masz na nie ochotę/kaprys to czemu nie...
I skillować na nim Orkę, Transport w Cloaku/Blocade Runnera, Bazyliszka, czy inny Command ship + bonusy.

Jeżeli nie będziesz grał na obu jednocześnie to IMHO płacenie za drugie konto jest, no bez sensu.

JM

sc0rp

  • Gość
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2010, 14:58:29 »
Skoro dopiero zaczynasz przygode z eve to imo bez sensu robic drugie konto. Zacznij z jednym lightowo poznawaj gre, zobacz co ci sprawa fun a co nie etc. jak juz bedziesz mial pojecie o grze to dopiero wtedy pomysl o drugim/trzecim koncie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2010, 15:04:01 »
Skoro dopiero zaczynasz przygode z eve to imo bez sensu robic drugie konto. Zacznij z jednym lightowo poznawaj gre, zobacz co ci sprawa fun a co nie etc. jak juz bedziesz mial pojecie o grze to dopiero wtedy pomysl o drugim/trzecim koncie.
To jest dość dobra rada szczególnie, że co jakiś czas CCP robi promocję (Powe of 2) i możesz wykupić drugie konto po promocyjnej cenie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2010, 15:09:32 »
Ta cena jest atrakcyjna jeśli znasz sposób żeby płacić dolarami zamiast euro. Przy rejestracji karty płatniczej warto poprosić o pomoc wujka w Ameryce :)

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2010, 15:49:05 »
200zł na pół roku to nie tak źle moim zdaniem, nawet jeśli płaci się w euraskach.

Lucas Lucky

  • Gość
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2010, 16:45:18 »
Cytuj
Skoro dopiero zaczynasz przygode z eve to imo bez sensu robic drugie konto. Zacznij z jednym lightowo poznawaj gre, zobacz co ci sprawa fun a co nie etc. jak juz bedziesz mial pojecie o grze to dopiero wtedy pomysl o drugim/trzecim koncie.

To jest moje drugie podejście do gry. Napisałem co mnie interesuje a czy to się zmieni ze względu na samą gre to nie wiem. Wiem że nie chce też tracić czasu na zbędne skillowanie wszystkiego na jednej postaci i zgodnie z radą pomyślalem że dobrze będzie założyć drugie konto i je specjalizować od samego początku.

Popatrze na te promocje bo widziałem też coś takiego jak buddy program czy jakoś tak że ma się 21dni triala

Mam jeszcze jedno pytanie bo widze że dużo osób zachwyca się Minmatarami a szczególnie statkami jakimi mogą latać i chciałbym się dowiedzieć czy jest to dobra droga dla postaci nastawionej na walke i zrobienie tego na alcie a np. na mainie wyskillować sobie rzeczy pod misje (bo tym aktualnie się zajmuje) i eksploracje czyli to co na tą chwile mnie interesuje. A może w przyszłości będzie jako pomocnik.

Pozdrawiam

sc0rp

  • Gość
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2010, 17:04:32 »
Mam jeszcze jedno pytanie bo widze że dużo osób zachwyca się Minmatarami a szczególnie statkami jakimi mogą latać i chciałbym się dowiedzieć czy jest to dobra droga dla postaci nastawionej na walke i zrobienie tego na alcie a np. na mainie wyskillować sobie rzeczy pod misje (bo tym aktualnie się zajmuje) i eksploracje czyli to co na tą chwile mnie interesuje. A może w przyszłości będzie jako pomocnik.

Dokladnie tak jak ty zrobilem, main to caldari w miedzy czasie skillowal sie alt latajacy minmatarami i to byl.........


.......blad a nawet wielblad. Dlatego ze missili uzywa sie na zasadzie strzelasz i zapominasz a w przypadku dzial trzeba celowac, pilnowac zasiegu etc. I jak wsiadlem w minmatarskiego alta to tak jakbym sie uczyl gry od nowa, wiec jesli moge cos zasugerowac main minamatar, alt caldari.

Lucas Lucky

  • Gość
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2010, 17:17:34 »
Z tym że ja mam maina Gallente i narazie czego używałem to działek na noobshipie i frejce. Z tego co wiem to Caldari bardziej nadaje się do PVE niż PVP i pomyślałem że:

1. Main Gallente będzie się skillował na poszukiwacza przygód (czyt. eksploracje) i robienie misji w przyszłości jako pomocnik
2. Alt Minmatar będzie się skillował pod czysto PvP ale chce zacząć od jakiś małych shipów ze względu na cene i żeby nauczyć się latać i stopniowo wsiadać w coraz większe

Ale tak jak mówie narazie odkrywam eve i robie misje z tutoriali (eksploracja, bisness i military) a jak to zrobie to będę chciał dołączyć do UA żeby się czegoś wiecej nauczyć.


Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Drugie konto - pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2010, 17:36:17 »
Pograj przynajmniej miesiąc jednym charem, żeby się zorientować w ogóle o co chodzi.
Pytanie o alta zadasz wtedy sam sobie.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team