Autor Wątek: Monitor do laptopa  (Przeczytany 12721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trigen

  • Gość
Monitor do laptopa
« dnia: Październik 13, 2010, 21:09:27 »
Witam
Posiadam notebook Asus F3SG

Grafika: GeForce 9300M G (512MB)
Ram: 3GB DDR2
Procesor: Intel CoreDuo T8100 2ghz

Zamierzam sobie zakupić do niego monitor FULL HD, upatrzyłem sobie ten,

LG LED LCD E2350V-PN
Rozdzielczość: 1920x1080
Wielkość ekranu: 23
Więcej informacji tutaj http://www.lg.com/pl...d-E2350V-PN.jsp

I teraz moje pytanie, czy mój laptop pociągnie, ten monitor, na rozdzielczości FULL HD (1920x1080)
w systemie, czyli oglądanie filmów, przeglądanie internetu itp, oraz eve online oczywiście.

Z góry dziękuje.


PS. Jeżeli ktoś wstydzi się publicznej wypowiedzi możne mi odpowiedzieć mi na  :

GG: 8013694

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 22:21:36 wysłana przez trigen »

gregor40

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2010, 21:18:49 »
W zasadzie karta graficzna powinna pociągnąć CO NAJMNIEJ rozdzielczość równą natywnej rozdzielczości matrycy. Jaką masz rozdzielczość natywną matrycy?

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2010, 21:26:24 »
natywna czyli maksymalna ??

to Ekran 15.4 maksymalnie mogę 1280x800

gregor40

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2010, 00:47:16 »
No to nie za bardzopotrafię powiedzieć czy na 100% ta karta będzie w stanie dać większą rozdzielczość na wyjście zewnętrzne niż na ekran... Albo google albo eksperyment...

Oxylan

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2010, 00:56:53 »
Nie znam się na tym, jakiś czas temu podłączyłem swojego lapka (1366x768) do lcd tv 42" i obraz był bardzo pikselowaty ale imponujący i znośny, zakładam że da się oglądać filmy w dużym formacie ale czy wycisniejsz wszystko z takiego monitora w sensie rozdzielczoci to już nie wiem, o ile to możliwe przetestuj u kumpla czy znajomych, zamiast wydawać w ciemno pieniądze.

Pozdro

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2010, 07:48:59 »
Mam laptopa z syfną kartą intel gma4500m, prockiem t4400 (2x2,2GHz) i 4GB ramu. Swobodnie pracuję na podłączonym po hdmi telewizorze 32" full HD + monitor laptopa (17" 1600x900).  W stosunku do gry tylko na lapku, na telewizorze eve zwalnia o około 10%. Filmy HD oglądam bez problemu - kwestia dobrych kodeków.
Przedwieczny.

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2010, 09:16:18 »
No to nie za bardzopotrafię powiedzieć czy na 100% ta karta będzie w stanie dać większą rozdzielczość na wyjście zewnętrzne niż na ekran... Albo google albo eksperyment...

ten GF z lapaka spokojnie pociagnie rodzielczosc 1920x1080. Mam w lapku GF 8600M GT 512mb i nie ma zadnych problemow z wyswietlaniem na monitorze w rozdzielczosci HD.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2010, 10:08:46 »
Nie kupuj tego monitora - szkoda wydawać tyle kasy na matrycę TN.

gregor40

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2010, 10:31:06 »
Uważam że problem nadal jest postawiony - to że karta spokojnie pociągnie rozdzielczość to wcale nie znaczy że będzie się dało ustawić  w sterownikach większą niż natywna. Używanie jakiegokolwiek LCD z nienatywną rozdzielczością jest bez sensu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2010, 10:34:29 »
Akurat to nie jest problem jesli laptop dostosowany jest do pracy z wieloma ekranami. Wtedy sterowniki grafiki mają coś takiego jak rozróżnienie aktywnej matrycy i odpowiednich jej ustawień.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2010, 10:37:13 »
Uważam że problem nadal jest postawiony - to że karta spokojnie pociągnie rozdzielczość to wcale nie znaczy że będzie się dało ustawić  w sterownikach większą niż natywna. Używanie jakiegokolwiek LCD z nienatywną rozdzielczością jest bez sensu.

a co ma rodzielczosc natywna matrycy do zewnetrznego monitora? Na matrycy bedzie mial rodzialke 1200x800, a na monitorze 1920x1080.

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2010, 11:26:13 »
Auenarel

Twój GF 8600M GT 512mb jest lepszy od mojego 9300M ponieważ paczy się na 3 ostanie liczby czy jakoś tak.

a druga sprawa, monitora tego mam zamiar używać jako jeden ekran, nie klonowanie, czy dodatkowy pulpit, ekran w laptopie wyłączam.

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2010, 11:29:55 »
Auenarel

Twój GF 8600M GT 512mb jest lepszy od mojego 9300M ponieważ paczy się na 3 ostanie liczby czy jakoś tak.

a druga sprawa, monitora tego mam zamiar używać jako jeden ekran, nie klonowanie, czy dodatkowy pulpit, ekran w laptopie wyłączam.

Co nie zmienia faktu, ze Twoja grafika pociagnie rozdzialke HD.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2010, 11:33:25 »
Oraz tego że zanim wydasz kase na monitor strać te pare minut żeby przejść się do znajomego i sprawzić jak sie lapek zachowuje na większym ekranie
W ostateczności weź lapa do sklepu i przed zaku[pem poproś o możźliwość sprawdzenia czy sprzęt który chcesz zakupić jest kompatybilny ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

gregor40

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2010, 11:47:23 »
a co ma rodzielczosc natywna matrycy do zewnetrznego monitora? Na matrycy bedzie mial rodzialke 1200x800, a na monitorze 1920x1080.

To że sterowniki nie koniecznie mogą dopuścić większą rozdzielczość na wyjściu zewnętrznym niż rozdzielczość natywna matrycy? Spotkałem się z tym wielokrotnie w wielu rożnych modelach laptopów z rożnymi kartami. Najlepiej po prostu sprawdzić przed zakupem.

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2010, 11:50:39 »
To że sterowniki nie koniecznie mogą dopuścić większą rozdzielczość na wyjściu zewnętrznym niż rozdzielczość natywna matrycy? Spotkałem się z tym wielokrotnie w wielu rożnych modelach laptopów z rożnymi kartami. Najlepiej po prostu sprawdzić przed zakupem.

Co do tego co mowisz to kwestia bodajze ustawien w panelu sterowania bo np. windows cos tam z gory na sztywno ustawia. Pamietam, ze musialem wlasnie jakas opcje zmienic zebym mogl w HD wyswietlac.

A sama monitor grafika nie powina miec zadnych problemow z HD --> http://www.nvidia.com/object/geforce_9300M_techspecs.html
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 12:22:37 wysłana przez Auenarel »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2010, 11:58:56 »
Aue windows ma gówno do gadania w temacie ustawień grafiki jeśli rzeczona grafika nie jedzie na sterach w nigo wbudowanych. Wszelkie inne opcje wrzucaja sterowniki do grafiki czasami w wynalazki typu catalyst control center, a czasami bezposrednio w zakładki ustawień ekranu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2010, 12:16:50 »
całkiem możliwe ze z panelu przerzucilo mnie do sterow nvidi:)

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 14, 2010, 12:19:45 »
Nie kupuj tego monitora - szkoda wydawać tyle kasy na matrycę TN.

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2010, 13:13:18 »


720zł za taki monitor to nie jest majątek, i o co ci chodzi z tą matrycą TN ?


Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 14, 2010, 13:52:50 »
720zł za taki monitor to nie jest majątek, i o co ci chodzi z tą matrycą TN ?
Nie mi tylko wogóle z matrycą TN chodzi o to że to przestarzała technologia, do dupy odwzorowanie kątów, brak czerni etc etc - generalnie kumulacja wad jakie mają panele LCD.
A za niewiele więcej jesteś w stanie kupić 22" z matrycą IPS na której będziesz miał o wiele lepsze odwzorowanie kolorów. Przykładowo taki.

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 14, 2010, 19:45:29 »
Nie mi tylko wogóle z matrycą TN chodzi o to że to przestarzała technologia, do dupy odwzorowanie kątów, brak czerni etc etc - generalnie kumulacja wad jakie mają panele LCD.
A za niewiele więcej jesteś w stanie kupić 22" z matrycą IPS na której będziesz miał o wiele lepsze odwzorowanie kolorów. Przykładowo taki.

Poczytałem dużo o tych matrycach IPS, mały kąt widzenia oraz kolory w TN mi za bardzo nie przeszkadza, wiec zostanę przy tym LG.
Problem uważam za nie rozwiązany ponieważ napisałem tego posta na rożnych forach i portalach i opinie są podzielone w proporcji 50/50 (ten mówi ze nie włączy się, ten mówi ze muszę dokupić jakiś wzmacniacz do monitora  :-\  )

Znajomych nie posiadam bo jestem typem samotnika (no dobra nolifem),  co do sklepu, w Saturnie powiedzieli ze nie mogą bo regulamin, a w media mark mnie wyśmiali, więc sprawdzenie w sklepie odpada, najlepiej  by się wypowiedział ktoś kto ma tak podłączony swój laptop do monitora FullHD lub jego znajomy  ;).

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2010, 20:05:35 »
Z ciekawości się zapytam. Pisałeś, że pytałeś się na innych forach ale ... jakich bo wiesz Eve Centrala raczej się nie zalicza powiedzmy do branżowych for więc ... zdradź tajemnice skąd masz te wiadomości.

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 14, 2010, 20:29:00 »
Z ciekawości się zapytam. Pisałeś, że pytałeś się na innych forach ale ... jakich bo wiesz Eve Centrala raczej się nie zalicza powiedzmy do branżowych for więc ... zdradź tajemnice skąd masz te wiadomości.
może i się nie zalicza, ale pomyślałem ze ktoś gra na laptopie, używając monitora fullhd, w końcu eve dobrze się lata na dużej rozdzielczości aby okienka nie zasłaniały full wypas kerbir shipa :p,

co do informacji to google, posty innych ludzi zadających podobne pytania, prywatne maile do sklepów itp, zajmujące się hardware, wysyłałem maila nawet do nVidia, i asusa, w realu to sklepy komputerowe, dziś ich zwiedziłem z 10 w całym Krakowie, nie którzy próbowali mi wcisnąć jakieś wzmacniacze do monitorów, inni udawali ze coś wiedzą, ale po chwili pytali się co do jest DVI-D, reszta tak jak pisałem wcześnie podzielone opinie,
niby eksperci ale każdy mówi co innego,

http://www.forum.tweaks.pl/monitor-lcd-do-laptopa-t40971.html/page__gopid__215186#entry215186

napisałem nawet na "zapytaj"  http://zapytaj.com.pl/Category/007,020/2,6844137,Monitor_lcd_do_laptopa.html

nie będę tutaj podawał reszty linków bo po co, chcę odpowiedzi, na moje pytanie, a nie analizy moich poszukiwań.

stefan

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 14, 2010, 21:48:12 »
Witam

Zaczynajac od poczatku:
 
1. Twoj notebook to Asus F3SG czyli prawdopodobnie masz procesor Intel Core 2 Duo na pokladzie. Nie wyobrazam sobie Xeona w nim, jako ze sa to procesory typowo serwerowe pobierajace w szczycie czesto grubo ponad 100W mocy. Po prostu wkladanie czegos takiego do notebooka zredukowaloby jego prace na baterii do kilkudziesieciu a moze nawet kilkunastu minut oraz koniecznosc zastosowania bardzo mocnego zasilacza do ladowania baterii podczas pracy, nie wsponimajac nawet technicznych problemow rozpraszania ciepla takiego pradozernego potwora w ciasnej obudowie. Osobiscie nie slyszalem nawet o mobilnych wersjach Xeona. Na szybkiego, znalazlem specyfikacje czegos co sie nazywa Asus F3SG-AP015C posiadajace procesor Core 2 Duo 2GHz czyli 2.1Ghz w nim jest jak najbardzie prawdopodobne. Oczywiscie w celu unikniecia sytuacji, ze mowimy o jakims starszym, niespotykanym sprzecie, prosze zajrzyj pod swoj komputer i wklej prosze dokladne oznaczenie modelu.

2. Specyfikacja owego Asusa wspomina o porcie DVI w nim czyli nie powinno byc technicznych przyciwskazan aby miec dwie rozne rozdzielczosci na ekranie wbudowanej matrycy i monitorze zewnetrznym, pamietajac iz mamy do czynienia z dedykowana karta graficzna GF 9300M ktora posiada co najmniej podwojny uklad RAMDAC. Tu nalezy wspomniec, iz proby sprzedania tobie jakis "wzmacniaczy do monitora" czymkolwiek one sa naprawde, jest niczym innym jak naciaganiem, niekoniecznie wynikajacym ze zlych intencji sprzedajacego, tylko brakiem technicznej wiedzy jak to dziala.

3. Moim skromnym zdaniem jedyna przeszkoda w graniu w Eve Online czy inne gry, na zewnetrznym monitorze moze byc tylko wydajnosc. Karta 9300M jest raczej niskowydajnym akceleratorem w kategoriach 3D i odpalenie czegokolwiek w Direct3D czy Opengl w full HD czyli 1920x1080 (natywna rozdzielczosc wzpomnianego LG) moze przypominac pokaz slajdow. Z drugiej strony, w ustawieniach low, Eve Online nie wymaga tez jakiejs kosmicznej wydajnosci ale przyjemne uprawianie pvp nawet w niewielkich starciach moze wymagac na przyklad wylaczenia bracketow.

4. Mam pod reka notebooka z GF 8600M GT, ktora jest okolo 2 razy mocniejsza niz twoja (reszta konfiguracji notebooka jest bardzo zblizona), w trybie "rozciagania pulpitu" na zewnetrzny monitor (takze 1920x1080 ale podlaczony przez D-SUB) daje to to rade ale rewelacji nie ma, mowiac szczerze. Wydajnosc jest gdzies na granicy plynnego obrazu. Jako ze rozdzielczosci obu wyswietlaczy sie bardzo roznia w twoim przypadku (1280x800 vs full HD) zaden inny tryb nie jest tu opcja. O filmy bym sie nie martwil za bardzo, jako ze procesor jest wystarczajaco mocny (o ile jest to ten ktory podejrzewam ze siedzi w twojej maszynie) aby zdekodowac obraz na czas nawet przy kodekach, wymagajacych pokaznej mocy obliczeniowej. Internet i szeroko pojeta "praca" w postaci edycji tekstu czy innych aplikacji uzytkowych jest nawet wygodniejsza na wiekszym ekranie i tu nie widze kompletnie zadnego problemu w kwestii poprawnosci i szybkosci dzialania (bedzie dokladnie taka sama jak na matrycy notebooka) .

Chcialem wkleic tabelke porownawcza wydajnosci wspomnianych kart ale sie to wszystko rozjezdza, wiec bedzie link:
http://laptoping.com/nvidia-geforce-9500m-gs-9300m-g.html

Mam nadzieje ze rozwialo to twoje watpliwosci odrobine. Niestety odpowiedz jednoznaczna typu: "Tak z powodzeniem to bedzie smigac" albo "Daj sobie spokoj, nie ma szans" nie jest w tym przypadku mozliwa i stad rozbieznosci takze na innych forach.

Pozdrawiam
Stefan

PS: Jak zwykle, uprzedzajac nadwrazliwych, przepraszam z gory za chaos, brak polskich znakow i cala te sciane tekstu.

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2010, 22:18:35 »
TAK! takiej odpowiedzi oczekiwałem, co do modelu procka masz racje,przepisałem to Everesta, poprawny model procka to Duo T8100, model laptopa to jest dobrze podany F3SG

Dziękuje ci za odpowiedz, szkoda ze ci "EKSPERCI" w sklepach, nie mogą tak wytłumaczyć jak ty.

PS. Twoja ściana tekstu pomogła mi więcej niż 3 emalie, razem wzięte, od polskiego suportu: Nvidi, Asusa, i LG
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 22:29:00 wysłana przez trigen »

Diabl0

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 14, 2010, 23:51:06 »
A nie możesz po prostu wziąć kompa do jakiegoś znajomego (lub nawet jakiegoś sklepu) i sprawdzić doświadczalnie czy (i jak) zadziała z monitorem fullHD? Chociaż od monitora FullHD łatwiej może być znaleźć kogoś z telewizorem FullHD z gniazdem DVI lub nawet HDMI (kabel DVI-HDMI nie jest jakoś specjalnie drogi).

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 15, 2010, 11:31:51 »

Znajomych nie posiadam bo jestem typem samotnika (no dobra nolifem),  co do sklepu, w Saturnie powiedzieli ze nie mogą bo regulamin, a w media mark mnie wyśmiali, więc sprawdzenie w sklepie odpada...

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 15, 2010, 11:54:35 »
lol..
saturn i mm to ta sama firma tylko inny szyld ;] Nigdy nie mialem problemu ze sprawdzeniem czy podlaczeniem czegokolwiek tam, obsluga zawsze bylo chetna do pomocy.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 15, 2010, 11:59:32 »
Ja tak samo.
A na opryskliwą i niechętną do pomocy obsługę jest szybki sposób - poprosić kierownika.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 15, 2010, 12:02:54 »
A jesli kierownik potwierdzi że regulamin zabrania, poproś w takiej sytuacji o to żeby kompetentny sprzedawca wybrał ci monitor który na pewno zadziała z twoim lapem i dał na to gwarancję

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

gregor40

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 15, 2010, 13:18:17 »
A jesli kierownik potwierdzi że regulamin zabrania, poproś w takiej sytuacji o to żeby kompetentny sprzedawca wybrał ci monitor który na pewno zadziała z twoim lapem i dał na to gwarancję

Ostatcznie kup przez neta. Masz 10 dni na zwrot bez podania przyczny, płyniesz tylko na transporcie.

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 15, 2010, 17:30:36 »
Ostatcznie kup przez neta. Masz 10 dni na zwrot bez podania przyczny, płyniesz tylko na transporcie.

tak, monitor będę kupował przez neta, dokładnie z tego sklepu, http://www.electro.pl/produkt-LG_Monitor_LCD_LG_E2350V_PN_2B_Konkurs_21_wycieczka_na_Kube_dla_2_osob-211123,252.html

kupowałem już w electro myszkę, i klawiaturę, nie znalazłem skarg na sklep, więc tylko czekać pozostało do 2 listopada na wypłatę  ;D

Platfusek

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 16, 2010, 10:18:46 »
ten GF z lapaka spokojnie pociagnie rodzielczosc 1920x1080. Mam w lapku GF 8600M GT 512mb i nie ma zadnych problemow z wyswietlaniem na monitorze w rozdzielczosci HD.

8600m gt jest mniej więcej 3x wydajniejszy od 9300m i ma to odzwierciedlenie w eve bo miałem obie. Wciśnij ctrl+f polataj sobie po czym podziel fpsy przez 3 ;)

Do odtwarzania filmów w fullhd 9300 się jeszcze nada ale do grania w eve już nie chyba że ustawi się najniższe detale i powyłącza efekty, tak czy inaczej efekt ci się raczej nie spodoba.

p.s Aby dać jakiś pogląd na sprawe: gf9300 ma 16 programowalnych rdzeni, low-endowe karty graficzne do pc ktore kupisz za 250zł mają ich 128 (nie mówiąc o dużo wyższych taktowaniach) a topowe dochodzą do 480.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2010, 10:29:18 wysłana przez Platfusek »

trigen

  • Gość
Odp: Monitor do laptopa
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 07, 2010, 18:10:33 »
Dziś testowałem mojego Asusa F3SG, podłączyłem go do monitora FULL HD, (samsung 22 cale LCD).
Wszystko ładnie i pięknie, działa idealnie,a nawet lepiej, testowany oczywiście w 1920x1080, filmy 1080HD chodzą płynie.
Jeżeli chodzi o gry, to EvE Online w rozdzielczości 1920x1080, cienie off, AA też off, reszta full detal, textury, sharder, na max, utrzymuje się, od 20 fpsów w górę, przy dużej liczbie człowieków, to spada do 15, czyli w miarę znośnie, specyfikacje gry w moim profilu xfire ;p "xenvirus".

Mam nadzieje że, nie tylko ja, rozwiązałem mój problem, związany z kupnem monitora, full hd, do laptopa.