Autor Wątek: [PVP] Dramiel solo  (Przeczytany 17216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sc0rp

  • Gość
[PVP] Dramiel solo
« dnia: Październik 04, 2010, 11:17:42 »
Tym razem w troche innym kontekscie, jako ze wczoraj mialem dosc smieszna sytuacje*. Mam pytanie do pvperow/piratow, co moze zrobic solo dramiel wlatujacy do carebeara na anomalke, po za zescramblowaniem i liczeniem na to ze raty zestrzela carebeara?


* - z intela wiedzialem ze gosc jest w dramielu i ze jest sam, wiec go olalem i pozwolilem mu wleciec na anomalke. gosc cos swirowal po czym sobie polecial.

Ganiles

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2010, 11:41:23 »
Zalezy w czym jest cearber. Dobrze zafitowanego dramiela trudniej stracic niz wiekszosc innych frejek - a sam moze byc w stanie zaskrobac rozne okrety. Mi na przyklad udalo sie zatluc cyclone na aktywnym shieldzie - cap mu sie po 14 minutach skonczyl. Dramiel nawet bez damage modow to jakies 150dps i nie jest to bynajmniej frytka ktora mozna zignorowac bedac na anomalce.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2010, 11:43:47 »
http://zbulu.kei.pl/pbn/kb/?a=kill_detail&kll_id=34477

150 DPS w dziurę w resach może Ci spokojnie zepsuć dzień, zwłaszcza jeśli ratter jest BC-ku i/lub ma ultrakerbirski fit.

W przypadku BS-a heavy neut jest must have. Komplet dronek ECM też mile widziany - kombinacja tych dwóch czynników może spowodować, że mu się urwiesz. Spokojnie alignujesz sobie na przykład na bookmarka (teraz jest taka możliwość), wrzucasz neut i spamujesz warp (bo gość za 2 sekundy znów będzie miał punkt na Tobie). Tyle teorii, na szczęście nie musiałem testować na własnym dupsku.

Na pewno Dramiela łatwiej strząsnąć niż jakiegoś cepa z bonusem do zasięgu punkta.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ganiles

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2010, 11:47:46 »
Jesli dramiel ma nosa to i heavy neut nie pomoze. Jedynym ratunkiem sa jak juz SokoleOko napisal drony ec ktorych trzeba pilnowac zeby nie zostaly odstrzelone.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2010, 11:55:58 »
Szczerze mówiąc, już prędzej liczyłbym na pomoc kolegów - jeśli faktycznie gość jest sam, to będziesz miał te 2-3 minuty na założenie floty i jak podleci chociaż jeden ship to Dramiel będzie wolał się zbierać.

Z drugiej strony - nigdy nie zakładaj, że gość jest sam. Intel działa różnie, są też niespodzianki (BOpsy).



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2010, 12:00:16 »
A fitów dalej nikt nie daje i na fitowni portalowej nie ma. Sam jestem ciekaw jak to się fituje, to i daredeavila.

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2010, 12:05:19 »
Szczerze mówiąc, już prędzej liczyłbym na pomoc kolegów - jeśli faktycznie gość jest sam, to będziesz miał te 2-3 minuty na założenie floty i jak podleci chociaż jeden ship to Dramiel będzie wolał się zbierać.

Ja zawsze jestem we flocie ;)

Cytuj
Z drugiej strony - nigdy nie zakładaj, że gość jest sam. Intel działa różnie, są też niespodzianki (BOpsy).

eee tam gosc byl raportowany przez 20+ min, do tego byl ze Stain Empire - wiec szansa ze koledzy czaja sie "za winklem" byla minimalna.

Czyli podsumowujac jesli dobrze rozumiem taki dramiel poluje na jeleni, co maja tank ustawiony pod raty do tego nie zbyt silny?


@albi co do fitow na dramiela to pewnie cos takiego: http://eve-kill.net/?a=kill_detail&kll_id=6896663 a przynajmniej ten sam pilot i ten sam ship ktorego wczoraj spotkalem

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2010, 12:11:56 »
Czyli podsumowujac jesli dobrze rozumiem taki dramiel poluje na jeleni, co maja tank ustawiony pod raty do tego nie zbyt silny?

To raczej generalna zasada polowania na ratterów - przykładowo, jeśli lecę na Angel Sanctum i widzę na nim Drake'a, bo będę w niego walił z EM.

Jeśli chodzi o wybór celów, to jest dość losowy - zwykle nawet Dramiel ma core probe laucher. Wskakuje, odpala jedną sondę na maks zasięg i jedzie Sanctum -> Sanctum -> Heaven -> Heaven (albo odwrotnie - chyba, że np. widzi Sanctum w zasięgu d-scana, a nie ma shipów na d-scanie - to leci na ten dalszy). Dropi na anomalkę i łapie co jest - nie ma co grymasić, bo ratterzy zwykle uciekają sprawnie. Oczywiście, jak raci supercarrier, to nie ma co, ale jak jest solo i złapie nawet zwykłego carriera, to jest realna możliwość, że może ściągnąć batphonem posiłki.

Nie raz i nie dwa leciałem 20j, bo "carrier tackled - c'mon, let's kill him!".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2010, 12:18:57 »
Dzieki za info SokoleOko. A rozciagajac temat pod polowanie na raterow, SokoleOko jest jakies mordercze combo na raterow, bo jedyne co mi przychodzi do glowy to tackler + kilka sb (1 sb to zdecydowanie za malo), para reconow czy jest jeszcze cos rownie efektywnego ? Pytam w kontekscie co by wiedziec przed czym uciekac a co moge zignorowac
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2010, 12:27:23 wysłana przez Dark Flonoe »

MMoroz

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2010, 12:32:07 »
Dark Flonoe - jak masz tengu i cynabla vs dramiel to go obaj lokujecie i bierzecie na salwe a nie raportujecie na intelu

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2010, 12:39:51 »
Hmm... ratter z definicji ma wiać, bo racenie w PvP ficie jest nieefektywne, a PvP w ratterskim ficie (nawet z uwzględnieniem "bezpieczników" o których pisałem wyżej) to głupie ryzyko.

Jeśli widzisz nawet pojedynczego roamera to zwykle nie jest to idiota, który wybrał się shipem, który "nie da rady". Taki Rapier może nie mieć DPS-a (i tanka), żeby solo złamać BS-a, ale może postawić covert cyno. Cynabal/Vagabond poradzą sobie spokojnie ze wszystkim co nie spamuje Scourge (aczkolwiek pewnie nie brak idiotów, którzy będą strzelać ze Scourge Fury, tak jak w Provi nagminnie strzelali z Thunderboltów). Pojedynczy SB też może złożyć BC-ka/BS-a - w Twojej okolicy groźne będą Purifiery (dla shield tankerów) oraz Houndy (dla armor tankerów). Bomba i minuta overheatowanych launcherów i taki Raven/Drake się stopi.

Do tego logoffy na anomalkach, wiszenie na localu przez cały dzień w cloaku - jest milion sposobów. Na koniec - roamerzy najbardziej kochaja "n00bspawny" (tm) w stylu "ej, ich jest tylko 10 a nas 50 - wszyscy undock i jazda", co się zwykle kończy masakraą. 

Czyli - wiać, przeczekać, nie ryzykować. Nie wiem jakie są standardy w NC, ale wtopy raciarek zawsze budzą największe emorage w leadershipie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2010, 13:06:40 »
Hmm... ratter z definicji ma wiać, bo racenie w PvP ficie jest nieefektywne,

hmm a skad ten wniosek? Mi sie bardzo dobrze i bardzo komfortowo raci w pvp tanku - wlasnie z powodu braku dziury w tanku i duzym buforze (tego mi najbardziej brakowalo w starym tengu) to takie komary jak dramiel moga mi naskoczyc. Oczywiscie jak koledzy sa w okolicy, albo istnieje podejrzenie ze gosc moze miec cyno na pokladzie to odlatuje natychmiast jak gosc pojawi sie na lokalu.

Cytuj
Jeśli widzisz nawet pojedynczego roamera to zwykle nie jest to idiota, który wybrał się shipem, który "nie da rady". Taki Rapier może nie mieć DPS-a (i tanka), żeby solo złamać BS-a, ale może postawić covert cyno. Cynabal/Vagabond poradzą sobie spokojnie ze wszystkim co nie spamuje Scourge (aczkolwiek pewnie nie brak idiotów, którzy będą strzelać ze Scourge Fury, tak jak w Provi nagminnie strzelali z Thunderboltów).

Hmm dzieki za sugestie bede wozil partie CN Scourge ;) od dzis. :>

Cytuj
Pojedynczy SB też może złożyć BC-ka/BS-a - w Twojej okolicy groźne będą Purifiery (dla shield tankerów) oraz Houndy (dla armor tankerów). Bomba i minuta overheatowanych launcherów i taki Raven/Drake się stopi.

na szczescie nie race ravenem/drejkiem a z pojedynczymi sb to mam takie doswiadczenia ze jak zalockuje pana oddam 2-3 salvy to sie tylko za nim kurzy.

Cytuj
Czyli - wiać, przeczekać, nie ryzykować. Nie wiem jakie są standardy w NC, ale wtopy raciarek zawsze budzą największe emorage w leadershipie.

poki co nigdy jeszcze nie ubito mi raciarki w 0.0 i dbam oto aby tak zostalo ;)

Dark Flonoe - jak masz tengu i cynabla vs dramiel to go obaj lokujecie i bierzecie na salwe a nie raportujecie na intelu

na tengu mialem tylko scourge fury a na cynabalu ammo short range a pan pocinal 9+km/s wiec nie bardzo mialbym mozliwosc trafienia go na tyle na ile znam mechanike gry

Ellaine

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 04, 2010, 13:17:06 »
W NC mamy takie standardy że dzień w którym nie wtopimy carriera na anomalkach uznajemy za dzień stracony ;) Koszt nie jest taki znowu wielki a przynajmniej pvp przylatuje dzięki temu do nas i nie musimy daleko ruszać tyłków ;)

edit: sam prawie nie wtopiłem w dzień po odnowieniu konta bo po przerwie gubiłem się w interfejsie. Dlatego trochę głupio mi się śmiać z ludzi którzy wtapiają, ale czasem mimo wszystko rozbijają mnie zupełnie psychicznie. Ludzie grają w ten sposób, że logują się, natychmiast (bez poświęcenia 5 minut na zorientowanie się w intelu) lecą carrierem na anomalkę a następnie idą sobie gotować obiad. Taka stała praktyka no. Koszmar jakiś.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2010, 12:53:32 »
Z tego co wiem to Pilgrim nalerzy do bardzo malo przyjemnych rzeczy ktore moga ratera dopasc. Na anomalce sanszowej jak ammara taki zlapie to praktycznie gg chyba ze dronki ecm uratuja.

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2010, 09:34:32 »
Kolejne pytania do pilotow dramieli (darevili, afek etc.) co lubia solo zapolowac na raciarza:
- Ile "pomyka" taki dramiel jak dostanie 2 siatki?
- Ile "pomyka" taki dramiel jak dostanie scrambla + siatke?
- Co jest najwieksza bolaczka (czyt. czego najbardziej sie obawiacie dostac - bo nie wiem czy slusznie zakladam ze scramble + siatka ) tej zabawy?

Goomich

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2010, 09:44:25 »
Kolejne pytania do pilotow dramieli (darevili, afek etc.) co lubia solo zapolowac na raciarza:
- Ile "pomyka" taki dramiel jak dostanie 2 siatki?

950

- Ile "pomyka" taki dramiel jak dostanie scrambla + siatke?

800

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2010, 10:17:20 »
sigh to to sie wogole da zbaitowac? nim to zwolni z tych swoich 6-8 km/s to juz wyleci ze scrambla :/ a do tego bardziej zwrotne :/

Ellaine

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2010, 10:21:58 »
Ojtam ojtam, Dramiele przeca umierają czasem.

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 19, 2010, 10:27:41 »
Ojtam ojtam, Dramiele przeca umierają czasem.

Mnie drazni taki jeden co juz mi 2 razy na sanctuma wlecial poswirowal i sobie polecial, wiec pomyslalem sobie ze jak go wreszcie ubije to przestanie mi sie krecic ;) tylko nie bardzo mam pomysl jak go przytrzymac.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 19, 2010, 10:33:29 »
moje doświadczenia z dramielami są raczej w formie 1v1 w różnych fregatach. Spotykałem 2 rodzaje dramieli. Te na close walczące poniżej 10km są najczęściej fitowane dual prop i dość banalne do zabicia jeśli masz 2 weby i dps. Cudownie działa harpia. Jeśli taki dramiel wlatuje poniżej 10km jest martwy.
Inna rzecz z dramielami fitowanymi a'la vagas - to już bardzo ciężko zabić czy nawet złapać. biją tak do 20 km i są szybsze niż cokolwiek co możesz wystawić przeciw nim. W miarę sprawdza się slicer lub taranis z tracking disruptem. Ale w obu wypadkach cel mi uciekł i nie byłem w stanie dobić. Na szczęście większosć dramieli lata nie wiedzieć czemu z bliska.

Za to daredevil jest wyjątkowo wredny na close. Jedyna opcja w walce z tym potworem to trzymać się jak najdalej i modlić żeby nie miał frakcyjnego weba. Ten statek jest wrażliwszy na neuty bo mogą mu wyłączyć działka co nie dotyczy dramieli, ale jeśli ma nosa i tracking disrupta to z bliska jest w stanie zjeść hurka czy vagasa solo. Freta z 400-500 dps i webem o sile 90% jest naprawdę upierdliwa.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 19, 2010, 10:33:39 »
użyj jednego z następujących shipów:
- paladin
- kronos
- bhalgorn
- vindicator
najlepiej z arazu albo lachkiem na instalokach

edit
-  daredevil

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 19, 2010, 10:35:05 »
na bsie? weź śmieszne i niedoceniane webujące dronki. jeśli wiesz że to bedzie jeden dramiel to powinny go przytrzymać dość ładnie.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 19, 2010, 10:40:50 »
Dobra a teraz wrocmy do tematu jak go zbaitowac i przytrzymac, zakladam ze ludzie w dramielach maja mozgi i jak zobacza frytke (recona) robiaca sanctuma to sie domysla ze cos "nie halo", wiec moze wrocmy do shipow ktore sa raciarkami a dokladniej jesli ktos by podpowiedzial cos z zakresu: caldari (tengu, hac, bs) lub minmatar (hac, bs) wzglednie angelsy (cymbal/mach).

na bsie? weź śmieszne i niedoceniane webujące dronki. jeśli wiesz że to bedzie jeden dramiel to powinny go przytrzymać dość ładnie.

Probowalem, pan (inny tym razem byl w jaguarze) odlecial jak tylko zobaczyl drony - wiec dronki sie nie sprawdza

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 19, 2010, 10:42:17 »
to nie wiem jak ci tank się utrzyma na anomalce ale wyjściem będą dwa weby
Some Men Just Want to Watch the World Burn

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2010, 10:45:05 »
to nie wiem jak ci tank się utrzyma na anomalce ale wyjściem będą dwa weby
patrz na post mony :/

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 19, 2010, 10:48:31 »
pomyka 900 na mwd. scrambler i 2 weby i wszystko stoi w miejscu, jak ma ab jeszcze to poleci może ze 200m/s. przynajmniej na tyle długo zwolni żeby wariorki go zjadły.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 19, 2010, 11:15:06 »
A ty przyjrzyj się sie bonusom statków które sugerowałem :P (masz angeli to i masz vindyka chociaz ja bym bhalla chyba najchętniej brał)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 19, 2010, 11:22:07 »
pomyka 900 na mwd. scrambler i 2 weby i wszystko stoi w miejscu, jak ma ab jeszcze to poleci może ze 200m/s. przynajmniej na tyle długo zwolni żeby wariorki go zjadły.

Majac przepalonego abeka i bedac bez implantow do speeda spokojnie wyciagnie ponad 700m/sec bedac pod wplywem double weba

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 19, 2010, 11:23:02 »
Takiego 90% ?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 19, 2010, 11:28:31 »
A ty przyjrzyj się sie bonusom statków które sugerowałem :P (masz angeli to i masz vindyka chociaz ja bym bhalla chyba najchętniej brał)

sigh ta i specjalnie zeby zlapac jednego dramiela bede kupowal ship za duza banke (moze troche mniej) i skillowal 2 miechy large blastery t2 jak mam juz projectile all5. Jak sie nie da to sie nie da i mam go w pompie niech sobie lata i tak mi nic nie zrobi.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2010, 11:30:34 »
wychodzi na to ze dramiel jest nieśmiertelny :) chyba sobie kupię
Some Men Just Want to Watch the World Burn


Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Some Men Just Want to Watch the World Burn

sc0rp

  • Gość
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2010, 12:58:50 »
Piekne kille, a teraz jeszcze powiedz czy te dramiele od razu probowaly uciekac czy podjely walke?

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: [PVP] Dramiel solo
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2010, 13:11:02 »
moje wszystkie walczyły- to były bardzo dobre walki 1v1. Za to moją harpią zdychałem na dramielach fitowanych na long range.
Some Men Just Want to Watch the World Burn