Autor Wątek: z Noobowskim pozdrowieniem!  (Przeczytany 5203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dogmaticus

  • Gość
z Noobowskim pozdrowieniem!
« dnia: Październik 22, 2010, 10:15:18 »
Witam!

Wczoraj zainstalowałem EVE, nie miałem za bardzo czasu jej włączyć, ale pierwszy krok - instalacja i założenie konta trialowego są za mną ;).

To moje trzecie podejście do EVE. Jakoś nigdy nie udało mi się zostać... choć jestem MMOholikiem i świat EVE wydaje się być więcej niż interesujący... ale może jego złożoność w równym stopniu przeraża co przyciąga?

Tak czy inaczej - jestem, i spróbuję w miarę mojego ograniczonego czasu, pozostać :).

Starakopara

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2010, 11:09:34 »
Witaj na pokładzie  ;)

vilhelm

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2010, 11:57:11 »
Nom do eve chyba każdy miał kilka podejść, ale wato ;-)

dogmaticus

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2010, 12:20:24 »
To mnie troche pociesza ;)... myslalem, ze jak juz ktos w to wchodzi to kocha i zostaje ;).

Jestem fanem Star Treka, wczesniej jeszcze kochalem Star Wars (a wczoraj zaczalem ogladac Star Gate... w ktorym nie moge scierpiec, ze Mongolowie na odleglej planecie mowia po angielsku), wiec generalnie wszystko co sie zaczyna na Star ;) (no moze poza STARski i Hutch). Jesli do tego dorzucic, ze sam sobie pisywalem rozne historyjki sci-fi, to wydaje sie, ze moglbym sie spokojnie zanurzyc w EVE... gdyby troche mniej przerazala ;).

Starakopara

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2010, 12:22:50 »
To mnie troche pociesza ;)... myslalem, ze jak juz ktos w to wchodzi to kocha i zostaje ;).

Jestem fanem Star Treka, wczesniej jeszcze kochalem Star Wars (a wczoraj zaczalem ogladac Star Gate... w ktorym nie moge scierpiec, ze Mongolowie na odleglej planecie mowia po angielsku), wiec generalnie wszystko co sie zaczyna na Star ;) (no moze poza STARski i Hutch). Jesli do tego dorzucic, ze sam sobie pisywalem rozne historyjki sci-fi, to wydaje sie, ze moglbym sie spokojnie zanurzyc w EVE... gdyby troche mniej przerazala ;).


historyjki sci-fi powiadasz??, mamy tu dział gdzie możesz zamieścić swoje opowiadania  :)

dogmaticus

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2010, 14:42:21 »
Musiałbym je odkopać najpierw ;). Kiedy rzeczywiste życie przytłoczyło mnie ilością obowiązków, jakoś kreatywność zeszła na drugi plan ;).

Poza tym jedno z tych "opowiadań" to był scenariusz.. w zasadzie półtora scenariusza ;), bo zacząłem męczyć drugą część, ale na nią zabrakło jakoś czasu.

Starakopara

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2010, 14:50:27 »
Musiałbym je odkopać najpierw ;). Kiedy rzeczywiste życie przytłoczyło mnie ilością obowiązków, jakoś kreatywność zeszła na drugi plan ;).

Poza tym jedno z tych "opowiadań" to był scenariusz.. w zasadzie półtora scenariusza ;), bo zacząłem męczyć drugą część, ale na nią zabrakło jakoś czasu.

chętnie poczekam na wyniki " odkopywania"  ;)

Chaos

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2010, 22:15:57 »
Z góry przepraszam, że się wypowiadam w nie swoim temacie i odkopuje ;)

W Eve miałem swój początek przed wakacjami, przestałem grać w przeciągu 10 dni. Chciałbym spróbować ponownie, jako iż tym razem chodzę do nowej szkoły i mam o wiele mniej czasu na grę i myślę, że właśnie przez to uda mi się zostać na dłużej (z wolnymi weekendami). Jest jakaś szansa na to aby mnie nie "wyśmiano" za niezdecydowanie itp ?  ;)
Mam nadzieję, że zrozumiecie przekaz :P

PS. Na pewno z autorem tematu byśmy się dogadali ;D Bez urazy rzecz jasna.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2010, 02:08:14 »
Z góry przepraszam, że się wypowiadam w nie swoim temacie i odkopuje ;)

W Eve miałem swój początek przed wakacjami, przestałem grać w przeciągu 10 dni. Chciałbym spróbować ponownie, jako iż tym razem chodzę do nowej szkoły i mam o wiele mniej czasu na grę i myślę, że właśnie przez to uda mi się zostać na dłużej (z wolnymi weekendami). Jest jakaś szansa na to aby mnie nie "wyśmiano" za niezdecydowanie itp ?  ;)
Mam nadzieję, że zrozumiecie przekaz :P

PS. Na pewno z autorem tematu byśmy się dogadali ;D Bez urazy rzecz jasna.

Ja się zaliczam do tych co nie zrozumieli. Piszesz, że nie będziesz miał czasu bo chodzisz do nowej szkoły i zarazem piszesz, że właśnie z tego powodu powinieneś pozostać w grze dłużej (niby co nie znudzi Ci się przez to tak szybko?).

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2010, 08:29:08 »
EVE to jedna z najbardziej skomplikowanych MMO, ma bardzo duzo roznych aspektow, i nowicjuszowi trudno jest ogarnac je wszystkie na raz, co troche przeraza na poczatku. Dlatego polecam www.unseen.pl polskojezyczna akademia szkoleniowa, ucza podstaw gry i wysylaja w swiat. Naprawde warto.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

dogmaticus

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2010, 08:57:37 »
U mnie niestety kwestia czasu jest najistotniejsza. Jakkolwiek mam go ciut więcej niż kiedyś z różnych przyczyn, to jednak nie umiem spędzić przy grze więcej niż godziny-dwóch na raz. Dlatego w innych MMO nigdy nie mogłem zrobić kariery, bo ośmiogodzinne raidy w WoW dla mnie odpadały ;).

Natomiast jestem dzieckiem pre-NGE i pre-CU SWG; więc szeroko pojęty sandbox mnie pociąga (że nie wspomnę o klimatach sci-fi). Bardzo ciekawym MMO jest Fallen Earth, lubię Star Trek Online (choć uważam, że częste porównania do EVE są nie na miejscu; STO to akcja, EVE to... no cóż... wszystko w zasadzie ;) ). Na razie udało mi się podstawowe misje tutoriala ukończyć i robię misje dla Career Agents (na razie 5 podstawowych dla Military). Powolutku dzięki nim poznaje grę.

EVE trochę przypomina mi moją kobietę - wprawdzie nie wiem o co w niej chodzi, jest cholernie skomplikowana, ale niesamowicie pociąga ;). Rozmach tej gry, jej rozmiar jest wręcz porywający. Chyba powoli zaczynam się w nią zanurzać (w grę! alegoria z kobietą już zamknięta! ;) ). Trochę mnie przeraża wejście w relacje z innymi graczami, bo przy takim ogromie zagadnień gry i doświadczeniu większości innych graczy - czuję się jak kompletny idiota, no ale... najpierw zrobię jeszcze parę misji dla NPC, i wtedy może zacznę powolutku się wychylać z mojej fregatki do świata zewnętrznego.

PS
Jak zobaczyłem mapę świata gry... wszystkie systemy... to przyznam, że ciężko mi uwierzyć, że każdy z nich mogę odwiedzić. To jest niesamowite...

Starakopara

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2010, 09:15:34 »
(...)
PS
Jak zobaczyłem mapę świata gry... wszystkie systemy... to przyznam, że ciężko mi uwierzyć, że każdy z nich mogę odwiedzić. To jest niesamowite...

niektóre tylko na chwilę potrzebną innym pilotom do namierzenia i rozpylenia na atomy Twojego statku i kapsuły  ;)

Goomich

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2010, 09:23:48 »
Trochę mnie przeraża wejście w relacje z innymi graczami, bo przy takim ogromie zagadnień gry i doświadczeniu większości innych graczy - czuję się jak kompletny idiota, no ale... najpierw zrobię jeszcze parę misji dla NPC, i wtedy może zacznę powolutku się wychylać z mojej fregatki do świata zewnętrznego.

To zagadnienie jest bardzo proste.
Połowa chce cie okraść, a 49,9% zescamować. Poza tym wszyscy chcą cię zabić.
Zrób to im zanim oni zrobią to tobie.

PS
Jak zobaczyłem mapę świata gry... wszystkie systemy... to przyznam, że ciężko mi uwierzyć, że każdy z nich mogę odwiedzić. To jest niesamowite...

Do tego jeszcze prawie 2,5 tysiąca takich, których nie ma na mapie.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 15:13:21 wysłana przez Mona X »

dogmaticus

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2010, 14:25:43 »
No to cudownie... to ja chyba zostanę przy pracy dla NPC ;).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2010, 14:31:38 »
No to cudownie... to ja chyba zostanę przy pracy dla NPC ;).

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteś roślinożercą czy drapieżnikiem?

Jako totalny n00b poleciałem do lowseca i... zabito mi mojego destroyera! Razem z podem, zresztą, bo nie wiedziałem jak uciekać. Gapiłem się w ekran przez parę minut, po czym stwierdziłem, k.. mać. Pomysły o byciu przemytnikiem-handlowcem poszły do kosza, SokoleOko nauczył się mordować bez mrugnięcia okiem.

No więc... masz zamiar jeść czy być zjadanym?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MGGG

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 25, 2010, 15:27:57 »
Trochę mnie przeraża wejście w relacje z innymi graczami, bo przy takim ogromie zagadnień gry i doświadczeniu większości innych graczy - czuję się jak kompletny idiota, no ale... najpierw zrobię jeszcze parę misji dla NPC, i wtedy może zacznę powolutku się wychylać z mojej fregatki do świata zewnętrznego.

Może będę wtórny, ale zapisz sie do Unseen Academy. Twój problem z wejściem w relacje z innymi graczami zniknie dosyć szybko, będziesz miał z kim pogadać i kogoś pod ręką by odpowiedział na najgłupsze pytania i pomógł. No i zaczniesz poznawać polskie community.

A graczy spoza korpa traktuj z dużym dystansem. I nigdy nie daj sie sprowokować do ataku, kradziezy czy innych, agresywnych działań. W tej grze jest wszystko dozwolone; wliczając to rostrzelanie bezbronnego noobka przez gang doswiadczonych graczy. A to może zdarzyć się nawet w systemie 1.0, na oczach Concordu, który będzie bił brawo ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 25, 2010, 15:29:24 »
A to może zdarzyć się nawet w systemie 1.0, na oczach Concordu, który będzie bił brawo ;)

Ściśle rzecz biorąc, GM-owie pilnują by nie griefować młodych w systemach startowych. Poza nimi - wolna amerykanka.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 25, 2010, 15:33:57 »
U mnie niestety kwestia czasu jest najistotniejsza. Jakkolwiek mam go ciut więcej niż kiedyś z różnych przyczyn, to jednak nie umiem spędzić przy grze więcej niż godziny-dwóch na raz.

Hmmm... godzina czy dwie to mało... Nie mówię że trzeba grać codziennie, absolutnie. Ale prawie zawsze jak już siądziesz to się okaże że minęła godzina a ty...DOPIERO ZACZĄŁEŚ :) Na szczęście jest sporo polskich korporacji w których spokojnie znajdziesz miejsce nie musząc siedzieć 24/7 w grze... A Unseen... polecam oczywiście.

Goomich

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 25, 2010, 15:55:52 »
A graczy traktuj z dużym dystansem.

Fixed. :P

MGGG

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 25, 2010, 15:59:41 »
Kadra w UA dba o zachowanie odpowiedniego poziomu  :P
Zadnej wódy, panienek i mordobić w Alma Mater  ;)

Chaos

  • Gość
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 25, 2010, 19:01:31 »
Jednym słowy szukam gry casualowej, weekendy mam wolne ale w dni powszechnie tylko krótkie wieczory.

Poza tym, gdybym chciał się ponownie zapisać do Unseen to mam obawę, że mnie nie przyjmą. Trochę się zapomniało a samych informacji podstawowych było sporo xD

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 25, 2010, 19:57:32 »
Poza tym, gdybym chciał się ponownie zapisać do Unseen to mam obawę, że mnie nie przyjmą. Trochę się zapomniało a samych informacji podstawowych było sporo xD

A niby dlaczego mają cię nie przyjąć? Że już raz byłeś kiedyś? Nie wydaje mi się aby to był problem.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Odp: z Noobowskim pozdrowieniem!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 29, 2010, 14:02:54 »
za trzecim podejściem baj baj real
*POWITAĆ*
pewpew