Autor Wątek: Inwencja, coś się zmieniło?  (Przeczytany 6298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gromor

  • Gość
Inwencja, coś się zmieniło?
« dnia: Wrzesień 24, 2010, 13:13:59 »
Nie grałem w EVE dwa lata, teraz postanowiłem powrócić do inwencji modułów. Kiedyś szanse miałem coś 47% +-2%. Z pierwszych osiemnastu BPC tym razem jednak wyszło tylko dwa BPC T2. Nigdy nie używałem dekrypotrów, ani itemków do wspomagania.  Czy przez ten czas coś się zmieniło w kwestii inwencji że tyle miałem nie udanych? Jeśli szansa nie zmalała to taka seryjka gdzie podrząd 11 jobów jest nie udanych, to tak jakby wygrać 5 w lotto chyba xD

Poczekam z dalszymi badaniami na waszą odpowiedź.

sc0rp

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2010, 13:32:14 »
nie nic sie nie zmienilo, szansa zalezy od skilli postaci i nie przejmuj sie tak ja raz na 70 jobsow mialem 3 udane ;) ale z drugiej strony raz mialem 64 udane...it's just a random ;)

Gromor

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2010, 13:37:52 »
Ale wiesz jakie to demotywujące?! Po 2 latach głodu wreszcie odpalasz grę, już planujesz dalszą grę, uruchamiasz swojego od dawna nie aktywnego POS'a, wrzucasz pierwsze badania, a tu klops w sosie pomidorowym i ziemniakami. :'(

No nic, skoro nic nie zmieniali to na prawdę "wygrałem w totka" xD

sc0rp

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2010, 14:25:48 »
eee tam jak zapuszczasz kilkaset invencji dziennie to tego nie widzisz. powiem wiecej z tego jest nie zla kasa, z tym ze straszna klikanina i mi sie znudzilo.

Gromor

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2010, 15:20:32 »
Wiem że jest z tego kasa, parę miesięcy to już robiłem, tylko że nigdy nie było takiej seryjki a że miałem długą przerwę i tak mnie powitano przestraszyłem się że coś pozmieniali. PVP jest fajne, ale płynnie pracująca maszyneria ekonomiczna, jej ciągłe ulepszanie i rozwijanie, daje tyle samo radochy.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2010, 15:33:01 »
Dark albo inventujesz przy uzyciu jove technologi albo nie wiem co. Co najmniej dwa razy przegrzebano model inwencyjny i co wazniejsze zrobiono to jako efekt uboczny więc do jednego grzebania nawet się nie przyznali. Najbardziej widoczne były efekty zmian na inventach shipów. Ale znajomi i korpowi inventorzy modułów (nie znam nikogo kto bawił się wtedy rigami) kleli na potęgę. To do którego sie przyznali nastąpiło w momencie zmieniania układu minerałów w moonach (monopol dla NC na techcostam) i to była druga zmiana silnika invencyjnego. Pierwsza była pach lub dwa wcześniej i po niej inventowanie czegokolwiek było masakrą (wyniki gorsze niż podane przez Gromora) Na tą chwilę z grubsza wróciło do normo. Zaznaczam z grubsza. Inventy wychodzą statystycznie zbieznie z tym kluczem:
http://games.chruker.dk/eve_online/invention_chance.php

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2010, 15:49:39 »
tak masz racje korzystam z jove technologii, jak zejdziesz na ziemie i zaczniesz SAM robic invencje (a nie na zasadzie "bo koledzy mowili") masowo po kilkaset dziennie to wtedy sie wypowiadaj - bo sorry ale placzez ludzi ktorym nei udala sie jedna incvencja to naprawde za mala proba. odnosnie kalkulatora to sprawdzilem i ten twoj kalkulator i wychodzi mi 48+% na skillach 4/4/4 wiec o co biega?


ninja edit: jako ze doom odniosl sie do posta sprzed edycji to dopisze przejolem 37,5% rynku w the forge na scourge fury. ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 16:18:15 wysłana przez Dark Flonoe »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2010, 16:06:34 »
Powiedziałem teraz się to z grubsza pokrywa. Osobiscie faktycznie nie inventuję duzo. Natomiast ludzie o których pisałem bawią się w invencje na kilka charów i pełne obłożenie max slotów. Do tego kolega z korpa pisze własny kalkulator i w tym celu korzysta z materiałów jakie ccp udostepnia oficjalnie osobom piszącym soft. I musiał w zasadzie zaczynać robotę od nowa po tym jak zmieniono kilka rzeczy w bazie danych. Acha tak na marginesie CCP z tego co wiem nigdy nie przyznało się jak oficjalnie wygląda silnik invencji a wszelkie kalkulatory itp opierają się na danych z tysiecy czy dziesiątek wyników inwencji które grupa ludzi zbierała długi czas

ps
kiedy dokładnie uprawiałeś marketowe pvp? Kilka razy jak zobaczyłem rachunek z scruge mało mnie szlag nie trafił (duuuuuuuużżżżżooo tego zuzywam). Naprawde chętnie bym podziękował odpowiednio odpowiedzialnemu za to osobnikowi...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2010, 16:07:54 »
Są rynki poza Jita i są wykresiki :)

sc0rp

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2010, 16:17:19 »
Do tego kolega z korpa pisze własny kalkulator i w tym celu korzysta z materiałów jakie ccp udostepnia oficjalnie osobom piszącym soft.

co tam kalkulator invencji ja aby sie w tym ogarnac musialem napisac sobie soft do liczenia ile i jakich datacorow i matsow mam kupic oraz ile na tym zarobie ;) stad wiem ze najbardziej dochodowe sa a przynajmniej byly:
- scourge fury
- thunderbolt fury
- scorch m
- barrage m

ale tych 3 ostatnich schodzi dziennie kilka(nascie) razy mniej niz scourge fury. z innych rzzeczy najbardziej dochodowe sa small dronki t2 ale one sie inventuja 30min a produkuja 4h wiec mozna bylo sie zwymiotowac od klikaniny ;) a stojacy slot produkcyjny (invencji mialem nadwyzke) to najgorsze co moze byc. z modulow to bcsy i moduly do pvp jak dc, scramble, neuty etc.
ps
kiedy dokładnie uprawiałeś marketowe pvp? Kilka razy jak zobaczyłem rachunek z scruge mało mnie szlag nie trafił (duuuuuuuużżżżżooo tego zuzywam). Naprawde chętnie bym podziękował odpowiednio odpowiedzialnemu za to osobnikowi...

zaczolem w czerwcu '08 tak na ostro to jakos na poczatku '09 (pierwsze 7 altow skonczylo skillowac) a skonczylem jakies 4 miesiace temu jak musialem przejsc na gre change skill, po powrocie do gry juz mi sie nie chcialo znow w klikanine bawic - jesli mialem przyjemnosc cie zaopatrywac to szkoda ze nie wyslales hate maila jak kilka innych osob ;)

Są rynki poza Jita i są wykresiki :)

Tak sa ale jak produkujesz po kilkadziesiat milionow sztuk na tydzien (5d12h iirc) to liczy sie tylko jita, troche bawilem sie w rozworzenie po amarr i rens ale to drobnica byla max 10% produkcji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 16:26:31 wysłana przez Dark Flonoe »

Gromor

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:29:24 »
Tak z ciekawości Dark Flonoe, produkowałeś już te scourge fury? Policzyłem sobie i wyszło coś bardzo ciekawego. Na jednym BPC scourge fury z 10 run'ami można zarobić 10kk. Tyle że produkcja jednego run'a (5k sztuk ammo) to robota na 17h (przy moich skillach i braku bonusów z fabryki) więc by zarobić te 10kk trzeba produkować jedno BPC przez tydzień.  Produkcja takiego BCS'a z 10 run'ami daje jakieś 3kk zarobku przy czym całe BPC można przerobić już w 14h :P

Nie wiem jak tania musiała by być produkcja "kiedyś"  tych rakiet by były
stad wiem ze najbardziej dochodowe sa a przynajmniej byly:
- scourge fury

sc0rp

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2010, 13:28:09 »
Tak z ciekawości Dark Flonoe, produkowałeś już te scourge fury? Policzyłem sobie i wyszło coś bardzo ciekawego. Na jednym BPC scourge fury z 10 run'ami można zarobić 10kk. Tyle że produkcja jednego run'a (5k sztuk ammo) to robota na 17h (przy moich skillach i braku bonusów z fabryki) więc by zarobić te 10kk trzeba produkować jedno BPC przez tydzień.  Produkcja takiego BCS'a z 10 run'ami daje jakieś 3kk zarobku przy czym całe BPC można przerobić już w 14h :P

Nie wiem jak tania musiała by być produkcja "kiedyś"  tych rakiet by były

1. Tak produkowalem scourge fury (i inne rodzaje ammo glownie medium size) przez kupe czasu
2. Na poczatku bawilem sie modulami, one przynosza wiecej zysku ale tak jak napisales robia sie krocej - najwiecej przynosza small drony ale one sie robia 4h.
3. Medium Ammo (w tym scourge fury) na posie robi sie 5d13h - 10 runow a nie 7 dni jak piszesz (a jak ci sie robi 7 dni to albo nie robisz na posie albo nie maszz all5 na produkcje) .
4. W niedziele kupilem na wlasne potrzeby matsy na kilka bpc scourge fury i jedyne zdziwienie jakie mialem to to ze rocket fuel od PI poszedl w gore jakies 10x (bez zartow) razy, ale to szczatkowa czesc matsow
5. 10kk przez 5,5 dnia daje w skali miesiaca okolo  ~50kk ( 30d / 6d (11h na kolejne odpalenie produkcji) -> 5 odpalen ) z 1 slota, wiec z 10 slotow bedzie to 500kk - super jak ja produkowalem bylo to okolo 300-350kk na miesiac.
6. Oprocz patrzenia na koszt w stosunku do ceny rynkowej patrz na obrot, bo co z tego ze zrobisz 10k szkielek na ktorych jest wieksza przebitka jak ich schodzi okolo 500 dziennie?
7. Moze z mojego poprzedniego posta to wprost nie wynika, ale jak sprawdzalem isk/godzina produkcji to  drony small t2 (warriory) > moduly pvp > ammo. Pomiedzy nimi sa rozne inne rzeczy, ale po za capsowymi rzeczami ammo ma najdluzszy czas produkcji jak zaczniesz produkowac na kilkanascie postaci to docenisz to ze nie musisz siedziec non-stop i robic invencji bo juz ci sie produkcja konczy ;) a nie masz swiezych bpc.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 13:37:19 wysłana przez Dark Flonoe »

Ezrael

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2010, 15:30:54 »
wg. moich obliczen (mozliwe ze blednych):

Havoc Fury (553 isk) profit 144k/h
Widowmaker Fury (469isk) profit 106k/h
Scourge Fury (460isk) profit 102k/h
Thunderbolt Fury (420isk) profit 84k/h

Edit: Barage M (318isk) profit 53k/h

Ez.

sc0rp

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2010, 16:16:02 »
wg. moich obliczen (mozliwe ze blednych):

Havoc Fury (553 isk) profit 144k/h
Widowmaker Fury (469isk) profit 106k/h
Scourge Fury (460isk) profit 102k/h
Thunderbolt Fury (420isk) profit 84k/h

Edit: Barage M (318isk) profit 53k/h

Ez.

A teraz kliknij na zakładke "Market history" i popatrz na te żółte słupki gdzie jest pokazany dzienny obrót i pomysl ile dni musialbys sprzedawac 500k (to tylko 1 bpc) havoc fury a ile godzin scourge fury :>

Ezrael

  • Gość
Odp: Inwencja, coś się zmieniło?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2010, 20:08:35 »
A teraz kliknij na zakładke "Market history" i popatrz na te żółte słupki gdzie jest pokazany dzienny obrót i pomysl ile dni musialbys sprzedawac 500k (to tylko 1 bpc) havoc fury a ile godzin scourge fury :>

Misiu kolorowy uczyc mnie nie musisz, napisalem tylko informacyjnie bo ktos tam wczesniej sie nad tym zastanawial:)

Ez.