Autor Wątek: Truposzki  (Przeczytany 10015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Truposzki
« dnia: Październik 22, 2010, 11:35:39 »
Jakis czas temu zalozylem sobie wlasnego corpa zeby postrzelac troche w hi secu i BTW nauczyc sie czegos o pvp.
Zeby nie miec problemow ze standami zaczalem wypowiadac roznym corpom wojny.

14.X wypowiedzialem wojne dwom corpom. Jeden z nich wszedl do sojuszu Dark Pride Alliance wiec przedluzylem z nim wojne.
W journalu mam dziwnie oznaczona oplate za ta wojne, ale dzis nie ma oznaczonego konca, podczas gdy wojna z drugim corpem ma. Tak wiec licze na to, ze potrwa ona jeszcze 6 dni.
W jita dosc czesto widze na localu kilka osob z tego sojuszu.

Jezeli wiec komus sie nudzi i chce moc postrzelac sobie w hi secu do tego sojuszu bez obawy o reakcje concordu to zapraszam.

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2010, 11:57:40 »
oo, fan książek Andrzeja  Pilipiuka, czy tylko zbieżność nazwisk?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 12:05:45 wysłana przez Dec Apilatour »

Starakopara

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2010, 12:05:53 »
oo, fan książęk Andrzeja  Pilipiuka, czy tylko zbieżność nazwisk?

ja mam wszystkie " Wędrowycze " jakie się ukazały  ;D

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2010, 12:16:31 »
Mijaj, bracie, Wojsławice
bo tam siedzą Wędrowycze.
Ród to dziki i ponury
Szlachtę obłupią ze skóry...


ja przerabiam dopiero homo bimbrownikusa, ale coś czuje że na nim sie nie skończy ;]

Starakopara

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2010, 12:20:15 »
świetny zbiór opowiadań Dec  ;D, najlepsze jest o wyznawcach różnych pogańskich religii i wskrzeszeniu boga niedźwiedzia ;), lałem ze śmiechu, aż sie ludzie w autobusie jakoś dziwnie patrzyli  ;D

edit:
ale nie zaśmiecajmy topicu, bo modowie nas na karnego jeża nadzieją ;)

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2010, 12:30:01 »
oo, fan książek Andrzeja  Pilipiuka, czy tylko zbieżność nazwisk?

Zdecydowanie fan

ja mam wszystkie " Wędrowycze " jakie się ukazały  ;D

Ja tez

świetny zbiór opowiadań Dec  ;D, najlepsze jest o wyznawcach różnych pogańskich religii i wskrzeszeniu boga niedźwiedzia ;), lałem ze śmiechu, aż sie ludzie w autobusie jakoś dziwnie patrzyli  ;D
Jest cala masa fajnych opowiadan. BTW czytania ich mozna dowiedziec sie kto byl Kuba Rozpruwaczem i dlaczego nie udalo sie go schwytac, co sie stalo ze stalinem po smierci, jak zatonal tytanik i masy innych rzeczy ;)

ale nie zaśmiecajmy topicu, bo modowie nas na karnego jeża nadzieją ;)

IMO rozwazania nad nazwiskiem CEO corpa nie podlegaja pod zasmiecanie topicu  ;)

Starakopara

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2010, 12:31:36 »
nooo, skoro autor się zgadza, to kontynuujmy naszą dyskusję nad " genealogią " Wędrowyczów  8)

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2010, 12:34:25 »
moze zrobili ci mutuala poprostu ?

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2010, 12:51:53 »
moze zrobili ci mutuala poprostu ?

W zakladce our wars w wojnie z tym sojuszem w pozycji mutual mam NO

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2010, 13:17:26 »
czytalem Pilipiuka, zeby nie bylo, 4 ksiazki (5tej nie skonczylem, nie moglem sie zmusic). Moim zdaniem nie wykracza ponad granice przyzwoitego czytadla, z tym ze przymiotnika "przyzwoity" bez bolu sumienia uzyje tylko w stosunku do 2 pierwszych tomow, reszta naprawde ssie. Humor jest slabiutki i wymuszony, realia za bardzo zgadzaja sie z osobistymi przekonaniami autora, jego popularnosc wynika raczej z mizerii naszych czasow i braku prawdziwych wieszczow, niz realnej wartosci. Poczytajcie sobie Lema, albo jak juz ktos musi koniecznie sie obracac w tematyce "Slowianolingwistycznej", braci Strugackich albo Asimova.

edit: Najlepiej w oryginale ^^
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Starakopara

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2010, 13:30:24 »
czytalem Pilipiuka, zeby nie bylo, 4 ksiazki (5tej nie skonczylem, nie moglem sie zmusic). Moim zdaniem nie wykracza ponad granice przyzwoitego czytadla, z tym ze przymiotnika "przyzwoity" bez bolu sumienia uzyje tylko w stosunku do 2 pierwszych tomow, reszta naprawde ssie. Humor jest slabiutki i wymuszony, realia za bardzo zgadzaja sie z osobistymi przekonaniami autora, jego popularnosc wynika raczej z mizerii naszych czasow i braku prawdziwych wieszczow, niz realnej wartosci. Poczytajcie sobie Lema, albo jak juz ktos musi koniecznie sie obracac w tematyce "Slowianolingwistycznej", braci Strugackich albo Asimova.

edit: Najlepiej w oryginale ^^

jeden zbiera znaczki, a drugi guziki, czyli każdemu według gustu CAT :P

Starakopara

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2010, 13:44:44 »
a tak wracając do tematu to odezwę się ingame, mam alta którym chętnie postrzelam w Empire  ;)

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2010, 13:51:45 »
jego popularnosc wynika raczej z mizerii naszych czasow i braku prawdziwych wieszczow, niz realnej wartosci. Poczytajcie sobie Lema, albo jak juz ktos musi koniecznie sie obracac w tematyce "Slowianolingwistycznej", braci Strugackich albo Asimova.

Jakby wszystkim to samo sie podobalo to swiat bylby strasznie nudnym miejscem. Na szczescie kazdy ma inny gust i kazdemu podoba sie co innego.
Jakos nie kojarze nic Strugackich czy Asimowa wiec jakbys mogl to rzuc jakies tytuly.
No i Lema w to nie mieszaj bo on jest klasa sam dla siebie. ;)

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2010, 13:58:52 »
czytalem Pilipiuka, zeby nie bylo, 4 ksiazki (5tej nie skonczylem, nie moglem sie zmusic). Moim zdaniem nie wykracza ponad granice przyzwoitego czytadla, z tym ze przymiotnika "przyzwoity" bez bolu sumienia uzyje tylko w stosunku do 2 pierwszych tomow, reszta naprawde ssie. Humor jest slabiutki i wymuszony, realia za bardzo zgadzaja sie z osobistymi przekonaniami autora, jego popularnosc wynika raczej z mizerii naszych czasow i braku prawdziwych wieszczow, niz realnej wartosci. Poczytajcie sobie Lema, albo jak juz ktos musi koniecznie sie obracac w tematyce "Slowianolingwistycznej", braci Strugackich albo Asimova.

edit: Najlepiej w oryginale ^^

Wiesz, to samo można powiedziec o 90% tego co publikuje Fabryka Słów... Tylko sięgając po książkę tego wydawnictwa nie nastawiam się by poczytać "wieszcza" a po lekką, nawet humorystyczna lekturę...
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Starakopara

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2010, 14:03:01 »
Asimova to " Fundacja " , Strugackich nie czytałem :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2010, 14:04:39 »
Jakos nie kojarze nic Strugackich czy Asimowa wiec jakbys mogl to rzuc jakies tytuly.
No i Lema w to nie mieszaj bo on jest klasa sam dla siebie. ;)
Asimow to już klasyka sama w sobie i proponuję zacząć od "Ja, robot".
A jeśli chodzi o Strugackich to szczególnie polecam "Piknik na skraju drogi" i "Przenicowany Świat".
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2010, 14:25:53 »
Asimow to już klasyka sama w sobie i proponuję zacząć od "Ja, robot".

To akurat kojarze.
Ten Asimow to ten gosciu od trzech podstawowych praw robotyki?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2010, 14:31:29 »
Tak, to ten "gościu"  :D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 22, 2010, 14:41:56 »
Tak, to ten "gościu"  :D

Przeciez nie kobita  ;)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2010, 15:33:49 »
no, "facio", po prostu.

Przyłączam się do fanów prozy Strugackich (czytadełka Pilipiuka ok, ale jak ktoś pisał, chyba na jedno poczytanie w pociągu i na półkę)

NeX

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2010, 23:00:55 »
  Strugaccy - duże TAK! Ale Asimov kreowany na literackiego wieszcza...  ::)
Asimov miał dużą wizję socjohistoryczną do wykreowania. Wzbudza ciekawość co i jak rozwiązał i fajnie się czyta. Jest to niewątpliwie klasyka SF, ale jego warsztat literacki, to grafomania w najczystszej postaci i on tego nawet nie próbuje ukrywać. Dlatego lepiej już czytać tłumaczenia, bo zazwyczaj tłumacz pisać potrafi lepiej od Asimova :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 23, 2010, 14:01:57 »
Wśród wielkich fantastyki było kilku grafomanów z wizją i to jest wspaniałe. Młody gatunek bronił się treścią, co ani w głównym nurcie ani w fantastyce teraz nie jest już możliwe. Można było słabo składać zdania i być wieszczem, jak Assimov i Lovecraft. Można też było źle składać zdania i mieć wysokie nakłady jak mnóstwo zapomnianych grafomanów lat 60tych i 70tych.
Złote czasy się skończyły, teraz można być dobrym warsztatowo rzemieślnikiem z banalnymi historyjkami i bez przekazu i ludzie się cieszą.

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2010, 21:11:42 »
Wojna trwa, nastepny rachunek do zaplacenia 28.X wiec pewnie bedzie trwala do tego czasu.
Narazie glupio stracony rifter + kilku stalych straznikow w systemie gdzie jestem, wiec jakby ktos chcial postrzelac w hi secu to bedzie okazja ;)

Blutbart

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 24, 2010, 04:42:02 »
chłopie, a może coś opisz?

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 24, 2010, 10:08:44 »
Wszystko jest w pierwszym poscie.
Wczoraj zmienilo sie tylko to, ze jak sie zalogowalem to wsiadla mi na kark grupa poscigowa
Po DT dalem sie zlapac na wydoku i stracilem riftera.
Polecialem PODem do sasiedniego systemu zmienic statek, a za mna zaraz poleciala cala banda i do konca dnia w systemie i okolicach czatowalo z 10os ktore sie zmienialy w tym w ktorym bylem, tak ze caly czas na localu mialem 3-6 osob
Rusek co mnie ustrzelil najpierw mnie 'straszyl', ze jest maniakiem wojen i zbierania cial ofiar, potem zaczal bredzic zebym nie tracil czasu i zakonczyl wojne. Nastepnie zebym wydokowal i polecial do jita, a on mi nic nie zrobi bo nie jest agresorem i morderca.
Potem, ze jest mu smutno ze mu nie wierze, a w koncu zaczal mnie straszyc, ze jak natychmiast nie wydokuje to dalej bedzie kontynuowal wojne.
Jak powiedzialem, ze nie kumam czemu mam sie bac kontynowania wojny ktora sam zaczalem to odpowiedzial  ;)
Zostawilem postac zalogowana na noc Po DT (liczac ze lagi mi odpuszcza) sprobuje polatac stabbeem i moze bede miec wiecej szczescia, chociaz przy moich skillach i doswiadczeniu tez szybko padne. No ale nauka kosztuje  ;)

28.X (termin nastepnego rachunku) wojna sie zakonczy gdyz nie stac mnie na zaplacenie 100m za przedluzenie wopjny z sojuszem.
Zreszta nawet jakbym psim swedem zdobyl te 100m to i tak wojny nie bede przedluzac, bo nie mam na przedluzenie abonamentu
W kazdym razie obecnie wojna trwa, ruskich troche w hi secu tez jest wiec jak komus sie nudzi albo chce sobie postrzelac przez pare dni w hi secu do ruskich bez interwencji concordu zapraszam na chwile do mojego corpa. Nastepna taka okazja moze sie nie powtorzyc ;)
I to wszystko

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 24, 2010, 11:55:44 »
zaraz, nie kumam. Wojny w hisecu ok, ale czy dobrze zrozumialem, ze chcesz strzelac glownie i przede wszystkim do "ruskich"?

Jasiu Wedrowycz

  • Gość
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 24, 2010, 13:17:51 »
Konkretnie do Dark Pride Alliance, a mowie o ruskich bo jak narazie to samych rosjan widzialem.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Truposzki
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 24, 2010, 13:45:46 »
Konkretnie do Dark Pride Alliance, a mowie o ruskich bo jak narazie to samych rosjan widzialem.
a, ok, spoko, jednak źle zrozumiałem Twoją wypowiedź; kac...