Autor Wątek: Remap za PLEX  (Przeczytany 15468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

naye666

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 20, 2010, 13:13:04 »
Karem @ z czapy to najwyzej sa Twoje domniemania... Cena gtc rosnie ze wzgledu na kursy walut. Rozejrzyj sie w tym temacie i poobserwuj ;)

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 20, 2010, 13:16:31 »
Odkladajac kwestie ekonomii ingame na bok uwazam to za bardzo mile posuniecie z perspektywy starszych postaci.

Remap teraz raz na rok wymusza na mnie ustawienie kolejki skillowania troszke na sile i robienia wielu niepotrzebnych skilli, ot zeby efektywnie wykorzystac czas. Jesli to sie zmieni nie bede uwieziony na danych drzewkach sp na tak dlugo i bede mogl praktycznie w dowolnej chwili zaczac skillowac cos innego czy tez zbalansowac postac. Rozsadek mowi ze i tak nie zmienialbym tego czesciej niz 5-6 miesiecy. I jeszcze jedno - nie kupujesz w ten sposob skilli gotowych, bo i tak trzeba wycierpiec czas na ich zrobienie.

Jesli zas chodzi ze to jest swojego rodzaju system miniplatnosci, to juz paru kolegow przypomnialo tutaj, ze w eve istnieje system MEGAplatnosci -  poprzez plexy ktore mozesz ziskowac i kupic dowolna rzecz/postac. Nic nowego tutaj.

A no i plexa kupisz za iski takze wiec potraktujcie to jak, powiedzmy, bardzo drogi implant (one takze przyspieszaja skillowanie i sa za iski, czyz nie?)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 20, 2010, 13:29:02 »
Remap teraz raz na rok wymusza na mnie ustawienie kolejki skillowania troszke na sile i robienia wielu niepotrzebnych skilli, ot zeby efektywnie wykorzystac czas. Jesli to sie zmieni nie bede uwieziony na danych drzewkach sp na tak dlugo i bede mogl praktycznie w dowolnej chwili zaczac skillowac cos innego czy tez zbalansowac postac.

A kto Ci kazał robić radykalnego remapa, z powodu którego musisz rok tłuc jakieś drony?

Mam duuuuuużo młodszego chara niż Ty, zrobiłem dotąd JEDNEGO remapa (po wbiciu leadershipa zdjąłem charyzmę), mam atrybuty ustawione z przechyłem +2 na korzyść Perc/Wil vs. Int/Mem i nie zamierzam długo niczego ruszać.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 20, 2010, 13:32:13 »
Oj nie czepiaj sie tutaj czy ktos mi kazal czy nie, wymyslilem sobie ze oplacalo sie i opracowalem taka tez dluga kolejke, chociaz czesciowo niepotrzebna. A ze lubie robic cos z maksymalna wydajnoscia to zrobilem jak zrobilem :)

Zaproponowane rozwiazanie przez ccp jest mi na reke, a pewnie wielu innym osobom takze, jesli lubia sobie skillowac szybko ;p co w przypadku eve jest najczesciej i tak wolno :D

Kareem

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:25:02 »
Karem @ z czapy to najwyzej sa Twoje domniemania... Cena gtc rosnie ze wzgledu na kursy walut. Rozejrzyj sie w tym temacie i poobserwuj ;)

Ale ja nie mówię tylko o cenie GTC za PLN. Podejrzewam, że polski rynek to jakiś nędzny promil przychodów CCP. Pewnie większość kasy robią na tłustych amerykańcach albo ludziach z UE, a ci już kupują za twardą walutę i kurs nie ma tu nic do rzeczy.

Ale masz rację. Moje domniemania nie są popartę żadnymi danymi, jednakże dalej uważam, że CCP zabiera się do tematu od d... strony i nie powinni zwiększać popytu na plexy, a popyt na wykupywanie kont za realną kasę. Bo popyt na plexy podniesie ceny ingame, a nie zwiekszy przychodów CCP.

Z drugiej strony Mona podsunął dobrą myśl z tymi handlarzami isków. Przy cenie około 400m za plexa, cena na allegro zrówna się z ceną za GTC. Może w tym jest ich cel: zwiększamy popyt na plexy -> rosną ceny -> wycinamy handlarzy ?????

A sam pomysł częstszego remapu IMO dobry. Ciekawe tylko jak często można by to robić?

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:31:06 »
A sam pomysł częstszego remapu IMO dobry. Ciekawe tylko jak często można by to robić?

Mnie sie pomysl podoba , chcialbym kupic Nightmare ale nie mam skilli na shield tanka no wiec albo bede skillowal kilka miesiecy 1980 punktow/godzine albo sobie zrobie chwilowy remap i bedzie szlo 2772 punktow/godzine czyli 70% szybciej i to wszystko za marne 700 mil (wliczam i powtorny remap).

Goomich

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:36:00 »
A timer remapa jak wtedy wygląda? To jest poza timerem tym rocznym?

Tak, okupowanie remapów za pleksy nie ma wpływu na ten licznik.

BTW w character sheecie pojawiło się coś nowego.

http://dl.eve-files.com/media/1009/plex.png

Kliknięcie prawym na pleksie otwiera menu jak widać, a kliknięcie na przycisku buy plex otwiera IGB ze stroną do kupowania pleksów.


naye666

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 20, 2010, 15:10:59 »
Kar @ troche zle opisalem temat ale w pracy jestem. Ogolem wyglada to tak: roscie cena plexow za isk maleje za kase, a uzaleznione jest to od a.chca sprzedac kase co utulali w grze b.kursy walut

F-YU

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 20, 2010, 15:57:54 »
Kareem
"Ale masz rację. Moje domniemania nie są popartę żadnymi danymi, jednakże dalej uważam, że CCP zabiera
się do tematu od d... strony i nie powinni zwiększać popytu na plexy, a popyt na wykupywanie kont za realną kasę.
 Bo popyt na plexy podniesie ceny ingame, a nie zwiekszy przychodów CCP."


popatrz na temat od strony CCP. Dla polskich graczy grających przeważnie za iski,
zmiany proponowane przez ccp są fatalne, tak samo jak i dla isk selerów, bo spadnie rynkowa wartość iska
za real-cashe.
Dla graczy grających za pieniądze to są dobre zmiany, bo za 1 plexę sprzedaną na rynku będą mogli "pobawić"
się w virtualne stateczki więcj (kupić ich więcej i stracić ich więcej). - hazard już w czystej postaci... (kurwa... gdzie ta ekonomia i rynek osławiona... w tym eve -_- co się znią stało... przez ostatnie 3 lata...)

cieki mnie jedno - ile musiały by kosztować plexy aby polaka grającego za iski suma ta juz odstraszyła,
znaczy ile jesteście gotowi zapłacić za plexę iskami... bo prawda jest taka że jest zbyt dużo ludzi gotowych
dać każdą sumę, aby tylko za iski grać. Stawiam że gdzieś w okolicach 2-3b za miesiąc - to by dopiero mogło
wykończyć ten biznes...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 16:06:00 wysłana przez solo »

sc0rp

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 20, 2010, 16:03:12 »
Przy beczce quafe w kantynie z bukanierami rozprawialismy  na temat ostatnich posuniec kompanii wschodnio-indyjskiej (CCP) i naszym zdaniem sami sobie strzelaja w stope, bo:
- im wiecej łupów (iski) trzeba przeznaczyc na list kaperski (plex) tym trzeba wydac na nie mniej dublonów (RL cash) aby nabyc nową fregate - wiec spadnie popyt wymiany dukatów na listy kaperskie
- ludzie korzystajacy z listów kaperskich nadal będa to robic, najwyzej czesc swoich oblicz (alty) zostawia na ladzie (frozen) - wiec spadnie popyt wymiany łupów na listy kaperskie

Stratni będą kamraci którzy lubią swoje inne oblicza i wlasnie kompania wschodnio-indyjska.

Kareem

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 20, 2010, 16:25:40 »
cieki mnie jedno - ile musiały by kosztować plexy aby polaka grającego za iski suma ta juz odstraszyła,
znaczy ile jesteście gotowi zapłacić za plexę iskami... bo prawda jest taka że jest zbyt dużo ludzi gotowych
dać każdą sumę, aby tylko za iski grać. Stawiam że gdzieś w okolicach 2-3b za miesiąc - to by dopiero mogło
wykończyć ten biznes...

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Każdy racjonalny człowiek powinien policzyć ile zajmuje mu uzbieranie na plexa grindując, a ile musi na niego pracować. Ja na przykład pracuję około 2h, a npcować musiałbym 10h, więc gram za PLN, a isk wydaje na statki kosmiczne.
Ale ktoś, kto potrafi wycągnąć 100m isk/h, a jest uczniem i mógłby co najwyżej dostać pracę w Macu za 5PLN/h będzie grał za isk (czas racenia na plexa - 3h, czas pracy na plexa - 6h). Myślę, że już przy około 600m zaczęłyby się problemy i ludzie teoretycznie zaczęliby kupować plexy za PLN, a w praktyce poszliby grać w czołgi.  :-\
Dlatego ta zmiana będzie faworyzować kraje rozwinięte, w których się przyzwoicie zarabia. Dla nastolatka w Stanach pracującego za 10-15$ za godzinę (strzelam, nie wiem ile sie zarabia w Stanach) mniejszym problemem będzie poświęcenie godziny pracy na remap niż dla Polaka czy Ruska farmiącego kilka godzin na plexa.

F-YU

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 20, 2010, 16:59:15 »
http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1387053

tu za 700 mil kupują i idzie jak świeże bułeczki - za 2 dni za 800 będzie? obstawiamy?  ;D

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Remap za PLEX
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 20, 2010, 17:55:56 »
http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1387053

tu za 700 mil kupują i idzie jak świeże bułeczki - za 2 dni za 800 będzie? obstawiamy?  ;D

Bez przesady w piatek kupiłem za 600 , jak człowiek czeka zawsze znajdzie po normalnej cenie.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 18:25:43 wysłana przez Star P'ergish »