Autor Wątek: Microtransactions  (Przeczytany 7644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ezrael

  • Gość
Microtransactions
« dnia: Październik 07, 2010, 09:22:41 »
Cytuj
Torfi Frans Olafsson: Yeah, we are looking at introducing virtual goods within the game, but we feel those things should be vanity items rather than those that give you a clear benefit over other players in-game.

http://www.eurogamer.net/articles/2010-10-06-eve-ccp-gives-a-damn-interview

Co wy na to? pierwszy krok zeby kupowac SP za RL $

Ez.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2010, 10:14:35 »
Większym zagrożenie widzę w remapach za PLEX-y.

Cytuj
we feel those things should be vanity items rather than those that give you a clear benefit over other players in-game.

Vanity item -> ciuchy, malowanie statku, a nie piąte działo na Cynabalu albo HAC na VI.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2010, 10:51:40 »
Czemu mam przeczucie, że gdzies na horyzoncie czai się koncepcja "F2P"? Nie żebym narzekał ;).
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2010, 10:55:49 »
Mowy nie ma.

Mam przegrać tylko dlatego, że jakiś dzieciak ma bogatych rodziców, którzy kupili mu uber shipa (albo tyle ISK, żeby sobie mógł kupić shipa)?

F2P -> ain't my eve -> I'm out.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2010, 10:59:37 »
Mikrotransakcje jeśli wejdą, będą dotyczyły co najwyżej ładniejszych ciuszków, mikrogier (pokerek any1?) i innych duperelków. I na 99% będzie to na zasadzie takiej, że kupujesz plexa i zamieniasz go na premiowane iski, za które potem kupisz różne duperele.
Na pewno nie będzie tak, że za rl-cash będą dostępne jakieś modułki/statki dające przewagę w grze.
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2010, 11:02:20 »
I na 99% będzie to na zasadzie takiej, że kupujesz plexa i zamieniasz go na premiowane iski

Co to znaczy?

Brzmi bezsensownie - lepiej zrobić shop online w oparciu o Evegate i po prostu kupować itemy płacą kartą/paypalem, a potem "redeem" i wio.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2010, 11:09:46 »
Nie wiem czy lepiej albo sensowniej, nie moja broszka :P
Te "premiowe" bajery do kupienia mają być kolejnymrozszerzeniem funkcjonalności plexów (tak jak remapy, które mają wejść w listopadzie). Całość oparta o sprawdzony i działający system transakcyjny.
Jest to o tyle lepsze od bezpośrednich płatności, że mając za dużo ISKów też będziesz mógł sobie pozwolić na te dupersznyty bez wydawania dodatkowej rl-kasy.
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2010, 11:27:09 »
Zmyliłeś mnie tym "premiowym ISK", co zabrzmiało jak inna waluta (ruble i ruble transferowe :P)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2010, 11:39:25 »
Sorry :P
Nie wiem jak to będzie działało dokładnie, ale to co napisałem powyżej wynika z rozmów z ludkami z CCP. A oni sami jeszcze nie wiedzą, czy to w ogóle wprowadzą i na jakiej zasadzie - czy za plexa będzie dostawało się jakieś "Goldy" na zakupy w premium shopie czy raczej ceny w tymże sklepie będą podane w plexach (nowa bluzeczka od D&G - 3 plexy :P), czy jeszcze inaczej.
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2010, 11:55:33 »
Mowy nie ma.

Mam przegrać tylko dlatego, że jakiś dzieciak ma bogatych rodziców, którzy kupili mu uber shipa (albo tyle ISK, żeby sobie mógł kupić shipa)?

LOL

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2010, 12:50:31 »
no to plexy pojda w góre ...
Sneer Quen

NeX

  • Gość
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2010, 16:21:49 »
Mowy nie ma.

Mam przegrać tylko dlatego, że jakiś dzieciak ma bogatych rodziców, którzy kupili mu uber shipa (albo tyle ISK, żeby sobie mógł kupić shipa)?

F2P -> ain't my eve -> I'm out.

  Nie wiem skąd ta fantazyjna wrogość do F2P  ;D
Grałem w parę gier tego typu jeszcze w czasach gdy tylko na wschodzie były, ale nawet na Tajwańskim serwerze nie było takiej opcji, że za pieniądze mogłeś kupić sobie jakąkolwiek przewagę w grze. Ot zamiast szarej pelerynki kupowało się żółtą w kropki, albo skrzydełka. Mogłeś to samo kupić za wirtualną gotówkę od graczy na aukcji. Czyli podobna sytuacja jak dziś z PLEXami w EVE.

Mam konta na amerykańskich serwerach Turbine - Dungeons & Dragons i LOTRO. System płatności mieszany. Każdemu wedle wyboru i upodobań. F2P, P2P, abonament. Wszystkie doskonale zgrane. No może w LOTRO P2P jest niedowartościowany, ale to się zmienia od niedawnej premiery już z 5 razy. Turbine na żywca kombinuje. Na razie konto darmowe jest praktycznie takie samo jak konto Premium, bo negatywy z F2P zdjęto, a do P2P nic nie dodano :)

  W świecie EVE system F2P+P2P nic by nie zmienił poza faktem, że zawsze mógłbyś się zalogować do gry.
Najprostszy system płatności, to byłby np:

    F2P - możesz skilować z ograniczeniami jak na bieżącym trialu (albo duże ograniczenia, albo limit SP) i masz limit obsługi gotówki np na 20 mil ISK.

    P2P - wykupujesz kolejne limity na SP i zdejmujesz trialowe ograniczenia ze skilowania.

    Abonament - masz od razu bez ograniczeń wszystkie opcje jw. Jeżeli przestaniesz płacić, to przestaniesz skilować, ale zalogować się dalej będziesz mógł w każdej chwili. Jeżeli wcześniej wykupiłeś cokolwiek za gotówkę, to to zachowujesz (konto premium), czyli np wykupiłeś  grupę skili P2P, to ją masz na stałe i nie wracasz do ograniczeń  F2P.

IMO proste, skuteczne i doskonale sprawdzające się na amerykańskim rynku. Większość gier będzie teraz dodawać mikropłatności, bo to żywa gotówka, a ludzie skacząc pomiędzy grami bezstresowo wracają do starszych pozycji i dalej płacą. Nie oszukujmy się, że z EVE będzie inaczej. Patrząc na listę płatności K'Hana, to nie wiem nawet kiedy ostatni raz zapłaciłem abonament, bo nie ma tego na wykazie z ostatnich lat. Więc po co się oszukiwać, że F2P-P2P coś by tu jeszcze zmieniło ;)

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2010, 20:15:49 »
  Nie wiem skąd ta fantazyjna wrogość do F2P  ;D
Grałem w parę gier tego typu jeszcze w czasach gdy tylko na wschodzie były, ale nawet na Tajwańskim serwerze nie było takiej opcji, że za pieniądze mogłeś kupić sobie jakąkolwiek przewagę w grze. Ot zamiast szarej pelerynki kupowało się żółtą w kropki, albo skrzydełka. Mogłeś to samo kupić za wirtualną gotówkę od graczy na aukcji. Czyli podobna sytuacja jak dziś z PLEXami w EVE.

Mam konta na amerykańskich serwerach Turbine - Dungeons & Dragons i LOTRO. System płatności mieszany. Każdemu wedle wyboru i upodobań. F2P, P2P, abonament. Wszystkie doskonale zgrane. No może w LOTRO P2P jest niedowartościowany, ale to się zmienia od niedawnej premiery już z 5 razy. Turbine na żywca kombinuje. Na razie konto darmowe jest praktycznie takie samo jak konto Premium, bo negatywy z F2P zdjęto, a do P2P nic nie dodano :)

  W świecie EVE system F2P+P2P nic by nie zmienił poza faktem, że zawsze mógłbyś się zalogować do gry.
Najprostszy system płatności, to byłby np:

    F2P - możesz skilować z ograniczeniami jak na bieżącym trialu (albo duże ograniczenia, albo limit SP) i masz limit obsługi gotówki np na 20 mil ISK.

    P2P - wykupujesz kolejne limity na SP i zdejmujesz trialowe ograniczenia ze skilowania.

    Abonament - masz od razu bez ograniczeń wszystkie opcje jw. Jeżeli przestaniesz płacić, to przestaniesz skilować, ale zalogować się dalej będziesz mógł w każdej chwili. Jeżeli wcześniej wykupiłeś cokolwiek za gotówkę, to to zachowujesz (konto premium), czyli np wykupiłeś  grupę skili P2P, to ją masz na stałe i nie wracasz do ograniczeń  F2P.

IMO proste, skuteczne i doskonale sprawdzające się na amerykańskim rynku. Większość gier będzie teraz dodawać mikropłatności, bo to żywa gotówka, a ludzie skacząc pomiędzy grami bezstresowo wracają do starszych pozycji i dalej płacą. Nie oszukujmy się, że z EVE będzie inaczej. Patrząc na listę płatności K'Hana, to nie wiem nawet kiedy ostatni raz zapłaciłem abonament, bo nie ma tego na wykazie z ostatnich lat. Więc po co się oszukiwać, że F2P-P2P coś by tu jeszcze zmieniło ;)

CENZURA

silvia

  • Gość
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2010, 20:22:55 »
mozliwosc zakupienia re-mapu to juz przewaga.
mozliwosc zakupienia czego kolwiek co ma wartosc inna niz estetyczna daje przewage.

np. mozliwosc kupienia sobie jakiegos "unique" tatoo bedzie okey, ale jesli bedzie to tatoo ktory daje nawet 1% do lock'a to chujnia strzela.
niby jeden procent, ale takich przedmiotow moze byc kilkadziesiat jak nie kilkaset.

F-YU

  • Gość
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2010, 20:48:31 »
ja myślę że te dobra będą nabywane za iski (nie plexy bezpośrednio)
ubranie w cenie plexa?
fryzjer w cenie dobrego frakcyjnego statku...

to ja jeszcze bym poprosił abonament na sranie - jeśli postać nie ma wykupionego abonamentu na kibel - szlak ją trafia i automatycznie kasuje się z konta.
to samo abonament za plexy na stołówkę - nago w śmietniuku możesz leżeć, ale zjeść i wysrać się każdy awatar musi.  ;)

sc0rp

  • Gość
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2010, 21:38:37 »
Plexy juz poszly w gore

naye666

  • Gość
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2010, 21:45:52 »
.... A oni sami jeszcze nie wiedzą, czy to w ogóle wprowadzą i na jakiej zasadzie -...
To najczęstsze zdanie które wypowiadasz ;) pewnie sam nie wiesz co mówisz _-_
A co do ceny plexów, to rosną cały czas więc co za różnica...

Kara Mon

  • Gość
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2010, 21:50:55 »
w zeszlym roku o tej porze tez szly w gore wiec co za roznica? 600m za 30 dni grania bylo :p (no dobra moze 500 ale na bank duzo wiecej nzi teraz)

naye666

  • Gość
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 08, 2010, 06:11:27 »
Jak narazie to cena plexow skoczyla w gore w ciagu 3 dni o jakies 10 mln. Co sprytniejsi juz maja wykupione zapasy just in case. Szkoda zw tym sprytniejszym ja nie jestem ale z grafa wynikalo ze cena ma sie unormowac a tu dupa.. Poza tym znowu jest ta akcja plex sla swiata wiec tez moze to rzutowac na cene. Wiem ze jak cena siegnie 400 mln to tak srednio bedzie sie oplaca placic plexami. Wole wtedy allesrogo zakupic plex za 40 zeta  i normalnie przedluzyc jedno konto a drugie plexem. Nadal jakies tam iski bede do przodu..

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Microtransactions
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 08, 2010, 07:37:32 »
@naye - mówię tak właśnie dlatego, że wiem co mówię. Głównie na podstawie doświadczeń z poprzednimi patchami i milionami pomysłów mniej lub bardziej fajnych, które skończyły żywot na etapie wstępnego planowania.
I tak samo mówią ludzie w CCP. Mają kilka rzeczy, które wiedzą, że zrobią i wiedzą nawet w przybliżeniu kiedy. Mają kilka rzeczy, które chcą zrobić, ale nie wiedzą jeszcze do końca jak (są np. 2 czy 3 różne metody osiągnięcia jednego celu) - i prowadzą nieoficjalne rozmowy z różnymi ludźmi zasięgając języka, poznając opinie, lub puszczają plotki, tak jak tą o mikrotransakcjach, żeby poznać odzew graczy. Ale póki nie mają na coś gotowego kodu, żeby wrzucić przynajmniej na devserwer, to nikt o zdrowych zmysłach w CCP nie powie, że coś będzie tak i tak i basta.
A skoro nie podoba Ci się to co piszę, nie wierzysz mi czy uważasz, że nie wiem o czym piszę - Twoje prawo. Możesz kliknąć ignorowanie mnie i będziesz miał spokój, a i mi oszczędzisz tłumaczenia rzeczy oczywistych komuś, kto nie wie o czym pisze :P
Przedwieczny.